Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

rusalka1980 napisał(a):
A my już u dziadków 😞
Dziś było gorzej z odciąganiem mleczka 😞 nie wiem jak to będzie z tym karmieniem ???
Może macie pomysł co podawać w tym czasie Jerzykowi ???
O 7:30 dostanie cyca i do 14:00 musi coś zjeść. Co proponujecie??? I jak to rozplanować???



u nas wygląda tak

6.00 mleczko z kaszką ryżowa owocową
10.00 deserek(jogurt z owocami , owoce z kaszką , kaszka z czekoladą ze słoiczka, owoce z owsem , itp
14 obiadek (słoiczek)
16.30 mleczko z kaszką ryżowa owocową
kąpiel i o 20.00 kaszka manna na mleczku
w miedzy czasie chrupki , biszkopty jakaś mała mleczna przekąska typu danonek

buziaki dla Jerzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a mam pytanie co do deserków? bo ja na razie podaję tylko owoce ze słoiczka a czytam, ze podajecie też jakieś inne deserki, jogurciki, nawet danonki, co jeszcze? chyba jutro kupię małej bananka, może mała zje? i musze jeszcze jabłuszko spróbować, a danonki to nie za wcześnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia38 napisał(a):
rusalka1980 napisał(a):
A my już u dziadków 😞
Dziś było gorzej z odciąganiem mleczka 😞 nie wiem jak to będzie z tym karmieniem ???
Może macie pomysł co podawać w tym czasie Jerzykowi ???
O 7:30 dostanie cyca i do 14:00 musi coś zjeść. Co proponujecie??? I jak to rozplanować???



u nas wygląda tak

6.00 mleczko z kaszką ryżowa owocową
10.00 deserek(jogurt z owocami , owoce z kaszką , kaszka z czekoladą ze słoiczka, owoce z owsem , itp
14 obiadek (słoiczek)
16.30 mleczko z kaszką ryżowa owocową
kąpiel i o 20.00 kaszka manna na mleczku
w miedzy czasie chrupki , biszkopty jakaś mała mleczna przekąska typu danonek

buziaki dla Jerzyka

Kasiu a w jakiej proporcji mieszaszkaszke z mleczkiem,bo ja chce przejsc na butelke i niewiem jak malej mleczko z kaszka wymieszac?
Anochi ja mojej tez juz daje danonka,ale narazie obrazila sie na jedzenie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evie napisał(a):
Kasia38 napisał(a):
rusalka1980 napisał(a):
A my już u dziadków 😞
Dziś było gorzej z odciąganiem mleczka 😞 nie wiem jak to będzie z tym karmieniem ???
Może macie pomysł co podawać w tym czasie Jerzykowi ???
O 7:30 dostanie cyca i do 14:00 musi coś zjeść. Co proponujecie??? I jak to rozplanować???



u nas wygląda tak

6.00 mleczko z kaszką ryżowa owocową
10.00 deserek(jogurt z owocami , owoce z kaszką , kaszka z czekoladą ze słoiczka, owoce z owsem , itp
14 obiadek (słoiczek)
16.30 mleczko z kaszką ryżowa owocową
kąpiel i o 20.00 kaszka manna na mleczku
w miedzy czasie chrupki , biszkopty jakaś mała mleczna przekąska typu danonek

buziaki dla Jerzyka

Kasiu a w jakiej proporcji mieszaszkaszke z mleczkiem,bo ja chce przejsc na butelke i niewiem jak malej mleczko z kaszka wymieszac?
Anochi ja mojej tez juz daje danonka,ale narazie obrazila sie na jedzenie 🤨


ja podaje Nan2r 7 miarek na 210 wody i do tego 3 miarki kaszki ryzowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rusałka, to może tą kaszkę podawaj wcześniej, na drugie śniadanie, a o 12:30 obiadek ze słoiczka.
co do danonków to mi położna jeszcze na wizycie patronażowej powiedziała, żeby nie dawać takim dzieciom malutkim danonków, bo one są "zaadresowane" do dzieci w późniejszym wieku przedszkolnym albo w szkolnym. wtedy kiedy najbardziej potrzeba dzieciom wapna bo rosną najintensywniej.
ja mimo to podaję od czasu do czasu, nie stale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
evie napisał(a):
dzieki Kasiu 🙂
dziewczyny a wytez macie problemy z obcinaniem paznokci u dzieciatek,czy tylko ja taka nieudolna jestem?bo czsem to nawet na raty musze 🙃 🙃

