Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej, widze dalej nic się nie zmienia, biedna Kasia 😞
ja włąsnie sie ucze małą w huście nosić, dla mnie to wygoda dla niej przyjemność i przy bólach brzuszka pomaga ale moja tesciowa już na mnie najechała ze krzywde dziecku robie, i nie pomaga że ortopedzi fizjoterapeuci polecają i mówią ze sa zdrowe, moja teściowa uważa że dziecko powinno sie zostawić w łózeczku i nie spedzać xz nim za dużo czasu żeby sie nie przyzwyczaiło, a przecież przez 9 miesiecy była ze mną, normalne ze się przywyczaiła i teraz potrzebuje tej bliskości i poczucia bezpieczenstwa i jak mam im to wytłumaczyć 😞
[URL=http://img822.imageshack.us/i/dsc00735q.jpg/][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/4926/dsc00735q.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂 🙂

Agata, witam wśród mam -kangurzyc! 🙂 🙂 ja też swoją Agę w chuście nosiłam i noszę do tej pory - przed chwilą małą marudę przełożyłam z chusty do łóżeczka 🙂 i cholernie polecam chustonoszenie!!! 🙂 🙂 jak się cieplej zrobi, to akurat Zosia będzie główkę już samodzielnie trzymała i będziecie mogły łazić na spacerki non stop, już w normalnym wiązaniu 🙂 🙂 Dobrze widzę? Masz chustę tkaną? Ja elastyczne bardzo polecam - mam taką http://allegro.pl/pentelka-chusta-elastyczna-dzikie-wino-50cm-i1374346621.html i być może w konkursie na lenny lamb wygram w tym miesiącu tkaną 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co to za pustki?? 🤪 Cały czas myślę o Kasi 🤔 W sumie tylko ona została, Iwonka i Orzeszek, aha no i Justynka 🙂 Chyba nikogo nie ominęłam 😉 Ciekawe czy będą Grudnióweczkami czy Styczniowymi mamuśkami 😁 🙂 Trzymamy kciuki 🙂 Co myślicie na temat herbatek Hippa dla niemowląt?? Kupiłam herbatkę ułatwiającą trawienie i spróbuję dać Gabrysi i zobaczymy czy pomoże jej przy bólu brzuszka. W internecie są różne opinie więc dajcie znać co Wy sądzicie o tym 😉 Kwasiek, podawałaś Agniesi jak była mniejsza jakieś herbatki czy tylko mleko?? A tak w ogóle co za pustki na forum, wszystkie zajęte dzieciaczkami pewnie 😜 Gabrysia póki co śpi więc idę sobie kupić sweterek bo upatrzyłam sobie w jednym sklepie i założę sobie na Sylwestra- co prawda spędzimy go w domku ale imprezkę trzeba małą zrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska ja polecam herbatke rumiankowa z hippa od pierwszego tyg!!!Jak moj maly sie urodzil to dawalam mu jakis czas z kopru wloskiego,ale miala odwrotne dzialanie i biedaczek nam sie zatwardzil na 2 msce... 😞
A na trawienie nie polecam ogolnie poza rumiankowa pediatra mi kazala dlugo podawac glukoze na 100 ml wody lyzeczke glukozy 😉
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
hej, widze dalej nic się nie zmienia, biedna Kasia 😞
ja włąsnie sie ucze małą w huście nosić, dla mnie to wygoda dla niej przyjemność i przy bólach brzuszka pomaga ale moja tesciowa już na mnie najechała ze krzywde dziecku robie, i nie pomaga że ortopedzi fizjoterapeuci polecają i mówią ze sa zdrowe, moja teściowa uważa że dziecko powinno sie zostawić w łózeczku i nie spedzać xz nim za dużo czasu żeby sie nie przyzwyczaiło, a przecież przez 9 miesiecy była ze mną, normalne ze się przywyczaiła i teraz potrzebuje tej bliskości i poczucia bezpieczenstwa i jak mam im to wytłumaczyć 😞
[URL=http://img822.imageshack.us/i/dsc00735q.jpg/][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/4926/dsc00735q.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Agata, jakie firmy masz chustę ? Też chce kupić bo kolezanka jak jej mała miala kolki własnie chustą się ratowała. Ja ma taką na jak torba a teraz chce wiazaną. Plecy nie bola po calym dniu noszenia ?
Słodką masz córeńkę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey babeczki 🙂 co tam po swiętach??:P uf ja dzisiaj pierwszy raz małą zostawiłam z chrzestną... a sama poszłam na zakupki 🙂 troche psychicznie odpoczełam ale myslami cały czas byłam z moim dzieckiem wiec zakupy trwały 20 min 😁 😁 a 20 droga do i spowrotem miasta 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justynakreft napisał(a):
A ja zaczynam się stresowac, bo właśnie zauwałyłam, że odpadł mi czop śluzowy, troche się denerwuje i brzuch mnie boli jakbym miała okres 😞


