Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

ja tylko na chwilkę, znalazłam dziś w necie, więc wrzucam 🙂 może się przyda 🙂

http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/w-co-sie-bawic.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

i jeszcze to, bo ostatnio wspominałysmy o warzywach surowych

"Surowe warzywa do diety można wprowadzać po ukończeniu przez dziecko 1 roku życia. Ważne aby warzywa podawać bez skórki (pomidory, ogórki) i wprowadzać je po kolei aby sprawdzić czy nie występuje reakcja alergiczna u dziecka na dany produkt. Zachęcam Panią do rozszerzania jadłospisu swojego maluszka również o inne warzywa w postaci surowej, takie jak: sałata, cykoria, natka pietruszki, szczypiorek, ogórek gruntowy, ogórek małosolny oraz o urozmaicenia dań w różne jarzynki: buraczki, brukselkę, kalafior, brokuły, seler, pietruszkę, por, marchew, szpinak, cukinię, kabaczka, etc."

a tu z jakiegoś forum:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,579,105967835,,surowe_warzywa_od_kiedy_.html?v=2

http://www.edziecko.pl/jedzenie/1,79379,3867583.html?as=2&startsz=x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witanko
padam, nocka masakryczna, najgorsze, zę Ala tylko u mnie się w miare uspokaja, u męża na rękach włącza syrenę 😉 na szczęście rano mogłam dospać i poleciałam na siłownię, mam nadzieję, że wytrzymam w postanowieniu i będę tam chodzić 😉 no i że troszkę ograniczę jedzenie, eh a ja tak lubię jeść 😞
Wiojojka moja koleżanka też szybko zaczęła karmić synka swoimi obiadami, ale jej mąż też ma chorą trzustkę lub wątrobę i też Marcin 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te Marciny jakieś chorowite..
była dzisiaj u nas ta koleżanka z mężem i zaproponowałam im, że mogłabym zaopiekować się ich córeczką kiedy pójdzie do pracy i zgodziła się ,a nawet ucieszyła, powiedziała 'ale byłoby fajnie' 🙂
zapytała czy dam radę z dwójką i ustaliłyśmy, że jeśli nie dam rady, to wtedy jej o tym powiem i poszukamy dla Zuzi opiekunki, ale myślę, że dam radę zorganizować się tak, żeby było dobrze, przynajmniej będę się starała.
ja ostatnio jak nie zjem czegoś słodkiego to jakaś smutna chodzę 😜 i koniecznie dwie kawy muszę wypić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane !!!
Ja wczorajszą i dzisiejszą noc śpię z Jerzykiem bo mam trudne dni i nie mogę wstawać do niego tylko szybko do łazienki najpierw a tak to mam Go pod ręką 🙂 😞 🙂
Ja podaję po trochu Jerzykowi tego co jem a co wiem że mu nie zaszkodzi np. ziemniaczki, mielonego, bułeczkę, kawałek wędlinki itp.
Miłego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wam,
Kasiula, gratulacje co do tego przedszkola 🙂

dzięki za komplementy co do mojego głosu... szczerze mówiąc, to zawsze mi się wydawało, że mam nieciekawy głos... no ale może jakoś gdy się mówi do dziecka głos jest jakby inny, miększy.

Łucja, mój mały rozrabiaka, po południu na szczęście spuściła z tonu i była grzeczniejsza. Ech te dzieciaczki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoł hoł hoł
żyjemy i mamy sie niezle!!!!!!!!!!!
ja natomiast z niczymnie ogarniam na szczescie maly spi wiec w tym czasei wszystko robie a to tylko i az 2 godz.
maly ma 2 zebolki na dole nadal dwa ale chyba zaczynaja wychodzic gorne jedyneczki i dolne 2...
zasuwa na czworaka na calego i na nozkach przy meblach , zaczyna sie puszczas jedna raczka....
coraz wiecej gada i pyskuje a nawet kluci sie po swojemu jak mu cos nie pasuje!!!!!!!!
sypia nadal cala noc od 19.30 d0 6-8.00 w zaleznosci jak go kupa obudzi....
kurcze nie myslalam ze praca popoludniu tak wytraci mnie z rownowagi jak wracam po 21.00 to na nic nie mam sily a tu zawsze cos do zrobienia....
pranie robie w tygodniu zbieram a prasuje w weekend i to najczescie j niedziele .... jak ja tego nie cierpie....na szczescie mezulek daje rade z malym popoludniu wiec nie musze sie martwic....
wiec kochane ciocie pozdrawiamy serdecznie
buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj anycool 😁 super, że dajesz rady, ale chyba musisz mieć niezły motorek by tak pracować 🙂 słyszałyśmy, zę wózek Ci ukradli 😠 podeślij kiedyś zdjęcie Maksa, pewnie duzy już chłopak 😁

a ja właśnie wróciłam w basenu 🙂 ciekawe ile tygodni dam tak radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Lucynko!!! jak dobrze Cię tu słyszeć (czytać 😉 ) dużo sił do zmagania z pracą i obowiązkami, a prasowanie olej! ja prasuję tylko pieluszki od małej i jakieś gniecące się ciuchy i wychodzi mi to tak raz-dwa razy na miesiąc 😉 po co się przesilać.

