Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Na razie wklejam przepis na schab (chudy) w rękawie, który mi ostatnio wyszedł bardzo fajnie, zarówno na ciepło jak i do chleba jako wędlina:
1. Przygotować marynatę: wymieszać łyżeczkę musztardy typu Dijon z oliwą, słodką papryką, rozmarynem, drobno posiekanym ząbkiem czosnku, solą i pieprzem).
2. Posmarować spory surowy kawałek schabu (ok. 1 kg) bez kości tą papką i zostawić w chłodnym miejscu na ok. godzinę (można na dłużej, np. na noc).
3. Włożyć z całym sosem, który z niego spłynął do rękawa foliowego, dolać odrobinę wody, zamknąć z obu stron, wstawić do piekarnika na 180 stopni na 1-1,5h i już 🙂 Nie trzeba nic obsmażać, w piekarniku podlewać, obracać ani zaglądać - rękaw robi całą robotę za nas, mięso jest mięciutkie i soczyste.

Można tak robić różne rodzaje mięsa: pierś drobiową (bez skóry), karkówkę (ale to już tłuste jest, więc nie przy cukrzycy), schab, pewnie cielęcinę i wołowinę też, ale nie próbowałam jeszcze.

Dziś zrobię na jutro w ten sposób cielęcinę, ale zmienię marynatę na jakąś inną. Jeśli będzie smaczne, napiszę, co dodałam tym razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A, żeby nie było wątpliwości: musztarda, majonez, ketchup nie są dla nas dobre, ale na ilość 1 łyżeczki musztardy na 1 kg mięsa (ja właściwie dałam nawet mniej, dlatego ważne jest, żeby miała zdecydowany smak i była dobrej jakości) możemy sobie moim zdaniem pozwolić. Sosik, chociaż pyszny, raczej zostaw reszcie rodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To są dobre wyniki, ja mam zwykle nieco gorsze 🙂
Przy czym uważaj na kilka spraw:
- żeby nie jeść za mało - ja na początku miałam wyniki wręcz rewelacyjne, ale potem okazało się, że to dla tego, że za bardzo radykalnie podeszłam do ilości jedzenia - z tego przykładowego jadłospisu zorientujesz się, ile mniej więcej powinno przypadać na dany posiłek - nie wiem, ile było tego białego barszczu, ale wygląda mi tu na brak drugiego dania 😉 ,
- mnie po obiedzie wychodzi zawsze sporo mniej niż po posiłkach "kanapkowych" - zwróć uwagę na pomiary po pieczywie i ew. przetestuj okoliczne piekarnie - u mnie okazało się, że grahamka grahamce nie równa, chociaż na oko wyglądają podobnie - to już niestety trzeba sprawdzić samemu, który chleb jest w Twojej okolicy dobry pod względem cukru,
- na początku nie potrafiłam się dobrze nakłuwać i po tym, jak po jednym kłuciu nie wychodziła wystarczająca do pomiaru ilość krwi, dobierałam z kolejnego - to zaburzało wynik. Generalnie do jednego pomiaru powinna być krew z jednego kłucia, a nie taka na raty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Co do tego na czczo to jest w granicach normy, chociaż blisko górnej granicy. Może to jest kwestia za dużej kolacji nocnej, albo czegoś niewłaściwego do picia (herbata owocowa albo słodzona?). Spróbuj może kilka razy zjeść wieczorem lżej i zobacz czy to nie wpłynie na poranny wynik.
Co do śniadania: taki spadek cukru w 15 minut jest możliwy, natomiast ten wynik 153 jest za wysoki. U mnie było tak, że na samym początku na śniadanie mi wyskakiwały takie wyniki, dopóki się nie nauczyłam, które pieczywo mogę jeść i w jakiej ilości. Może kromki chleba były za grube albo posmarowałaś je masłem, albo chleb miał jakieś dodatki (nie zawsze je widać i nie zawsze sprzedający w piekarni o nich wiedzą). Cukier startowy na czczo też mógł mieć na to wpływ. Napisz konkretniej, co jadłaś i piłaś na to śniadanie, to może razem wymyślimy, co zmienić. Ale generalnie musisz sama przetestować, po czym u Ciebie skacze cukier, bo u każdego to jest trochę inaczej - mnie to zajęło ponad tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NA sniadanko 3 kromeczki razowca opsypany siemie lniane z pomidorkiem i rzodkiewka i gorzka herbatka , mysle ze to ten chleb bo wczoraj jadłam inny calkiem i było ok . wczoraj przed 22 zjadam banana i kromke wasy . chyba musze zmienic ten chlebek w skladzie niema cukru ale jest sól 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do śniadania: u mnie rano by wyskoczył taki pomiar po tym siemieniu (wszelkie ziarna podwyższają cukier), ale na kolację mogłabym go już prawdopodobnie zjeść (jeśli reszta składu jest ok). Czyli też obstawiam, że to chleb (sprawdź jeszcze grubość kromek, u mnie sprawdzają się takie naprawdę cienkie, dobrze poniżej 1 cm). Natomiast dodałabym do tych kanapek jakąś wędlinę albo ser albo rybę, chyba że nadrobisz to przy innym posiłku.
Ale może na początek warto jutro spróbować zjeść ten sam zestaw, tylko z innym chlebem - wtedy będziesz mieć pewność, czy to było od chleba.
