Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej
super ze Amelce juz lepiej 🙂
Anochi duzo zdrowka dla was 🙂juz nie chorujcie
Julcia duza dziewczynka 🙂u nas jest tak ze spaniem,ze mala dalej z nami w lozku spi 😞nasza ina i lenistwo.a teraz naezekamy niestety 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
milego wieczorku pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

evie napisał(a):
Kasia38 napisał(a):
DZIEWCZYNY POTRZEBUJE PORODY PRAWNEJ Z ZAKRESU PRAWA PRACY CZY MACIE MOŻE KOGOŚ W ŚRÓD SWOICH ZNAJOMYCH KTO ZECHCIAŁBY MI POMÓC WYJAŚNIĆ PEWNĄ KWESTIE DROGA MAILOWĄ I OCZYWIŚCIE NIE UKRYWAM ŻE BEZINTERESOWNIE 🙂 🙂 SPRAWA JEST BARDZO PILNA

MOŻE BYĆ TEŻ KSIĘGOWA KTÓRA ZNA BARDZO DOBRZE PRAWO PRACY

BĘDĘ WAM OGROMNIE ZOBOWIĄZANA ZA POMOC

moja bratowa jest ksiegowa



Evie a byłaby skłonna mi pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi hehe dla powiedzial, Julka jak miala krotkie wloski i rozowy wozek oraz ciochy to pijaczek do mnie mowi, mamusia czarna a synek blondyn 🙂 hehe smialam sie.
Super ze Alunia mniej sie boi, zobaczysz zesie przzyzwyczai, a ile masz robic inhalacje?
Kurcze sprawdzam w internecie gdzie moja paczka a tam pisze ze niby w poniedzialek zostalo zostaione awizo, zadnego listonosza u mnie nie bylo 🤨 jedynie co kanapa doszla. myslicie ze wydadza mi wysylke bez awizo a na sam dowod ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oglosilam sie na stronie miasta o prace i patrzcie jakiego meila dostalam 🥴
Witam, szukam koleżanek w wieku od 18-35 lat do współpracy na prywatnym mieszkaniu w woj.podkarpackim.
Jeżeli nigdy nie pracowałaś, nie martw się pomogę Ci na starcie.
Jeśli już masz jakieś doświadczenie, to wiesz o co chodzi w tym fachu 😉 a mianowicie o KASĘ i o to żeby warunki i atmosfera jak najbardziej sprzyjała pracy...
Więc co mogę CI zaoferować;
czyste, jasne zasady (bez podziałów typu pół na pół) 😉
baaardzo wysokie zarobki (oczywiśćie jeżeli na prawdę chcesz zarobić i pracować)

(szczerze dziewczyny zarabiają 800 -1700 dziennie zalezy jak sie im chce przyjmowac klientow, bo nawet kwoty bliskie 3000zl dziennie nie sa nie mozliwe, aczkolwiek dziewczyny jak maja juz ponad tysiac dziennie to wiecej sie im poprostu nie chce, zreszta każda z nas musi kiedys odpoczywac 😉 , a i oczywiscie mówie tutaj o dziewczynach majacych srednia stawke 200, 😉

dyskrecja
bezpieczeństwo
pomoc na starcie
przyjazną atmosferę
szacunek i uczciwość
indywidualne podejście
zero przymusu (sama ustalasz kiedy i ile pracujesz 😉
czyste i zadbane mieszkanie

Współpracę opieram na uczciwości i zaufaniu.

Oczywiście możesz przyjechać na próbę, lub np. pracować tylko w weekendy… 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
dzisiaj na spacerze miała punkt kulminacyjny brania Ali za chłopczyka 😉 zaczepia mnie jakiś facet, może lekko podpity, taki swojski koleś 😉 i mówi "ma pani zarąbistego syna, zaczepisty kurwa gość" normalnie komplement dla dziewczynki idealny 🙂


hhahahhhhhhhha
ale się uśmiałam 😁 😁 😁 😁
oczywiście nie z Ali, tylko z sytuacji hahahhaha, gościu pewnie z takim entuzjazmem to powiedział 😁
kiedyś opowiesz Ali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
anochi napisał(a):
dzisiaj na spacerze miała punkt kulminacyjny brania Ali za chłopczyka 😉 zaczepia mnie jakiś facet, może lekko podpity, taki swojski koleś 😉 i mówi "ma pani zarąbistego syna, zaczepisty kurwa gość" normalnie komplement dla dziewczynki idealny 🙂


