Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniu87 ja tez bede miala dziewczynke i nie chce odrazu kupowac wszystkiego rozowego bez przesady bardzo mi sie podoba ten baldachimek co wkleilam wczesniej niby ten caly zestaw ale mozna normalnie kupic osobno zeczy ale najbardziej podoba mi sie kolorek kremowy , bezowy , ekri 🙂 i w takich spokojnych kolorkach bym chciala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania ja też jestem chora jak o tym myślę, ale gorzej się czuję jak wiem, że mamy do spłaty 140000zł w banku plus dług u dwóch braci mojego Krystiana. Oni by i 10 lat czekali na pieniążki, ale my bardzo źle się z tym czujmy. Krystiana brat ma firmę budowlaną w Norwegii i tylko dlatego mój Krystian tam jedzie. Na same te ,,małe,, długi musimy oddać 11tys złotych. Plus remonty. W łazience to co zrobione to tylko stara toaleta ustawiona tam, gdzie powinna...Kosztowało nas to 600zł i kupiliśmy jedynie kabinę prysznicową. A tak nie mam tam nic...Ani kafalków, ani światła, ani ścian pomalowanych...Zero, null 😜 Ale jakoś daje radę...W kuchni ratuje mnie tylko to, że facet zostawił nam w cenie mieszkania stare meble, lodówkę i kuchenkę...Ale one chyba jeszcze czasu zakupów na kartki pamiętają 🤪 Takie antyki... ale cóż. Na razie mi to wystarcza. W naszym pokoju mamy tylko strasznie niewygodne łóżko, które dostaliśmy za darmo od tego szwagra co mieszka w Norge bo on wystrój swojego pokoju zmieniał tu w Pl. No i mamy stary telewizor i dwie takie wąskie szafy w których ledwo zmieściło się kilka naszych ciuchów na teraz i kilka ręczników. Reszte ubrań wywieźliśmy na razie do rodziców. A pościel trzymam w kartonie w pokoju malutkiego...No , a co do pokoju maluszka...Puste ściany, suszarnie tam sobie zrobiłam , a Krystian magazyn na narzędzia 😉 Dlatego wydatków jest baaaaardzo dużo...Jeden grzejnik do pokoju będzie ok.600zł kosztował. A pokoje mamy dwa plus kuchnia i łazienka. No i piec do centralnego ponad 2000zł kosztuje. Nie wiem ile będą kosztowały te wszystkie rurki, kolanka i takie tam...A najgorzej, że np chciała bym już małego pokój pomalować. Ale nie mogę...Bo dopóki nie założą centralnego to nic nie możemy zrobić. Rury będą wpuszczane w ścianę więc szkoda tylko mojej pracy przy malowaniu. Tak samo z kupnem kafalek, dywanów itd. Trzeba czekać, nie ma bata. Aż do sierpnia 😮 A ja nie lubię jak coś tak nade mną wisi. Bo zawsze panikuję, że nie zdążę itd wszystkiego zrobić. Jakoś musimy przetrwać i powolutku strategicznie sobie wszystko układać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie baldachimki też były w tym komisie. A to się aż tak nie niszczy przecież. Więc warto popatrzeć. Albo na allegro nauczyłam się klikać w parametry UŻYWANE. Troszkę wyobraźni i o wiele mniejszy wkład finansowy i sporo kasy zaoszczędzone.
