Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Loli ja też już kupuje pomalutku zwłaszcza z tego powodu. Wiadomo...Jak by dziecko i wyprawka były jedynym naszym wydatkiem to spoko. Ale tu ten remont i centralne tyle pieniążków zabiorą. A jak tak sobie tu dostane, tam kupie, tu podkleje to dam radę 😜 Zaraz wypiszę z mojej tajnej książki ,którą mama pocisnęła z przychodni listę ,którą ja mam i wg niej robie zakupy i zdobywam łupy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
he he ja tam laski już tą szmatę na kiju mam od początku ciąży z całym zestawem kremowo-bordowym w misie i nutki 🙂 niedawno do tej szmaty dokupiłam kij he he bo to oddzielnie 🙂tylko nie mam materacyka ,ale go teściowa obiecała kupić ,a wózek moja mama i też myślałam o tej firmie co ty masz buuterfly...ponoć dobra.Kołderkę też muszę kupić do łóżeczka i coś do wózka...uwielbiam zakupy dla maluszka 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elu jak masz czas i ochote to zrob jakas mala liste tych swoich zeczy co masz tam w tej magcznej ksiazeczce chetnie przeczytam i dopisze cos napewno do swojej brakujacej listy 🙂

Ja jeszcze szmaty na kiju nie mam ale mam ochote sobie kupic ale okaze sie wszystko potroszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie urzekły te całe zestawy na allegro,
http://www.allegro.pl/item1011320264_14ele_posciel_hafty_z_moskitiera_90x120_milpol.html
zobacze w jakiej są cenie u nas w sklepach, może się na jakiś skuszę, wszytsko bym miała za jednym zamachem 😁 no i może jak w końcu dostanę jakiś zasiłek z ZUSu (bo nie przedłużyli mi umowy w pracy,. ale tyle że zasiłek moge dostawać do końca ciąży) 😁 to zaczniemy powoli wszystko kompletować 😁 ostatnio dostaliśmy taką sliczną czerwoną bluzę, szkoda tylko że na półtoraroczne Dziecko hihi, ale i tak radość była 😁 bo w szafce Maleństwa na razie jedynie 2 pary skarpetek i misio 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laurana ja też już od dawna choruję na te komplety 🙂 coś magicznego!! drogie w cholere, ale jakie piękne!!!! tylko ta płeć.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ubranka:
1. kilka np.5 sztuk body z krótkim i długim rękawkiem; otwór na głowę powinien być odpowiednio duży, aby nie trzeba było jej przeciskać na siłę; body jest wygodne ponieważ pozwala na łatwą zmianę pieluchy bez konieczności zdejmowania ubrań, a zapięcie na dole zabezpiecza plecki przed odsłonięciem;
2. kilka 4-6 bawełnianych koszulek i kaftaników (najlepiej bez kołnierzyka)
3.kilka 4-6 bawełnianych śpioszków (najlepiej na zatrzaski)
4.2-3 pary skarpetek bawełnianych (najlepiej bez ściągacza) lub buciki bawełniane
5. 2 sweterki+ spodenki
6.2czapeczki lekkie i 1-2bawełniane
7.2 pajacyki(ubranka bawełniane lub z polaru podobne do kombinezonu z pełnymi rękawkami i nogawkami, rozpinane w kroku
8.na zimowe spacery- rękawiczki, zimowy kombinezon,ciepły śpiworek i czapeczka...