hhahahhhhhhhha
ale się uśmiałam 😁 😁 😁 😁
oczywiście nie z Ali, tylko z sytuacji hahahhaha, gościu pewnie z takim entuzjazmem to powiedział 😁
kiedyś opowiesz Ali 🙂

sama sytuacja była komiczna 🙂 facet oczywiście, ze powiedział to z entuzjazmem, poklepał mnie po ramieniu, żebym była dumna 😉 trzeba przyznać, że się wysilił i strzelił niezły komplement 😉
Aniołku świetna oferta 😉 chyba o takiej marzyłaś 😉 trzeba przyznać, że mają tupet i jak ślicznie w słowa ubrali ta ofertę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka nie mamy w kablowce bajek typi mini mini, ogladamy bajki/piosenki na komputerze 🙂 wiec raczej duuzo nie oglada, ale ma swoje ulubione.
ANOCHI swietna oferta duzo zarobic moge 😁 hehe
Dostalam skierowanie do ortopedy, rejestrowalam sie az na styczen, ale ciocia ma tam znajomych i dzisiaj idziemy na badanie bioderek 😉 jakos sie miejsce znalazlo 🙂
Ide sie zbierac bo nie wiem jak dojde-deszczz pada zimno a ja na drugi koniec miasta mam isc 😞 kurde brak samochodu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahhaha. aniolek oferta zajebista.... i rzeczywiście super ubrane w slowa. popytaj moze w miejscowych sklepach. moze kokosow nie bedzie ale zawsze na na jakis ciuch albo cos bedzie jak tak sobie dorabiam w Zabce. kilka dni w tygodniu po kilka godzin dniowki do reki na koniec dostaje... bez umowy oczywiscie.... aha dziewczyny nie zgadniecie przyznali mi zasilek wychowawczy w wysokosci 400zl. normalnie szok okazalo sie ze teraz juz nie ma 504 na osobe tylko 725... bo srednia krajowa w gore poszla i w procentach jakos obliczaja. a dochody matki sa jako UTRACONE. zawsze cos. a co do bajek to hubi lubi tylko nodiego ns mini mini leci o 11.05 o wlasnie teraz. a tak to nie lubi ogladac za to uwielbia piosenki dla dzieci a najbardziej zuzie lalke nie duza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniołek miałam bardzo podobną sytuację,tylko ja miałam być kelnerką na weselach i impreazach a po nich pokój z "szefem" i szybki i "przyjemny" zarobek. jak dostałam maila z tym co mam robić to oczy mi wyszły z orbit i szybko pokazałam to mojemu żeby była jasna sprawa i szczerość a potem dałam sobie spokój z szukaniem przez internet. W sumie mieszkam teraz w mieście,więc powinno być o pracę troszkę łatwiej,ale ciąża raczej skreśla mi szanse o pracę bo kto przyjmie ciężarną? w sumie i tak nie miałam co z Klaudią zrobić więc poprosiłam ginekologa żeby zapisał mi coś żeby zajść w ciążę (bo okresu wogóle nie miałam). Wystarczyło w lipcu brać luteinę,potem spóźniona owulacja i tak sobie na przełomie sierpnia z wrześniem zaszłam w ciążę 🙂 Odchowam dwójkę,może i trójkę i pójdę do pracy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. my dzisiaj spedzilismy 5 godzin w przychodni ! jestem wykonczona.
Mala miala badane bioderka, cale szczescie ze cioci nam zalatwila wizyte bo okazalo sie ze ma dysplazme lewego biodra 😞 😞 dostalismy skierowanie do neurologa dzieciecego w stw i skierowanie do szpitala wojewodzkiego w Rzeszowie. Ehh mawysuniete o 1cm, jak narazie nie przeszkadza jej ale za kilka lat moze utykac 😞 pewnie w szyny ja wsadza 😞 ale mam zly dzien,niespodziewalam sie tego, mialam nadzieje ze tylko sobie to ubzduralam ze tak dziwnie chodzi 😞
a te paluszki, fizjologiczna amputacja palca... tak powiedzial ze sie nazywa, czyli tak jakby miala miec 4 palce i jeden wyrosl dodatkowo (jak zamiast 5 to 6 paluszkow) kazalm mi 24/h specjalnie obwiazywac paluszki zeby sie naprostowaly ok miesiac lub dwa miesiace to bedze trwalo.
ale teraz mnie martwia te bioderka 😞
na nic juzz ochoty nie mam, zjadlam sniadanio-obiad-kolacje ale chyba go zaraz zwroce.
jeszcze jutro o 8 uciekam do lekarza rodzinnego i do przychodnipo zdjecie i opis zdjecia a jutro dzwonie do neurologa umowic sie. na 3 listopada zapisalam julie z ta alergia, zobaczymy co z tym bedzie, a ja do onkologa musialam sie zapisac 🤨
Milego wieczorku, buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołku nie wiem co napisać co do Julki, jest mi przykro, że jest coś nie tak, ale mam pytanko czy możesz mi opisać, jak "dziwnie" Julka chodzi? Dlaczego mieliście jeszcze kontrolę na bioderka?
My mieliśmy raz po porodzie i było ok i już więcej nie mieliśmy przychodzić, więc może jeszcze powinniśmy coś zbadać? Widzę, że często o tym piszecie, że macie kontrolę czy to konieczne, by samemu się o to ubiegać? Czy jak jest ok to nie trzeba nic więcej badać?

