Skocz do zawartości

PAŻDZIERNIK 2010 | Forum o ciąży


mala31

Rekomendowane odpowiedzi

A ja właśnie maseczkę nałożyłam 😁 jeszcze 7 min;p;p
Zazdroszczę Ci trochę tej szkoły rodzenia 😁 ja to miałam bardziej szkołę życia - bo oddychać nie umiałam (nie szło mi dobrze - dusiłam się podczas porodu;p) a w kąpieli nikt mi nie pomagał.. Pamiętam jaka byłam przerażona.. tyle osób nade mną a nikt nawet nie proponuje pomocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia2301

    9748

  • Mortishia24

    6179

  • magda123

    8647

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia wiesz teraz jet super ale ja panikara z natury jestem i moze byc tak ze sobie przeponke piknie wycwicze a potem i tak na masce z tlenem bede jechac 😁 😁 😁 ale jak narazie wierze ostro w swoje mozliwosci i naturalny instynkt samozachowawczy 😁 😁 troche mnie przerazila opowiesc o 1 fazie porodu ze tak do okolo 5 cm rozwarcia jest git a potem zaczyna sie jazda przez nastepne pare godzin ze skurczami ktore trwaja po 45 sek co 2, 3 minuty 🤪 🤪 ale kij ja trwardo dalej uwazam ze dam rade i koniec 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha Martuś ja już od pierwszych skurczy miałam takie min po 30 sek co 30-45 sek... i tak 10 godz;p przebolałam więc teraz z ręką na sercu stwierdzam, że nie ma co się schizować na zapas 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi polozna powiedziala ze 10 g przy pierwszym dziecku to jest ok a 5, 6 godz to po prostu rewelacja bo sa takie ktore rodza cala dobe niestety ale wszystko zalezy od nastawienia kobiety rodzacej no i od szyjki bo rozwarcie moze byc se na 3,4cm ale co z tego jak szyjka bedzie twarda i nie do konca sie "schowa" 🙂 Mam nadzieje ze nie spanikuje bo wtedy to ja nikogo nie slucham 😁
Jk nie spanikuje i szyjka sie wygladzi to bedzie git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godz tak - nie jest źle. Tylko ja miałam takie intensywne 10 godz.. bo skurcze miałam cały czas a rozwarcie to mi się zaczęło robić chyba po 4 godz;p potem znowu długo długo nic.. na panikę nie było czasu;p Ale ja nie lubię bólu i tak miałam tego dość, że też nie słuchałam nikogo - powinnam się wstydzić za swoje zachowanie - krzyki, piski i przekleństwa to była normalka (podobno;p) do tego już na samym końcu jak miałam skurcze parte kopnęłam położną ☺️ Nie wspominając, że absolutnie nie chciałam maski z tlenem a sama nie potrafiłam oddychać;p

Także jeśli ja i osoby mi towarzyszące przeżyły to znaczy, że nie jest tak źle 😁

Ale mi mały dzisiaj skacze po brzuchu 😁 Kub nawet dał buzi dzidziusiowi i zrobił mu "puk" czółkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gocha moja koleżanka swoje pierwsze dziecko rodziła całe... pół godz! 😁
No ale biorąc pod uwagę, że są takie co ponad 20 rodzą to 10 faktycznie źle nie jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NOO tak Gosiu ja sie zgodze ze sa takie strusie jak ty ze wpadaja i sie kluja od razu 😁 ale to sa chyba bardzo sporadyczne przypadki przeznaczone dla typowych SZCZESCIAR malpo jedna tyyyyy A tak to mowila ze ten pierwszy okres porodu nie jest zawsze strasny i ze niektore parki to po 3, 4 godz potrafily sobie chodzic rozmawiac albo pan rozwiazywal krzyzowke i sie pytal rodzacej o haslo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jakby mi Grzesiek na porodówce z krzyżówką wystrzelił to bym go chyba zabiła;p mnie tak przemordowało, że miałam ochotę zabić każdego kto się nawinął;p szczególnie zaś lekarza - całą noc dyżur miał murzyn.. ja w tych bólach w ogóle go nie rozumiałam 😁 tak seplenił;p pytałam się mojego albo położnej co on mówi do mnie;p;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia2301 napisał(a):
to powiadacie że ja nie mam czego za bardzo wspominać 😁 a nie mam zanim urodziłam to obejrzałam na porodówce poród laski bo ja skakałam na piłce a ona rodziła przy mnie tak wiec jak zobaczyłam to wiedziałam ze już nigdzie nie uciekne 😁 😲 😮


ja się cieszę bo w ten dzień zaczęło się ode mnie;p ale panna, która rodziła po mnie (potem leżałyśmy razem na sali) przez prawie pół mojego porodu była na korytarzu i się ładnie nasłuchała 😁 Z tego co mówiła to była tak przerażona, że uciekać chciała:P:P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pół dnia z Kubem użeram.. drań jest niemiłosierny dzisiaj..
Ale jak już pisałam przeszczęśliwa jestem bo kupiliśmy tę pralkę w końcu 😁
A teraz znowu bez męża 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pewnie musiałabyś kupić drugie;p;p
Ja musze jutro wyskoczyć do jakiegoś sklepu bo postanowiłam kupić Kubie jakąś duuużą ciężarówę 😁 On się takimi autami lubi bawić a w sumie nie ma.. No a jutro mamy roczek więc bez prezentu od mamusi się nie obejdzie:P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki 🙂 wyprawiłam meża do pracy i nadrobiłam zaległości, a trochę tego się zebrało 😜 🙂 Muszę się pochwalić, że chyba mamy w końcu mieszkanie 😁 😎 Na 19 jedziemy podpisać umowę i odebrać klucze, więc trzymajcie kciuki 😁 a na 17 do lekarza popodglądać troszkę naszą malutką 🙂 😆
Jula współczuje Ci bardzo, zabiłabym takiego lekarza na Twoim miejscu 😠 żeby już wszystko dobrze teraz było tylko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki ja juz po śniadaniu idę sprzątać bo gary od wczoraj stoją 😁 Pilar trzymam kciuki mam nadzieje że wieczorkiem wpadniesz z wiadomością że macie nowe mieszkanie 🙂 Gosiu moc buziaków dla Kubusia dużo uśmiechu i radości z okazji 1 urodzin 🙂
[URL=http://img514.imageshack.us/i/su01105350101wu6.gif/][IMG]http://img514.imageshack.us/img514/9786/su01105350101wu6.gif[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...