czop odchodzi na kilka godzin lub dni przed porodem mi odszedł 5 dni przed porodem 🙂 jaki miał kolor?? a na wkładce masz taką galaretowatą wydzieline z białym sluzem nitki takie?? jak zacznie krewka sie pokazywac na wkładce to dobry znak bo sie zaczęło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki i dwupaczki 🤪 🤪
Agatka słodziak z Zosi jest hihihi. Moja Ola też często śpi z otwartą bużką ha ha ha ha .
A skórka się niestety łuszczy i bedzie jeszcze łuszczyła , mojej Oli też się łuszczy 😞
Dzis byłyśmy na pierwszym 15 minutowym spacerze 🙂 🙂 🙂 Oleńce smacznie się spało na dworku a jak wróciłyśmy do domu to była taka głodna że całe raczki zjadała ha ha ha ha.
Czy waszym maluchom często się ulewa ?????????? Mojej Oli po każdym jedzeniu ulewa sie po dwa , trzy razy 😞 , nie wiem czy to normalne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mojej się ulewa raz nawet tak mocno, że się wystraszyłam, bo takim twarożkiem poszło jej noskiem i buźką. Dzisiaj była położna i mówiła, że to normalne pod warunkiem, że to nie jest chlustanie, bo wtedy trzeba iść do lekarza, bo może się odwodnić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Mojej się ulewa raz nawet tak mocno, że się wystraszyłam, bo takim twarożkiem poszło jej noskiem i buźką. Dzisiaj była położna i mówiła, że to normalne pod warunkiem, że to nie jest chlustanie, bo wtedy trzeba iść do lekarza, bo może się odwodnić...


A to dobrze bo sie martwiłm ze cos nie tak jest, bo jej sie duzo ulewa i twarozkiem i samym mlekiem rzadkim. Aga a jak z pepuszkiem, Maja ma jeszcze pepek????? Mojej Oli jakby cos sie saczylo , jak jej przemywam to patyczek jest zabarwiony na żołto-czerwono..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynakreft napisał(a):
No to taka galeretka krwista, masakra, a myślałam że przetrzymam do stycznia 🙂 ale się boję...


No to się szykuj do szpitala 🤪 🤪 🤪 Taki krwisty czop to zwiastun porodu 🙂 Do stycznia to będzie juz maluch hihihihihi , chyba że zawiążesz nogi na supeł 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna, powodzenia! 🙂 🙂 Trzymam kciuki 🙂

Gosiu, czasami pępuszek może podkrwawiac. Nam przez miesiąc podkrwawiał, ale nic złego się nie działo. Dziwnie to zabrzmi, ale... wąchaj Oleńce pępuszek. Jeżeli poczujesz jakiś dziwny zapach, to skonsultuj się z pediatrą albo położną (była już u Ciebie?). Czym przemywasz ten pępek? Bardzo dobry jest Octenisept 🙂

a co do ulewania, to niektóre dzieci tak mają niestety 🤨 np. moje dziecko 🙃 ulewa po każdym posiłku, czasami tak, że ją musimy przebierać i przy okazji siebie też. Ola może mieć jeszcze niewykształcony odźwiernik (taką jakby zastawkę między przełykiem a żołądkiem, zapobiegająca cofaniu się pokarmu) albo może się przejadać. Różnie z tym bywa. Generalnie złotego środka na to niestety nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się jeszcze nie chce wierzyć, że to już lada chwila....oprócz czopu i stawiania się i bólu brzucha to nie mam innych objawów, wody mi też nie odeszły...
Moja koleżenka mówiła, że jej znajomej czop odpadł już dwa tygodnie przed porodem, więc może jeszcze pochodze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Justyna, powodzenia! 🙂 🙂 Trzymam kciuki 🙂

