Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witanko
ja nadal się kuruję, pogoda do dupci, ciągle leje ,tylko pod kocykiem się schować 🙂
moja Ala też zrobiła się nieznośna, na zakupy od miesiąca z nią nie chodzę, nawet z mężem nie dajemy sobie rady, ostatnio wycwaniła się i jak ją chcę podnieść to wygina się w łuk by ciężko to zrobić, z ubieraniem też problem, krzyczy i wierci się, a przebieram ją na podłodze i to dobre 5 minut, bo mi zwiewa 😞 napocę się przy tym niesamowicie
Kasiu sto lat dla "synka" 😉
Mufka jak Twoje jazdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Kobiety..
My nadal w Hiszpanii..ale już tylko do 18..i wracamy..po 4 miesiącach jakoś nawet nie chce mi się tak..no ale 20szczepienie..
Mój dzieciorek też straszny łobuz i niecierpliwiec..ojj a jak coś nie po jego myśli to wrzask nerwy gryzienie wyginanie ciałka..próbujemy nieraz odwrócić jego uwagę..ale nie zawsze się uda..
Mamy 8ząbków ale 4 na raz dalej wychodzą i dają w kość..przy tym i luźne kupki i czasem temperatura..ale już widać je..więc mam nadzieję że już nie długo i wyjdą całkiem..
Dzieciaki nasze sierpniowe takie słodkie i kochanee i już każde takie dużeeee.. 🙂
Kasiu dużo zdrowia i sił..!!! wszystkiego dobrego dla syna.. 🙂
Wjojojka współczuję..szkoda że ludzie z własnej woli nie potrafią ustąpić głupiej kolejki...tym bardziej że widzą jak dziecko się już złości..a takiemu malcowi niestety nie da się wytłumaczyć że trzeba czekać..
A jaaa to jestem straszliwym głodomorem..zbieram chyba zapasy na zime..aaa;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamuski.
Kasiu trzymaj sie, duzo zdrowka dla Ciebie i syna z okazji urodzin 😘
Wiolka ostatnio tez mnie spotkala taka sytuacja ale w TESCO stalam w kolejce pierwszenstwa- przedemna zwykli ludzie bez dzieci, wyczekalam sie w cholere bo przedemna bylo conajmniej 8 osob. podeszlam do kasy a ona mi mowi, kobiety z dziecmi maja pierwszenstwo, tak sie wkurzylam ze dopiero mi powiedzialam jak sie nameczylam z Julka bo byla jak diabel. teraz pewnie bede sie pchala pierwsza 😜 ale zapewne nie obejdzie sie od glupich dogadywan ze stoje za nimi 🙂
Dziewczyny mam do was pytanie, moge sie starac o skierowanie na przeglad bioderek ?? dodam ze mala nie miala bo we wloszech stwierdzili ze 4 miesiace to zaduzo i nie zbadali mi jej. Dziwnie chodzi mi, tak jakby bokiem, troche sie tym martwie bo to tak dziwnie wyglada, albo sie giba jak idzie- to chyba o niczym nie swiadczy ? i paluszki u obu nozek drugie- wystaja przed wszystke palce i wylada jakby byly niezbyt rozwiniete bo jak lezy na brzuchu z podkulonymi nogami to tedwa paluszki ma zgiete i wyglada jakby miaa 4 palce...
nawet jak skarpete jej nakladam to paluszek zadziera i musze go poprawiac, dodaje fotke, same zobaczcie.
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-10/9fbda3ec/sam_0049.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/9fbda3ec.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio wycwaniła się i jak ją chcę podnieść to wygina się w łuk by ciężko to zrobić, z ubieraniem też problem, krzyczy i wierci się, a przebieram ją na podłodze i to dobre 5 minut, bo mi zwiewa napocę się przy tym niesamowicie