Co do wieczornego posiłku - wydaje mi się, że tajemnica wyższego cukru rano na czczo może być w tym bananie - mnie kazali w ogóle je odstawić, bo chyba najbardziej ze wszystkich owoców podbijają cukier. Jeśli jest Ci trudno się z nimi rozstać, może warto raz zmierzyć cukier 1h po takim posiłku z bananem i będziesz wiedziała, jak to działa u Ciebie. Ja nie mam tu żadnych doświadczeń.
A, i jeszcze jeden mały szczególik, istotny jeśli ktoś je wolno jak ja na przykład 🙂 Kazali mi mierzyć cukier 1h od zakończenia posiłku, a nie od jego początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Ann , moja wyniki sa dobre jak juz napewno przezczytałas na czerwcówkach, pozostało trzymac dietke dla dobra maleństwa , nie podziele sie narazie niczym nowym poniewaz rozmaowa z dietetykiem jest bez sensu mam ja mies w maju a w czerwcu rodze takze dam sobie rade sama. ordynator odziału patologii ciazy rozamwiał ze mna i poradzil mi zebym pilnowała cukier do 120 poniewaz wie z doswiadczenia ze dieta do 140 sie nie spawdza 🥴wiec piluje choc jest ciezko nie powiem , sa chetki na to czy na owo ale staram sie wytrzymam do tego czerwca 😎pozdrawiam buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witajcie.
Mam do Was takie pytanie. Otóż od 2 tyg badam sobie cukier bo zostala mi wprowadzona dieta i problem polega na tym ze glukometr który dostałam od diabetologa pokazuje inny wynik cukru niż ten który mam prywatnie. Róznica jest taka że na tym od diabetologa jest np po 1h jedzenia 98 a na moim prywatnym 130. Krew badam z tego samego palca i z tej samej kropelki krwi. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem, że różne glukometry potrafią być różnie kalibrowane, tzn. niektóre do osocza, a inne do tzw. pełnej krwi. To oznacza, że różnica między jednym a drugim pomiarem może być 1,1 raza (wyższy pomiar dają te kalibrowane do osocza). Być może to jest przypadek tych Twoich, ale i tak różnica jest chyba za duża jak na taką przyczynę. Nie dobierałaś krwi z drugiego kłucia? To może mieć wpływ na wynik. Może też mieć znaczenie nawet drobna różnica w czasie (np. 10 min), ale skoro piszesz, że to z tej samej kropli krwi, to pewnie jej nie było.
Chyba bym spróbowała skontaktować się z tym diabetologiem i zapytać, co o tym sądzi, a jeśli nie masz takiej możliwości, to powinni Ci też pewnie pomóc w aptece albo w jakiejkolwiek przychodni w gabinecie zabiegowym, jeśli weźmiesz instrukcje od tych glukometrów. Wydaje mi się, że ta różnica jest za duża i być może któryś z glukometrów działa nieprawidłowo. Na wszelki wypadek bym na razie przyjęła jako prawidłowy ten wyższy pomiar, bezpieczniej dla dziecka jest się pomylić w tę stronę niż w tę drugą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, jeszcze jedno: do niektórych glukometrów są dostępne tzw. próbki testowe (na pewno do Accu Check Go) - to jest jakiś taki płyn, który powinien dać określony pomiar. Mierzysz poziom glukozy w tym płynie zamiast w krwi i sprawdzasz, czy wyszedł wynik taki jak powinien. Będziesz wtedy wiedzieć, czy Twój glukometr działa prawidłowo. Jak zapytasz w aptece, powinni Ci powiedzieć, czy mają coś takiego - niestety nie znam więcej szczegółów, bo nigdy takiego testu u siebie nie robiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w gronie cukrzycy ciążowej. Niestety i mnie to dopadło ale cóż trzeba jakoś sobie dać rade tylko muszę się wybrać do diabetologa tylko nie wiem czy jest potrzebne jakieś skierowanie.
Moja glukoza po 50 g i po 1h wyszła duża bo 179, a drugie badanie już na 75g glukozy to po 1h wyszło172 a po 2h już 168. A hemoglobina glikowana 4,74 % Hg. Lekarz dał mi dietę cukrzycową dla ciężarnych ale jeszcze poradził abym się skonsultowała z diabetologiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja też miałam skierowanie, ale u mnie to działało trochę inaczej, bo lekarz mnie wysłał (na skierowanie) do poradni cukrzycy ciążowej. U diabetologa w ogóle nie byłam, jedynie u ginekologa specjalizującego się w cukrzycy.
A teraz ja mam pytanie 😉 Od kilku dni regularnie zaczęłam mieć na czczo pomiary poniżej normy (tak z przedziału 70-75). W diecie nic nie zmieniałam, wcześniej na takiej samej były zwykle 80-85, czyli w normie. Zastanawiam się, co może być przyczyną i czy coś powinnam z tym robić. Na chłopski rozum wydaje mi się, że Mały teraz wysysa ze mnie więcej wszystkiego i być może powodem jest po prostu to, że jest już większy, ma większe potrzeby. Czy w związku z tym powinnam więcej jeść wieczorem? Albo wprowadzić dodatkowy posiłek nocny (teraz ostatni nieduży jem około 22:00). Czy któraś z Was miała coś takiego i sobie z tym poradziła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, dzięki 🙂 Od pewnego czasu mam obsesję, że głodzę Młodego, bo sumarycznie na tej diecie chudniemy zamiast przybierać na wadze. Nawet miałam lekko przyspieszone usg z tego powodu, ale wyszło na nim na szczęście, że Młody sobie nie krzywduje i brzucho ma napasione regulaminowo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...