Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂 wczoraj nie mialam czasu zajrzec. Dzis bylismy na bioderkach i wsio ok 😁 Dziewczyny ale z was laski 🙂 Ja tez musze sie jutro zwazyc i sprawdzic ile mi jeszcze zostalo ale chyba nie jest tak źle. Ja pas poporodowy nosilam juz tydzien po porodzie i teraz juz nie duzo mi zostalo skory do wciagniecia wlasciwie tylko troche nad pepkiem ale to chyba juz cwizczenia musza byc. Jejku ja tez musze sie go gina mojego umwoic pewnie na kase nie da rady juz i bede musiala isc prywatnie ale juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla Pawła zmolestować 🤪 My dzis tez na spacerku bylismy bo pogoda świetna jest i trzeba korzystac. Mrówka według mnie jesli bedziesz dwa dni werandowala to tzreciego na dwor przy takiej pogodzie smialo mozesz isc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mrowka1990 napisał(a):
Jaa nawet nie pamiętałam że takie chude miałam 🙂 a po pobycie na porodówce to już w ogóle 🙂
a na spacerk prawdziwy kiedy?


Iwonka ja Olke wystawilam do okna po 7 dniach w wigilie na 10 min. , 8 dnia w oknie 15 min, a 9 dnia na dwór na około 30 - 40 minut, i z dnia na dzien coraz dłuzej 🤪 🤪 🤪 i zdrowiutka jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
hej 🙂 wczoraj nie mialam czasu zajrzec. Dzis bylismy na bioderkach i wsio ok 😁 Dziewczyny ale z was laski 🙂 Ja tez musze sie jutro zwazyc i sprawdzic ile mi jeszcze zostalo ale chyba nie jest tak źle. Ja pas poporodowy nosilam juz tydzien po porodzie i teraz juz nie duzo mi zostalo skory do wciagniecia wlasciwie tylko troche nad pepkiem ale to chyba juz cwizczenia musza byc. Jejku ja tez musze sie go gina mojego umwoic pewnie na kase nie da rady juz i bede musiala isc prywatnie ale juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla Pawła zmolestować 🤪 My dzis tez na spacerku bylismy bo pogoda świetna jest i trzeba korzystac. Mrówka według mnie jesli bedziesz dwa dni werandowala to tzreciego na dwor przy takiej pogodzie smialo mozesz isc 😉


Hehehe Sylwus my z Tomkiem juz odliczamy dni do przyzwolenia od gina na "igraszki" 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
[URL=http://img18.imageshack.us/i/dsc00293wm.jpg/][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/2395/dsc00293wm.jpg[/IMG][/URL]

mój spioszek 😁

Aga jak słodko śpi śpioszek twój 🙂 Moja Olka nie chce spać w swoim łóżezku 😞, jak ja przełożymy do łóżeczka to nagle się budzi i oczy jak 5 zł. A teraz nie śpi od 16:30 i nie zanosi sie na sen u mojej córki ha ha ha .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Gosia moja ostatnio tez mało śpi w dzień 😁 a nad ranem chce być w łóżku u mamusi 😁


No coraz starsze dzieciaczki i ciekawe świata są he he. Olka na dworku jak się obudzi to przez chwilę patrzy juz na świat 🤪
A niedawno zasnęła i przełożył ja Tomek do łóżeczka , a po 10 minutach się obudziła. Cholera łobuz wcale nie chce spać u siebie 😠. Najwygodniej jest jej w foteliku samochodowym, a ja nie wiem czy ona może cały dzień w takim foteliku siedzieć, czy on zle nie wpływa na kręgosłup dziecka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, ja czytałam gdzieś, że nie może za długo przebywać w foteliku, bo właśnie ta pozycja źle wpływa na kręgosłup. Tak jak piszesz 😘 😘
Aż się boję dzisiejszej nocy, bo mały prawie cały dzień śpi 🤪 🤪 nie wiem co mu jest 🤪 🤪