Gosiu, czasami pępuszek może podkrwawiac. Nam przez miesiąc podkrwawiał, ale nic złego się nie działo. Dziwnie to zabrzmi, ale... wąchaj Oleńce pępuszek. Jeżeli poczujesz jakiś dziwny zapach, to skonsultuj się z pediatrą albo położną (była już u Ciebie?). Czym przemywasz ten pępek? Bardzo dobry jest Octenisept 🙂

a co do ulewania, to niektóre dzieci tak mają niestety 🤨 np. moje dziecko 🙃 ulewa po każdym posiłku, czasami tak, że ją musimy przebierać i przy okazji siebie też. Ola może mieć jeszcze niewykształcony odźwiernik (taką jakby zastawkę między przełykiem a żołądkiem, zapobiegająca cofaniu się pokarmu) albo może się przejadać. Różnie z tym bywa. Generalnie złotego środka na to niestety nie ma 😞


Pępuszek przemywam spirytusem rozcieńczonym z wodą, położna już u nas była ale wtedy pępuszek nic nie brudził a teraz brudzi jakby ropą z krwią 😞 Ale jak tak może być to się uspokoiłam.
Myslę ze mała sie nie przejada bo daję jej 60 ml sztucznego mleka , a mojego zjada 70-80 ml.
Ja mam już prawie 13 letnia córkę ale cholerka wszystkiego muszę się uczyc na nowo bo zapomniałam jak to jest z noworodkiem 😞 😉
Kwasiek dziękuje za pomoc 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynakreft napisał(a):
Mi się jeszcze nie chce wierzyć, że to już lada chwila....oprócz czopu i stawiania się i bólu brzucha to nie mam innych objawów, wody mi też nie odeszły...
Moja koleżenka mówiła, że jej znajomej czop odpadł już dwa tygodnie przed porodem, więc może jeszcze pochodze....


Mi czop nie odszedł przed porodem i wody mi przebił doktor. Ale jeśli odszedł Ci krwisty czop to już lada dzień i mały Dominik będzie - tak mi mówił lekarz. A jak odchodzi czop bezbarwny to może i dwa tygodnie przed porodem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
kafinka napisał(a):
Mojej się ulewa raz nawet tak mocno, że się wystraszyłam, bo takim twarożkiem poszło jej noskiem i buźką. Dzisiaj była położna i mówiła, że to normalne pod warunkiem, że to nie jest chlustanie, bo wtedy trzeba iść do lekarza, bo może się odwodnić...


A to dobrze bo sie martwiłm ze cos nie tak jest, bo jej sie duzo ulewa i twarozkiem i samym mlekiem rzadkim. Aga a jak z pepuszkiem, Maja ma jeszcze pepek????? Mojej Oli jakby cos sie saczylo , jak jej przemywam to patyczek jest zabarwiony na żołto-czerwono..


Maja ma jeszcze pępek. Gosia ja dostałam taką informację ze szpitala jak postępować z pępkiem w przypadku wystąpienia obrzęku, zaczerwienienia o średnicy przekraczającej 5mm lub innych niepokojących objawów należy się niezwłocznie skontaktować z lekarzem (nieprzyjeny zapach kikuta oraz niewielka wydzielina u nasady kikuta, będąca następstwem tkanek jest zjawiskiem PRAWIDŁOWYM).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynakreft napisał(a):
Mi się jeszcze nie chce wierzyć, że to już lada chwila....oprócz czopu i stawiania się i bólu brzucha to nie mam innych objawów, wody mi też nie odeszły...
Moja koleżenka mówiła, że jej znajomej czop odpadł już dwa tygodnie przed porodem, więc może jeszcze pochodze....

haha ja tez lajtowo szłam na porodówke smiałam sie jak mi mówili ze to juz, wody mi odeszły ale poszły raz na 2 godziny i byłam pewna ze popuszczam ☺️ smiałam sie z tych co mi wmawiali ze to wody
co do chusty to chusta elastyczna http://allegro.onet.pl/chusta-elastyczna-nati-4-7-m-idealna-na-prezent-i1380256409.html ja ja dostałam od kolezanki, narazie sie ucze, ale małej dobrze sie spało, a wogóle od 8 mała spała raptem 3 godziny, dopiero od 15 minut znowu spi 😞
ja pepuszek wkoło przecieram takimi specjalnymi gazikami z roztworu oktaniseptu i czegos jeszcze wygodne sterylne i mam nadzieje ze bedzie dalej tak dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...