Teraz jak byłam u rodziców to mama mi wcisnęła na siłe do torebki 40zł. Na więcej ich nie stać...Nie chciałam wziąść ,ale ona powiedziała, że to chociaż na troszkę farby dla Franusia. I w ten sposób kupiliśmy lakierobejcę w kolorze mahoniu i pomaluję to nasze łóżeczko 🙂 A powiem , że to kombinowanie i jak samemu się coś robi i poprawia to daje milion razy więcej frajdy i szczęścia niż paczka ,która przychodzi z allegro 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczynki 🙂 czytam i czytam i widzę ze szalejecie z wyprawkami. Ja jeszcze czekam, bo tak jak Ania87 jeszcze się urządzamy powoli, także Aniu doskonale Cię rozumiem, nie martw się, powoli wszystko się ułoży, a Ty nie martw sie i nie denerwuj za bardzo 😉 my też na początku mieliśmy w sypialni tylko materac który dostaliśmy od siostry i szwagra w prezencie, jezeli chodzi o łóżko to może Ci polecić coś fajnego w swietnej cenie my też tam kupowaliśmy i jestesmy zachwyceni łóżko niedrogie i super solidne:
http://www.allegro.pl/item1011111695_magnat_lozko_celinka_140x200_olcha_dab_orzech.html
kuchnie tez urządzaliśmy dopiero po ślubie, jeszcze przed nami spora inwestycja bo musimy zrobić zadaszenie nad naszym wejściem do domu, a jest tego sporo bo to nad schodami na 2 piętro. a dzidziusiowa wyprawka musi poczekać jeszcze chwile, na wszystko przyjdzie czas, pozdrawiam Aniu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja tez na komisy sie nastawiam i na uzywane rzeczy a ten komplecik tak mi sie podoba ze jak nie znajde nic podobnego w uzywanych to chyba sobie to kupie ale dopeiro w sierpniu jak cos albo jak to auto sprzedamy.. tez nie lubie na ostatnia chwile ale cos nie da rady inaczej, Ela Wy przynajmniej wiecie ze jak to splacicie to macie cos swojego a ja ciagle u tesciow i juz tak zostanie, z jednej strony dobrze bo mniej wydatkow ale z drugiej to to jest okropne, tzn tesciowa, wlasnie nam pozyczyla troche kasy i uwierz az sie nie chcialo brac brrrr tesc calkiem inaczej a ona! a nie bede nawet pisac, no najwazniejsze ze splacimy ten bank a potem sie ludziom bedzie oddawac. A Wy dobrz ze macie do kogo jechac do norwegii, my nie mamy takiego zaczepienia, owszem moja siora we francji jest ale sama ledwo tam daje rade a zeby juz jakas prace zalawtic to na pewno nei dalaby rady, ale ja podobnie jak aga jakby nie ciaza to pojechalabym do kolezanki do angli, jezyk znam to moze bym na waacje jakas robote znalazla, gorzej z moim bo on nie zna jezyka i tez bysmy sie musieli rozdzielic pewnie na te wakacje , ale jest ciaza i trzeba inaczej sobie radzic.. kurde szkoda ze nie mieszkamy wszystkie gdzies blisko siebie, posiedzialby przy soczku i pogadal a nie tak do kompa tylko.. u mnie tez krucho z kolezankai bo te w moim wieku to szaleja bawia przewaznie za granica i kozystaja z zycia ejszcze jak to sie mowi, a ja rodzine zalozylam i juz calkiem inny tryb zycia i inne myslenie troszke..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia fajne to lóżko takie proste wlasnie bym chciala tylko myslalam cos o wyzszym oparciu za glowa. my robilismy szafe na wymiar i gosc powiedzial ze jak chcemy lozko to 800zl trzeba liczyc na taka do kompletu z plyty ,takze drogo i narazie nie robimy i chyba sie zdecydujemy na cos takiego wlasnie i tez bedzie ladnie. ale to tez pozniej wszystko, narazie spimy w pokoju docelowo dla dziecka kiedys przeznaczonym i mamy wersalke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze się z Wami podzielę że dziś z niunią zaczęliśmy 6m-c 🤪 ja lecę do koleżanki, zaglądnę do Was wieczorkiem brzuszki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania87 🙂 ojj tak, jeśli chodzi o koleżanki to ja zawsze miałam ich dużo, bo paliłam i piłam z nimi 🙂 a teraz jakoś one czasu nie mają czy co? 🙂 każda nagle tyle na głowie 🙂 🙂 właściwie to została jedna...reszta szaleje dalej 🙂 ale tak to jest, nie mają czasu to nie...jeszcze przyjdą dzidzi zobaczyć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powolutku powoloutku i wszystko z czasem się ułoży 🙂 Krystian pojechał już do Szczecina , a ja zajdam się ciastem i zaraz biorę się za dopieszczanie łóżeczka. Tylko najpier muszę zdjęcie zrobić. Ale ono w kawałkach jest tak więc tylko ogólny zarys będziecie miały 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koleżankę mam tu tylko jedną taką od podstawówki bo studiuje tu. I czasami się z nią spotykam. Inne koleżanki z mojego rocznika też studiują, ale z nimi nie mam kontaktu. Poza tym właśnie tak to jest...One się uczą, myślą o kieckach, imprezach i kolokwiach