Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Oby Oskarek zdrowiutki juz był 🙂)

U mnie z krostakmi znacznie lepiej, ale ja zmieniłam też proszek i teraz to juz widzę ewidentnie, że jej zaraz wyskakują, jak się przytuli buźką do czegoś, co jest nie uprane w jej proszku, np. rano sie obudziła i mialo pelno krostek na prawym policzku, a spała na prawej stronie i niechcąchy pocierała policzkiem o wałek z ręcznika, który jej podkładam, jak śpi na boku. No więc wszystko jasne.
A jesz kochana np. pomidory, ogórki,itd? spróbuj odstawić na dwa dni każde...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

MYSZOR MYŚLĘ,ŻE PRZEDE WSZYSTKIM SPISZ SOBIE NA KARTCE PYTANIA DO OPIEKUNKI,BO ZAPOMNISZ POŁOWĘ.
ZOBACZ CZY MYJE RĘCE ZANIM DO DZIECKA PODEJDZIE,
CZY JEST SERDECZNA I CZY MAŁA JĄ POLUBI(CIĘŻKO BĘDZIE PRZEZ CHWILĘ,ALE NIERAZ DZIECKO OD RAZU WPADA W KRZYK ALBO SIĘ ŚMIEJE-DZIECI WYCZUWAJĄ!)
JEŚLI ZATRUDNISZ KOGOŚ TO SPISZ DANE Z DOWODU OSOBISTEGO,
SPRAWDŹ CZY PALI,PIJE,MA JAKIEŚ NAŁOGI,
CZY JEST SCHLUDNA I CZYSTA,
SPYTAJ JAKIE MA METODY WYCHOWAWCZE(STARSZE OSOBY NIEKTÓRE CHCĄ WSZYSTKICH PO SWOJEMU WYCHOWYWAĆ),
NAJLEPIEJ,ŻEBY NIE MIESZKAŁA DALEKO,ŻEBY NIE BYŁO PROBLEMU Z DOJAZDEM
SPYTAJ CZY MA JAKIEŚ REKOMENDACJE I W RAZIE CZEGO SPRAWDŹ
A MOŻE ZNAJOMI MAJĄ KOGOŚGODNEGO POLECENIA?

POWODZENIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszor78 napisał:
Oby Oskarek zdrowiutki juz był 🙂)

U mnie z krostakmi znacznie lepiej, ale ja zmieniłam też proszek i teraz to juz widzę ewidentnie, że jej zaraz wyskakują, jak się przytuli buźką do czegoś, co jest nie uprane w jej proszku, np. rano sie obudziła i mialo pelno krostek na prawym policzku, a spała na prawej stronie i niechcąchy pocierała policzkiem o wałek z ręcznika, który jej podkładam, jak śpi na boku. No więc wszystko jasne.
A jesz kochana np. pomidory, ogórki,itd? spróbuj odstawić na dwa dni każde...


JEM TYLKO: CHLEB RAZOWY,ZIARNISTY,BIAŁY,WASA
SZYNKA Z KURCZAKA,INDYKA,GOTOWANA
JABŁKA,BANANY,
PARÓWKI DROBIOWE,
JAJKA,
MARCHEW,BURAKI
PIERŚ Z KURCZAKA,INDYKA,KLOPSIKI MIELONE,
ZE SŁODYCZY LUGO NIEBIESKIE I ZIELONE,BISZKOPTY,
RYŻ,MAKARON,ZIEMNIAKI,
WODA,SOK JABŁKOWY,HERBATKA HIPP NA POKARM,CZASEM MELISA,SOK Z MARCHWI