Anochi- szacun. też bym się wybrała na basen oj tak. bo jak patrzę na siebie w lustrze, to mnie krew zalewa. taka kulka ze mnie się zrobiła 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja do prasowania to też leń, no chyba, że na prawdę coś mocno wygniecione
a co do basenu to muszę chodzić, bo jak widzę brzuszek wystający spod bluzki to aż mi wstyd ☺️ a tak lubię słodycze 😉 tylko musze wpisywać się w grafik pracy mojego męża 😜 moze to dobrze, bo bardziej mnie zmobilizuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
ja do prasowania to też leń, no chyba, że na prawdę coś mocno wygniecione
a co do basenu to muszę chodzić, bo jak widzę brzuszek wystający spod bluzki to aż mi wstyd ☺️ a tak lubię słodycze 😉
ja tez lubię 😞 ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobity..
Ja też uwielbiam..kocham słodycze...i walczę z nimi..najlepszy sposób nic nie kupić do domu..
Ząbkuję na całego..cholera nie jest to za ciekawe doświadczenie..na prawdę teraz to dopiero współczuję naszym dzieciakom..
Ehh do tego dzisiaj umieram..i leci ze mnie jak z kranu..bo dostałam miesiączkę...aa no i oko mi coś skacze..;/ to chyba z braku magnezu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufka napisał(a):
Okaaaa, zjedz sobie magnezu, to Ci powinno przejść z tym okiem 😉 ja też muszę w sumie zażyć jakieś witaminy,bo mam jeszcze ich sporo nakupionych, a wciąż zapominam je łykać.

ja tak samo 😁
dzisiaj przyszedł zakupiony pchacz, na razie Ala się go boi 😉 ale teraz jedną zabawką w nim się bawi, więc może jakoś sie oswoi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to dopiero miałam dzisiaj w nocy powódź 😞 😞 😞 okres 😞 😞 😞 zalałam się cała i szkoda opowiadać 😞 😞 na dodatek mały się obudził jak byłam w nocy pod prysznicem 😞 😞 porażka na całego 😞 😞

Byliśmy dziś na bilansie Jerzu waży 10,260 🙂 i nieźle sobie radzi 🙂 poza tym wszystko ok mam go oszukiwać i podawać więcej warzyw i owoców 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny Ika zaczęła już ten temat, ale Dzień Dziecka się zbliża a ja nie mam pomysłu co smykowi kupić? zreszta to jeszcze ten wiek, że niczego nie chce, eh ciuchów ma mnóstwo, zabawek też 😞
Ika pytalaś co kupić małym dzieciakom, ja kompletnie nie znam sie na rozwoju, co potrafia itd, my na święta kupiliśmy bratankom męża matę do tańczenia, taką podłączaną do tv lub kompa, na allegro koszt chyba 50 zł - nie jakas super, ale wystarczy, a jedna zabawka na dwoje i trochę ruchu wprowadza 😉 tylko nie wiem czy te twoje dzieci nie za małe, bo tamte miały 5 i 8 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hoo..
ja myślę że fajny prezent na dzień dziecka dla naszych skarbów to rowerek taki z pasami..co już można je tam sadzać..lub książeczka elektorniczna - edukacyjna..uczy słówek w języku polskim i angielskim..
co do starszych dzieci to nie mam pojęcia hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki
Witaj Anycool, ty ogarnięta dziewucha jesteś to dasz radę, juz sobie świetnie dajesz choć nie ma lekko,powodzenia kochana, dobrze ze mąż daje radę.
ja po porodzie podczas okresu nie odczuwam żadnych bóli miesiączkowych, brzuch mnie nie boli, cycki tez nie, tylko to cholerne ciągnięcie w miejscu szwów, tak mnie w dół ciągnie, że mam ochotę kucnąć nie raz.
Wojtusiowi wyszła górna prawa jedyneczka 🙃
gdybyscie chciały to ja polecam wam na odchudzanie KROPELKI NA ODCHUDZANIE Z HERBAPOLU w aptece można dostać. dodaje się je do wody, na 1,5 l, czyli na butelkę 7 kropli o ile dobrze pamiętam,jak dla mnie rewelacja, używałam jeszcze przed ciążą, zmniejszają apetyt. co prawda zmieniają smak wody na mało smaczny, ale można się przyzwyczaić, i na skakance skakałam dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rusalka1980 napisał(a):
Jak Ty to robisz Anochi że Twojej małej waga spada ?????
Bo mojemu to rośnie jak widać na siatce 😞 😞 😞
Tak bym chciała żeby nie był taki okrąglutki 😞 😞 😞

Rusałko ciesz się że chłopak zdrowy, a że okrąglutki bo to bobas przecież słodziutki 🙂 musi mieć papelki kochane, a wcale przecież dużo nie waży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rusalka1980 napisał(a):
DZIĘKUJĘ CIOCIU WIOJOJKO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
[URL=http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-05/54b6340c/snb12259.jpg.html][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-05/54b6340c.jpg[/IMG][/URL]


hehehe słodziutki, czaruje oczkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rusalka1980 napisał(a):
Jak Ty to robisz Anochi że Twojej małej waga spada ?????
Bo mojemu to rośnie jak widać na siatce 😞 😞 😞
Tak bym chciała żeby nie był taki okrąglutki 😞 😞 😞

Rusałka Jerzyk jest idealny, a moja mała raczej ma niedowagę co mnie raczej martwi 😞 choc na razie mam się nie przejmować i zobaczymy jak będzie przybierac na wadze, ale ja też byłam zawsze kruszyna, teraz mi sie przytyło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
Hej hoo..
ja myślę że fajny prezent na dzień dziecka dla naszych skarbów to rowerek taki z pasami..co już można je tam sadzać..lub książeczka elektorniczna - edukacyjna..uczy słówek w języku polskim i angielskim..
co do starszych dzieci to nie mam pojęcia hehe

myślałam o takiej książeczce, ale zaraz mąż na mnie skoczy, ze tylko zabawki jej kupuję i nie wiadomo czy to jej potrzebne i czy sie będzie bawić, a na rowerek powie, ze nie mamy gdzie go trzymac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...