a ja myślę o urządzaniu mieszkania i o dopieszczaniu mojego związku i o macierzyństwie. Mamy kredyt, sami się utrzymujemy od dawna , a one żyją na koszt rodziców więc co mogą wiedzieć o życiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i są jeszcze z pracy koleżanki. Ale one są ciągle zapracowane. Nie dziwię się...Uroki pracy w centrum handlowym i te głupie godziny. Jedna z pracy też jest na L4 i jest w ciąży, ale ja nie daje z nią rady...Marudzi ciągle, jęczy, rzyga...Pieści się nad sobą i ciągle ma fochy. Nie idzie z nią wytrzymać. Poza tym ją utrzymują rodzice i jej męża też. Nie mają żadnych kredytów i są bardziej takimi dziećmi, które prowadzone przez rodziców przez życie bawią się w dom. Bo co to za dorosłość skoro za wynajem trzech pokoi płaci się niecałe 600zł miesięcznie, samochód i zakupy sponsorują rodzice, a za swoje wypłaty to oni żrą ciągle i szaleją. Ona jest zakupocholiczką. A ważą po 100kg chyba każde....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie, masz racje Ela, ja nie mam zadnej dobrej koelzanki takiej na miejscu, jest jedna ale wlasnie tudiuje terz ma wyjazd na wymiane ze studow za grancice no i tak jak mowisz, calkiem co innego ja interesuje, ja mysle jaka wanne kupic albo plutki czy lóżeczko a ją to tylko by zanudzało wiec nawet nie wspominam, a ja oprucz tych zmartwien wszystkich tez mam jeszcze studia i to mnie dobija czasem, juz bym chciala skonczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i ja tez sie przylaczam ze nie mam tutaj zadnej kolezanki z ktora mogla bym wyjsc pogadac, poplotkowac, ponazekac jak to my baby umiemy najbardziej i najbardziej nas to cieszy... ehh
czasem wspomnienia wracaja jak bylo kiedys jak sie non stop dzien w dzien z najlepsza przyjaciolka spotykalo...ale coz zycie sie toczy i sie zmienia nic nie swoi w miejscu puzniej zazwyczaj kazdy idzie w swoja strone..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja to nawet nie wiem jak te miesiace sie maja do tygodni 😁 a jak nie bylam w ciazy to nawet nie wiedzialabym o co z tymi tyg chodzi tylko zawsze o miesiac sie pytalo a teraz to dla mnie roznica duza czy to 19tydz czy 24 😁 😁 widzicie jkie my teraz d oswiadczone jestesmy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z moją kumpelą non stop imprezowałyśmy. Raz to ja nawet nie pamiętam jak do domu wróciłam. A ona pamięta tyle, że jej matka po gębie nastrzelała 😜 Na baletach zawsze kazała mi zagadywać do kolesi bo ponoć to ja umiałam a ona nie. Albo jak jeszcze z takim jednym kolegą chodziłyśmy na dyskoteki to oboje sobie robili zakłady czy uda mi się wyrwać dany towar czy nie 😮 To były czasy....Albo jak z kuzynką uciekałam z domu w nocy przez okno i ogródek pod nim do facetów sporo starszych od nas na piwko i pogaduchy 😜 A później matka chodziła i klęła ZNOWU TE ZASRNE KUNDLE WLAZŁY DO OGRÓDKA I MI KWIATY WYGNIOTŁY!!! 🤪 A największym problemem naszego życia było tylko to w co się ubrać w sobotę i kto nas zawiezie na dyskotekę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj tak, ja z kolezanka to sie od poniedzialku zastanawialysmy w co ssie ubrac i kto nas zawiezie w sobote/niedziele. a w niedziele to sie od rana stroilysmy 😁 i po co mi to bylo, męża tam i tak nie spotkalam 😜 a raz w desperacji nawet na nogach poszlysmy dobrych pare km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie wiem jak to jest z tymi miesiącami...zawsze myślałam że skoro jestem teraz w 21 tygodniu czyli zaczełam 6 miesiac, bo do 20tyg, było 5 m-cy a teraz jest 5m i 1tydzień, czyli początek 6go miesiąca. tak to jest? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobitki:0 ale zescie tu sie naprodukowaly od niedzieli... 😉
nawet teraz tego nie czytam bo cala noc by mi zeszlo 😉
A z tymi miesiacami to tak jak Loli napisala 🙂
Agus ja tez zawsze tak liczylam jak ty;p hihi


a u mnie bez zmian.. maly wierzga ciagle 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli pierwsze widzę taki podział 😲
prędzej własnie tak jak laurana napisała że każdego 14go ja dodaję jeden m-c i wychodzi mi teraz że za 10 dni będę w 6tym, a wg tego Twojego to że za póltora tygodnia...hmmmmmmmmmmm
w sumie to to samo 😜 dlatego jak ktoś pyta w którym miesiącu to odpowiadam że w 21tygodniu i niech się sam głowi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dziecko.haczewski.pl/ zobacz sobie jak ci dokladnie wszystko wyliczy 🙂)

Przeczytalam te notki wszystkie... lista wyprawek no no pokazne 🙂
mebelki wozek i poscielki swietne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...