Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Koleżanka mieszkała 3 lata w Anglii i mówi ze w Szkocji jest więcej zieleni... a ja narzekam ze tu pusto ale mowi ze ludzi sa normalniejsi juz sama zaczynam się zastanawiać czy na jakąś angielska wies nie zjechać 😉
Aga, fajnie ze wieselisko udało. Przypomniałam sobie ze kuzyn Piotrka tez brał slub w ta sobotę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam nową mamusię,miło mi Ola 🙂

Beatka wiem co masz na myśli,pamiętam przed porodem ten ból pachwin i podbrzusza 😞
Teraz coraz bardziej będzie nas ciągło w pachwinach,mnie to aż od nerek czuję

Aguś super,ze wesele się udało 🙂

Kasiu jak nie masz co robići narzekasz na dużżżooo wolnego czasu to ja zapraszam do mnie albo Ci mojego szkraba podeślę na jeden dzień 😁...a tak na serio to dziewczyny,które czekają na pierwsze dziecko,dobra rada-ODPOCZYWAJCIE ILE WLEZIE !!!!!!LEŻCIE,ŚPIJCIE,BO POTEM TO JAK BRZUSZEK WIĘCKSZY TO BĘDZIE SIĘCIĘŻKO SPAŁO 😞 a jak maluszek sie pojawi to zapomnicie co to odpoczynek!!!...ale nie ma tego złego-ile to radości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata dzisiaj spotkałam na placu zabaw mamę 10 mies. synka i prawie 3 letniego...różnica 20 mies.,opowiadała,ze na początku ciężko,że starszy potrzebował więcej czułości ale najgorzej to wybrać się gdzieś. Duży biegał a mały raczkował 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zagzam sie w 100% z Adą , co macie zrobic potem zróbcie teraz bo naprawdę na początku po porodzie jest taka kołomyja ze nie wiesz na jakim świecie żyjesz ale jak tylko karmienie ustabilizuje się to będzie lepiej.
Odnośnie bólu. Pachwiny mnie nie ciągną właśnie tylko od wzgórka łonowego w dół, taki pulsujacy ból, jak by się macica obniżyła... 🤔
Jesli zaś chodzi o ta małą róznice w wieku to wiem ze na początku będzie piekło. Nie wiem czy sobie pampersy nie kupie żeby nie marnować czasu na toaletę 🤪 Jedno będzie na górze drugie na dole i weź tak se lataj góra dół. Nawet wolę nie myślec co to będzie, szczególnie mając nadpobudliwe dziecko. Oj cos czuje ze tym razem sporo czasu minie zanim będe znowu kobietę przypominać 😞(
Ola, bardzo sie ciesze że do nas dołączyłaś. Napisz cos o sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi pampersy dla mamy...no fakt,nieraz to prawie leciałam z małym przy cycu 😁
Beata będziemy to samo przechodzić,bo nasze "aniołki" mająpodobne charaktery coś mi się wydaje 🙃....podobno drugie dziecko jest przeciwieństwem pierwszego...ale jakośnie wierzę 😞

To mnie boli od góry brzuch i podbrzusze...jak ja się boję o rozstępy,smaruję co chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adus, jestem pewna że będzie to samo szczególnie ze tez obie mamy "skorych" do pomocy facetów. Jestesmy dzielne, raz sie nie dałyśmy to i teraz przetrwamy 🙂
Tez słyszałam o tym ze drugie jest ponoć spokojniejsze. Jak ostatnio rozmawiałam z mamą to właśnie mnie "pocieszała" mówiąc jakim "aniołkiem" był mój młodszy brat, ja przy nim to ostoja spokoju z tym ze mamy 9 lat różnicy więc to jakby było pierwsze. Z drugiej tez strony mi sie wydaje ze takie opinie biorą sie stąd ze kobieta juz wie czego może sie spodziewać i sama tam przy dziecku nie panikuje to i bobas spokojniejszy
Jeśli chodzi o rozstępy to chociaz nie mam do nich prodyspozycji to na wszelki wypadek smaruje sie olejkiem Clarins, dobra jest tez Mustela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zobaczycie, że Wasze drugie dzieci to istne aniołki będą 🙂 To przede mną i Kasią stoi teraz wyzwanie 😁 A słyszałam, że Mustela jest bardzo dobra na rozstępy. Ja stosowałam na początku Fissan, ponoć dobry, ale mi nie odpowiadała konsystencja maści i jego zapach. Teraz używam Perfecta mama i jestem zadowolona, a czy skuteczny to się okaże. Myślicie, że stosowanie raz dziennie pomoże? Przez te upały nie chce mi się rano smarować, bo już w ogóle bym miała wrażenie, że się lepię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kobietki 🙂
Jak zawsze pierwsza jestem,jeju taki ranny ptaszek 😉 i pomyśleć,ze byłam śpiochem i spałam do południa,jak dziecko potrafi zmienić kobietę 😁
aaa rozstępy to ja po małym niestety mam 😞,choć smarowałam 3 razy dziennie 😞,teraz też smaruję i aż się boję,bo mi wszystko w brzuch idzie.Ale to taka "pamiątka"po ciąży.