To są ubranka na początek...Najmniejszy rozmiar 56. Z którego wiadomo szybko wyrosną...Mam jeszcze listę na pościel i pieluchy, kosmetyki, akcesoria. Jeśli potrzebna napiszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam 56...Ale nowych ubranek mam kilka. Reszta używana za darmoche 😜 Moja siostra już rodząc się miała 56 cm długości więc lepiej nie szaleć z tym rozmiarem.Tylko kilka na początek...A resztę to już później kupię...Będzie wrzesień i jeszcze ciepło więc mogę z maluchem jechać sobie na zakupki jak coś będę potrzebowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na moich metkach sa 0-3 miesiecy takie najczsciej mam, chociarz widzialam typowe na noworodki takie malenkie.. ale z tego co wiem nie oplaca sie kupowac az takich malych bo zadna z nas nie wie jakie sie jej dziecko urodzi moze byc tak ze te najmniejsze ubranka zalozymy 3-4 razy bo dzidzia bedzie taka duza wjec wydaje mi sie ze bardzej wjeksze te rozmiarowo kupowac lepiej zeby dziecko mialo luzniej niz ciasno ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie ja sie tak zastanawiam jak to bedzie w tym wrzesniu wiadomo ze na poczatku napewno jeszcze bedzie fajnie cieplo ale czy nie bardziej myslec o takich cieplejszych zeczach ? bo to wsumie puzniej zima? co sadzicie o tym wlasnie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akcesoria:
1) myjki 2-3 sztuki ,które można wyprać lub wygotować, ale nie są konieczne. Można też kupić rękawice lub myć najlepiej łapką 🙂
2)nożyczki do pazurków dla niemowląt
3) szczotka do włosów
4)termometr do wody
5)pałeczki do czyszczenia uszu i noska
6)gumowa gruszka
7)termometr do ciała
8)wanienka
9)łóżeczko
10)wózek
11)fotelik samochodowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kosmetyki:

* mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe
* oliwka dla niemowląt
* kremy na pupę
* wazelina (do natłuszczania termometru)
* wata bawełniana
* waciki bawełniane
* sterylne gaziki
* spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1)
* sól fizjologiczna
* proszek do prania bez fosforanów
* puder
* chusteczki jednorazowe do ciała (niemowlęce)

Akcesoria:

* myjka,
* nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci ,
* szczotka do włosów,
* termometr do wody,
* pałeczki do czyszczenia uszu i noska,
* gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa
* pojemnik na wodę (do przemywania pupy)
* termometr do pomiaru temperatury ciała
* butelka do karmienia
* wkładki laktacyjne (lepsze są przezroczyste)
* wanienka do kąpieli
* łóżeczko (+materacyk)
* blat do przewijania
* fotelik samochodowy
* wózek

Czy cos wam tutaj jeszcze brakuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli ciężko powiedzieć...czasami do października, listopada jest jeszcze ładnie i ciepło...ale kto wie? i tak pewnie z takim maluchem nie będziemy przez pierwszy miesiąc albo dłużej wychodzić z domu...a później to już będzie zimniej, więc ja raczej nastawiam się na cieplejsze rzeczy.
gdzieś czytałam że takiemu dzieciaczkowi trzeba zawsze ubrać jedną warstwę ubrań więcej niż samej sobie 🙂 taki hmm...odnośnik. ciekawe czy prawidłowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kosmetyki:
1) mydło bezzapachowe, delikatne, natłuszcające
2)oliwka dla niemowląt
3)gęsty krem ochronny na pupe ( ja na bank kupuje Sudocrem)
4) sterylne gaziki
5) chusteczki jednorazowe
6)proszek do prania dla niemowląt najlepiej bez fosforanów
7) jałowy roztwór o,9% chlorku sodu do przemywania oczy lub usuwania wydzieliny z noska