no u nas identycznie
Aniołku jak coś Cie martwi to idź do lekarza, zawsze możesz pójść do pediatry który skieruje cię dalej jeśli coś będzie nie tak.
Okaa koniec wakacji, a widujesz się w ogóle ze swoim facetem?czy zobaczycie się po 4 miesiącach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Okaa też się objadam, a tu trzeba zrzucać 😉
Oli czasami moja Ala podobna jest do Twojego Kamilka 😉
babki mam pytanko, jaki macie buciki na teraz dla dzieciaków? bo my tylko adidaski, jakoś kalosze mnie nie przekonują i szukam już jakiś zimowych, ale 1 primo nie wiem jaki rozmiar małej kupić by wytrzymały do wiosny, a drugie primo 😉 ceny tych butów powalają, uważam, ze muszą być ciepłe i nieprzemakalne, bo dzieciaki będą wszędzie włazić, ale 100-200 zł za parę? 🤪 a tak z 2 by się przydały 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wjojojka 4miesiące nie widzieliśmy się..jedynie kontakt telefoniczny...już sobie wyobrażam ten bałagan na hacie..i megaaa porządki...
Aniołku ja też uważam że najlepiej skonsultować to z pediatrą..
Anochi my mamy takie buciki ni to adidaski ni to traperki..i w nich mały śmiga..a na zimę też planuję kupić coś małemu ale jeszcze nie wiem nie rozglądałam się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz po wizycie u pediatry, dostalismy skierowanie do ortopedy, twierdzi ze uczy sie dopiero chodzi i dlatego tal chodzi nieraz, a paluszki.... jedynie to operacyjnie mozna poprawic, ale to sopiero gdy beda jej przeszkadzac lub nachodzic na siebie, a juz nachodza ale w chodzeniu nie przeszkadzaja, jak bede u ortopedy to mam mu to pokazac i zobaczymy co powie. a pozatym wszystko ok.
Wlasnie probuje mala uspac. nie chce dziadowka mala spac 🙂 dzisiaj wymienilismy smoki na tommee tippee 🙂 kupilam jej jak bylam w ciazy ale nie chciala go brac, a teraz znowu sie przerzucilysmy i mam nadzieje ze na nich zostaniemy bo niby sa dobre i zabki nie beda sie wykrzywiac a ona ciagle by smoka doila.... nie wiem jak jej oduczyc....
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi napisał(a):
Okaa też się objadam, a tu trzeba zrzucać 😉
Oli czasami moja Ala podobna jest do Twojego Kamilka 😉
babki mam pytanko, jaki macie buciki na teraz dla dzieciaków? bo my tylko adidaski, jakoś kalosze mnie nie przekonują i szukam już jakiś zimowych, ale 1 primo nie wiem jaki rozmiar małej kupić by wytrzymały do wiosny, a drugie primo 😉 ceny tych butów powalają, uważam, ze muszą być ciepłe i nieprzemakalne, bo dzieciaki będą wszędzie włazić, ale 100-200 zł za parę? 🤪 a tak z 2 by się przydały 😞




O to mnie zaskoczyłaś że Alunia podobna 😘 Co do butków to niestety zawsze te porządne i nieprzemakalne to minimum 150 zł ale przynajmniej jest się spokojnym że stópka będzie zawsze sucha w takim bucie nawet jak w kałuzy lub w śniegu dziecko będzie brodzić..polecam butki z Bartka na nich wychowałam córcię i nigdy nie trafiłam na żadną wadę w nich i zimowe mają system tzw. Sympatex-dzięki któremu nie przemakają nigdy-przynajmniej w moich się nie zdarzyło..
Kamiś śpi jak zawsze od 20 tej. W dzień sypia do 2 godzin tylko 1 raz a czasem nawet mniej a jak Wasze pociechy śpią w ciągu dnia?