NIC WIĘCEJ NIE JEM,BO NABIAŁ ODSTAWIŁAM,WARZYWA INNE JAKOŚ SIĘ BOJĘ I NIE WIEM JAKIE 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najgorsze jest to, że nikt n ikogo nie ma...makabra.
No wiesz, ja ją chcę dopiero od października zatrudnić, więc jeszcze troche czasu, ale już się rozglądam...
Dzięki za rady, to dobry pomysł z tym dowodem - nie wpadałbym na to..hmm
Z jedna juz gadałam, ale mnie od niej odrzuciło - nie nadajemy na tych samych falach - za bardzo ja kasa interseowała, czuję, że będzie ciężko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Shine, odstaw te JABŁKA....pediatra mówi, że na to najgorsze uczulenia są. Ja ich nie jem, bo w szpitalu jeszcze mała miała ból brzucha -połozna dała jej Espumisan, pomasowala i spytała co jadłam i powiedziała, żeby odstawić. więcej sie to nie powtórzyło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga to biszkopty i Lugo są chyba z melkiem...
Ja ze słodyczy zawsze jem te rzeczy, co bez białek mleka-sprawdzam na opakowaniu - znalazłam nawet nadziewany piernik bezmleczny, wafle z dżemem. Aha, i żadnej czekolady...
Za to do kawy daję mleko NAN HA 1 ( to, co czasem probuje wepchnąć małej) lub mleko sojowe - całkiem niezłe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszor78 napisał:
No właśnie najgorsze jest to, że nikt n ikogo nie ma...makabra.
No wiesz, ja ją chcę dopiero od października zatrudnić, więc jeszcze troche czasu, ale już się rozglądam...
Dzięki za rady, to dobry pomysł z tym dowodem - nie wpadałbym na to..hmm
Z jedna juz gadałam, ale mnie od niej odrzuciło - nie nadajemy na tych samych falach - za bardzo ja kasa interseowała, czuję, że będzie ciężko..


PRZEWAŻNIE WIDAĆ KTO CHCE SIĘ DZIECKIEM OPIEKOWAŹ Z MUSU,BO INNEJ PRACY NIE ZNAJDZIE CZY Z POWOŁANIA,BO KOCHA DZIECI I LUBI TAKĄ PRACĘ.
NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO I BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA.A MOŻE Z AGENCJI NIAŃ LUB JAKAŚ SAMOTNA SĄSIADKA,NA EMERYTURZE,KOCHAJĄCA DZIECI.DOBRZE BYŁOBY ZNAĆ TAĄ OSOBĘ

DZISIAJ WYNIKI PRZYJĘCIA DO ŻŁOBKA- OSKAR SIĘ DOSTAŁ!!!
OD WRZEŚNIA IDZIEMY:JA DO PRACY A MAŁY TAM 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny ! No i po chrzcinach 😆 Wszystko się udało. malutka przespała całą mszę, a trwała ponad godzine, bo dzieci komunijne mialy bialy tydzień i się złożyło wszystko razem. Mała właśnie usypia w leżaczku bujaczku - rewelacja ( dostała na prezent 🙂 ), ooo już śpi 😆

A ja musze sie wybrac do ginekologa w koncu bo juz sie zbliza 6 tydzien. Ten niepokojący zapach na szczescie zniknął, kupilam tantum rosa i chyba pomoglo. Juz nie plamie.

W niedziele mamy z mężem 2 rocznicę ślubu 🙂 Kiedyś wam pisałam jaką zrobie mu niespodziankę... tylko musze sobie jakąś extra bielizne strzelić ! Może sama nie wyglądam zbyt uroczo hehe, ale nie powinno mu to przeszkadzać po prawie roku przerwy no nie :laugh:


Pozdrawiam i życzę miłego dzionka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JABŁKA,BISZKOPTY I CIASTKA JEM OD POCZĄTKU I NIE MIAŁ BÓLI ANI WYSYPKI.
WIEM,ŻE CIASTKA SĄ Z MLEKIEM I TO JEST NAJDZWNIEJSZE,ALE ODSTAWIĘ TE JABŁKA I ZOBACZYMY-JUŻ NIEDŁUGO NIC NIE BĘDĘ JADŁA A NA KURCZAKA JUŻ PATRZEĆ NIE MOGĘ.CZEKOLADY NIE RUSZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anula napisał:
cześć dziewczyny ! No i po chrzcinach 😆 Wszystko się udało. malutka przespała całą mszę, a trwała ponad godzine, bo dzieci komunijne mialy bialy tydzień i się złożyło wszystko razem. Mała właśnie usypia w leżaczku bujaczku - rewelacja ( dostała na prezent 🙂 ), ooo już śpi 😆

A ja musze sie wybrac do ginekologa w koncu bo juz sie zbliza 6 tydzien. Ten niepokojący zapach na szczescie zniknął, kupilam tantum rosa i chyba pomoglo. Juz nie plamie.

