Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie! Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu. Mała marudziła trochę,ale poszła już spać. Mam nadzieję,że będzie wszystko ok.
No i Hania dostała skierowanie na rehabilitacje 😞 Ma wzmożone napięcie mięśniowe 😞 Mój synek też taki napięty był. Nigdy np. nie wsadził sobie pięty do buzi. Nie wiem dlaczego,ale strasznie zaczęłam się martwić. Ja w ogóle dużo bardziej mam stresujące podejście do malutkiej niż miałam do synka. To chyba wynik tego,że poroniłam ciąże zanim urodziłam Hanie i troche mi się w głowie poprzestawiało 🤔
Powiedzcie mi czy Wasze dzieci zaciskają rączkę razem z kciukiem?
I jeszcze Hani szybko zarasta ciemiączko. Ma teraz 1x1,5cm. A Wasze dzieci jakie mają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuśki,
nie miałam dzisiaj neta i musiałam Was doczytać 🙂
Izuniu, jak to chciał zabrać małego? Tak na zawsze??
Justi, bardzo fajny kombinezon. My też mamy jeden w taki sposób zapinany ale dajemy radę z ubieraniem 😉 Strasznie nie lubię tej zimy i tego ubierania. Jak było lato to w bodziaku się wychodziło i był spokój. Ale całe szczęście że teraz już mamy większe dzieci. Nie wyobrażam sobie ubierać w tyle warstw noworodka 😮
Jeżeli chodzi o słoiczki to my jeszcze po całym nie wcinamy, ciągle robimy próby uczuleniowe. A tak w ogóle to Tymek dostał jakichś malutkich czerwonych krosteczek na klatce piersiowej i brzuszku. Pewnie jakieś uczulenie tylko zastanawiam się co takiego zjadłam 🥴 może pierniki...bo miały w sobie kawałki orzechów i skórki pomarańczowej. Będę musiała je odstawić a są taaakie pyszne. Z biedronki zresztą 😉 norymberskie - Polecam!
Amelko, nie dziwię Ci się że przejmujesz się zdrówkiem Hani, ale nie martw się tą rehabilitacją- kilka ćwiczeń i będzie dobrze. U nas prawa strona jest silniejsza niż lewa i też idziemy na konsultację do neurologa, zapewne będziemy się ćwiczyć. Aha i dzisiaj mały przekręcał się z plecków na brzuszek, ale tylko przez lewą stronę. Wydaje mi się że przez to że ma silniejszą prawą stronę to łatwiej mu się zamachnąć prawą nóżką i przekręcić się właśnie w lewo. Od jutra muszę mu pokazywać że i druga strona istnieje 😉
A jeśli chodzi o ciemiączko to mamy takie jak Hania i lekarz nic nie mówiła że jest coś nie tak. Natomiast nie zauważyłam żeby Tymek zaciskał rączkę z kciukiem.
Michalindzior, no to radykalna zmiana koloru 🤪 Dawaj fotkę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio - nie martw się, praktycznie każde dziecko cos tam ma co wymaga rehabilitacji. A co do ciemiączka, to nie wiem jakie ma Franek. Czy to znaczy, że za szybko Hani się zarasta??
Franek jak zaciska piąstki to kciuk ma na zewnątrz.

Przez ta pogodę, to takie korki sa na ulicy jak nigdy i końca nie widać...zawsze smigały mi przed oknami a teraz od kilku godzin nic i nawet tramwaje nie jeżdzą.
A na kolację jedliśmy sobie bigos, schabowy i chleb. Pychota jak nie wiem 😜

Tak pisałyście o kleiku ryżowym, że dzisiaj postanowiłam go kupić. No i Franio bardzo chętnie wypił zagęszczone nim mleczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny..... a jak pierzecie, w dzieciecym proszku dalej?
ja już w normalnym piorę.
nic się nie dzieje.....

Ellie chetnie, ale nie chcę was tu straszyć ☺️

muszę Sewka przypilnować jak to On robi...
niby pediatra nic nie mówił ale jakoś nie ufam tej starej krowie.