Dobrej nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli nie jest idealnie podobna, ale dzisiaj dałaś zdjęcie i dzisiaj w pewnych pozach moja mała dość przypominała Kamilka 😉 bo zrobiła się blondynka i ma ciut krótsze od niego włoski i jakoś też tak buzię otworzyła, eh tego nie złapię aparatem 😉
co do butów to ceny mnie porażają, ciągle myślę nad Bartkami, eh jak tu mężowi przetłumaczyć, że trzeba i już? to nie to, że nas nie stać, choć to niemały pieniądz, ale mój mąż ma zawsze ale - bo to drogo, na chwilę, nie zdąży zniszyć, ja tyle nie dałem za swoje a mam już tyle lat, nie da się taniej? itd itd, a ja bym chciała by miała jak najlepsze, by miała komfort i by dobrze jej się chodziło, wiem, ze jej kupię, ale swoje posłucham 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli mój Siyar podobnie..w dzień śpi tylko jeden raz..czasem tylko godzinke czasem półtorej..rzadziej dwie..i zasypia tak po 20..przy czym budzi się w nocy..
Anochi może spróbuj przekonać męża że lepiej zapłacić więcej za buciki..niż później na lekarstwa..kiedy nóżka przemoknie i zmarznie..a zawsze jak wyrośnie można spróbować odsprzedać..
Wojojka tak bym chciała by twoje słowa były prawdą hihi..najbardziej przeraża mnie myśl że pewnie będą znowu pająki..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiu też śpi raz dziennie ok 12 zasypia i śpi do 13.30 -14.00 ale o 19.30 pada na nos i śpi do 8 rano snem sprawiedliwym niczym nie zmąconym 🙂 🙂na buciki też nie żałujemy kopiliśmy trzewiczki z Bartka na jesień na allegro za 130 zł ( kaloszki ocieplane też kupiłam na pluchę są ok nóżka ma ciepło i sucho) a na zimę kozaczki ocieplane ale już nie firmowe jednak są profilowane z wkładką ortopedyczną i nieprzemakalne za 80 zł. Wiosną odsprzedam też na allegro pewno za niższe pieniądze ale jak to mawia Paweł na sobie możemy oszczędzać nie na dziecku...

Ula powalcz o dobre buciki bo ważna kwestia dla maluszka...............



DZIĘKUJE Z W IMIENIU MICHAŁA ZA ŻYCZENIA 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu dużo zdrówka i najlepsze życzenia dla syna 🙂
Jerzyk już prawie zdrowy za to mamcia nadal kaszle 😞
Ja kupiłam Jerzykowi takie śniegowce http://www.pepco.pl/a/gazetka 🙂 ze strony 5 może nie najlepsze ale mogą być 🙂 rozmiar 22 🙂
Jerzyk śpi w dzień tylko raz tak 1,5 do 2,5 godziny a zasypia o 20-tej i budzi się na cyca w nocy 😞 😞 😞
Ja dziś zapracowana na całego : sprzątanie, diagnoza 5-6 latków, wpisy do dziennika, prasowanie 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 nie wiem jak temu podołam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi Amelka w dzień śpi od 3 do 3,5 godziny ciągiem, a na noc zasypia między 19-20. Potem budzi się w nocy 22:00 i 2.30 na butelkę a potem do 7:00śpi. Przyzwyczaiłam się do tego. A najważniejsze że śpi w swoim łóżeczku i już nie protestuje. Walczyłam, walczyłam i wywalczyłam. Już dosyć czasu temu.
A Tobie Rusałka jak poszło ze spaniem Jerzyka? Udało się?
A kto jeszcze karmi piersią?
Mi Amelia sama się odstawiła od cycka jak miała 11 miesięcy.

