Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

anycool napisał(a):
hehehe ika nawet nie wiesz ile bym dala zeby wyrwac sie z domu i pojechac w gory kocham sie po nich walesac ale nie byla juz tam z 5 lat nad czym nieziemsko ubolewam ale w nastepna zime to na 100% sie tam wybierzemy 😜 no a do wroclawia tez bym z checia zagladnela zakochalam sie w tym miescie na studiach i teraz nie mam kiedy nawet znajomych odwiedzic... kiedys to takia spwsinoga ze mnie byla dom jak hotel a teraz bardzie mi do kury domowej 🥴 eh tam ale przynajmniej mam nieziemskiego dzidziusia ktorego kocham nad zycie i kochajacego przystojnego mezulka 😎

oli moze jutro na spacerek o 12;00 w kolo areny??? ma juz byc ciut cieplej bo jak jest na minusie to ja z malym nie wychodze 😎

wiola ale z ciebie aska z tymi kropelkami - jak chcesz wypozycze ci i przysle aparat do inhalacji 😎 😁 😁 nie uparujesz sie 🙃

justa ja mam zasade ze nic na sile jaknie chce to nie za godz zje z apetytem , Maks flaszke rano pije na 2 lub3 razy obiadek tez zjada na 2 razy a wczesniej wszystko pochlanial odrazu
wiec luuuuuuuuuuuuuz zglodnieje zje 😜

a kochane nie wiem czy pamietacie ale kiedyc pisalam o czosnku zeby rozdusic powiesic malcom w lozeczku katarek w mig przchodzi - smierdzi w domu jak w namiocie beduina ale warto , i mozecie kupic otrivin lun nasivil do noskow

zdrowiejcie bo przeciez wiosna idzie jak zobaczy tyle chorowitek to sie wystraszy i do czerwca bedzie snieg 🤪 🤪

a na obiadek rosolek z lanymi kluskami lub pomidorowka jak kto woli --- no no no komu bo zmykam

a ja ale elaborat ---- no to kto przeczyta i nie usnie temu klasne 🤪 🤪
buziole



przeczytałam , nie usnęłam 🙂 🙂 🙂 buziole dla Was 🙂 🙂 🙂 ja tę sie pisze na spacerek przy Arenie któregoś pieknego dnia 🙂 nie zapominajcie o mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
STO LAT DLA FRANKA 😁 😁
kiedyś koleżance też synek nie chciał jeść i to trwało 2 miesiące, chyba między 8 a 10 miesiącem życia, koleżanka wariowała, na siłę karmiła, po lekarzach biegała, w końcu jeden jej powiedział, że dziecko ma system obronny i na pewno się nie zagłodzi, a lepiej mieć niejadka, niż łakomczucha i potem walczyć z otyłością, Franuś jednak coś je, dużo pije - czyli się nie odwodni, a moze po chorobie jeszcze do siebie nie doszedł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justa78 napisał(a):
Hej! Dziewczyny proszę o pomoc. Franek nadal jeszcze jest chory i dziś popołudniu dostanie ostatnią dawkę antybiotyku. 😞 Problemem jest brak apetytu. 😠 Wszystko co jest w stanie zjeść do zupka (mały słoiczek - nie cały), jogurcik taki po 6 m-c i połowę dużego deserku. Na noc wypija max 50 ml kaszki (łyżeczką). O piciu mleka z butelki nie ma mowy 😞 😠, jedynie to wypija z 400 ml herbatki oczywiście podzieloną na raty. W nocy też mleka nie chce. Kiedyś potrafił pić na spaniu, teraz kiedy próbuje mu wcisnąć tak mleczko wybudza się i płacze. Powiedzcie czy mam się martwić? Czy przejdzie wszystko jak wyzdrowieje?
mój mały jak był chory,jadł o wiele mniej..przez całą dobe portafił wypić zaledwie 300ml mleka...i tylko to,bo nie jadł jeszcze nic poza tym..trwało to kilka dni,nawet w nocy nie udawało mi się go podkarmić...Strasznie to przeżywałam,ale po kilku dniach sam zaczął lepiej jeśc jaka była moja radośc gdy wypił 100ml....nie martw sie tymczasowym brakiem apetyty...dziecko samo sie nie zagłodzi-dopomni sie swojego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też przeczytałam i nie zasnęłam 🙂 🙂 🙂
Jerzu po kąpieli śpi już 2,5 godzinki 🙂 nie byliśmy na osłuchaniu 😞 jeśli jutro będzie gorzej to będziemy jechać 🙂
Jutro znowu jedziemy na tydzień do dziadków bo dyżur pełnił będzie znowu dziadek 🙂 a ja do pracy 😞 😞 😞 dziś nie mogłam się Jerzykiem nacieszyć robi się taki wesoły i pogodny 🙂 🙂 🙂

wszystkiego dobrego dla Frania i ośliniona piąteczka od Jerzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wiadomości na temat żywienia niemowląt: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/siadam-sam/rozwoj-dziecka/artykuly/ctl/artykul/mid/620/tytul/8_bledow_ktorych_nalezy_unikac_karmiac_niemowleta1.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobiety 🙂
też przeczytałam i nie śpię 😜
Łucja mnie pozytywnie zszokowała długim spaniem bez jedzenia, wczoraj w nocy zjadła o 24 i potem spała aż do 9 rano, raz się tylko przebudziła lekko, to jej dałam smoka i zasnęła z powrotem. ciekawe jaka będzie dzisiejsza nocka 🙂 Wam życzę dobrej 🙂