Sewciu chrapie sobie smacznie, dzisiaj dużo śpi.

Lusiu mniam 😜 alebym zjadła takie jedzonko 😜 ale lenia mam i nie zrobie ☺️
jutro robie ziemniaczki smażone z cebulka i maślanką bo mam wielką ochotę i proporcjonalnie do ochoty malejące chęci na gotowanie więc danie w sam raz na taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z wieczorka kochane 🙂
Kama hahahahhah uśmiałam się z tej pandy 😁 🤪 Ludzie musieli mieć niezły ubaw 😜
Lusiu to chyba faktycznie jakaś męska solidarność 😮 Ja też osobiście uważam, że nie ma miejsca na spóźnioną przemianę w takim przypadku jak u Izuni, skoro facet nie chciał uczestniczyć w życiu swojego dziecka to teraz niech spada na drzewo!!! Tym bardziej, że Izunia go nie kocha jak sama pisała...Ja jak swojemu M. opowiadałam o całej sytuacji Izuni, to jej współczuł, że wszystko się na tą biedną dziewczynę zwaliło, i rodzice, którzy jej nie pomagają i ten pseudo "tatuś".
A co do ząbków to może cisza przed burzą hehehehe 😉
Ircia przytulanka super, może my też sprawimy taką Emi 😉
Michalindziorku to sąsiadka sobie niezłe zajęcie nad ranem znalazła 😮 😲 🤔 Niektórzy ludzie są poprostu beznadziejni 😠 Nad nami mieszka młode małżeństwo i oni też się tak tłuką, że masakra 🤢 O 3 w nocy jak budzę się do małej to ich słyszę, a potem ok 6-7 puszczają sobie jakąś muzykę albo wypowiedzi papieża 😮 A kiedy oni śpią do jasnej cholery 😮
A kolorek włosów widzę zmieniasz jak rękawiczki 😁 Koniecznie prosimy o jakieś foto 😜
Amelko też mi się wydaje, że teraz co drugie dziecko jest zapisywane na rehabilitację...moda jakaś czy co 😮 A co do ciemiączka to nie wiem jakie Emi teraz ma, zapytam na szczepieniu w środę.
Emi ma bardziej sprawną lewą stronę i obraca się z plecków na brzuszek właśnie przez lewe ramię. A prawą stronę ma bardziej napiętą, bardziej zaciska prawą rączką piąstkę i zgina paluszki u nóg. Ale już nad tym pracujemy 😉 oczywiście z rehabilitantką heheheheeh 😁
A wogóle to zapomniałam wam napisać, żę wczoraj dostałam okres 🤢 🤢 🤢 Myślałam, że dłużej nacieszę się wolnością 🥴 Ale odziwo wogóle mnie brzuch nie boli, przed ciążą troszkę mnie zawsze ćmił na początku, a teraz zupełnie nic...Ani nie było uczucia sygnalizującego zbliżający się okres, ani żadnego bólu, także jest lepiej niż przed porodem 😉 Oby już tak zostało 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też cały czas piorę w Dzidziusiu, bo mała ma bardzo wrażliwą skórę przez tą alergię i wolę nie ryzykować...Ale też mam jeszcze większość opakowania, bardzo mało go sypę do pralki coby się wszystko rozpuściło i pozostawało na ubranku także jest baaaaardzo wydajny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki kochane ☺️ 😘 znajomy dziś zrobił mi zdj podobno ładne (dla mnie zadne nie jest) ale on potrafi je ładnie poprawić,może jak go poproszę to mi prześle a wtedy wam tu wrzuce 🙂

