Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Test podwójny tzn. USG genetyczne + pobranie krwi na markery biochemiczne - czyli czy dziecko się prawidłowo rozwija- mierzą kości(kręgosłup,nos....), liczą paluszki, mierzą przepływy krwi i innych płynów,mierzą puls i czy serduszko prawidłowo pracuje no i czy nie ma jakiejś wady wrodzonej i czy nie będzie na coś chore. To się robi w 13-14 tyg. ciąży.
A test potrójny to praktycznie to samo + echo serca. Wykonuje się w 20-22 tyg. ciąży.
Fajne są te badania i warto zrobić. Poza tym dostajesz mnóstwo zdjęć i film z całego badania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poczytałam co tu piszecie i doszłam do wniosku że jestem z Was najgrubsza.. ale po ciąży przechodzę a dietę!!! bo się załamać można , nie powiem Wam ile ważę bo wstyd normalnie ale duuużo ponad 65 😉 ja myślałam że będę młodą mamą ale widzę że to już się staro muszę zaczynać czuć przy Was 🙂 za miesiąc kończę 23 lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania87 ja też ważę dużo ponad 65kg :-p i też mam w planie diete, bo wszyscy moi znajomi wzieli sie teraz akurat za siebie i odchudzają się z super efektami 🙂 będziemy karmić to schudniemy hihi nie ma się co przejmować, ważne żeby dzieciątka były zdrowe 🙂
staro? ja mam 26 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam dziś u lekarza i w sumie nic nowego się nie dowiedziałam oprócz tego ,że wszystko jest najpewniej w porządku i dlatego nie było powodu,żeby mnie lekarz badał...(chodzę co 2 tyg ,więc nie trzeba za każdym razem badać ginekologicznie)....zwłaszcza,że nie było w tym czasie żadnych niepokojących dolegliwości...w sumie to dobrze ,bo nie przepadam za takimi badaniami ,wiec jak tylko można to wole je unikać he he a z dzidzią jest wszystko w porządku 🙂 niestety usg na płeć będę miała DOPIERO NA POCZĄTKU MAJA 🤢 🤢,bo mój lekarz chce poczekać do możliwie najpóźniejszego tc ,żeby w jak najdokładniejszy sposób zbadać dzidziusia,a że wtedy będzie miał już blisko pół kila ,więc będzie lepiej widać no ale trudno będę musiała poczekać i uzbroić się w cierpliwość najważniejsze ,żeby dziecko było zdrowe 🙂wyniki moje były bardzo dobre nie ma żadnych niepokojących wskaźników i wszystko jest jak należy 😁 więc pozostaje mi czekać na usg.....pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no moi znajomi właśnie też wszyscy chudną teraz, chyba przed latem się tak zabrali za siebie i tylko człowieka denerwują bo ja tyję i tyję, nie dość że przed ciążą byłam spor to już od początku ciąży jakieś 4kg do przodu jestem, ale narazie się tym nie przejmuję, też liczę na karmienie 😉 a po karmieniu dieta. ale będziemy laseczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aqaa chodzę tak często ,bo chodzę do lekarza prywatnie i potrzebuje zwolnienie lekarskie do pracy ,bo po poprzednim poronieniu nie chciałam w ciąży pracować ,a prywatnie lekarz może wystawić zwolnienie tylko na 2 tygodnie ,żeby nie rzucać się w oczy zusowi,bo z tego co wiem to i ciężarne wzywają na komisje ,aby sprawdzić zwłaszcza w pierwszych tygodniach ciąży czy faktycznie nie mogą pracować ,a ja mogłabym bo ciąża jest prawidłowa ale nie chce ,bo moja praca nie należała do miłych i przyjemnych tylko nawet dość męczących i w ogóle chciałam odpocząć he he 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe tak dla pocieszenia, to np. moja szczupła szwagierka przytyła 17kg w ciąży, a koleżanka troche przy kości przytyła tylko 8kg 🙂
