Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wszystkiego dobrego dla Mikusia 🤪

Lusiu, no to rzeczywiście sen miałaś "fajoski". Na pewno Edytka się ucieszy że i jej wywróżyłaś poród 😉 A tak w ogóle to nie wydaje Wam się że ostatnio jakoś dosyć często wątek kolejnej ciąży przewija się na naszym forum w formie, testów, snów ...hehehe
Michalindzior, Olusia, ja też używam Oriflame. Zresztą sama jestem tam zapisana 😉

Ja dzisiaj robię wypad do kina z koleżanką 🙂 Tatuś będzie musiał podać kaszkę łyżeczką synkowi 😉 Ciekawe ile z tego dostanie Tymi.
Któraś z Was pisała że Maleństwo nie chciało jeść jabłuszka? Tymi trochę się krzywi i nie bardzo chce buźkę otwierać jak do marchewki czy nawet kaszki. A to jabłuszko taakie dobre...no ale w sumie dzieciaczki mają zupełnie inny smak niż dorośli..mnie spaczony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,no w koncu moge cos napisac bo cos mi brzuszek dzisiaj bzikuje 😠 😠
Co do tematu ciazy to wczoraj moj mezus wyskoczyl na powaznie,ze za pol roku bedziemy robic siostrzyczke dla Kacperka 😮 🥴 😲 Ale szybko mu ten pomysl wybilam z glowy przeciez dopiero sie pozbylam brzuszka i chce sie nacieszyc plaskim brzuchem hehe,,,a pozatym mu powiedzialam ze jak mi zgwarantuje lekka ciaze i cesarke to sie zgodze hehe.... no i ustalilismy,ze jak juz to w przyszlym roku sie postaramy,ale na jesien dopiero.....
A co do spania to kacper sie dzis obudzil o 4,i tata musial go uspic bo mi juz nerwy puscily ☺️,a nastepna pobudka byla o 7.30 picie i spalismy do 10.30 🤪 🤪
Monia super,ze mocz wyszedl jalowy,u nas nie do konca jest czysty,ale najwazniejsze ze niema tej bakterii,ale bierze bactrim to mysle ze bedzie ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba te sny o ciąży będą nam towarzyszyć przez cały rok po porodzie - mi też się dziś śniła ciąża 😮 ale na razie póki co nie planujemy z mężem następnego dziecka. Dziś znów podjęłam próbę karmienia ją jabłuszkiem i kolejna porażka... a Edytka ja u swojej też ostatnio zauważyłam że odkręca się z brzucha na plecy tylko z jednej strony - lewej ale jutro będę u pediatry z wynikami krwi to zobaczę co powie a Ty pochwal się co Tobie mówiła: jak to zwalczyć mniej więcej :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas Franio jest chyba za pupletowaty żeby przekręcać się na plecki. Juz bliżej jest z plecków na brzuszek, ale musimy jeszcze potrenoewac 🙂 Za to jak juz wam wczesniej pisałam sam siada jak bujaczek jest pod odpowiednim kątem 🙂

Wiecie co, tak się stresujemy jutrzejszym szczepieniem że szok....Robert mówi, że boi się żeby z fajnego dzieciaka nie zrobili nam debila 😞 JA tez sie cholernie tego boje, bo w sumie to bulgotanie w nosku to nie wiadomo czy to alergia, bo jak byliśmy w szpitalu i pytałąm o alergię, to lekarz powiedział że u tak małego dziecka ciężko stwierdzić alergię....
Powiem lekarzowi o naszych obawach i zobaczymy co powie. Szczerze mówiąc to wogóle bym nie szczepiła, ale to tez nie odpowiedzialne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sewciowi wszelkie obroty, a szczególnie z brzucha na plecy wychodzą super...
czego nie mozna powiedzieć o chwytaniu czegos w rączki.... złapie, ale zaraz tak sie denerwuję że aż ryczy.
siadać szaleniec też by chciał sam najlepiej....
a ja lezy na brzuchu to tak się podnosi, i podkurcza nogi ze praktycznie na czworaka stoi... trwa to sekundy bo zaraz gdzieś przeważnie fiknie na plecy ale jednak.

teraz cos marudzi spać chyba pojdzie przymusowo.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Hania jest jak TYMUŚ: umie się przewrócić z brzuszka na plecy i odwrotnie, ale robi to tylko co kilka dni 🤔 Za to teraz zwraca uwagę na szczegóły. Jak się nad nią pochylę to rączkami bada mi twarz i tak mądrze się przy tym skupia 🙃Lubi też jak jej kłądę zabawki za głową jak leży na plecach i sięga po nie rączkami.