W niedziele mamy z mężem 2 rocznicę ślubu 🙂 Kiedyś wam pisałam jaką zrobie mu niespodziankę... tylko musze sobie jakąś extra bielizne strzelić ! Może sama nie wyglądam zbyt uroczo hehe, ale nie powinno mu to przeszkadzać po prawie roku przerwy no nie :laugh:

ANULA UDANEJ ROCZNICY 🙂 PEWNIE MĄŻ ZJE CIĘ WZROKIEM:P
MY JUŻ PO " 😜IERWSZYM RAZIE" PO PORODZIE:P
FAJNIE,ŻE CHRZEST MACIE ZA SOBĄ I ,ŻE MALUTKA BYŁA GRZECZNA,UNIKNĘŁA STRESU.

MYSZOR JA OSKARA ZAPISAŁAM DO ŻŁOBKA JUŻ W 4 MIESIĄCU CIĄŻY!!1 I CO TYDZIEŃ SIĘ PRZYPOMINAŁAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂Dziewczyny mam problem....Moja Amelka po tym antybiotyku dostała straszne odparzenia na dupce i juz sobie z tym, nie radze.Sudocrem juz nie pomaga.Nie wiem co robic?Lekarz mnie uprzedzal,ze tak moze sie zdarzyc ale dlaczego nie przepisal nic oslonowego i od razu jakiegos dobrego kremu?Znacie jakas dobra masc lub krem bez recepty bo jak nie to musze znowu udac sie do lekarza.W aptece babka polecila mi Bepanthen ale on chyba za bardzo nie pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku dziewczynki ale jestem do tylu.Z tego co sie zorientowałam Myszor szuka opiekunki- wierze ze jest to ciezkie zadanie bo ciezko zaufac obcej osobie tyle sie teraz slyszy o roznych przypadkach zaniedban ze strony nianiek.Moja mama jakiegos czasu opiekowala sie malutkim bartusiem(moj kuzyn)-moze poszukaj wsrod znajomych...

ja tez mam nieciekawa syt materialna i pewnie poszlabym do pracy gdyby w mojej dziurze byl zlobek a najblizszy jest 20 km stad:/

dziewczyny moj matti nie chce butelki... dziwne wypluwa ja - nie wiem co sie dzieje ...moze mleko mu nie podchodzi0ale pil je kilka tyg:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marccia napisał:
Hej 🙂Dziewczyny mam problem....Moja Amelka po tym antybiotyku dostała straszne odparzenia na dupce i juz sobie z tym, nie radze.Sudocrem juz nie pomaga.Nie wiem co robic?Lekarz mnie uprzedzal,ze tak moze sie zdarzyc ale dlaczego nie przepisal nic oslonowego i od razu jakiegos dobrego kremu?Znacie jakas dobra masc lub krem bez recepty bo jak nie to musze znowu udac sie do lekarza.W aptece babka polecila mi Bepanthen ale on chyba za bardzo nie pomaga.


MARCCIA MÓJ MAŁY TEŻ MA ANTYBIOTYK ALE MAM MU DAWAĆ TEŻ BIO-GAIE TO PROBIOTYK,KTÓRY DZIAŁA TEŻ OSŁONOWO PRZY ANTYBIOTYKOTERAPII.
SPRÓBUJ LINOMAG,MOJEJ KUMPELI CÓRCE POMAGAŁO NA ODPARZENIA,ALBO POPYTAJ A APTECE O MAŚĆ.