Jaszczur haha
[URL=http://img522.imageshack.us/i/5tydzukaszka1009.jpg/][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/6948/5tydzukaszka1009.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A to uciekinier z pudła 😉
[URL=http://img833.imageshack.us/i/5tydzukaszka0998.jpg/][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/5991/5tydzukaszka0998.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaaaaki długi jęzorek ma Łukaszek 🤪 🤪 Ninka i jak on urósł , dłuuuugi jest 🤪. W dzień się wyspał a w nocy będzie buszował 😜 A mama razem z Łukaszkiem. Moja Olka nie może zasnąć na dobre, śpi po 10 minut 😁 Za pół godziny zję to może zaśnie już na noc 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
Jaaaaki długi jęzorek ma Łukaszek 🤪 🤪 Ninka i jak on urósł , dłuuuugi jest 🤪. W dzień się wyspał a w nocy będzie buszował 😜 A mama razem z Łukaszkiem. Moja Olka nie może zasnąć na dobre, śpi po 10 minut 😁 Za pół godziny zję to może zaśnie już na noc 🙂.


Ale śpi po 10 minut i budzi się z płaczem, czy oczy otwiera i sobie patrzy?? 🙂
Ja nie wiem jak my będziemy dźwigać takie klocki 8kg 🤪 🤪 Mi już teraz ręce wysiadają 🤪 🤪 🙃 🙃
Gosia, potem kupujesz taki siedzący fotelik 🙂 przodem do kierunku jazdy.
Lecę się kąpać i zmrużyć oko na chwilę 😁 Dobranoc Chuderlaki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
gonia88811 napisał(a):
Jaaaaki długi jęzorek ma Łukaszek 🤪 🤪 Ninka i jak on urósł , dłuuuugi jest 🤪. W dzień się wyspał a w nocy będzie buszował 😜 A mama razem z Łukaszkiem. Moja Olka nie może zasnąć na dobre, śpi po 10 minut 😁 Za pół godziny zję to może zaśnie już na noc 🙂.


Ale śpi po 10 minut i budzi się z płaczem, czy oczy otwiera i sobie patrzy?? 🙂
Ja nie wiem jak my będziemy dźwigać takie klocki 8kg 🤪 🤪 Mi już teraz ręce wysiadają 🤪 🤪 🙃 🙃
Gosia, potem kupujesz taki siedzący fotelik 🙂 przodem do kierunku jazdy.
Lecę się kąpać i zmrużyć oko na chwilę 😁 Dobranoc Chuderlaki 😁


Budzi się , oczy ogromne i rozgląda sie i gada 🤪 🤪 🤪. Ja tez juz czuje że ją nosze 🤪 🤪 A pózniej to ja nie wiem 🤢. A siedzący fotelik będzie dobry dla tak małych dzieci??????? Nie ma jakiegoś na pól leżąco ??????? Ja sie nie orientuję w tym 🥴
Dobranoc Ninka 😉

Ja tez się odmeldowuję zwierzyńcu 😉 Dobrej nocki paaaaaaa 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
Mini23 napisał(a):
Gosia moja ostatnio tez mało śpi w dzień 😁 a nad ranem chce być w łóżku u mamusi 😁


No coraz starsze dzieciaczki i ciekawe świata są he he. Olka na dworku jak się obudzi to przez chwilę patrzy juz na świat 🤪
A niedawno zasnęła i przełożył ja Tomek do łóżeczka , a po 10 minutach się obudziła. Cholera łobuz wcale nie chce spać u siebie 😠. Najwygodniej jest jej w foteliku samochodowym, a ja nie wiem czy ona może cały dzień w takim foteliku siedzieć, czy on zle nie wpływa na kręgosłup dziecka???

