Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczynki,
Irciu, Lusiu, Wasi chłopcy są super!! 🤪
Justi, kurcze co to za cholerstwo przyczepiło się do Wojtusia? Dużo zdrówka dla małego! 😘
U nas jakieś krostki wyszły na polikach. Nie wiem czy to od czekolady czy orzeszków 😉 bo sobie ostatnio pozwoliłam na małe co nieco 😉 czy może ta skaza białkowa wraca? Muszę odstawić te słodkości to się przekonamy.
Mieliśmy iść na spacerek dzisiaj z tatusiem a tu śnieg pada od rana 😠 ech znowu ta zima 🤔
Miłej niedzieli kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi ja dawalam malej syrop na kaszel ale niemiecki wiec nie poradze jaki masz kupic, zapytaj w aptece.Ja musialam dawac 2,5ml 3 razy dziennie.
jezeli jest to mokry kaszel to koniecznie oklepuj!Przy katarku trzeba oklepywac zeby nie rzucilo sie na pluca bo wtedy mogila 😉

A nasza mala wczoraj spadla z naszego lozka 😞 Mamy lozko 140x200 , ona lezala na jednym brzegu i przez sen przepelzla przez cala dlugosc i spadla z drugiej strony,na szczescie nic sie nie stalo, przestraszyla sie tylko ale to bylo jej ostatnie spanie w naszym lozku!

Mamy juz 2 zebola 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w niedziele
Jutro przyjadą dziadki Lenki i będzie parę dni laby, przynajmniej pozałatwiam kilka spraw coby nie ciągać ze sobą Lenki.
Nasza gwiazda też już zaliczyła upadek z naszego łóżka, na szczęście nic się nie stało ale się przestraszyła ona i ja bardziej niż mała.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla MIKOŁAJA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepszego dla Mikusia 😘 😘

Olusia, dzięki Bogu, że małej nic się nie stało!!!! Przecież kostki są tak kruche, że trzeba naprawdę uważać i mieć oczy dookoła głowy!!!
No i Elunia, napewno Lenka się wystraszyła, a ty bardziej...

Wczoraj Franek zasnął trochę po północy, wzięłam się za zmianę pościeli i wyszłam do pokoiku żeby nie hałasować, a po jakiś 30 min. obudził sie miglanc i dupa blada....buszował do 3 😲 😮
Nie wiem, co mu się poprzestawiało 😠 Mam w planie zawsze obudzić go ok. 9 rano żeby wróciło wszystko do normy, ale jak budze się koło tej godziny to jestem tak nieprzytomna, że odpuszczam i idę spać dalej, i tak do 11-12 😠 😠
Dzisiaj zaliczylismy długi spacerek, a po spacerku ugotowałam mu cielęcinkę i zmieszałam z dynią i marchewką (miałam je w słoiczku, co mama mi kiedyś porobiła).
Zajadał się jak nie wiem 🙂 Nie zmiksowałam na papkę, tylko były wyczuwalne lekkie kawałki mięsa - te włókienka, i przypasowało mu 🙂 Z 30 min. później pociągnął 180ml. mleka i śpi 🙂
Zaraz wezmę sie za ogarnięcie pokoiku, bo normalnie chyba tajfun przeszedł 😁