JA WALCZĘ DALEJ Z USYPIANIEM OSKARA,SERCE MI SIĘ KRAJA.... 😞

MIKUSIA TO DZIWNE-A MOŻE SMOCZEK INNY MASZ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shine napisał:


MIKUSIA TO DZIWNE-A MOŻE SMOCZEK INNY MASZ?



Shine maly zawsze pil z tej samej butelki i nagle od soboty mu sie poprzestawialo 😞 plusem jest to ze na moim mleku ladnie spi...ale juz od tego miesiaca musze zabrac sie za pisanie magisterki i on bedzie musial pic butle bo bede pare h poza domem:/ ciagle chce byc na rekach nie moze zostac przez pare minut w kolysce albo bujaku...piescioch sie zrobil-wlasnie spi mi na rekach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikusia napisał:
Shine napisał:


MIKUSIA TO DZIWNE-A MOŻE SMOCZEK INNY MASZ?



Shine maly zawsze pil z tej samej butelki i nagle od soboty mu sie poprzestawialo 😞 plusem jest to ze na moim mleku ladnie spi...ale juz od tego miesiaca musze zabrac sie za pisanie magisterki i on bedzie musial pic butle bo bede pare h poza domem:/ ciagle chce byc na rekach nie moze zostac przez pare minut w kolysce albo bujaku...piescioch sie zrobil-wlasnie spi mi na rekach 🙂[/quote

MIKUSIA MÓJ MAŁY TEŻ CIĄGLE NA RĘCE I CYCA,PRÓBWAŁAM GO UŚPIĆ TZN.,ŻEBY SPAŁ SAMW ŁÓŻECZKU I UDAŁO SIĘ ALE TYLKO NA 15 MIN.
ALE PRÓBUJĘ DALEJ,BO NIE MOGĘ NIGDZIE WYJŚĆ(NAWET JEŚLI BYM CHCIAŁA) ANI NIC ZROBIĆ W DOMU,NAWET OBIADU 😞
JEST PADNIĘTY,PRZY PIERSI ZARAZ ZASYPIA...

A MOŻE TWÓJ MALUCH MA TAKI OKRES JAK MÓJ-PRZEZ TYDZIEŃ CIĄGLE GŁODNY I MARUDNY-TO SĄ TE SKOKI ROZWOJOWE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shine jest dokladnie tak jak piszesz-przy piersi sie uspokaja i zasypia a jak poloze go do lozeczka albo na lozko to zaraz budzi sie z placzem-ciagle marudzi i chce byc na rekach kolo cycki- dzisiaj juz nie wytrzymałam i rozpłakałam sie razem z nim- cos we mnie pekło:/ pozwolilam mu sie wyplakac i polozoylam do bujaczka i spi zobaczymy na jak dlugo- nie daje rady juz sama-nawet nie mam czasu nic zjesc...tylko wyjde on juz w placz 😞 a moj M skonczyl prace o 15 i do tej pory go nie ma:/ mnie przez to wszystko jakies doły łapią:/rodzina sie poobrazała bo moj dalej odwala i po chrzcinach jest jeszcze gorzej-za duzo tego juz dla mnie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to juz wiem ze moj maly ma refluks i stad to jego zachowanie... Dostajemy narazie Ranigast,a dzis bylismy na usg brzuszka no i jak sie okazalo ma niedojrzaly ten wpust do zoladka(nie domyka sie) przez co pokarm mu sie cofa do przelyku i go podraznia. Ranigast pijemy kilka dni i na poczatku bylo lepiej ale teraz znow cos sie zaczyna dziac wiec moze lekarz zmieni nam leki-jutro do nas przyjdzie...
Boze,nie mam teraz czasu zeby nawet na chwilke tu zagladac:/ Ech...
Do uslyszenia dziewczynki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mikuska, Ty to masz z tym Twoim chłopem -diabelskie nasienie. Przynajmniej masz pocieche z malucha. I nie przejmuj się tak tym, że on płacze - dzieci TAK MAJĄ - płaczą i tyle. Po prostu nie jesteś przyzwyczajona. A jak płacze na rękach to po co go nosisz - my mamy taką zasadę: jak płaczesz na rękach, to równie dobrze możesz płakać w łóżeczku. Im więcej go będziesz nosić, tym bardziej Cie będzie tego chciał - jest coraz mądrzejszy i będzie to wykorzystywał. Poza tym on czuje wszystkie Twoje nastroje, jak jesteś zdenerwowana, to on tez jest rozdrażniony. Połóż go czasem do łóżeczka - popłacze i nic mu nie będzie a Ty chwilę odsapniesz albo i popłaczesz sobie - zawsze to ulga 🙂
Kasia..ups, Ranigast takiemu maluchowi? szok, no ale skoro lekarz tak Ci dał...A wiesz? Ja odkryłam, co nasila refluks - odstawiłam na kilka dni witaminy w kapsułkach(vitaD i vitaK) i bylo o niebo lepiej, dlatego kupiłam jej wit. w kroplach i jest całkiem znosnie. Wiadomo - ulewa dalej, dużo maluchów w tym wieku ma niedojrzały wpust, ale jest przynajmniej pewne, że im sie poprawi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKUSIA MUSISZ SIĘ TRZYMAĆ DLA SYNKA,FAKTYCZNIE NIE WESOŁO ALE WIERZĘ,ŻE JAKOŚ SIĘ UŁOŻY TOBIE.
Z SYNKIEM TO JA JUŻ TEŻ NIE WIEM PRÓBOWAŁAM GO 2 GODZINY UŚPIĆ-OD 18 I NIC A TERAZ TO LEKARSTWO,KĄPIEL I NYNKI.
PADAM Z NÓG,MOŻE UDA MI SIĘ COŚ ZJEŚĆ...

