Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
ale wiem jedno,jak zrezygnujemy z tego to i tak będziemy szukali dalej 🙂
bo tu już mi zbrzydło....
póki co do jutra mam czas....


w sumie, to jak na taka decyzje.... to niewiele czasu, ja pewnie bym zasnac nie mogla tylko caly czas bym myslala - taka burza mozgu. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej mucki 😜 a wiec tak Aga ja tez mieszkam w domku, w którym trzeba palić sobie samemu i latem na wode też, ale to żaden problem 😁 a wogole jeśli będzie was to męczyło latem to można założyć przy bojlerze takie coś nie pamiętam nazwy, że włączasz latem na prąd w godzinach gdy masz tańszą taryfe ( można sobie ustawić w jakich godzinach) to wcale nie wychodzi drogo bo moi rodzice tak mają i lataem nie palą na wodę tylko mają podłączone pod prąd i zawsze jest ciepła woda. A właścicielka waszego mieszkania chyba Was troche na prądzie rąbie, ja bym jej nie wierzyła 😉 no i widze, że bardzo duzo plusów za nowym domkiem jest hihi a mąż by sobie rowerek kupił i dojeżdzał do pracy 😁
Alusia Kasiu jest słodka!!!
No to chyba nadrobiłam 🙂 a ja też używam kremu nivea. Pierzecie ciągle maluchom ubranka w tych hipoalergicznych proszkach? Zastanawiam się czy nie kupić persila albo ariela i w tym prać bo za dużo mam tych proszków pochowanych heheh ale nie wiem czasem cos malego wypiore w normalnym proszku jak sie zawieruszy z naszymi ubraniami i nic mu nie jest no ale...
ok musze sie troche ogarniac bo dzis na szczepienie z moim luntrusem jade 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, to ja druga 🙂 U nas na razie slonce, potem podobno ma padać; noc dobra, z jedną przerwą. Co do domku, to Aga wypiszcie sobie plusy i minusy, ale wychodzi, że plusy chyba przewżają 🙂 z minusów to trzeba odsniezac zimą, ale to dla zdrowia wyjdzie 😉. U nas to 30 min to bliziutko 🙂. Sylwia - ja na razie piorę w lovelii wciąż. Miłego dnia, a Alusia przesłodka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Trzecia!!!
Hey dziewuszki!!!
Po pierwsze Agula sorki za wyrażenie ale Twoja matka to sama sie do budy przywiazała jak pies czytaj do twojego ojca... wiec lepiej niech sie nie wypowiada o sama żyje w koszmarze i nie chce sobie sama pomóc wiec co ona może wiedzieć....
po drugie ja mieszkam w domku gdzie trzeba palic i zeby woda była prze[aać i jakoś nie narzekam dobrze jest... idzie sie do tego przyzwyczaic....
po trzecie lepszy domek niż mieszkanie tam bedziecie mieli jeden dodatkowy pokój czyli swoją sypialnie super sprawa... podwórko gdzie wywiesisz praanie i nikt ci na gacie patrzec nie bedzie a do miasta kupicie sobie nawet golfa małego jakiegoś i na zakupy raz na tydzien wam starczy.... wiec Aga nie zastanawiaa bym się no ale to wasza decyzja kochana:*:*

Alusia śiczna panieneczka kochana mała ślicznotka::*

kremu używam nivea na każdą pogodę...

KoKO ma wysoki poziom intektualny tylko nie nauczyła sie z niego kożystać wiec proszę sie z niej nie naśmiewać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej ja bardzo proszę kury nie obrażać 😠, ona jest samotną kwoką i nieraz może miewać zaćmienia . Więc najpierw pomyślcie a potem się wypowiadajcie!!!!
Widzisz kuro jak tylko poszłaś na grzędę spac to one juz Ci kuper skrobią, ech tak na zywca 🥴
No to teraz do rzeczy przejdę 🤪
Aga bardzo dużo płacicie za prąd 😮, Jak mieszkaliśmy u mamy to za miesiąc wychodziło nam około 150 zł. I trzy pokoje ,popoludniami paliło się we wszystkich światło, 3 tv które też były włączone przez 1/3 doby. Kuchnia , łazienka i ubikacja. Aaaa 2 komputery które były włączone cały dzień i jak my ściągaliśmy filmy to i noce . Więc bardzo dużo płacicie za prąd.
U mnie Aga tez slońce świeci i za jakąś godz. idę na spacer aby korzystać z pogody.
Gotuje właśnie dla Olka zupkę 😉
No to miłego dnia laseczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
Dziewczyny czy dajecie witamine d dzieciom??? I jak czesto ??? Bo mi pediatra kazala w sloneczne dni dawać co drugi dzien.