Wiadomo....Z cześci można zrezygnować lub dokupić rzeczy typu leżaczki chuśtawki itp. Ale tu są takie najpotrzebniejsze rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz skonczylam swoja liste jak narazie popatrzylam jeszcze w internecie czego mi mniej wjecej brakuje tak to wszystko pisalam z glowy 🙂 ale dopisalam moze 2 zeczy 🙂 jak narazie to zamykam swoja liste napewno jak mi sie cos jeszcze przypomni to kupie lub dopisze , teraz bede musiala nosic tylko ta liste ze soba i czasem jak znajde cos dobrego po dobrej cenie to kupowac i skreslac a nie kupowac co popadnie a puzniej bedzie lezalo gdzies w szafie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
weszla sobie wlasnie w internet w przerwach załamań nerwowych i aż mi sie humor poprawil jak ogladalam te rzeczy co dla dzidziusia wklejacie, te komplety piekne, ogladalam podobne z disneya ale chyba jeszcze drozsze byly. musze taki kupic bo bede chorowac..ale to jeszcze nie teraz 😞 kasa kasa cholerna kasa. u nas tez tak jak u Eli jakby tylko na dzidzie kasy trzeba bylo to ok, a tu my niedawno po slubie i dom nie urzadzony, nie mamy lazienki jeszcze o kuchni nie wspomne, musze chodzic do piwnicy i z tesciowa tam mam razem, do lazienki tez na dół.. ale lazienke moze jakos zrobimy przed wrzesniem, kuchnia pewnie za jakies 2 lata realnie patrzac. no a oprucz tego ten cholerny dług w banku, nie sprzedalismy auta i oststnie dni to bylo zalatwianie na gwalt kasy od ludzi, juz mamy no ale trzeba bedzie jak najszybciej oddac no ale przynajmniej komornik nam tu nie przylazie! Ela rozumiem Cie doskonale, ja jak byl pomysl ze moj maz pojedzie za granice to juz chora sie robilam i chyba nic z tego bo ja sobie tego nie wyobrazam a nawet w tej chwili to nie ma gdzie jechac za bardzo i sie problem rozwiazał...

no a wracajac do tych rzeczy dla dzidzi to co do tych kompletow to ja dla dziewczynki i tak bym nie chciala tego rozowego, jakos tak za slodko.. a ludzie jak kupuja dla dziecka rozne rzeczy jak sie urodzi to zawsze albo rozowe albo niebieskie sie w prezentach dostaje wiec i tak sporo tych rozowych pewnie bedzie a taki caly pokoj to mi sie nie podoba.. mysle nad żółtym abo jasny beż. i mi sie chyba bardziej podoba w wersji "serca" niż "spioch" a Wam? seledyn tez ladny ale ja mam sciany na zielono w pokoju dla dzidzi a sufit na zolto to by bylo za duzo zieleni znow. a w sypialni mam taki jasno kremowy cos jak ecru i bialy sufit i tam narazie bedzie dzidzia z łóżeczkiem wiec i ten bez i żółty tez by pasowal,

Ela a ten wózek extra, ja mam zastrzezenia tylko do malych kolek z przodu bo slyszalam ze to nei praktyczne ale to zalezy gdzie bedziesz jezdzic, jejku jak ja tez juz bym takie zakupy chciala robic a tu kurde trzeba kupic wanne, umywalke plytki i takie tam 😞 a i łóżka jeszcze nie amy dla siebie w sypialni, ale to wszystko drogie jest!
na dodatek dowiedzialam sie ze moziwe ze mam egzamin w neidziele, no piejnie a nie mam nawet notatek, ale jedno pocieszenie jest DZIDZIA SIE CALY CZAS RUSZA i nie ma nic piejniejszego takze chwilowo dobry mam humorek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania87 znam tą pogoń za kasą! walka o każdy grosz! aż się czasem odechciewa! ja, gdyby nie ciąża to najprawodpodobniej bym wyjechała do Anglii...do kuzynki, bo mam zaczepienie. Nie wiem jak by wtedy wyglądało moje małżeństwo....ech. Na szczęście jest ciąża i trzeba się dostosować do sytuacji 🙂 kombinować, tak jak buuterfly robi, że w komisach, szukać tańszych rzeczy, nie rzucać się na te pierwsze lepsze.
z tego też powodu nie kupiłam jeszcze tego cudnego kompletu z allegro! może w normalnym sklepie wygląda to dużo taniej...a po co mi np baldachim? wygląda super, ale po co? 🙂 także jak się zdecyduje, bo sama narazie nie potrafię to wtedy wkleje linka ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...