KASIA BIEDNA,REFLUKS TO NIC DOBREGO,ALE NA PEWNO NIEBAWEM PRZEJDZIE 🙂

MIŁEJ I SPOKOJNEJ NOCY DZIEWCZYNY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak chodzi o odparzenia to ja jestem po trzytygodniowej walce. Nie pomogły żadne maści - sudocrem, bepanten, tormentiol, linomag itp itd. Mączka też nie. W końcu małej zaczęły krwawić te ranki. Zaczełam stosować pieluchy tetrowe, ale dostałam od położnej wkłady do pieluch (firmy baby ono) bo chrzciny to nie bede małej w tetre zawijać, no i poskutkowało. Z godziny na godzinę goiła się pupa. Na drugi dzień już praktycznie nic nie miała. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikusia, moja Martyna to jest dopiero beksa, drugiej takiej ze świecą szukać. Myszor dobrze pisze, dziecko wyczuwa doskonale twoje nastroje i potrafi już wymóc parę rzeczy od Ciebie.
Moja na przykład dzisiaj przespała łącznie może godzinę !!! Ale nic jej nie bolało, bo bym poznała po płaczu i jej zachowaniu. Poprostu miała taki dzień.
Na początku tez ryczałam razem z małą. Musiałam się jej nauczyć. Dziecko doskonale wyrazi płaczem to, co chce, czy coś boli...
Nie poddawaj się, jak sobie mały popłacze to nic mu nie bedzie. A moze on chce się troske powygłupiać z mamusią 🙃 Niekiedy nie ma co usypiać na siłę 😉 Ach te dzieci 🙃 🙃 🙃 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje Anulka, nie wiem, czemu wszyscy zwalają płacz dziecka na kolki, które w rzeczywistości wyglądają makabrycznie(dziecko drze się kilka godzin pod rząd -codziennie o tej samej porze) czy fakt, że jest głodne. a maluch po prostu czasem jest znudzony, ma zły dzień...tzn. ja tez tak kiedyś miałam, przy Ali uważałam, że jak płacze, to już koniec świata, a ta darła się na okrągło, była wyjątkową beksą. wiadomo, płacz dziecka ciężko znieść, a jak się ma gorszy dzień, to to już jest w ogóle nie do zniesienia..dzieci, dzieci, same kłopoty...może to przez ta pogodę. jutro będzie lepiej 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...