MONICA- super,że mocz jałowy!

MICHALINDZORKU- Twoja Misia ma 122cm? 🤪To jest znacznie powyżej 95 centyla. Mój jest malutki (25 centyl).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi nie przekręca się z brzucha na plecy tylko odwrotnie 🤪 Ale niestety obrała sobie tylko jedną stronę, przez lewy bok. Nad prawym musimy popracować tzn. łapać ją np za nóżki (dokładnie za uda) i za rączki i obracać to na lewo to na prawo. Przy przewijaniu i ubieraniu też mamy wykonywać obroty to w lewo to w prawo, aby mała dowiedziała się, że ma dwie strony 😉 i aby odpowiednio się rozciągnęła.
Lusiu a ty będziesz szczepiła Frania dopiero pierwszy raz??? A na ten katarek Nasivin wam nie pomógł?
My trzecie szczepienia mamy za tydzień we wtorek, kurcze ale ten czas zasuwa, dopiero co szczepiliśy małą a tu już 5 tygodni minęło 😲
W pogodzie zapowiadają na jutro deszcz ze śniegiem 🤢 😮 Zaczyna się... 🥴 My narazie nie wychodzimy z małą na spacery bo coś ostatnio miała jakby lekki katarek i troszkę pokasływała, więc wolimy dmuchać na zimne i wykurować ją do szczepień.
Emilcia też jest zafascynowana moją twarzą i bardzo ją bawi jak biorę jej dłonie i głaszczę się nimi po mojej twarzy mówiąc "Cacy mamusia cacy" 😁 Chichra się jak nie wiem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka teraz szczepimy tylko 5w1. I zastanawiamy się, czy wogóle szczepić na pneumokoki...Bo ostatnio rozmawialiśmy ze znajomym który pracuje jako przedstawiciel handlowy w farmacji i twierdził, że to są typowe napędzacze rynku, a poza tym jest tyle szczepów pneumokoków, a w szczepionce jest ich tylko kilka, więc nie ma pewności, że nasze dziecko nie zachoruje na szczep, którego w strzykawce nie było...On nie szczepił swoich dzieci...Już sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też za tydzień szczepienie mamy akurat w andrzejki więc siedzimy w domu, bo Lenka zawsze miała lekko temperaturę podwyższoną.
Byliśmy dzisiaj u koleżanki mojej z pracy i wymieniłyśmy sobie ciuszki ja jej przyniosłam po Lence dla następnej koleżanki a ona dała mi po swoim rocznym już synku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko ja widzę ze cie coś ciągnie do tematu CIĄŻY hehe 😁 😁 😁 😁wspomnienia hehe

ja jeżeli chodzi o kosmetyki z Oriflame to już przestałam zamawiać, wiecznie czegoś nie było. Kilka razy zamówiłam rzeczy na prezent i potem zostawałam na lodzie bo sie okazało ze nie ma albo jest tylko jeden produkt z trzech i dupa. ostatnim razem zamówiłam komplet kosmetyków do stóp dla siebie i mamy no i w sumie z dostałam tylko jeden krem z pierwszego zestawu a z drugiego tylko krem i deo 😮 moja mama tez się wkurzyła bo dosyć ze długo czekaliśmy to jeszcze wszystko z innej"Parafii przyszło" szybciej by było isc do sklepu i kupić sobie samemu, nie dość ze od reki to jeszcze to co chcemy.
Michalindziorku, Misia widać ze ma zadatki na modelkę 🙂
my jutro do lekarza idziemy, bo mała strasznie charczy. szczególnie słychać przy jedzeniu. Chce go wyleczyć, bo juz 2 tyg temu miało byc szczepienie a teraz ten katar i znowu sie odwlecze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monica moze laska za dlugo zbierala zamowienia i dlatego nic nie bylo,jak sie zamawia to kosmetyki sa juz na drugi dzien albo za dwa dni,zalezy o ktorejgodzinie sie sklada zamowienie 😉

A co do pneumokokow to mysle,ze warto zaszczepic,rotawirusy to bardziej te napedzacze rynku.
U nas pneumokoki sa bezplatne i mysle,ze gdyby nie byly potrzebne to tez trzeba by bylo placic za ta szczepionke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia bynajmniej nie ciągnie mnie do ciąży hehehehe 😁 choć jedyne, czego mi z tego okresu brakuje to właśnie ruchy maleństwa...A na filmik natrafiłam zupełnie przypadkowo 😜
Eva ojjj tak czas leci nieubłaganie...ani się obejrzymy jak nasze dzieciaczki będą obchodziły swoje pierwsze urodzinki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...