Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie pogoda nawet ładna. Fizycznie czuję się bardzo dobrze...Gorzej psychicznie. Nie mam ochoty wychodzić z domu. A muszę z psem. Podgoniłam to łóżeczko i nie widzę sensu w robieniu dalej czego kolwiek...Sprzątać? Po co? Dla kogo? Jeść...Jem bo muszę bo dziecko tego potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela ja wiem co czujesz teraz nic dla ciebie nie ma sesu.. i moze cie zrozumiec w 100 %
Tylko teraz wydaje mi sie ze jak bym byla w takiej sytuacji to tez bym miala lekka zalamke ale na duchu przytrzymywalo by mnie dziecko, ty tak nie masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam wręcz odwrotnie...Myślę, o tym, że Krystiana omija cała nasza ciąża. Kopniaczki i badania usg. Piszecie o bólu pleców i o tym, żeby męża o pomoc poprosić...Ja bym nie musiała prosić. Musiała bym tylko powiedzieć. Ale jego nie ma obok. Jestem sama. Stawiam sobie jakieś cele typu pokój dla dziecka, ale to nic nie daje... Napewno mi minie. Ale na razie jestem taka...Obojętna na wszystko. I siedzę sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elu opowiem ci nie mila sytuacje
Ja wynajmuje pokoj w domu z roznymi ludzmi i pewnego dnia wprowadzila sie tutaj dziewczyna w ciazy wiek okolo 22lat ciaza hmm 6 miesiac oczywiscie wprowadzila sie sama.. wjec myslenia byly rozne ze sie gdzies zaprzeproszeniem puscila ktos jej zrobil dziecko itp. Wiadomo jak to jest na poczatku czlowiek sie nie zna to tylko czesc,czesc, puzniej zalapalysmy wspolny temat CIAZA wjec rozmowy sie mnozyly i wkoncu powiedziala mi ze poznala pewnego chlopaka byla z nim 5-6miesiecy i zaplanowali sobie po takim krotkim okresie czasu dziecko , puzniej gdy ona sie dowiedziala ze jednak jest w ciazy kilka dni puzniej policjia zlapala tego chlopaka bo kogos tam pobil na ulicy(a tutaj za takie cos to odrazu przejebane jest) no i wlozyli go do wiedzienia siedzial tam pol roku ona non stop sama przystko przechodzila , chodzila do wiezienia na spotkania z nim do sadu na rozprawy itp, wywalczyla aby wyszedl teraz wczesniej poniewaz ona teraz bedzie rodzic pod koniec maja i sad jakos to uwzglednil i mu zmniejszyli jakis tam wyrok i ona zadowolona ucieszona itp czekala na niego z ta cala ciaza pisali do siebie listy ona pracowala itp. mial wyjsc w ten czwartek o ile dobrze pamietam i poszla pod wiezienie czekala chyba z 3 godz az go wypuszcza no i go wypuscili wszystko pieknie ladnie , podjechala policjia i go odrazu zawineli z pod samego wiezienia poniewaz mial jakies niezalatwione z 2004 roku sprawy w polsce za ktore pewnie byl scgany i przyjechal tutaj i tyle go widziala ona ma termin na 26 maja jest tutaj sama , ma rodzine ale jej matka jest jakas dziwna i nie chce jej pomuc bo nie lubi jej tego chlopaka , jego maja deportowac do polski i ma najprawdopodobniej siedziec 2 lata , wjec pomysl co ta dziewczyna dopiero przechodzi nikt jej tutaj nie pomoze. A ona jest taka zakochana w nim ze kazde pieniadze ktore bedzie dostawala na dziecko od panstwa chce przeznaczyc mu na adwokata bo jego rodzice maja go gdzies i ona powiedzial ze on ma tylko ja i ona tylko moze mu pomuc.
Wjec Elu glowa do gory...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram się Loli, staram i wiem, że on nie umarł i wróci. Ale miłość jest silniejsza. Do tego dochodzą ciążowe hormony i jest gorzej...Na razie nałożyłam chyba kilogram pudru na twarz i idę z tą moją biedną sunią na dwór. Ciągle mam przed oczmi wizję jego ręki na moim bruchu jak żegnał się z synkiem jak na podłodzę tulił Lunę i jak płakał jak małe dziecko jak miał odwrócić się ode mnie i wyjść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiadomo jemu tez nie bylo latwo i wogule dlatego musicie sie teraz nawzajem wspierac ile wlezie, a ty kochana po paru dniach sie przyzwyczaisz najgorsze sa poczatki sama wiesz , puzniej juz tylko odliczanie dni :/ to jest najgorsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ani85 planowałam wpaść na targi, ale niestety nie wyszło bo skręciłam kostkę. A Ty byłaś? Jeśli tak, to czy było coś godnego uwagi i czy kolejki do usg były tak długie jak myślę? 😁

