Skocz do zawartości

imiona waszych fasolek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
My mamy juz synka Adama, córkę Michalinkę.... a teraz jeszcze nie znamy płci.... ale dla chłopca podoba mi sie: Szymon, Rafał, Michał, Antoś, Marcel albo Mikołaj... a dla dziewczynki mam problem, ponieważ podoba mi się Ewa, ale ja mam tak na imię. i wcale nie jest to samouwielbienie, narcyzm ani nic w tym stylu, ale właśnie tak mogłoby to być odbierane więc raczej zrezygnuje. Podoba mi się Jagoda... ☺️ ale mąż marudzi. Może jeszcze Małgosia, albo Julia.... 🙂 pewnie i tak wybiorę całkiem inne imię po urodzeniu maleństwa 😉
pozdrawiam was wszystkie! buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior napisał(a):
Monisia1989 napisał(a):
Mimi, Cedric lub Lestat


jeżeli w Polsce mieszkasz to będziesz mieć problem z zarejestrowaniem. a dlaczego Lestat? 🤔


może to fascynacja jakimś bohaterem książkowym lub filmowym..
nie obraź się Monisia1989, ale dla mnie te imiona są dziwne 🤢 Mieszkamy w Polsce więc dajmy dzieciom polskie imiona... No ale to Twój wybór i nic mi do tego, jedynie wyraziłam swoje zdanie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Moim zdaniem jest tyle pięknych polskich imion ze głupota jest nazywać dziecko wymyślonymi i ciężkimi do wymowy imionami. A zapewne w połączeniu z polskimi nazwiskami będzie to bardzo śmiesznie wyglądać np Jessica Kowalaka (Śmieszne). Nadając dziecku obce imię nie zmienimy jego narodowości. Pamiętajmy ze mieszkamy w Polsce. I żyjmy po polsku. Nie myślcie tylko o swoich upodobaniach ale tez o tym, jak dziecko będzie się czuło w przyszłości. Znam jeden taki przypadek gdzie dzieciątko było wyśmiewane za swoje imię. Nie mówiąc o tym ze prawie żaden z rówieśników nie umiał go wypowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bobas ja mam synka Adasia, mam sentyment do tego imienia 😉 bardzo mi się podoba.
Martka ja też tak uważam. jakos osobiście nie podobają mi się takie wymyślane imiona...
nazwalismy córeczkę Michalina, bardzo mi się podoba, takie staropolskie, mówimy na nia Misia, Misiaczek, czasem Misiorek, a wszyscy dziwili się skąd takie imię... 🥴 skoro moda na Oliwie, Wiktorie, Vanessy... (nie żebym kogoś obrażała absolutnie nie mam niczego złego na myśli).
tym razem czekamy na synka. Wybraliśmy imię Seweryn lub Emil. myslę że tak juz zostanie.
pozdrawiam wszystkie mamunie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie wiem co pod sercem noszę - chłopca czy dziewczynkę? Marzy mi się druga córeczka Zosia. Kiedyś postanowiłam, że jak w życiu urodzę chłopca to dam mu na imię Adam. Wyszłam za mąż za Adama 🙂 Pomyślałam jednak ostatnio, że może jak Bóg odbaruje nas synkiem to damy mu właśnie imię po tacie. Bardzo mi się podoba od zawsze a dzięki mężowi mam do niego jeszcze większy sentyment. Co myslicie o tym by nazwać synka imeniem ojca?
Nasz pierworodna ma na imię Natalia. Myśleliśmy też o Oli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jeszcze zawcześnie żeby się dowedzieć czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka, muszę poczekać gdzieś do końca sierpnia 😞 Ale mam nadzieję na synka. Mój mąż ciągle mówi mi do brzucha Tomek i Tomek i tak się już przyjęło, ale gdyby jednak była córcia to będzie Natalka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
Ja jeszcze nie wiem co pod sercem noszę - chłopca czy dziewczynkę? Marzy mi się druga córeczka Zosia. Kiedyś postanowiłam, że jak w życiu urodzę chłopca to dam mu na imię Adam. Wyszłam za mąż za Adama 🙂 Pomyślałam jednak ostatnio, że może jak Bóg odbaruje nas synkiem to damy mu właśnie imię po tacie. Bardzo mi się podoba od zawsze a dzięki mężowi mam do niego jeszcze większy sentyment. Co myslicie o tym by nazwać synka imeniem ojca?
Nasz pierworodna ma na imię Natalia. Myśleliśmy też o Oli



Czemu nie?! Adam po tacie 🙂
Tylko czy nie będzie się mylić?
Ja córeczkę Helenka, a synka Witold, albo Kazimierz 🙂 Na razie to takie gdybanie - gadanie. Pewnie wszystko jeszcze się sto razy zmieni 🙂
Co do Adama to mój ukochany wujek chrzestny ma na imię Adam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...