nie powinno się dziecka zbyt długo w takim fotliki, no ale jak koniecznie musisz to co 2 godziny musi byc przerwa przynajmniej 20 minut, hehe a następny fotelik siedzący i się nie boj, te 11 kg to dziecko będzie mieć ok 9 -11 miesięcy to już dawno siedzieć będzie, są też foteliki tyłem do kierunku jazdy bodajże na mocowaniu isofix albo jakimś podobnym, ale nie wiem czy te foteliki dla starszych tyłem do kierunku jazdy sa dostępne w polsce
ja jutro do lekarza mała cała podrapana juz nie może z dnia na dzien jest coraz gorzej cała buzia i głowa w krostach trudno znaleśc miejsca żeby krosty nie było a ją to boli i maśc nie pomaga 😞
no i niech sprawdzą czy przybiera prawidłowo bo się boję z tym karmieniem, jedna pierś kanalik mi się przytkał i zator zrobił i dlatego ta piers tak boli pomimo ze jest miekka, mała nie ściaga z tego kanalika, boje sie co by było jakbyśmy yteraz całkowicie na butle przeszli, dzisiaj odciągnełam swoje mleko i jej w butelce dałam to potem lezała koło mnie i tak sie do cycka pchała że sie tak nienaturalnie wygieła aż sie bałam, a ona polizała sobie wypuściła i przytuliła do niej i poszła spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
Wpadłam sie na chwile przywitać. Małej dzisiaj odłączyli kroplówkę więc jest coraz lepiej 😆 Zabraniają mi ja karmić za często, musze co 3h 😞
Co do fotelików. Duzo bezpieczniejsze sa te pleckami do kierunku jazdy, tutaj przykład dlaczego :
http://www.youtube.com/watch?v=qqdtdHmW338&feature=related
My mamy właśnie taki Britaxa. Bardzo solidny. Przy takim kierowcy jakim jest mój mąż solidny fotelik to podstawa. Maksiu czuje sie w nim dobrze a ja spokojnie.
Nic, idę kompu i spać bo padam na twarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuski, u nas dzis piekny dzien, sloneczko; noc tez dobra, az sie boje zapeszac, bo Pawelek to jak Aniolek, nadal w dzien duzo spi, troche marudzi, ale sam sie uspokaja, w nocy budzi sie 2 razy na karmienie; teraz cos jeczal w lozeczku, ale chyba zasnal 😁 wczoraj byla ciocia pediatra, osluchala go i obejrzala i wszystko ok, tylko oczko mu coś lzawiło, nie wiadomo czy to nie kanalik przytkany...mam obserwować; Nina 0 Łukaszek robi suepr miny, Pawelek tez wystawia jezyczek, ale jak go cos boli i wtedy jak jaszczurka jakby. Milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🤪 🤪 🤪 🤪
Moja Olka oszalała 😮 wczoraj od 16:30 do 23:30 nie spala 😲 Ja juz usypiałam na siedzaco a moja dziubka oczy ogromne . Ale wreszcie o 23:30 zasnela i na spoicha dalam jej butle o 4:30 i upomniala sie o mlesio o 7:00 i wstalismy o 9:00 🤪 🤪
Olcia sie najadła i zaraz na spacerek sie wybieramy bo słonko sie pokazuje 🤪 🤪
Aga nie zapeszaj synusia, bo moja tez cly czas spala a teraz?????? bezsennosc sie jej wkradla hahaha 😆
milego dzionka 😘
Aaaaa no własnie Foka naprawde opuscila brzuszek 😞 - zdrajca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 A u mnie nocka do bani mały cos spac nie mogl i co chwila sie budzil. Stwierdzilismy z Pawlem, że musimy go wieczorem przetrzymywac dluzej żeby nie spal i troche pomeczyc na noc bo on w dzien jeszcze sporo śpi. Najgorsze jest to, że przyzwyczail sie do tego, że ciagle na ecach noszony jest i nie chce za bardzo lezec;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema zwierzaki 🙂 U nas nocka taka sobie. Gabunia ma problemy z gazami i przez to się męczy, poza tym jest cudowna bo coraz więcej się uśmiecha i rozpoznaje głosy i twarze 🙂 Ja dzisiaj do ginekologa swojego więc zobaczymy co i jak 😜 😉 Jakoś tak dziwnie bez brzuszka do niego iść i wyjść z gabinetu bez usg 😁 🤪 Będzie mi tego brakowało 😉 Idę się zaraz kąpać i przede wszystkim ogolić choć nie wiem jak to zrobię bo boję się tej rany 🤔 A Wy jak się golicie ?? Niby rana zagojona ale jak mam tam maszynką przejechać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Siema zwierzaki 🙂 U nas nocka taka sobie. Gabunia ma problemy z gazami i przez to się męczy, poza tym jest cudowna bo coraz więcej się uśmiecha i rozpoznaje głosy i twarze 🙂 Ja dzisiaj do ginekologa swojego więc zobaczymy co i jak 😜 😉 Jakoś tak dziwnie bez brzuszka do niego iść i wyjść z gabinetu bez usg 😁 🤪 Będzie mi tego brakowało 😉 Idę się zaraz kąpać i przede wszystkim ogolić choć nie wiem jak to zrobię bo boję się tej rany 🤔 A Wy jak się golicie ?? Niby rana zagojona ale jak mam tam maszynką przejechać ?