ja nie daje wcale, bo w mleku mod. sa wszystkie wit.
a tak w ogole to dzien dobry 🙂
my juz odwiezlismy 1 samochod na serwis. 🙂 jechalismy dwoma, ja oczywiscie malej nie wzielam do siebie, bo nie jest zbyt grzeczna w samochodzie, szczegolnie jak nie slyszy silnika, a w moim raczej za czesto nie uslyszy, chyba ze bateria sie laduje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka 😉 Przede wszystkim dzień dobry wszystkim! 🙂
Na początku życzenia dla Łukaszka który dzisiaj kończy 4 miesiące 🤪 Wszystkiego naj naj przystojniaku! 🙂
Nina- Tobie życzenia z okazji 3 rocznicy Ślubu!!! Ach pewnie zleciało, co 😉
Ja dzisiaj mam też rocznicę ale zaręczyn dokładnie 3 lata temu więc mamy coś Nina wspólnego haha 😁 No i jak to fajnie ujęłaś w smsie- rocznicę Testu - dwóch Najważniejszych Dwóch Kresek w Życiu! 🤪 - tak tak, dokładnie rok temu ujrzałam dwie kreski na teście ciążowym a teraz moja córeczka ma już 4 miesiące 🙂
Co do proszku to nadal piorę w Lovelli a płynu używam JELP 🙂 Krem też Nivea na każda pogodę. Witaminę mam D podawać tak długo jak karmię piersią a z tego co słyszałam dzieci karmione mlekiem modyfikowanym mają właśnie w mleku tą witaminę i nie ma potrzeby dawać osobno 🙂 Gosia- mojej Gabi też zaczęła wychodzić ciemieniucha- co prawda niewielka ale jednak i ja będę musiała z tym masłem spróbować...Dla przypomnienia- kiedy się smaruje?? Przed kąpielą jakoś pół godziny, tak? Ale ze mnie sklerotyczka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Sucze!! Oprócz niektórych Dziewczynek 😁
Także widzę, że lepiej się nie żegnać, bo tylko napiszę Dobranoc, to od razu dupę mi rąbiecie na najmniejsze kawałki, ale są wyjątki na szczęście!! 🙂
Kasiu, mój też nie lubi siedzieć w aucie jak auto stoi i na światłach czasem muszę skakać na fotelu, żeby auto się bujało 😉
Aga, zanim Ty się zdecydujesz na ten domek, to ja się tam zaraz wprowadzę hahahahah 😉
A rąbie Was na prądzie równo. My płacimy ok. 180 zł za dwa miesiące i moja teściowa narzeka czasem, że to dużo 🤪 🤪 🤪
Ja wit. D daję, bo karmię piersią, także muszę, ale daję jedną dawkę codziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś dzięki jeszcze raz za życzenia - a jakie mam ładne suwaczki 😁 hihi
A na aguagu.pl nawet godziny liczą 🤪 🤪
Co do proszku to ja mam teraz Dzidziusia i ostatnio do prania dolewam Lenora niebieskiego i Małemu nic nie jest, ale ostatnio za dużo nalałam i trochę za mocny zapach był, także muszę mniej lać. Ciemieniuchy nie miał, także nie wiem co poradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂 🙂Wczoraj do was nie zajrzałam bo rano długo leniuchowaliśmy bo mąż miał wolną niedziele i poniedziałek, potem pojechaliśmy sobie do Opola i przy okazji zakupy porobiliśmy, wróciliśmy późno a ja jeszcze za gotowanie flaków się wzięłam i do 12 prawie siedziałam i jakoś tak nie miałam chwilki nawet 🙂 Ale dziś już was nadrobiłam.
Ninka - wszystkiego najlepszego dla Łukaszka 🙂
Co do witamiiny D to mi pediatra kazała dawć do 1 roku, bo jak mleko modyfikowane to K owszem nie trzeba ale D koniecznie, ale podobno jak są słoneczne dni i dużo na powietrzu się spędza to można nie codziennie dawać.
Co do proszku to my pierzemy w mleczku do prania Lovella a po nim już płynu nie trzeba, ale po pół roku zacznę normalnego używać i w Lenorze, jak byłam u siostry to tak prała i jaka dawała nam ubranka po swoim synku tak uprane to Kajtek nosił i ok.
Mini - ja przez prawie 19 lat na wsi mieszkałam, u nas trzeba było palić na ciepło, ale moja siostra się pobudowała i na wodę też u nich trzeba i nie narzekają. Potem do Warszawy po maturze się przeprowadziłam i szczerze to za wsią tęskniłam, spokój przede wszystkim. Teraz mieszkamy w miasteczku 5 tys. mieszkańców i jest fajnie, mamy biedronkę obok bloku, ale na większe zakupy jeździmy do Wrocławia, Nałęczowa lub Opola i nie narzekamy, takie zakupy to raz na 2 tyg robimy.
Teraz w bloku mieszkamy, ale kiedyś chciałabym wrócić na Mazowsze bliżej domów rodzinnych i jakiś domek sobie pobudować, bo dom to jednak dom, robisz co chcesz i masz innych gdzieś, nikt ci nie może nic powiedzieć no i to jednak już całkowicie na swoim.
Ale to wy musicie się zastanowić i podjąć decyzję, bo to wy musicie się tam dobrze czuć 🙂