Edytka ta sąsiadka ładnie po 60 jest, nie ma rodziny, i chyba taka jej mała nerwica z tym sniegiem, ale mój M. już zapowiedział ze jak ja spotka to poprosi zeby później to robiła bo dzieci budzi....
no ale ona jak zcznie padać śnieg, leci i zamiata ten nieszczęsny balkon, mimo że snieg pada i tak....
A Twoi też nie lepsi 🤨
ciekawe co moi o mnie myslą 😁 dzisiaj dałam im popalić muzyką, a moje gusta muzyczne podobno są dziwne o co zawsze się z wszystkimi kłócę, a dzieci dorwały jakieś balony i szalały z nimi całe popołudnie 😉
biedne babinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten sprzedawca co Ircia zamawia u niego przytulankę ma fajny strój Mikołaja 🤪 Mamusie synusiów mogłybyście na święta wystroić tak swoje pociechy 😁 Ja bym z chęcią taki kupiła ale jakoś dziewczynce już tak fajnie nie pasuje 😉
http://allegro.pl/2cz-stroj-mikolaja-mikolaj-z-uk-3-6m-zyrafafa-i1342767736.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja generalnie piorę w Dzidziusiu, ale jak są mocno zaplamione ubrania to piorę w persilu sensitive i jest ok.

EDYTKA- niezłych masz sąsiadów 🤪
IZUNIA- naprawdę popierdolonego NIESTETY ma Twój Kubuś tatusia!
KKORALIK- odkąd wróciłam od pediatry to poszperałam trochę o tym wzmożonym napięciu i jeśli jedna strona jest bardziej napięta niż druga to rzeczywiście trzeba rehabilitować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie napięcie po jednej stronie prowadzi do asymetrii bo dziecko wykonuje wszystkie czynności tylko jedną stroną, tą którą jest łatwiej. Bo jak to nasza pani rehabilitantka powiedziała, po co ma się męczyć i próbować zrobić coś drugą stroną skoro nauczyła się jedną i tak jest łatwo heheh 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noooo sąsiedzi są nieźli 😠 A najbardziej mnie wkurza to, że wiedzą w którym pokoju i mniej więcej o której śpi nasza mała, a oni właśnie nad tym pokojem najbardziej hałasują 😠 Czasami nie mam do nich siły, ale na szczęście Emi się nie budzi przez ich trzaskanie, bo jakby się budziła to już dawno bym im powiedziała do słuchu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze a ja nadal niemam okresu,a nie karmie juz z 3 tyg,mialam tylko jakies plamienie przez jeden dzien i to wszystko...
Powoli sie zaczynam martwic,czy ta ciocia mnie odwiedzi 😞 😠 😠 ☺️
U nas wydaje mi sie,ze Kacper ma obie strony takie same i zabawki tez ladnie przeklada z raczki do raczki,ale musze go bardziej poobserwowac..
Edytko my juz zakupilismy swiateczny stroj mikolaja na swieta,Kacper wyglada w nim bosko,caly czerwony z czarnym paskiem no i ma do tego buciki ze sznurowkami,tzn to jest w calosci tylko brakuje mu czapki!!!A najbardziej przerazil mnie rozmiar 12-18 mscy 😮 🤢 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie was doczytałam, tez muszę zwrócić uwagę na to napięcie mięśniowe.. Moja Gizi nie śpi. Spanko o 20.00 potraktowała jako drzemkę i o 21 pobudkę sobie zrobiła, teraz bawi sie grzechotka.
dziewczyny czy wam tez czasami jest słabo i niedobrze? mnie już kilka razy mdliło, również teraz i zastanawiam sie czy to mogą być skutki po porodzie? 😮
Moja mała to chyba zbytnio nie jest gotowa na jedzenie stałe, zastanawiam sie czy ta wczorajsza akcja może być właśnie spowodowana bólem brzuszka czy może dziąseł kami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia ja tez mam tak,ze mnie mdli i mi slabo,raz juz test robilam i wyszlo negatywnie,ale na dniach jak nie dostane okresu to zrobie ponownie..... ☺️ 😮 chyba tylko ja jestem na tym punkcie przeczulona i mam schizy ze jestem w ciazy 😞

Zobaczcie jakie slodkie http://allegro.pl/hit-smieszne-spiochy-biale-duzy-wybor-r-74-i1329121839.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...