Buziaczki dla Julki. Aniołku DUŻO SIŁ dla CIEBIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołku, strasznie przykro mi z powody tych złych wieści, trzymam mocno kciuki, żeby wszystko udało się jak najszybciej wyleczyć u Julci. a i u Ciebie, żeby u onkologa wyszło wszystko dobrze.

co do tematu alergii, to super, że Amelce przeszło po tym syropie. U nas odkąd odstawiłam Łucji jogurty, to znikły jej te krostki pod nosem i na policzkach!
szkoda, że jest uczulona na jogurty, bo je lubi 😞 a jakie wy dajecie jogurty dzieciom? bo ja dawałam z jogobelli (bo nie ma tam w składzie żelatyny wieprzowej), może akurat inne będą lepsze...?

co do bioderek, to Łucja miała badane zaraz po urodzeniu, a potem jeszcze dwa razy byliśmy na kontroli - mimo, że wszystko Łucja ma ok, nasza pediatra kazała to kontrolować. Można się umówić na kasę chorych i prywatnie, tylko, że na kasę trzeba mieć skierowanie z tego co pamiętam. Jak Łucja zacznie wreszcie sama chodzić (bo na razie to za ręce i przy meblach cały czas) to chyba się z nią umówię na jeszcze jedna kontrolę.

Dziewczyny jutro mam ten egzamin na prawko, na razie podchodzę do tego na luzie, ale pewnie stres mnie najdzie jak będę wchodzić do ośrodka egzaminacyjnego. Trzymajcie za mnie dziewczyny, obym to zdała!!!

uściski, wracam do testów na prawko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochane!!! Aniolku!!!! trzeba iść do rehabilitanta by pokazał odpowiednie cw. i ćwiczyć z mała jedyne co to nie można dopuścić do przykurczów mięśniowych... trzeba na odpowiednie miejsce opakować główkę kości udowej lub zwiększyć pojemność panewki by główka się z niej nie wyślizgiwała tylko była na miejscu w stawie u takich brzdąców idzie to bardzo szybko


np i kazda z was moze cw z dzieckiem oczywiscie wiekszosc ruhow my wykonujemy z dzieckiem na zasadzie cw biernych


Ćwiczenia usprawniające stosowane w dysplazji stawu biodrowego.



1.P.w. – leżenie tyłem, RR wzdłuż T
1 – wznos NP przodem w górę,
2 – opust,
3 – wznos NL przodem w górę,
4 – opust.

2. P.w. – j.w.
1 – przyciągnąć prawe kolano do kl. piersiowej za pomocą rąk,
2 – powrót do p.w.
3 – przyciągnąć lewe kolano do klatki piersiowej za pomocą rąk,
4 – powrót do p.w.

3. P.w. – j.w.
1 – przyciągnąć palce stóp w kierunku głowy z równoczesnym dociśnięciem kolan do podłoża,
2-3 – wytrzymać,
4 – rozluźnić,

4. P.w. – j.w.
1 - przenos NP w lewo z dotykiem stopy do podłoża,
2 – powrót,
3 – przenos NL w prawo z dotykiem stopy do podłoża,
4 – powrót.