pewnie, że na raty 😉 chociaż dzisiaj udało mi się jedną rączkę na raz, ale akurat Ala była grzeczna i się tym zaciekawiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobiety.. 🙂
U nas też problemu z paznokciami nie ma..u nóżek trochę trudniej ale też dajemy radę..
Maluch mój coś ma na całym ciałku wysypkę..już sama nie wiem z czego..próbowałam wprowadzić mu więcej posiłków w ciągu dnia..i tak to się skończyło..
Zdrówka dla chorujących..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka niestety nie jest to takie proste 🤢 Ani bananowe domieszki, ani wieloowocowe, brzoskwiniowe i śliwkowe z Nestle nic nic nic nie jest dobre przez butelkę. Nie jest to problem smoczka bo herbatkę pije z tej samej firmy 😉. Na szczęście łyżeczką zjadł dzisiaj przed spaniem jakieś 150 ml to nie jest tak źle.
Paznokcie to najlepiej nam wychodzą w ruchu 😜 bam bam
Danonków też nie polecam, fajne są te jogurty z Nestle, ale o tym już pisałam 🙂
Rusałka spróbuj też, są fajne deserki z Bobovity po 6 m-cu ( z jogurtem, kaszką lub biszkoptami )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaaa napisał(a):
Hej kobiety.. 🙂
U nas też problemu z paznokciami nie ma..u nóżek trochę trudniej ale też dajemy radę..
Maluch mój coś ma na całym ciałku wysypkę..już sama nie wiem z czego..próbowałam wprowadzić mu więcej posiłków w ciągu dnia..i tak to się skończyło..
Zdrówka dla chorujących..




Okaa, Twój synek skoro nadal karmisz go piersią (dobrze pamiętam?) powinien jeść jedynie obiadki na razie i kaszki (rano, wieczorem) no ewentualnie po troszku jabłuszko, banan -czyli deserki (moim zdaniem najbezpieczniej te ze słoiczków). Obiadki powinnaś stopniowo wprowadzać i patrzeć na reakcje skórne, kupki czyli czy maluch się dobrze po nich czuje i PODSTAWA : W CIĄGU 1 DNIA NIE WPROWADZAĆ WIĘCEJ NIŻ 1 NOWEGO PRODUKTU! najlepiej odczekać do 3 dni i obserwować czy nie ma negatywnych reakcji typu luźne kupki, wysypka. Zasze podaję tak by ewentualnie wiedzieć jaki składnik dziecki zaszkodził.. 🙂 DUŻO ZDRÓWKA KOCHANA 😘 Buziole dla Szi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Oli.. 🙂 podaję małemu kaszkę ok 17(ryżowa mieszana z manną..plus mleko modyfikowane..) obiadki ze słoiczka ale zawsze tylko dziubnie bo mu nie podchodzą..no i deserki..jogurty dla dzieci od 6msc o smaku bananowym..i owoce (mieszanka zazwyczaj jabłko banan brzoskwinia albo coś w podobie..)
i nie wprowadzałam wszystkiego na raz..tylko stopniowo..najpierw z odstępami 2dniowymi..póżniej 1dniowymi..aż każdego dnia coś..i chciałam już to unormować..że rano kaszka (mam specjalną na rano na wodzie..ale jeszcze nie wypróbowałam) później chciałam podać obiadek..następnie deser i znowu kaszkę..a pierś starać się dawać na noc i rano..ale coś mi to nie za bardzo wychodzi..
Nie wiem teraz czy uczulenie nie jest z mleka modyfikowanego..czy też z czegoś innego..albo z białek których ostatnio sporo jem..(dziś mój brząc dostał tylko kaszkę..)zobaczę jutro i po jutrze jak to będzie wyglądało..Przy czym kupka wczoraj była dość zbita..(myślę że przez kaszkę..)
Nie wiem już sama czy to ja coś robię źle..
Aaaa no i ostatnio wspominałyście wszystkie jak wasze dzieci..a więc i ja napiszę..
Ząbków brak..za to co raz bardziej pokazuje swój charakterek i potrafi się nerwować jak coś chce a nie dostaje..Przewraca się na boki..ale z brzuszka na plecki czy na odwrót..jeszcze nigdy..do tego nie lubi lezeć za długo na brzuszku..siada powoli coraz stabilniej..i dość dobrze wychodzi mu stanie na nogach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula2 napisał(a):
Kochane..nie podawajcie takim maluszkom DANONKÓW....są specjalne jogurty po 6mc..z Nestle,nazywają się misowy ogródek ...Małemu tez zmieniłam smoczek na specjalny do kaszki,ale ta dziurka jest dla niego za duża,nie chce pić..
onki

