Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja termometr mam taki do ucha i to samo grze nie przyłożę inna temp..;/ mam też taki zwykły ale nie rtęciowy..i mierzę w pupci..są też takie paseczki które przykłada się do czoła i pokazują temp..
Też gdzieś wyczytałam że jak dziecko robi twardą kupkę to spróbować dawać jak najwięcej picia..wtedy kupka trochę się rozluźni..
Kasia zdrówka i uszy do góry!!!!
Dzięki Wjojojka ale ja to jakoś nie ogarniam tego wszystkiego..mięsko już powinno być podstawą w diecie maluszka a my jesteśmy hen hen daleko..tak samo picie..ehh Siyar nie pije nic..prócz cyca..nie ogarniam..wątpie w swoje możliwości i nie mam cierpliwości..;/ glupia baba!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Głupia Babo! spokojnie kochana,wszystko się ułoży pomalutku 😘
Wojtuś też jakiś czas nie chciał nic pić, też się martwiłam, nawet podawałam mu łyżeczką.
kupowałam różne soczki, herbatki pierdoły, przekonał się jedynie do marchewki na początku więc dawałam tylko sok marchewkowy, po jakimś czasie zaczęłam kupować różne i pije wszystko, w tym wodę przegotowaną. Wojtuś tez woli kaszki deserki niż moje obiady czy słoiczki, często przy posiłku robię z siebie ciula, wszystko żeby otworzył dziubek, w końcu zjada, czasem cała porcję którą dla niego naszykuję, czasem kilka łyżeczek. ja sobie myslę że cwane te nasze dzieciaczki i myslą sobie tak: skoro czasem mama daje dobra kaszke czy deserek to ja nie chcę tych obiadków bez smaku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe może i w tym racja jest..w końcu te obiadki takie nijakie..bez smakowe a kaszka nie dość że słodziutka to w dodatku o smaku biszkopcików..Co do picia to chyba powinnam każdego dnia próbować..ale on się krzywi i ma odruchy wymiotne..jak mu podaje soczki..a soczki są przecież pyszne hehehe
Planuję dziś też wyciągnąć spacerówkę..Wjojojka a w jakiej pozycji był Wojtuś w niej jak na pierwszy raz..i czy dałaś mu też pod plecki podusię jakąś..??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu trzymaj się, jesteś silna kobieta i na pewno smutki szybko pójdą w dal, mocno trzymam za Ciebie kciuki, wierzę, że wygrasz z przeciwnościami, choć nie wiem jak poważna jest sprawa 😞
co do rozwoju to mój maluch już raczkuje na całego, na razie wolno, ale Ala sie wycwaniła i potrafi przez cały pokój przemaszerować do moich nóg byle bym ją wzięła na ręce 😉 ja wtedy uciekam na drugi koniec pokoju a ona za mną 😉 ale za to siedzenie nadal kuleje, o podciąganiu do siadania moge zapomnieć 😜 zupki to zje pół słoiczka i bardzo mało pije, co chwile biegam za nią z kubkiem i wciskam na siłe a i tak będzie w sumie z tego 10-15 ml na dzień 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tu mój chodziarz, chyba kiedyś znienawidzicie mnie za filmiki 😉
http://www.youtube.com/watch?v=76GBo2WL5yI
poszłam dzisiaj na chwilę do kuchni po herbatę, wracam nie ma ALi, strach, a mała wlazła pod biurko i grzebała w małym śmietniku 😠 na moment nie moge jej zostawić 😞 jak ja teraz żałuję, że nie mam aneksu 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
świetna Alusia.. 🙂 nasza najzdolniejsza forumowa dziecinka.. 🙂
Anochi to teraz troche przekichane..i ciężko cokolwiek w domu zrobić..kurcze przydałby ci się kojec..albo jakoś czymś odgrodzić miejsce gdzie sobie może człapać..Jest urocza.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
świetna Alusia.. 🙂 nasza najzdolniejsza forumowa dziecinka.. 🙂
Anochi to teraz troche przekichane..i ciężko cokolwiek w domu zrobić..kurcze przydałby ci się kojec..albo jakoś czymś odgrodzić miejsce gdzie sobie może człapać..Jest urocza.. 🙂

racja, ale w kojcu ogranicone ruchy i jakby ćwiczyła stary w maratonach? 😉
my jeszcze poczekamy ze spacerówką, ale w gondoli podnosze oparcie i Ala też jeździ jakby w spacerówce 😜
dzięki dziewczyny za uznanie 😉ale ja nic Ali nie robię, to ona tak z siebie sama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecię zasnęło dziś samo w łóżeczku o g. 20 😎