No a jutro pójde do sklepu i kupie trochę mrożonych warzyw dla młodego, i zacznę ostre gotowanie, a słoiczku co mam, będę na czarną godzinę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Jestem mamą z sierpniówek choć mój synuś wyskoczył troszkę szybciej-19.07 i jak czytam to Wasze pociechy potrafią bardzo wiele...Jaś sam jeszcze nie siedzi,leci do przodu i całuje stopy 🙂 chętnie stoi podtrzymany a na plecach robi mostek, przewróci się na bok ale nie obróci na brzuch lub plecy,wkłada stópki do buzi... nie wiem czy mam się martwić czy po prostu jest trochę słabszy i tyle 🙂
co do nocek jest coraz gorzej pobudki nawet co 1,5h, Jaś nie che pić z butelki wiec mieszanka z kaszką odpada, płacze przez sen...może któraś z Was ma podobny problem lub ma już to za sobą i mogłaby mi udzielić paru porad 🙂 z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Lenka dopiero od dwóch dni zaczęła stabilnie siedzieć chociaż zdarza jej się za mocno przechylić do tyłu to wtedy leci na plecki, też jeszcze się nie przewraca za bardzo z plecków na brzuszek i odwrotnie ale się tym nie martwię bo ma jeszcze na to czas.
Teraz moje dziecko śpi tzn drzemie bo za pół godzinki się obudzi i pójdzie na dobre spać około 23.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie masz się czym przejmować, każde dziecko rozwija się inaczej 🙂 Mój mały tylko raz przekręcił się z pleców na brzuszek, ale odwrotnie to nigdy, jak leży na pleckach chętnie bawi się stópkami, jednak jeszcze nie wkłada ich do buzi 🙂
Nie przejmuję się tym wcale, bo robi za to inne rzeczy, których nie robią inne dzieci - więc wymieniają sie swoimi umiejętnościami 🙂 😉
Co do nocek to dziewczyny też mają takie problemy, że albo pobudki co chwila albo nie chcą butli. Spróbuj może dac kaszke łyzeczka 🙂
Myślę, ze to okres przejsciowy.
Mój Franek zawsze spał idealnie, zasypiał 20-22 i przesypiał ładnie całą noc, a teraz musze czekać do 12-1 w nocy, to wiem, że jak zaśnie to prześpi noc.
Poza tym mój czasami też płakał przez sen. Może to być związane z zabkowaniem i przez to śpi niespokojnie, albo coś mu się przyśniło.
Wypróbuj Viburcol (czopki homeopatyczne na receptę - wyciszają), może cos pomoże, albo daj małemu na noc herbatke uspokajajaca. Albo będziesz musiała przeczekać.

Wpadaj do nas częściej, napewno jakos cie wesprzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂
NAJLEPSIEJSZEGO DLA MIKUSIA Z OKAZJI PÓŁ ROCZKU 😘 😘 😘 😘 😘
Franio i Kacperek super chłopaki 🤪 A Kacperek wygląda jakby miał już z roczek 🤪
Justi co do kaszelku to nam pediatra przepisała Eurespal. Na ten ostry kaszel przy zapaleniu oskrzeli wiadomo nie pomógł, ale jak mała po szpitalu znów zaczęła kaszleć i jej go podawałam to u nas się sprawdził 🙂 Ale on jest chyba tylko na receptę...My podawaliśmy 3xdziennie 2ml. Oby Wojtuś wyzdrowiał jak najszybciej 😘
Karulina co do rozwoju maluchów to tak jak pisała Lusia każde dziecko jest inne i rozwija się indywidualnym tempie, także myślę, że nie masz się czym martwić 😉 Moja Emi też jeszcze stabilnie nie siedzi, za to obraca się z plecków na brzuszek, z brzuszka na plecki wychodzi jej sporadycznie i bardziej przypadkiem niż celowo 😜 A jak jest na brzuszku to staje na czworakach 😉 Więc sama widzisz, że każdy maluch ma swoje indywidualne ulubione umiejętności 😉 Co do budzenia się w nocy niestety nic nie poradzę, bo u nas nie wygląda to tak źle, mała budzi się raz w nocy a potem już ok 6-7 wstaje na dobre, a w nocy daję jej butlę i po jedzeniu zaraz usypia więc nie musiałąm stosować żadnych metod...Życzę wytwałości 😘 😘 😘
My dziś byliśy w Kościele i postanowiliśmy chodzić z małą co niedzielę (oczywiście w miarę możliwości 😉 ), wkońcu musimy jej dawać przykład a jak dorośnie to sama zdecyduje co z tym zrobić 🙂
A potem pojchaliśmy do teściów, zjedliśmy obiadek, zostawiliśy u nich małą i pojechaliśmy do mojej mamy. Emi zrobiłą teściom mały sajgon i marudziła im troszkę, ale sobie poradzili 😉 A mama czuje się o niebo lepiej i najprawdopodobniej jutro wychodzi ze szpitala 🙃
Olusiu, Eluniu dobrze, że waszym córciom nic się przy upadku nie stało 😲 Póki co Emi jeszcze nie upadła ale cały czas trzeba mieć oczy dookoła głowy i barrrrdzo uważać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny....
my dziś u teściów 🤨
boszsz....
ubrałam specjalnie taką krótką spudniczkę zeby starucha zawału dostała.... 😎
teraz będzie miesiącami przeżywać...
😎 😎 😎
no i Sewciu u nich też strasznie wyje, boi się, nie usmiecha.... czuje ludzi 😎 😎 😎
jak mama 😎 😎 😎

dzisiaj wlazłam na wagę, no i schudłam bardziej niż przed ciążą... mam 63kg... czyli kurka jak się nie mylę to prawie 20kg!? nie mam karty ciąży i nie mam jak sprawdzić.... szok... 😞