Loli jak rozumiem, mieszkasz w Londynie. Powiedz jak wygląda tam opieka nad ciężarnymi? Czy tam badania są refundowane lub chociaż tańsze? I czy nie miewasz żadnych problemów na drodze formalnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej eloite tak mieszkam w lodnynie jesli chodzi tutaj o opieke nad ciezarnymi to jest ona jak najlepsza, tutaj sie dostac do normalnego lekarza jest klopotem i kazdy jest nie mily ale jesli chodzi o ginekologie to normalnie podziw wszystko elegancko 🙂 wjec nie nazekam. Badania sa refundowane za nic nie placisz, tzw np. porod w wodzie jest za darmo,porod w domu wszystko zalezy od ciebie nawet nieczulenie do kregoslupa jest za free wjec nie nazekam 🙂
No musisz byc tutaj przynajmniej pol roku aby miec leczenie darmowe..tak to niestety trzeba sobie za wszystko placic :/
Jesli chodzi tutaj o jakies wizyty czy cos w tym stylu bardzo sie one roznia niz te w polsce ktore sa formalne w czasie ciazy 🙂
Jesli masz jakies jeszcze pytania to pisz Buziaki pozdrawiam 🙂
A jesli chodzi o ceny to np.
1 zdjecie z usg kosztuje 3 funty czyli jakies -12,13 zl
a filmik z usg kosztuje 7 funtow czyli jakies -28-29 zl - zalezy jak funt stoi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aż by się chciało wyjechać 🙂
ja co prawda na swoich lekarzy nie mogę narzekać, ale niestety słono za to płacąc..
miejmy nadzieję, że wkrótce warunki w Polsce będą korzystniejsze dla przyszłych mam, choć po tym co zrobiono z becikowym, wszystkiego można się spodziewać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dosik tutaj masz wszystkie inf: http://www.becikowe.com/
Rzecz w tym, że od listopada 2009r zmieniły się przepisy dot. otrzymania becikowego.
Wiele kobiet może poczuć się poszkodowanych gdyż teraz becikowe można otrzymać tylko przy zaświadczeniu od lekarza iż pozostaje się pod jego opieką już od 10 tyg ciąży ( i przy pisemnym potwierdzeniu wizyty przynajmniej raz w trymestrze).
Szczęście mają te mamy, które w porę zorientowały się, że są przy nadziei i zdążyły się umówić na wizytę. Całej reszcie becikowe niestety nie przysługuje.

Moim prywatnym zdaniem jest to głupota, bo o ile ja o ciąży wiedziałam dość wcześnie, znam kobiety, które orientowały się dopiero w 3 mies. A zgodnie z nowymi przepisami państwo w żaden sposób ich nie wspomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakraa no tak to jest porażka jak ktoś póżniej dowiedział sie o ciąży,
też uważam że to jest głupota ale co zrobić

Jak mija weekendzik dziewczynki ? ;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobitki 😘
Ela.. mycha trzymaj sie tam.... i nie plakuchnaj juz 😘 😘 😘 wiem ze nic nie zlagodzi twojego smutasnego humorku ale zawsze mozesz liczyc na nas 😘
Sioperka ale masz brzusioo 😁 slicznyyy 🙂 😆
Loli to lozeczko co gdzies pokazalas takie biale swietne.... takie cos na stary styl 🙂

A ja weekend nad jeziorkiem z mezem siora i dziadkami... festyn zakladowy czy cos 😉 troche odpoczelam... nalykalam sie swierzego powietrza... ale maaatko jak mnie teraz zlapal bol plecow 🤨 🤨 😞 😞 jakis koszmar... siedziec dlugo nie moge bo zebra bola... stac dlugo nie bo mi sie slabo robi... chodzic za duzo nie bo potem nie moge na plecy i tak wkolko... jak tak ma byc do konca to dziekuje 😞 😞

A u Was co tam jak weekend?? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dopiero wróciłam...Byłam na długim spacerze z koleżanką, na lodach i w Mc Donalds. A później poszłam do Krystiana siostry do pracy. Teraz wróciłam do domku i zaraz wychodzę z Lunką...Na jakiś dłuższy spacerek. A później się wykąpie ładnie i pobycze...Jak ktoś udostępni Krystianowi tam komputer to porozmawiamy na gg. On jest już na miejscu więc jestem spokojniejsza chociaż o tą jego podróż...Teraz tylko wynajdywać sobie milion zajęć żeby nie myśleć i skreślać dni w kalendarzu...Oby tylko szybko zarobił tyle ile nam trzeba i wraca do nas...Jeśli uda się szybciej to nie zostanie tam do sierpnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhe tak??? ale mi sie trafilo 😜
bedziesz nasza Myszka 🙂) 😁 hihi
Eloite ma racje jak wroci to nie bedziesz sie mogla odpedzic od niego 😉
Teraz ciezko bo wiadomo pozegnanie itp.. potem to nam bedziesz tu tryskac energia jak bedzie wracal... 🙂) hihi

ja ide cos wszamac i rozchodzic te bole troche bo masakra....


ejjj no i wiecie co mi sie przytrafilo 🤨 😮 😮 😮 mleko mi leci... tzn ta siara czy jak jej tam..... 🤢 ☺️ dzis rano na pizamie wstaje do ubikaci pulu, stoje przed lustrem zamierzam sie do prysznica patrze a na bluzce od pizamy mam plame.... sobie mysle eee moze sie polalam woda... a zaraz kurde przeciez jeszcze sie nie mylam... wacham to i 😮 😮 zonk.. patrze na cycek a mi tam cos mokro na sutku ... ☺️ i juz wiedzialam o co chodzi.... 🤔 karol sie ze mnie smieje... nikomu nie powiedzialam tylko jemu a on nie mogl sie powstrzymac i przy sniadaniu trzyma kawe i do mnie psiknij mi mlekiem... 😠 pipek.... sikne mu.... a zeby wiedzial... bedzie zygal dalej niz widzi 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...