A to mój ulubiony wierszyk z dzieciństwa 🙂

Danuta Wawiłow - Szybko
Szybko, zbudź się, szybko, wstawaj!
Szybko, szybko, stygnie kawa!
Szybko, zęby myj i ręce!
Szybko, światło gaś w łazience!
Szybko, tata na nas czeka!
Szybko, tramwaj nam ucieka!
Szybko, szybko, bez hałasu!
Szybko, szybko, nie ma czasu!

Na nic nigdy nie ma czasu?

A ja chciałbym przez kałuże
iść godzinę albo dłużej,
trzy godziny lizać lody,
gapić się na samochody
i na deszcz, co leci z góry,
i na żaby, i na chmury,
cały dzień się w wannie chlapać
i motyle żółte łapać
albo z błota lepić kule
i nie spieszyć się w ogóle...

Chciałbym wszystko robić wolno,
ale mi nie wolno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79 napisał(a):
Moje dziecię zasnęło dziś samo w łóżeczku o g. 20 😎

A to mój ulubiony wierszyk z dzieciństwa 🙂

Danuta Wawiłow - Szybko
Szybko, zbudź się, szybko, wstawaj!
Szybko, szybko, stygnie kawa!
Szybko, zęby myj i ręce!
Szybko, światło gaś w łazience!
Szybko, tata na nas czeka!
Szybko, tramwaj nam ucieka!
Szybko, szybko, bez hałasu!
Szybko, szybko, nie ma czasu!

Na nic nigdy nie ma czasu?

A ja chciałbym przez kałuże
iść godzinę albo dłużej,
trzy godziny lizać lody,
gapić się na samochody
i na deszcz, co leci z góry,
i na żaby, i na chmury,
cały dzień się w wannie chlapać
i motyle żółte łapać
albo z błota lepić kule
i nie spieszyć się w ogóle...

Chciałbym wszystko robić wolno,
ale mi nie wolno?

hehe , świetne 🙂 też to pamiętam i mocno z tym się utożsamiałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi napisał(a):
oooooo Ika 🙂 dawno Cię nie było 🙂 co u Ciebie słychać?
Mufka na spacerze tak myślałam i myślałam i może się wybierzemy 😉 qrcze u nas śliczne słonko, ale mroźny wiatr i średnio fajnie sie spacerowało 😞


W Karpaczu trafiliśmy na cudowną pogodę- na stokach śnieg, a chodniki czyściutkie i piękne słoneczko, poprostu bosko 🙂 Gdyby nie noce z tysiącem pobudek, to byłoby super 🙂 Poza tym bylismy z parką która ma 3-latka, więc jak nie jeden rozrabiał to drugi 🙂 Na szczęście obaj padali o przyzwoitej porze i mogliśmy w czwórkę w błogiej ciszy posiedzieć przy kominku 🙂

Ale Wam fajnie, że możecie się spotkać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79 napisał(a):
anochi napisał(a):
oooooo Ika 🙂 dawno Cię nie było 🙂 co u Ciebie słychać?
Mufka na spacerze tak myślałam i myślałam i może się wybierzemy 😉 qrcze u nas śliczne słonko, ale mroźny wiatr i średnio fajnie sie spacerowało 😞


W Karpaczu trafiliśmy na cudowną pogodę- na stokach śnieg, a chodniki czyściutkie i piękne słoneczko, poprostu bosko 🙂 Gdyby nie noce z tysiącem pobudek, to byłoby super 🙂 Poza tym bylismy z parką która ma 3-latka, więc jak nie jeden rozrabiał to drugi 🙂 Na szczęście obaj padali o przyzwoitej porze i mogliśmy w czwórkę w błogiej ciszy posiedzieć przy kominku 🙂

Ale Wam fajnie, że możecie się spotkać 🙂

super, że wyjazd sie udał 🙂 a próbowałaś jazdy na nartach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi napisał(a):
ika79 napisał(a):
anochi napisał(a):
oooooo Ika 🙂 dawno Cię nie było 🙂 co u Ciebie słychać?
Mufka na spacerze tak myślałam i myślałam i może się wybierzemy 😉 qrcze u nas śliczne słonko, ale mroźny wiatr i średnio fajnie sie spacerowało 😞