A jakie Wasze dzieciaczki mają rozmiary butków. Bo Amelka ma długie stópki. Butki mamy 23 a na zimę będzie pewnie 24. SZOK mojej Teściowej podopieczna ma 4 latka i ma 25 a Amelka 3 lata młodsza ma tylko 1,5 rozmiaru mniejsze. A u Was jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
Kasie sto lat dla Twojego syna
moja mala w dzien spi 1,5-2h,ale juz o 19 idzie spac i tak do 6.30-7.30 roznie 🙂czasem w nocy sie przebudzi na herbatke,mleczka juz w nocy nie pije 🙂 i dlatego ma super apetyt na sniadanko 🙂
a co do butow to my kupujemy Clarksa,tanie nie sa,ale w sklepie pani stopke zmierzy i odpowiedni rozmiar dobierze,wlasnie wczoraj jej kupilam trzewiczki na jesien,a zimowe kozaczki dopiero kupimy,juz nawet upatrzylam ktore,Anochi dobre buty kosztuja,a na tak malym dziecku nie maco oszczedazc,bo stpoka rosnie i rozwija sie wiec dobry bucik to podstawa,my naszczescie z mezem mamy takie samo zdanie co do butow dla malej 🙂
milej soboty i dizo zdrowka dla chorowitkow pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas ze spaniem mała śpi ok 2 godzin, zasypia koło południa, ale dzisiaj np już zasnęła a ja się patrzę, a tam mokre rajstopki i że ma kupkę, więc zaczęłam ją przebierać no i mała się obudziła i jeszcze nie spała 😞 a zasypia ostatnio po 21 😠 i śpi tak do 7, tylko przez choroby często się budzi i ostatnio śpi z nami 😠 bo ja ciągle chora i nie mam siły do niej wstawać, trzeba to uregulować
co do butów to na pewno kupię dobre, to nie to, że mój mąż to sknera, ale już ma tak, że "po co przepłacać" 😉 ja od miesiąca próbuję zmierzyć małej stopę, najpierw z linijka biegałam, potem chciałam jakoś po panelach popatrzeć, z kartką próbowałam, nawet wydrukowałam miarkę, ale co chcę małej zmierzyć ta zmyka, podejrzewam, że ma rozmiar ok 19, a że zimówki sa od 20, więc kupimy najmniejszy rozmiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sabcia spojrzałam na fotki..ale Amelka już duża pannica..ile mierzy??i dużą stópkę ma.. 🙂
Siyar nosi rozmiar 21 a ubranka 86..czasem włożymy jeszcze większe 80 ale ma je na styk..
Noo i zaliczam się do nielicznych które karmią jeszcze piersią..na szczęście już tylko w nocy..ciężko jest oduczyć..mam cichą nadzieję że sam zrezygnuje..czekam do końca roku..jeśli nie to będę musiała zrobić to na siłę..;/
Anochi ja nie uważam że twój mąż to sknera..i poniekąd rozumie to..dlatego że każda jedna rzecz do takiego dzieciaczka jest dość droga..a jak człowiek chce mieć gwarancję i jakość to musi jeszcze więcej zapłacić..a takie dziecko nie pochodzi w tym dłużej niż sezon..ale niestety tak to już jest..
Sama się zastanawiam jakie butki kupić no i gdzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajciie, ohh fajnie spia u was dzieci. moja wstje o 9 usypia kolo 14 na 1-2h i siedzi do 21-22 nieraz na zlosc usypia kolo 23.
Sabcia- moja teraz nosi 22, tzn niektory sa dobre na jesien kupilam jej 23 a na zime to nie wiem jakie kupic 24?? mierzylam 24 ale wydawaly sie ogromne, z butkami zimowymi poczekam chyba az spadnie snieg, mamy dwie pary zimowych kozaczkow po Vivianie wiec moze w nich przechodzi, no chyba jej noga urosnie jej znowu 🙂
upieklam wlasnie biszkopta i zabieram sie za mase tylko musze sklep odwiedzic 🙂 zapraszamy na torcika. maz mial urdziny troche tort spozniony ale nic nie szkodzi 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
Sabcia spojrzałam na fotki..ale Amelka już duża pannica..ile mierzy??i dużą stópkę ma.. 🙂
..