5. P.w. – leżenie tyłem, NN zgięte w st. kolanowych i biodrowych, stopy oparte o podłoże RR wzdłuż T.
1 – wznos bioder (napiąć pośladki),
2-3 – wytrzymać,
4 – powrót do p.w.,

8. P.w. – jw.
1 – wznos bioder z równoczesnym wyprostem NL w st. kolanowym i przyciągnięciem palców stopy w kierunku głowy,
2-3 – wytrzymać,
4 – powrót do p.w.
To samo NL.

9. P.w. – j.w.
1 – wznos NP przodem w górę z równoczesnym chwytem dłońmi za udo,
2-3 – wytrzymać,
4 – powrót.
To samo NL.

10. P.w. – j.w.
1 – odchylić kolana w bok na zewnątrz,
2 – złączyć.

11. P.w. – j.w.
1-6 – krążenia NP. prostej w st. kolanowym w górę na zewnątrz,
To samo NL.

12. P.w. – leżenie tyłem, NL zgięta w st. biodrowym i kolanowym, stopa oparta o podłoże. NP zgięta w st. biodrowym i kolanowym, pięta oparta na lewym st. kolanowym, RR wzdłuż T.
1 – nacisnąć prawą dłonią na prawe kolano odchylając kolano na zewnątrz,
2-3 – pogłębić,
4 – powrót.
To samo NL.

13. P.w. – leżenie tyłem, NN w rozkroku zgięte w st. biodrowych i kolanowych, stopy oparte o podłoże, RR wzdłuż T.
1 – skręcić NP do wewnątrz do podoża,
2 – powrót,
3 – skręcić nogę lewą do wewnątrz do podłoża,
4 – powrót.

14. P.w. – leżenie tyłem, NN wyprostowane pionowo w górze, RR wzdłuż T.
1-2 – nożyce pionowe,

15. P.w. – leżenie tyłem, NN wyprostowane w lekkim rozkroku, RR wzdłuż T.
1 – skręcić stopy na zewnątrz,
2 – skręcić stopy do wewnątrz.

16. P.w. – leżenie tyłem, NN wyprostowane pionowo w górze, RR wzdłuż T.
1-2 – nożyce poziome,

17. P.w. – leżenie tyłem NN wyprostowane, RR wzdłuż T.
1 – przyciągnąć pr. kolano do kl. piersiowej z równoczesnym wznosem RL przodem w górę za głowę - wdech,
2 – powrót – wydech,
3 – przyciągnąć l. kolano do kl. piersiowej z równoczesnym wznosem RP przodem w górę za głowę – wdech,
4 – powrót – wydech.

18. P.w. – leżenie tyłem, NN zgięte w st. biodrowych i kolanowych, stopy oparte o podłoże. RR wzdłuż T.
R – swobodne potrząsanie NN.
Ilość powtórzeń – 8 razy.


http://kinezis.eu/artykuly/dlaPacje/WRODZONA%20DYSPLAZJA%20I%20ZWICHNI%C4%98CIE%20STAWU%20BIODROWEGO.pdf

wrzucilam wam takie z neta bo na razie nie chce mi sie wretowac swoich notetek
Aniolku jak by co to na gg podaj mi maila to podesle wiecej typowo dla dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evie napisał(a):
tak tu jest moj email
[email protected]
to podam bratowej adres,powiedzila ze jak bedzie umiala to pomoze 🙂


Evie bardzo dziękuje w niedzielę wieczorkiem napisze maila do Ciebie 🙂 na razie mam weekend przerąbany dziś mam pierwszą chemię ( radioterapia nie działa za bardzo) więc pewno będę nieżywa do niedzieli 😞 jeszcze raz bardzo dziękuje odezwę się już drogą mailową 🙂

Justynko trzymam kciuki za Was obie kochane kobitki 🙂 🙂 🙂

Sabcia jestem zdziwiona że nie kazali ci przyjść na badanie bioderek my mieliśmy się stawić jak Max zacznie samodzielnie chodzić i byliśmy 2 tygodnie temu....

Mufcia powodzenia na egzaminie.......


a ja kochane dziewczynki żegnam Was przynajmniej do poniedziałku , niestety chemia jest jedanak nieunikniona 😞 😞 a cały czas miałam nadzieję.......ech


pozdrawiam Wszystkie 🙂 🙂 🙂 do zaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu współczuje ale dziwne ze dopiero teraz to wykryli miałaś tyle badan wcześniej i nic , przecież przed zabiegami i operacjami sprawdzają stan serca czy wytrzyma narkozę....
😮 😮
jaką chemie będziesz dostawać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...