W Karpaczu trafiliśmy na cudowną pogodę- na stokach śnieg, a chodniki czyściutkie i piękne słoneczko, poprostu bosko 🙂 Gdyby nie noce z tysiącem pobudek, to byłoby super 🙂 Poza tym bylismy z parką która ma 3-latka, więc jak nie jeden rozrabiał to drugi 🙂 Na szczęście obaj padali o przyzwoitej porze i mogliśmy w czwórkę w błogiej ciszy posiedzieć przy kominku 🙂

Ale Wam fajnie, że możecie się spotkać 🙂

super, że wyjazd sie udał 🙂 a próbowałaś jazdy na nartach?


😞 nie bo samej mi się nie chciało, ech mam taka antyzimową ekipę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używacie jeszcze leżaczków- bujaczków dla maluchów? właśnie tak patrze na mój i stwierdziam ze pora go schowac, bo młody siedział w nim ostatni raz ze 2 tygodnie temu i tak sie wyginał, że myslałam ze mi fikołka fiknie razem z tym leżaczkiem 🙂

a jak u Was z fotelikami samochodowymi? wymieniliscie juz na większe? coś polecacie? bo my w tym tygodniu musimy kupic koniecznie i nie mogę sie zdecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79 napisał(a):
używacie jeszcze leżaczków- bujaczków dla maluchów? właśnie tak patrze na mój i stwierdziam ze pora go schowac, bo młody siedział w nim ostatni raz ze 2 tygodnie temu i tak sie wyginał, że myslałam ze mi fikołka fiknie razem z tym leżaczkiem 🙂

a jak u Was z fotelikami samochodowymi? wymieniliscie juz na większe? coś polecacie? bo my w tym tygodniu musimy kupic koniecznie i nie mogę sie zdecydować.

u nas tez leżaczek poszedł w odstawkę, a co do fotelika ot jeszcze jeździmy w tym co mamy, a Mateusz już się nei mieści czy wyrywa się do siadania? bo mi ostatnio Ala na siłe się podnosiła mimo pasów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi napisał(a):
ika79 napisał(a):
używacie jeszcze leżaczków- bujaczków dla maluchów? właśnie tak patrze na mój i stwierdziam ze pora go schowac, bo młody siedział w nim ostatni raz ze 2 tygodnie temu i tak sie wyginał, że myslałam ze mi fikołka fiknie razem z tym leżaczkiem 🙂

a jak u Was z fotelikami samochodowymi? wymieniliscie juz na większe? coś polecacie? bo my w tym tygodniu musimy kupic koniecznie i nie mogę sie zdecydować.

u nas tez leżaczek poszedł w odstawkę, a co do fotelika ot jeszcze jeździmy w tym co mamy, a Mateusz już się nei mieści czy wyrywa się do siadania? bo mi ostatnio Ala na siłe się podnosiła mimo pasów


Mateusz w aucie siedzi grzecznie i zazwyczaj śpi jak tylko silnik chodzi 🙂, ale ledwo juz się miesci, tym bardziej teraz zimą. poza tym musimy oddać to, które teraz używamy, bo następna dzidzia nadchodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 witajcie Kochane 🙂
Alusia zuch dziewczynka 🙂 podziwiamy 🙂
KASIEŃKO życzymy dużo zdrowia i cierpliwości 🙂 🙂 🙂

A ja załamana na maxa 😞 Jerzyk znowu kaszle jak szalony idziemy jutro do lekarza 😞 a ja się zaraziłam od dzieciaków i jestem przeziębiona 😞 katar i kaszel 😞 na szczęście lekarz mnie osłuchał i narazie to nic groźnego 😞 tylko biednego Jerzyka mi szkoda 😞

Poza tym brakuje mi czułości i bliskości drugiej osoby 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu kochana duzo zdrowka zycze.
Mufka pozdrowienia dla mamy.
u nas zabkowanie w trakcie,widac bialy paseczek,ale jeszcze sie nie przebil zabek,mala caly czas na rekach,maz ma temperature wiec rawie jak dziecko marudny 😞 😞 😞
my w spacerowce juz dawno jezdzimy w pozycji pollezacej lub siedzacej,a fotelik to my mamy firmy BRITAX 0-4lata,calkiem fajny 🙂
Alusia super raczkuje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂moja tak nie umie 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...