Franio słodziaczek jak nie wiem 😜
Karulina dobrze mówią dziewczyny, każdy maluszek ma swoje tempo..... mój przewraca się, raczkuje, wstaje sam trzymając się czegoś... ale znowu w rączki dopiero niedawno zaczął sam brać zabawki, bo wcześniej kończyło się to karczemną awanturą... i najpierw sam wstał trzymając się szczebelek łóżeczka, a potem sam usiadł 🙂 buziaki i pozdrawiam.
Justi!!! ja miałam Flegaminę w kroplach i nawet pomagała..... jeżeli się nie mylę to po 10 kropli trzy razy na dzień....


Mikusiu i od nas buziolki 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindziorku kochana musisz się wziąść za siebie!!!!! Tu już nie chodzi o wagę, bo ja waże na przykład jeszcze mniej (58kg a mam 172cm wzrostu) ale chodzi o to abyś regularnie jadła!!!!!! (ja wpieprzam jak szalona, szczególnie słodycze ☺️ 😁) Bo w końcu siądzie ci zdrowie, a przecież musisz się opiekować dzieciaczkami, masz dla kogo dbać o zdrówko!!! A jak nie to ja wsiadam w pociąg i jadę do ciebie, biorę cię na kolano i klaps klaps klaps hehehehhe 😁 🙃 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko, to super że mama czuje się już lepiej i wyjdzie niedługo do domku 🙂
Michalindziorku, Ty to jesteś jedna wielka prowokacja! 🤪 Żeby teściową o zawał przyprawiać 🙃 No i zacznij dbać o siebie bo i my z Tymkiem przyjedziemy "oklaskać" Ci pupę 😜
Karulina, podpisuję sie pod tym co napisały wcześniej dziewczyny. Nie masz co się martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co ja bym dała, żeby przychamować swój apatyt 🥴 Nie zdradzę, ile ważę, bo nie chcę przyprawić was o zawał serca...nie wiem, jak wziąć się za dietę, wiem, że mniej jeść, ćwiczenia - ale to marzenia ściętej głowy. Zbliża się wiosna, lato, chcę się dobrze czuć, ale czy zdążę 😞

Super Edytka że mama może jutro wyjdzie ze szpitala.

Michalindziorku - ty wyrodna synowo!!! 😁 😉 😜 Ja swoją teściową też czasem celowo wnerwiam - np. słodze znacznie więcej niż zwykle, bo wiem że ona jest przeczulona na tym punkcie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heheheheheh niezłe macie sposoby na teściowe 🤪 😁 Moja jest wporządku więc niestety nie mogę zapożyczyć waszych sposobów, ale wyobrażam sobie miny waszych...bezcenne 😁 😜 🙃
Lusiu zdążysz tylko musiałabyś naprawdę się zawziąść bo zdrowe chudnięcie wymaga czasu, aby organizmu nie nadwyrężyć. Kurcze ja cieszę się, że po porodzie musiałam mieć tak bardzo restrykcyjną dietę przy karmieniu piersią, bo z moją samodyscypliną (czytaj: ŻADNĄ!!!!) w życiu nie zrzuciłabym tych dodatkowych kilogramów...Niestety nienawidzę ćwiczyć a z pohamowaniem apetytu też u mnie kiepsko ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karulina i ja również zgadzam się z mamuśkami 😉 u nas też Kinga nie śpieszy się z siadaniem czy raczkowaniem ale i sam ortopeda powiedział że na wszystko przyjdzie czas i nie warto na siłę tego przyśpieszać bo tak można dziecku tylko zaszkodzić niż pomóc.
Edytka super sukienka ;p aż mi samej ochotę zrobiłaś na coś nowego z sukienek 🤪 a tu póki co trzeba oszczędzać bo są i inne wydatki ale może coś bliżej wiosny zaszaleje 🙃 w końcu młodym się jest tylko raz 😉
Ja póki co też się jeszcze na razie nie odchudzam a ostatnio zauważyłam dodatkowe kilo u siebie 🥴 nie wiem czy się martwić czy się przejmować i zabrać za siebie ale może chociaż trochę słodkości ograniczyć by się na pewno przydało jak nie dla ciała to dla zębów 😜 i przede wszystkim wziąć się za brzuszki bo skóra na brzuchu trochę odstaje i wisi 🥴 a upragnione lato zawita z powrotem a już za nim tęsknie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...