Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej mamy
Weekend majowy minął szybko, pochmurnie, deszczowo a dziś śnieżnie! płaty takie śniegu przez calutki dzień z nieba spadają że ho ho, pogoda wymarzona w wigilię, a nie 3 maja..
ostatnie dni spędziliśmy leniwie, na golasa w łóżku do południa wariowaliśmy. a resztę dnia na dywanie. fajnie że Marcin w końcu poświęcił nam czas, w końcu spędziliśmy go beztrosko w trójkę. chociaż nie mogę chyba z nim zbyt dużo przebywać bo wkurwia mnie!
pozdrawiamy ciepło, Mufcia dla Twojej mamy dużo siły 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wiojojka napisał(a):
hej mamy
Weekend majowy minął szybko, pochmurnie, deszczowo a dziś śnieżnie! płaty takie śniegu przez calutki dzień z nieba spadają że ho ho, pogoda wymarzona w wigilię, a nie 3 maja..
ostatnie dni spędziliśmy leniwie, na golasa w łóżku do południa wariowaliśmy. a resztę dnia na dywanie. fajnie że Marcin w końcu poświęcił nam czas, w końcu spędziliśmy go beztrosko w trójkę. chociaż nie mogę chyba z nim zbyt dużo przebywać bo wkurwia mnie!
pozdrawiamy ciepło, Mufcia dla Twojej mamy dużo siły 😘



Wiola a na tym dywanie to też na golasa????.......... ☺️ ☺️ 😉 😉 🤪 🤪


MADZIOLA MOJA 🙂 🙂 BUZIOLE !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
nam majowka minela ok,my w domu a tatus pracowal 🙂a teraz jest zmiana bo mamusia pracuje a tatus z mala w domu jest 🤨 Evie malo dzis jadla i plakal trochu,pupka troszku odparzona taki jest bilans opieki tatusia,ale coz zrobic ☺️a w pracy fajnie bylo caly dzien gadalam jak najeta 🤪
moja corcia konczy dzis 9mc,czas leci ze hoho
Anochifajne zdjecia 🙂
milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
nam weekend majowy przeleciał tak samo jak każdy weekend... głownie u rodziców moich.
Sara, zgadzam się z Kasią, że na pewno dla Domisia Ty jesteś wszystkim. Może po prostu za dużo rzeczy go w tej chwili interesuje wokół, ale jesteś na 1000% numerem jeden dla niego!
U mnie jest znów tak, że Łucja cały czas najlepiej byłaby przylepiona do mnie, co owszem jest kochane, ale często męczące. Najwyżej może się nią Tomek zająć, ale jak na chwilę idzie na ręce do kogoś innego, to jest od razu płacz. I wciąż wyciąga rączki do mnie, bym ją wzięła. przytulaśna się zrobiła. no i te zębole jej dokuczają ewidentnie.
Z postępów w rozwoju, to pięknie robi pa pa, bawi się wkładając i przekładając różne rzeczy np. z jednego pudełka do drugiego. Uwielbia bawić się w podawanie i przyjmowanie rzeczy z mówieniem (przez nas oczywiście) proszę i dziękuje. w ogóle dużo już "kuma". Uwielbia inne małe dzieci, głaszcze je po główce, guga do nich, bardzo lubi też psy, gada "hau hau" jak widzi psiaka i się strasznie cieszy 🙂 ale jeszcze nie raczkuje ani się nie podnosi. taki mały leniuszek.

Dziękuje za ciepłe słowa w kierunku mojej Mamy. no ciężko bardzo już z nią jest. wymaga pełnej opieki. ale ja mam nadzieję, że wyjdzie z tego.

Anochi śliczne zdjęcia 🙂 widać, że się Ali podobało na wycieczce 🙂

Wiojojka, golasy trzy hihihi 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamy
u nas już ni śladu po śniegu, piękne słońce świeci, ale zimno,
Wojtas o 5:00 pobudkę nam zrobił 😮 i baw się ze mną mamo!
idę dzisiaj z WOjcieszkiem do fotografa zrobić zdjęcia i paszport, albo dowód osobisty mu wyrobić, bo skończy się na tym, że będziemy chcieli gdzieś wyjechać a Wojtuśka nam nie wypuszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
hej mamy
u nas już ni śladu po śniegu, piękne słońce świeci, ale zimno,
Wojtas o 5:00 pobudkę nam zrobił 😮 i baw się ze mną mamo!
idę dzisiaj z WOjcieszkiem do fotografa zrobić zdjęcia i paszport, albo dowód osobisty mu wyrobić, bo skończy się na tym, że będziemy chcieli gdzieś wyjechać a Wojtuśka nam nie wypuszczą.