te nestle jogurty też podaje a danonki próbował dałam dwa razy ale Maxowi nie smakowały za specjalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
evie napisał(a):
dzieki Kasiu 🙂
dziewczyny a wytez macie problemy z obcinaniem paznokci u dzieciatek,czy tylko ja taka nieudolna jestem?bo czsem to nawet na raty musze 🙃 🙃

pewnie, że na raty 😉 chociaż dzisiaj udało mi się jedną rączkę na raz, ale akurat Ala była grzeczna i się tym zaciekawiła
rety,u nas to juz prawdziwa batalia z tymi paznokciami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
evie napisał(a):
jeszcze mi napiszcie jaka butelke polecacie?
ja mam wszystko z firmy LOVI..podobaja mi się ich smoczki ,maja takie specjalne wypustki ,żeby były podobne do piersi...i jest duży asortyment wszelkich akcesorii i dodatków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiula2 napisał(a):
evie napisał(a):
jeszcze mi napiszcie jaka butelke polecacie?
ja mam wszystko z firmy LOVI..podobaja mi się ich smoczki ,maja takie specjalne wypustki ,żeby były podobne do piersi...i jest duży asortyment wszelkich akcesorii i dodatków...


hej hej, my mamy butelki z różnych firm: avent, lovi, tomee tipee, dr brown, i wszystkie są w sumie fajne. najwięcej jednak korzystam z aventu. z lovi raz nam smoczek pękł.

paznokcie obcinam za jednym razem u nóg i u rąk, nie ma problemów 🙂 kiedyś obcinałam na śpiocha, ale teraz już nie muszę, bo grzecznie mi daje Łucja obciąć pazurki.

co do jedzenia, to Łucja zjada: około 9 rano mleczko moje, potem koło 13 pół słoiczka zupki, potem koło 16 znów moje mleczko, około 19-20 kaszka mleczna manna - na razie zjadała około 40 ml i dopijała mleczkiem, ale dziś jej dałam więcej - ok. 70 ml. w nocy około 3 budzi się na moje mleko. z deserów to na razie tylko jabłuszko wcina. jak chce jej się pić, to daję jej na chwilę pierś, żeby się napiła tej "wody" która najpierw leci - czyli tego cienkiego pokarmu, bo zarówno wody jak i herbatek i soczków ona nie chce pić.
Danonków absolutnie nie będę jej dawać, tam jest za dużo cukru - czytałam, że na jeden danonek wchodzi ok. 6 łyżeczek cukru - zgroza.

co do spania, to już się jej nie powtórzyło takie długie śpiochanie bez jedzenia, ale i tak nie jest najgorzej, jak mi się budzi co 6 godzin.

zdrówka dla chorowitków!!! jak najwięcej. u nas katarek jeszcze trochę się panoszy w Łucjowym nosie, mam nadzieję, że minie jak najszybciej. we wtorek mamy szczepienie, ciekawa jestem czy nas lekarka puści z takim katarem do szczepienia. zobaczymy.

uch, ale mnie głowa boli, mykam spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Wiem, że pewnie macie już obgadany ten filmik , aLe ja dopiero dzisiaj go zobaczyłam, chodzi mi o tą BABY JOGĘ. Normalnie szok 😮 tą babe wsadziłabym do więzienia, albo do zakładu psychiatrycznego.


Wiojojka czytałam, że pytałaś o somczek do kaszki, ja kupiłam z Aventa, ale użyłam go tylko raz, bo się bałam, że się mały zakrztusi, tak ta kaszka zapierdziela 😠 i teraz karmię Go łyżeczką

miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
bylismy u lekarza, WOjtas zdrowy osłuchała go powiedziała ze bez zarzutów, mam podawac wit.c
ja za to na antybiotyku... 😞
wiecie co to ja juz mu więcej tych danonkow nie podam, Mufcia przekonałaś mnie, podałam 4 razy do tej pory, poczekam az bedzie starszy
Wojtas już probuje stac na nóżkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...