ojj będziemy laski ach będziemy 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak, mój też mi ostatnio coś powiedział że każą im wystawiać na 2tygodnie, ale wystawił na 23 dni. Niech mnie wzywają, każą szybkim krokiem przejść pare metrów to zobaczą jaki ze mnie zdechlak 🙂
a za każdą wizyte co 2tyg płacisz? ech to ja na m-c musiałabym 120zł wydać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myślę,że po 22 tc będę dostawać dłuższe zwolnienia ,bo wtedy to już na komisję nie wzywają w takim miesiącu ciąży, więc poczekam ten miesiąc, a tak za każdą wizytę płacę70 zł.....ale cóż jak trzeba to trzeba, a publicznie wolę nie chodzić po poprzednim sparzeniu się na kasie chorych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM NOWE MAMUSIE 🙂 🙂odrazu wiecej czytania sie zrobiło 😁 😁 A ja w prezencie od zajączka dostałam grypke 😞niedziele i poniedziałek spedziłam w łóżku 😞 😞i jeszcze na dokłatke pokłóciłam sie z mojim mężusiem 😞 😞 😞same nieszcześcia.także święta były beznadziejne 😞 😞 😞 a co do wieku to ja będę miała w czerwcu 27 i waże 63,5 😁,wiec do najmłodszych i najchudszych również nienależe 😁 😁 😁ale olac to...każdy wiek ma wiele uroku a kilogramy zawsze można stracić niech tylko dzidzia sie wykluje. 😁 😁 😁 moja szefowa w ciazy przytyła 38 kg i też schudła więc niebedzie tak żle 😁 😁 😁A co do ruchów dziecka to mój maluszek jakiś leniwy jest 😞 😞 😞na usg skacze jak szalony trudno go uchwycić a ja ledwie go wyczówam i bardzo rzadko 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 😉
Witam nowe mamusie, coraz nas wiecej i coraz wiecej pisania, ale juz dzis wszystko nadrobilam.
Widze ze swieta nie tylko u mnie spalone 😠 Rozchorowalam sie znow, katar, kaszel i bol gardla. Ach ciekawe ile razy jeszcze w tej ciazy.

Widze zroznicowanie wieku, ale ja z tych starszych jestem-27, a co do wagi to z tych ciezszych hehe. No teraz juz ponad 65.
A jesli chodzi o brzusio to mam juz duzy i widac wyraznie ciaze. W sumie zawsze mialam duzy ale nie wygladal na ciazowy 😁
Ja chodze co 4 tygodnie do gin i na 4 dostaje zwolnienie i tez prywatnie. Za kilka dni ide znow na klucie mam nadzieje ze teraz wyniki beda juz chociaz zblizone do poprawnych.
A 26 kwietnia mam wizyte nastepna i wtedy poznam plec-mam nadzieje. Ale chyba pojde wczesniej do gin takiego znanego u nas ktory robi 3Di4D ma swietny sprzet i dokladnie bada dzidziusia. I on to juz od 12-13 tyg mowi plec bezblednie.
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IWWwA ty też tak czesto chorujesz???bo ja odkąd jestem w ciąży to już 4 raz. 😞 😞 😞mam nadzieję ze dzidziusiowi nic niebedzie.moja gin kazała mi sie trzymać z daleka od chorych na grype a ja nawet jak niemam styczności to i tak coś łapię 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czekoladka ja juz jestem 3 raz teraz chora od poczatku ciazy. Nie sa to jakies straszne chorobska bo zwykle przeziebienia ale strasznie upierdliwe. Najgorszy to katar i lzawiace od niego oczy. Ale na szczescie mi juz przechodzi. I tez siedze w domciu nie mam stycznosci i prosze. Nie wiem skad to sie bierze.

No to Ci powiem ze dlugo wytrzymaliscie. Ja chcialam trzymac ciaze w tajemnicy do konca 3 miesiaca ale moj M powiedzial z tej radosci wszystkim na drugi dzien po zrobieniu testu. Bylam wsciekla na niego tym bardziej ze kilka dni pozniej pojawily sie plamienia i juz myslalam ze po...
Ale na szczescie wszystko w porzadku. Tylko dzis to mnie tak brzuch boli ze nawet nospa nie pomogla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...