u nas też pobudka o 5, ale wcześńiej też były co chwilę pobudki, eh męćząca noc, na szczęście mąż poszedł z mała się bawić 🙂
koniecznie daj później zdjęcie Wojtka 🙂 ja kiedyś pokazywałam Wam zdjęcie Ali do paszportu 😉 mały terrorysta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobiety..
Na początku Mufka dużoo zdrówka dla mamy..3mam kciuki i wierze że wróci do zdrowia..
Alicja to jest taki slodki rorabiaka.. 🙂 śliczna buźka roześmiana 🙂
Sara co do Dominisia ja też wieże że ty jesteś dla niego numer 1..każde dziecko ma inny charakterek jak i ludzie..jedne dzieci są przylepami mamusi inne nie..Spróbuj może jakiś czas przed snem powygłupiać się z synkiem wyprzytulać go i pogilgotać a zobaczysz że on lubi z tobą spędzać czas..A co do faceta to pojawienie się dzieciaczka w naszym życiu często wiele zmienia..może spróbujcie usiąść i porozmawiać..o swoich obawach oczekiwaniach itd..i dojść do porozumienia..Bo przecież Dominik to owoc waszej miłości..chociaż wiem że łatwo się mówi a w życiu nie zawsze jest jakbyśmy chcieli..życze wam wszystkiego dobrego.. 🙂
My też właśnie jesteśmy na etapie wyrabiania paszportu..na który możemy czekać nawet do pół roku..;/ dlatego myślę nad wyrobieniem tymczasowego polskiego..ale to niestety wiąże się z podróżą na drugą stronę Holandii...gdzie jest ambasada polska..zobaczymy..
Brzdąc mój przemieszcza się po swojemu..bardziej pełza niż raczkuje..ale przybiera piękną postawę na kolankach..i często się na nich tak buja..
Jest wesolutkim dzieciakiem..który uwielbia różne kabelki..potrafi się też sam zabawić..i ciągle prowadzi jakieś dyskusje po swojemu..ale potrafi też pokazać swój charakterek małego złośnika..(nie wiem gdzie popełniłam błąd) ale jak jest coś nie po jego myśli..to rzuca się rękami i nogami..albo w foteliku uderza głową o oparcie i złości się i płacze..(macie może radę jak oduczyć go tego zachowania?)
Też robi się co raz bardziej kumaty i ciekawy świata..sam bije brawo..robi indianina rączką..no i wyciąga i chowa języczek wydając przy tym odgłosy..Na programie muzycznym w telewizji ma swoją ulubioną reklamę..(kiedy tylko leci..mały przerywa swoją zabawę wpatrując się w telewizor z uśmiechem na twarzy..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej i ho 🙂
u nas też ładnie na dworze, ale zimnoooooo strasznie.
mnie głowa boli od rana.
Chciałam wypić sobie na śniadanko kawę, a tu mleka nie ma..... no i dosypałam sobie bebilonu od Łucji, i nawet było całkiem całkiem do wypicia 😉 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Okaaa, no to gratulacje, idą małemu Szi te zęby jak burza. Może własnie przez to wpada w złości. Łucja też ma takie ataki humorów, gdy jej zęby przeszkadzają.
A co do krzesełka, to mamy takie samo z ikei, no i generalnie jest super, tylko jeden ma minus - że dziecko może się czasem uderzyć główką o oparcie, jak jakiś wymach zrobi do tyłu. Łucji się to raz przydarzyło. Tu właśne Ł. w krzesełku: [URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-05/32c5553e/krzeselko.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-05/32c5553e.jpg[/IMG][/URL]
a tu w szale zabawy cukiereczkami: [URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-05/5fba3c68/groszki.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-05/5fba3c68.jpg[/IMG][/URL] (oczywiście bez konsumpcji 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jaka Łucja dostojna w krzesełku 🙂 jejku jak te nasze dzieci są różne, ALa raczkuje na całego, wstaje co chwile przy meblach i próbuje przy nich dreptać, ale za nic nie chce się niczego nauczyć i nadal ani nie klaszcze ani nie robi papa, nie ma żadnych wyuczonych czynności manualnych 😉 trudno się mówi 😉
jak na razie Szi ma najwięcej ząbków 🙂 - wśród naszej trójki 😉
straszna zimnica, przydałoby się wyjść na jakieś zakupy a tak mi się nie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi napisał(a):
jaka Łucja dostojna w krzesełku 🙂 jejku jak te nasze dzieci są różne, ALa raczkuje na całego, wstaje co chwile przy meblach i próbuje przy nich dreptać, ale za nic nie chce się niczego nauczyć i nadal ani nie klaszcze ani nie robi papa, nie ma żadnych wyuczonych czynności manualnych 😉 trudno się mówi 😉
jak na razie Szi ma najwięcej ząbków 🙂 - wśród naszej trójki 😉
straszna zimnica, przydałoby się wyjść na jakieś zakupy a tak mi się nie chce 😞