Martus ja liże się maszynką bez problemu bo cięta nie byłam 🤪 A ja bez brzuszka dobrze się czuje , wolę miec mała na zewnątrz niż wewnątrz 🤪 🤪 Przynajmniej na brzuchu moę spać 😁-bo mi tego brakowało. Moja Ola śpi a ja prasuję jej ubranka. Kurczę jak ona rośnie szybko 😲, ja juz mnustwo ubranek poodkładałam 🤢
A macie problemy z zębami , paznokciami lub włosami po ciąży ???????????? Mi się popsuły paznokcie i już jeden ząb jest do generalnego remontu 😠, pod koniec stycznia ide do dentysty. Natomiast włosy mi sie poprawiły 🤪,błyszczą się jak nigdy w życiu 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Baby !!! 😁
No właśnie gdzie Ola ??? 😞 🤨
Dziewczyny u mnie noc masakra 😮 🙃 Mała od 2 do 10 rano praktycznie nie spała. Nic Jej nie było tylko za dużo w dzień spała i w nocy się Jej odwróciło 🤪 🙃 Tata bawił do 5 a ja od 6 do 10 później babcia bawiła a my pospaliśmy 🙂
Martusia a przepajasz Gabrysie koperkiem ? Może to coś pomoże. Szkoda, że się biedna męczy z tymi gazami bo od tego w końcu kolki się zrobią jak gazy będą zalegać w jelitkach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):


Martus ja liże się maszynką bez problemu bo cięta nie byłam 🤪 A ja bez brzuszka dobrze się czuje , wolę miec mała na zewnątrz niż wewnątrz 🤪 🤪 Przynajmniej na brzuchu moę spać 😁-bo mi tego brakowało. Moja Ola śpi a ja prasuję jej ubranka. Kurczę jak ona rośnie szybko 😲, ja juz mnustwo ubranek poodkładałam 🤢
A macie problemy z zębami , paznokciami lub włosami po ciąży ???????????? Mi się popsuły paznokcie i już jeden ząb jest do generalnego remontu 😠, pod koniec stycznia ide do dentysty. Natomiast włosy mi sie poprawiły 🤪,błyszczą się jak nigdy w życiu 🤪 🤪


mi wypadają włosy, masakra, a do dentysty ide za jakies 2 tyg, zobaczymy..Ty to mozesz Mala z tesciowa zostawic a ja to musze umawiac sie tylko wieczorami jak Maz wroci z pracy 😞 a dziewczyny, szczepilyscie juz dzieciaki? bo to chyba w 6 tyg? ja chyba zaszczepie ta szczepionka 5 w 1..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus moja Ola jak dosc dlugo nie puszcza baczkow to daje jej espumisan, herbatke koperkowa i za jakis czas Olka pierdzi jak stary hahaha. Spruboj dac Gabuni 😉 A tak w ogóle to kiedy idziecie mieszkac do siebie????????????????
Aga ja 28 ,mam szczepienia i tez biore 5 w 1, ale na pneumokoki i rota wirusa nie szczepie. A wy????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
gonia88811 napisał(a):