Kajtek na razie mi śpi to mam chwilkę dla siebie bo i obiadu dziś nie muszę gotować, ale zaraz muszę ściągnąć suche pranie i poskładać, powiesić mokre i wstawić do prania następne 🙂
Nie było mnie 3 dni jak w szpitalu byliśmy i już są zaległości duże 🙂
A wy prasujecie dzieciom ubranka??? Ja tylko 3 pierwsze komplety po urodzeniu prasowałam, potem już nie, pieluszek też nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Martuś dzięki jeszcze raz za życzenia - a jakie mam ładne suwaczki 😁 hihi
A na aguagu.pl nawet godziny liczą 🤪 🤪
Co do proszku to ja mam teraz Dzidziusia i ostatnio do prania dolewam Lenora niebieskiego i Małemu nic nie jest, ale ostatnio za dużo nalałam i trochę za mocny zapach był, także muszę mniej lać. Ciemieniuchy nie miał, także nie wiem co poradzić.


To o której synek się urodził ?? Jakoś po północy, tak? Ech bo coś z liczeniem mi nie idzie hehe 😜
P.S. A Dzidziusia muszę kupić skoro dobry bo jest tańszy niż Lovella. A kupujecie osobno do białego i kolorów czy tylko np. do kolorów i pierzecie wszystko w jednym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my byliśmy na spacerku, piękna pogoda na razie; plus na zakupach; co do ciemieniuchy, to Wam kiedys pisalam o blogu http://mamapyta.pl/2011/02/10/jak-walczyc-z-ciemieniuszka/, tam kolezanka wrzuciła różne odpowiedzi jej znajomych mam, im pomógł seboderm (Pawełek nie ma, wiec tylko przekazuje); co do kremu, to chyba musze niedlugo zakupic taki z filtrem do buzi, bo slonce sie robi mocne, a ten nivea to nie wiem czy ma filtry, bo nie widzę. Wszystkiego najlepszego dla Łukaszka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina - ucaluj Lukaszka mocno od nas 😘
a i wy macie co swietowac 🤪
ja piore w non -bio fairy i do tego taki sam plyn do plukania. bardzo lubie ten zapach, wiec pewnie dlugo jeszcze bede w nim prac 😉 a jesli chodzi o prasowanie - to staram sie wszystko prasowac 🙂
a kremy, zwykly balsam dla dzieci, ale kupilam juz tez taki z wysokim filtrem 50+ nivea dla dzieci od 3 m-ca zycia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Iwonka ze jesteś z nami! 😉 Ja bym się na wieś nie nadawała ale chętnie do teściów jadę tyle tylko, że wytrzymam tak góra dwa dni i ciągnie mnie do miasta... Jednak 28 lat życia w mieście to nie mało... Ale czasem myślę jakby to było mieszkać właśnie na wsi...Mini myślę, że powinnaś się nie zastanawiać ale zobaczymy co powie Twojemu mężowi kolega z pracy. Co do ubranek do do tej pory prasuję bo w sumie sprawia mi to dużą przyjemność hihi- zaraz muszę właśnie wstawić pranie Gabi bo kosz się otwiera 😁 Póki co lecę robić na obiad naleśniki ze serem bo malutka zasnęła więc mam chwilę czasu. Nie mam mleka więc muszę na maślance...ech, zapomniałam kupić. No a później chyba idziemy kupić Gabrysi spacerówkę bo niby mamy ten wózek 3 w 1 ale chcę typowy spacerowy wózek a dostała kasę z Chrzcin to między innymi wózek jej kupię. Dobra lecę bo się zaczynam rozpisywać i nie skończę hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...