a my mamy 6 ząbków 7 w drodze 🙂 🙂 cztery na górze dwa na dole i na dole widać już kolejną dwójeczkę 🙂....................a się też pochwalę a co 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia38 napisał(a):
anochi napisał(a):
jaka Łucja dostojna w krzesełku 🙂 jejku jak te nasze dzieci są różne, ALa raczkuje na całego, wstaje co chwile przy meblach i próbuje przy nich dreptać, ale za nic nie chce się niczego nauczyć i nadal ani nie klaszcze ani nie robi papa, nie ma żadnych wyuczonych czynności manualnych 😉 trudno się mówi 😉
jak na razie Szi ma najwięcej ząbków 🙂 - wśród naszej trójki 😉
straszna zimnica, przydałoby się wyjść na jakieś zakupy a tak mi się nie chce 😞



a my mamy 6 ząbków 7 w drodze 🙂 🙂 cztery na górze dwa na dole i na dole widać już kolejną dwójeczkę 🙂....................a się też pochwalę a co 🙂 🙂 🙂

chwal się chwal 🙂 to jedno z najlepszych praw matek 😉 Kasiu jeszcze przyjedź do mnie i zobacz czy Ali coś nowego idzie, bo ja nadal nic nie widzę a całe zachowanie na zęby wskazuje 😉
a jak tam maturzysta? jak Mu poszedł polski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
Hej Kobiety..
Jest wesolutkim dzieciakiem..który uwielbia różne kabelki..potrafi się też sam zabawić..i ciągle prowadzi jakieś dyskusje po swojemu..ale potrafi też pokazać swój charakterek małego złośnika..(nie wiem gdzie popełniłam błąd) ale jak jest coś nie po jego myśli..to rzuca się rękami i nogami..albo w foteliku uderza głową o oparcie i złości się i płacze..(macie może radę jak oduczyć go tego zachowania?)
Też robi się co raz bardziej kumaty i ciekawy świata..sam bije brawo..robi indianina rączką..no i wyciąga i chowa języczek wydając przy tym odgłosy..Na programie muzycznym w telewizji ma swoją ulubioną reklamę..(kiedy tylko leci..mały przerywa swoją zabawę wpatrując się w telewizor z uśmiechem na twarzy..)


Okaa ja myślę że nigdzie nie popełniłaś błędu, nasze dzieci to takie małe człowieczki i też czasem się na coś denerwują i jakoś tą złość muszą okazać i jeśli dziecko to robi to dobrze, czasem nawet i warto pozwolić dziecku sie wyładować wyżyć i popłakać, gorzej jeśli dziecko przy tym robi sobie krzywdę, musisz po prostu uważać przy tym uderzaniu głową, a może podłóż mu po prostu poduszkę. Mój Wojtus też jak sie denerwuję to wierzga nogami, podnosi się na nogach, głowę odchyla do tyłu tak jakby chciał na niej stanąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi napisał(a):
Kasia38 napisał(a):
anochi napisał(a):
jaka Łucja dostojna w krzesełku 🙂 jejku jak te nasze dzieci są różne, ALa raczkuje na całego, wstaje co chwile przy meblach i próbuje przy nich dreptać, ale za nic nie chce się niczego nauczyć i nadal ani nie klaszcze ani nie robi papa, nie ma żadnych wyuczonych czynności manualnych 😉 trudno się mówi 😉
jak na razie Szi ma najwięcej ząbków 🙂 - wśród naszej trójki 😉
straszna zimnica, przydałoby się wyjść na jakieś zakupy a tak mi się nie chce 😞