Jutro lecę do laryngologa,bo chyba znowu mam zapalenie zatok,wstaje 4 dzień z bólem głowy,oczu,nosa..to samo znowu 😞

Aha,u Poznaniu 7-8 sierpnia jest akcja,robią usg 3d/4d za darmo!!!! Juz załatwiłam,ze mały będzie z siorą a my jedziemy tam z 2 godz wcześniej,bo dużo chcętnych.Ale byłoby super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Śpiochy (oprócz Ady oczywiście) 😁 Ja dziś wstałam we wspaniałym humorze, bo lecę dziś do ginekologa 🙂 I zapowiada się upalny dzień 😁 Ada, fajnie że jest taka akcja 🙂 Powiedz mi czy to jest na jakiejś stronie w internecie, bo nie mogę znaleźć i tak myślę, że może to jakaś ogólnopolska akcja i zawitają też do mojego miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina to daj znać zaraz jak wrócisz 🙂 Może dowiesz się płeć 🙂 Trzymam kciuki 🙂
Ja o tej akcji dowiedziałam sie z billbordu,ale wiem,że co rak u nas jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://szczesliwe.macierzynstwo.pl/new/page.php?module=ogloszenia&id=mamadzieckopoznan

Z tego co przeszukałąm to jest w wielu miastach,ale trzeba się dowiedzieć,w Krakowie była w maju chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam w jakich miejscach byli w tym roku,musiecie kochane sprawdzać,możebędzie u Was 🙂
http://szczesliwe.macierzynstwo.pl/new/page.php?module=ogloszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wstałam o 4 rano 😉 Mały źle spał niestety. Ja dzień zaczynam o ebay bo to moje źródło dochodów dopiero potem śniadanko i karmienie zwierzaków jakieś porządki i dopiero Brzuszek bo wiem ze trochę tu czasu sie zawsze spędzi 😉
Dzisiaj zadzwonili ze szpitala, przesunęli mi USG na 10 ale ok przynajmniej będziemy mieli z kim Maksa zostawić bo nie można go zabrać na to połówkowe.
Moje male szaleje dzisiaj i dobrze bo wczoraj cisza była az sie bałam ze cos nie tak szczególnie ze samopoczucie było do bani.
Idę pranie zrobić bo pogoda ładna zaraz wszystko wyschnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamuśki 🙂 U mnie znów okropnie leje 😞 Co do maści to ja używam Fissan. Fakt konsystencja jest nie za ciekawa bo strasznie tłusta i bardzo wolno się wsiąka. Jak się skończy to przejdę na coś innego. Moje znajome które były już w ciąży używały tylko, np.: zwykłej oliwki i działało. Tu przede wszystkim chodzi o masaż ciała i go natłuszczanie także chyba nie gra roli jaki krem lub balsam, itp. 🙂 Myślę poza tym, że jak ktoś ma je mieć to i tak będzie miał niestety tak jak w przypadku Twoim Aduś. Ja mam do USG jeszcze dwa tygodnie. Beata mój mąż też przesiaduje na ebay-u i allegro bo handluje rzeczami, ja to raczej na aukcjach coś szperam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Ada za linki, jaka fajna ta akcja 🙂 u mnie raczej nie zawitają. Byłam u lekarza, wszystko dobrze, szyjka trzyma. Tyle, że powiedział, że na połówkowe mam iść gdzie indziej, bo to musi być 3D a on ma 2D. Tak jest naprawdę?? No i zobaczyłam na usg jak mój dzidziuś sobie w najlepsze ssie kciuka 🙂 Ale super! 😁 Ma 12 cm i prawdopodobnie jest to....... dziewczynka 😁 Ale nie chciało się za bardzo odsłonić, także jeszcze poczekam do 3D i wtedy dopiero uwierzę 🙂 Byłoby to spełnienie moich marzeń 😘 Ale nie ważne co będzie, byle zdrowe i tak będzie kochane 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, masaż jest dobry na cellulit ale nie na rozstępy, wręcz przeciwnie, powoduje dodatkowe rozciąganie skóry więc uwaga jak nakładamy kosmetyk. Skuteczne i bezpieczne są Mustela i Clarins tonik, sa drogie ale dobre. Zawsze po prysznicu nakładam bo trzeba nakładać na wilgotną skórę.
U nas upalnie , cos około 30 stopni więc pogoda cudna na wieszanie prania na spacer już trochę za gorąco. Wieczorem jedziemy do fotelik do karmienia dla Maksia, bo już dośc szaleństw przy stole.
Maniutka, witaj. Jak samopoczucie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Gratulacje 🙂 Mi mija wyśmienicie od samego początku 🙂 zero mdłości, wymiotów itd. Tylko w ciąży chodzić 😁

Tak samo ciążę z Maksiem przychodziłam tylko migreny prze 3 miesiące męczyły ale to pewnie przez hipotonię. Teraz niestety gorzej, buu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...