a dla Franka niejadka życzenia serdeczne z okazji półroczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w szpitalu na kontroli bylismy badalo go juz 4 lekarzy : 2 pulmunologow laryngolog i kardiolog... wszyscy mowia ze nic mu nie jest a charczy... i wpadli na pomysl ze moze jakies naczynko mu uciska na drogi oddechowe i dlatego tak charczy... rtg-czysto osluchowo oskrzela i pluca tez czysto... i czekamy a zabieg ktory potwierdzi wlasnie ten ucisk... ehhh ale za to nie mamy juz wady serca VSD sie zasklepilo... sto lat dla solenizantow. a kropki zostawialam bo zaznaczalam sobie gdzie skonczylam czytac. pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
jednak Wojtaszek zaraził się od mamy 😞 a tak się starałam, no ale widocznie nieuniknione... jutro idziemy do lekarza razem,
ja już lepiej, zrobiłam se parówkę 😉 ale Wojtas kaszle, kicha i ma troszkę katar, używamy olbas oil, nasivin soft , wit.c i syrop mamy który ostatnio przepisała nam pani doktor na kaszelek. a jutro z rana idziemy do lekarza...
Jeeeeee Mufka trzymamy kciuki aby Łucji już tak zostało i tak ładnie Ci spała!
Anochi ja nie pamiętałabym gdyby nie Justa, tak to ta strona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justa78 napisał(a):
Hej! Dziewczyny proszę o pomoc. Franek nadal jeszcze jest chory i dziś popołudniu dostanie ostatnią dawkę antybiotyku. 😞 Problemem jest brak apetytu. 😠 Wszystko co jest w stanie zjeść do zupka (mały słoiczek - nie cały), jogurcik taki po 6 m-c i połowę dużego deserku. Na noc wypija max 50 ml kaszki (łyżeczką). O piciu mleka z butelki nie ma mowy 😞 😠, jedynie to wypija z 400 ml herbatki oczywiście podzieloną na raty. W nocy też mleka nie chce. Kiedyś potrafił pić na spaniu, teraz kiedy próbuje mu wcisnąć tak mleczko wybudza się i płacze. Powiedzcie czy mam się martwić? Czy przejdzie wszystko jak wyzdrowieje?


Justa jak dla mnie to Franek je duzo 🙂 Jaś zjada ok. 50-70ml gestej kaszki, pół małego słoiczka z obiadkiem i troszkę deserku reszta mleczko 🙃 moje lub modyfikowane a teraz jak przeziębiony to w ogóle maskara 🤢ale za duzo pije herbatki wiec jak Twój synuś poczuje się lepiej na pewno nadrobi jedzonko..dzieci jedzą tyle ile potrzebują 🙂dużo zdrówka dla Franka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my nocke mialysmy przechlapana,mala budzila sie co 40min z placzem,nie chce jesc,tylko cycusia a ja nie mam na tyle mleka zeby caly dzien karmic ja piersia,nawet buzki nie chce otworzyc zeby dziasla posmarowac 😞maz w pracy, a ja oczy na zapalkach,ale byle do przodu
milej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witanko
my już w domu po tygodniowej wizycie u dziadków, mała rozpieszczona, chyba zadowolona z wyjazdu, ale przez cały tydzień w nocy budziła mi się co pół godziny lub co godzinę 😠 i zamiast odpocząć to przyjechałam totalnie zmęczona 😠 mam nadzieję, żę Ala w domciu lepiej będzie spała 😉
dzięki Justa za link
Wiojiojka zdrówka dla Waszej dwójki
Mufka gratulacje dl aŁucji
Evie niech szybko ząbek wychodzi
Asiu przekichane z tym charczeniem 😠 oby w końcu coś się wyjaśńiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Dziękujemy wszystkim za miłe słowa. Franek dzisiaj czuje się już dużo lepiej 🙂, chociaż mleka dalej nie chce 😞. I to jest dla mnie przerażające. Przecież mleko to podstawa diety dzieci, a on nie chce wcale 😞 😠. Dobrze, że oprócz tego można jeść coś innego. Tak apropo fajne są jogurty dla dzieci po m-cu z Nestle.
Wiojojka wracajcie szybko do zdrowia, życzę dużo cierpliwości, oby Wojtuś nie był tak marudny jak Franek 😮.
Mufka super udana nocka, daj znać jak dzisiejsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my już u dziadków 😞
Dziś było gorzej z odciąganiem mleczka 😞 nie wiem jak to będzie z tym karmieniem ???
Może macie pomysł co podawać w tym czasie Jerzykowi ???
O 7:30 dostanie cyca i do 14:00 musi coś zjeść. Co proponujecie??? I jak to rozplanować???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rusałko a co ty byś chciała Jerzykowi podawać, albo inaczej, czego byś nie chciała?
ja ci napisze jak to u nas wygląda:
8:30 mleko
ok12:00( zalezy o ktorej sie obudzi po przedpołudniowej drzemce) kaszka do której dodaje potarte jabłuszko lub banana
ok15-16 obiadek który przygotowuje sama
ok17:30 deser, i tu jabłko, banan, albo inne owoce ze słoiczka, danonek
19:30 mleko
ok:5-6 - zalezy jak sie obudzi- mleko
czasem cos podgryzie np: chrupka, biszkopta, kawałek jabłka, chlebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bym chciała żeby na drugie śniadanko pił moje mleczko dlatego je odciągam ale co jak nie odciągnę ???
Kaszkę je właśnie o 12:30 i też z jakimś owockiem bo samej nie lubi a o 14-tej już mu podam cyca a około 16-tej je deserek 🙂

Dziękuję za propozycję i pomoc Wiojojko Droga 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...