Martus ja liże się maszynką bez problemu bo cięta nie byłam 🤪 A ja bez brzuszka dobrze się czuje , wolę miec mała na zewnątrz niż wewnątrz 🤪 🤪 Przynajmniej na brzuchu moę spać 😁-bo mi tego brakowało. Moja Ola śpi a ja prasuję jej ubranka. Kurczę jak ona rośnie szybko 😲, ja juz mnustwo ubranek poodkładałam 🤢
A macie problemy z zębami , paznokciami lub włosami po ciąży ???????????? Mi się popsuły paznokcie i już jeden ząb jest do generalnego remontu 😠, pod koniec stycznia ide do dentysty. Natomiast włosy mi sie poprawiły 🤪,błyszczą się jak nigdy w życiu 🤪 🤪


mi wypadają włosy, masakra, a do dentysty ide za jakies 2 tyg, zobaczymy..Ty to mozesz Mala z tesciowa zostawic a ja to musze umawiac sie tylko wieczorami jak Maz wroci z pracy 😞 a dziewczyny, szczepilyscie juz dzieciaki? bo to chyba w 6 tyg? ja chyba zaszczepie ta szczepionka 5 w 1..


Ja też szczepię te 5 w 1 a kasę wezmę z becikowego 🙂 U nas te płatne na 8 tygodni się robi a niepłatne na 6 tygodni także my idziemy 12 lutego na pierwsze szczepienie. Co do zębów włosów i paznokci to u mnie jakoś odwrotnie 😜 Włosy zdrowe i nie wypadają, z zębami bez zmian a paznokcie rosną jak na drożdżach ha ha 🙃 Kasiu- mam herbatkę Plantex i z Hippa na lepsze trawienie (w składzie koperek, anyż i rumianek) ale boję się podać bo niektóre dzieci reagują odwrotnie więc boję się, że jej zaszkodzę 🤔 Kupiłam INFACOL ale mała po tym ulewa i wypluwa, daję jej Esputicon a jutro po receptę idziemy na DEBRIDAT bo jak odstawiliśmy (może być od otwarcia tylko 4 tygodnie używany) zaczęły się problemy. Zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
Martus moja Ola jak dosc dlugo nie puszcza baczkow to daje jej espumisan, herbatke koperkowa i za jakis czas Olka pierdzi jak stary hahaha. Spruboj dac Gabuni 😉 A tak w ogóle to kiedy idziecie mieszkac do siebie????????????????
Aga ja 28 ,mam szczepienia i tez biore 5 w 1, ale na pneumokoki i rota wirusa nie szczepie. A wy????


Gosia a jaką tą herbatkę koperkową podajesz malutkiej??? Jak często i ile??? 🙂
Z kredytem LUKAS BANK nas w ch*** zrobił ale to sługa historia więc składamy w GETIN BANKU. Jak długo to potrwa to nie wiem 🤔 A Wy kiedy się wprowadzacie na swoje? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martusia ja daję tą Hipp-a właśnie mieszankę ziół anyż, rumianek, melisa, koperek i Mała pięknie ją toleruje też pryka jak stara haha 😁 Co do włosów i paznokci to u mnie spoko gorzej z zębami muszę zapisać się na wizytę bo widzę, że zrobiła mi się malutka czarna plamka w zębie u góry 🤔 🤨 😮 My też myślimy o mieszkaniu i trzeba w końcu zacząć coś załatwiać ale strach wziąć pożyczkę w dzisiejszych czasach jeszcze my chcemy wziąć tak z 200 tysięcy bo zastanawiamy się nad kupnem domku jakiegoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam bobo vita i daję jej czesto ale nie zawsze Ola ma chęć na nią. Więc jak wypiję to dobrze a jak nie to próbuje dac za jakiś czas 😉, ale są też hippa , oraz jest jeszcze grip water to jest woda koperkowa którą się podaje do posilku dziecka.
My czekamy jeszcze na decyzję prezesa TBS i prezydenta miasta. Więc taki papierkowe sprawy jeszcze trochę potrwają. Mam nadzieję że do lutego dostaniemy klucze 🙂
Kasiu czy wystarczy wam 200 tyś na kupno domu ??????????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...