a my mamy 6 ząbków 7 w drodze 🙂 🙂 cztery na górze dwa na dole i na dole widać już kolejną dwójeczkę 🙂....................a się też pochwalę a co 🙂 🙂 🙂

chwal się chwal 🙂 to jedno z najlepszych praw matek 😉 Kasiu jeszcze przyjedź do mnie i zobacz czy Ali coś nowego idzie, bo ja nadal nic nie widzę a całe zachowanie na zęby wskazuje 😉
a jak tam maturzysta? jak Mu poszedł polski?



tematy zaskakujące ale nie trudne ........................... 🙂 🙂 🙂 jak poszło to zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też ładnie ale zimno 😞
Ja chora nadal katar trzyma i kaszel łapie 😞
A nockę miałam dziś cudowną bo po kąpieli Jerzyk zasnął o 21:30 😞 ale wstawałam tylko 3 razy 🙂 jak zasnął o 3:30 to wstał o 6:20 🙂
Jerzyk nie robi pa-pa i nie raczkuje ale za to świetnie mu wychodzi rozmowa typu : mmmmmmm z gestykulacją zaciśniętych i otwieranych ust 🙂 zabawny jest przy tym 🙂
Nadal mamy zęby dwa 🙂 GRATULUJEMY rekordziście Maksiowi 🙂 i czekamy na następne 🙂
Miłego dnia Kochane Mamusie i Dzieciątka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
okaaa napisał(a):
Hej Kobiety..
Jest wesolutkim dzieciakiem..który uwielbia różne kabelki..potrafi się też sam zabawić..i ciągle prowadzi jakieś dyskusje po swojemu..ale potrafi też pokazać swój charakterek małego złośnika..(nie wiem gdzie popełniłam błąd) ale jak jest coś nie po jego myśli..to rzuca się rękami i nogami..albo w foteliku uderza głową o oparcie i złości się i płacze..(macie może radę jak oduczyć go tego zachowania?)
Też robi się co raz bardziej kumaty i ciekawy świata..sam bije brawo..robi indianina rączką..no i wyciąga i chowa języczek wydając przy tym odgłosy..Na programie muzycznym w telewizji ma swoją ulubioną reklamę..(kiedy tylko leci..mały przerywa swoją zabawę wpatrując się w telewizor z uśmiechem na twarzy..)


Okaa ja myślę że nigdzie nie popełniłaś błędu, nasze dzieci to takie małe człowieczki i też czasem się na coś denerwują i jakoś tą złość muszą okazać i jeśli dziecko to robi to dobrze, czasem nawet i warto pozwolić dziecku sie wyładować wyżyć i popłakać, gorzej jeśli dziecko przy tym robi sobie krzywdę, musisz po prostu uważać przy tym uderzaniu głową, a może podłóż mu po prostu poduszkę. Mój Wojtus też jak sie denerwuję to wierzga nogami, podnosi się na nogach, głowę odchyla do tyłu tak jakby chciał na niej stanąć




podobno najlepszą reakcją na histerię młodego człowieczka jest....................olewanie jej 🙂 🙂 u mnie małymi kroczkami skutkuje 🙂kiedy Max pokazuje rogi to ja zostawiam go i odchodzę nie reaguje zazwyczaj po 2-3 minutach zaczyna sie uśmiechać i zaczepiać wtedy podchodzę i też sie uśmiecham zabawiam kiedy zaczyna świrować odchodzę i tak będę robiła do skutku aż zaskoczy że wyciem nic nie wskóra.................drastyczna metoda ale ..............wolę tak niż mieć małego "wymuszacza histerycznego ". 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez stara się nie zwracać uwagi na Wojtusiowe fochy, choć on czasem tak rozpacza, taką ma minę smutną, wie, że mnie tym rozbraja cwaniak, ja już doskonale rozróżniam kiedy Wojtas udaje płacz, a kiedy coś go boli,dzieje mu sie krzywda, jak ściemnia to staram się nie reagować, żeby wiedział, że ściemniactwem nie wygra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...