Amelka nosi już 86 czasami nawet 92 pasują, ciężko z tą rozmiarówką, JA raczej na oko patrzę, ale już nie raz się zdarzyło, że dostała za małe ciuszki.

A jak mowa o butkach, to nie chce któraś z Was odkupić ode mnie za 30 zł butków z Deichmana? Kupiłam wcześniej, Teściowa też takie same kupiła i okazało się, że Amelka nogi nie wsunie, choć jak kupowałam to spokojnie nóżka wchodziła. Mamy dwie pary 21 i 22 rozmiar wysyłam fotki
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-10/da3b9083/p9221666.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/da3b9083.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-10/025fede9/p9221665.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/025fede9.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-10/1dce259b/p9221667.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/1dce259b.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-10/55c94f2b/p9221668.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/55c94f2b.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Mój nosi rozmiar 21, a kapci 20. Pewnie mnie zaraz zjedziecie, że powinien chodzić w skarpetach antypoślizgowych itd, chodził owszem, ale jak ostatnio gwizdnął o szafkę w tych skarpetach tak szybko leciałam do obuwniczego po kapcie.
Co do spania to usypia ok. 19.30 - 20.00 , ok 4 rano butla i pobudka ok. 7.30-8.00 🙂
Nielkapki sa be, szukałam już z różnych firm , ale dla niego liczy się tylko butla,. 🤨
właśnie się pakuje i jedziemy do rodziny na weekend. Miłego dnia 🙂
aha i od początku września walczymy z katarem 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sara85 napisał(a):
Hej 🙂
Mój nosi rozmiar 21, a kapci 20. Pewnie mnie zaraz zjedziecie, że powinien chodzić w skarpetach antypoślizgowych itd, chodził owszem, ale jak ostatnio gwizdnął o szafkę w tych skarpetach tak szybko leciałam do obuwniczego po kapcie.

Dlaczego nie powinien chodzić w papuciach? 🤢
Moja Amelka chodzi w papciach a jak nie założę to sama bierze swoje domowe obuwie i siada i zakłada, nie wychodzi Jej to i wtedy chodzi za mną z butkami by ubrać. A po za tym nie jest za ciepło by dziecko chodziło w skarpetkach, Amelka zaraz ma zimne nóżki i morko pod noskiem 😞.
Możecie mi wytłumaczyć dlaczego dziecko nie powinno chodzić w papuciach 😲? Mówię o sztywnych jak butki nie szmaciane...
Nie słyszałam o tym, że dziecko nie może chodzić w papuciach... ☺️
Tylko nie złośćcie się na mnie, ale poprostu tego nie rozumiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sara85 napisał(a):
Hej 🙂
Mój nosi rozmiar 21, a kapci 20. Pewnie mnie zaraz zjedziecie, że powinien chodzić w skarpetach antypoślizgowych itd, chodził owszem, ale jak ostatnio gwizdnął o szafkę w tych skarpetach tak szybko leciałam do obuwniczego po kapcie.
Co do spania to usypia ok. 19.30 - 20.00 , ok 4 rano butla i pobudka ok. 7.30-8.00 🙂
Nielkapki sa be, szukałam już z różnych firm , ale dla niego liczy się tylko butla,. 🤨
właśnie się pakuje i jedziemy do rodziny na weekend. Miłego dnia 🙂
aha i od początku września walczymy z katarem 😞 😞 😞



ja tam nie wiem Maxiu chodzi w kapciach z usztywniana pietą, latem biegał na boso albo w skarpetach ale teraz ciągnie od podłogi, i ma zimne nóżki wiec nie wyobrażam sobie bez kapci, z reszta tak jak Amelka łazi za mną z kapciami i woła.... aci da aci da 🙂 🙂 🙂 i kombinuje żeby nałożyć kapcie 🙂

a rozmiar bucika na zimę mamy 23 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...