Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Ech..witam mamusie. Za oknem u mnie apokalipsa - ponuro, pochmurno, wiatr i zaraz będzie pewnie lać. Mała spala jak złoto cała noc, a teraz znowu spi..śpiąca była, to ją położyłam. Widac ta pogoda też na nią wpływa. Tylko jak ja dziś odbiorę Alicję z przedszkola, muszę małą opatulić, folia na wóżek i pójdziemy...
Mikusia, jak dziś humor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - hejka Shine...razem zawitałysmy. Szczepienie to nic przyjemnego, ale będzie juz Oskarek troche zabezpieczony. Będzie dobrze - daj mu buziaka na pocieszenie od cioci Ani 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki.no dzisiaj troche lepiej 🙂 rano potanczylam z malym i on dzisiaj juz tez chyba lepiej sie czuje 🙂 wlasnie sie budzi pospal z godzinke 🙂moj sie wyprowadza do 2 tyg:/ zaczne nowe zycie bez niego!nie zamierzam sobie go marnowac z jego powodu!!!oki zmykam bo sie buba obudziła 🙂

Shine trzymam kciuki aby Oskarek dobrze zniosl szczepienie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikusia napisał:
hej dziewczynki.no dzisiaj troche lepiej 🙂 rano potanczylam z malym i on dzisiaj juz tez chyba lepiej sie czuje 🙂 wlasnie sie budzi pospal z godzinke 🙂moj sie wyprowadza do 2 tyg:/ zaczne nowe zycie bez niego!nie zamierzam sobie go marnowac z jego powodu!!!oki zmykam bo sie buba obudziła 🙂

Shine trzymam kciuki aby Oskarek dobrze zniosl szczepienie!!!


MIKUSIA TAK CHYBA BĘDZIE LEPIEJ,SZKODA TWOICH NERWÓW I JESZCZE DZIECKO ODCZUWA KŁÓTNIE.DASZ SOBIE RADĘ,Z TEGO CO PISZESZ WYNIKA,ŻE I TAK TOBIE NIE POMAGA.
RODZICE TOBIE PEWNIE POMOGĄ I BĘDZIE DOBRZE.
STAĆ CIĘ NA KOGOŚ LEPSZEGO(OCZYWIŚCIE NE OCENIAJĄC NIKOGO)-MASZ CUDOWNEGO SYNKA I ZAPEWNISZ MU WSPANIAŁE DZIECIŃSTWO I DUŻO MIŁOŚCI-DO TEGO NIE JEST POTRZEBNY ŻADEN FACET!!!

TRZYMAM KCIUKI 🙂

MÓJ DZIUBEK SIĘ ZE MNIE ŚMIEJE 🙂 ,JA GO USYPIAM,BO WSALIŚMY O 7 I ZIEWA JUŻ A ON MA TO NAJWYRAŻNIEJ GDZIEŚ,GŁODNY NIE JEST,BO USYPIA PRZY PIERSI,PRZEWINIĘTY JEST ALE JUŻ MARUDA SIĘ ROBI.USNĄŁ NA 5 MIN.I ZNOWU PŁACZ

MYSZOR PO JAKIM CZASIE TWOJA CÓRKA ZASYPIAŁA JUŻ SAMA???
WCZORAJ TO JA JUŻ PADAŁAM Z NÓG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszor78 napisał:
Mikusia...hmmm, chyba Wam to dobrze zrobi, ale chyba nie zostaniesz sama? rodzice sie wprowadzą znowu?
ojej, słońce wyszło 🙂





rodzice pomoga oczywiscie oni chca jak najlepiej dla mnie i Mateuszka.Chyba przeniesiemy sie do nich,tak bedzie najlepeij 🙂nie wiem jakos mnie to nie smuci-nawet sie ciesze-szkoda mi tylko synka ze nie bedzie mial pelnej rodziny 😞ale ja juz mu nowego tatusia znajde hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shine,
Natalka to od razu załapała, bo wzięliśmy się za to tuż po urodzeniu, ale przy Alicji to długo trwało, mówiłam, że to nie takie proste. Pierwszy raz to nawet kilka godzin - wydawało się, że nie ma szans, ale w końcu usnęła. Po około tygodniu już wystarczyło ją podnieść ze dwa, trzy razy i juz spała.No musisz poswięcić za dwa trzy dni na to tak na maxa. Pamiętaj - kładziesz, podnosisz i tak w kółko. To strasznie męczące, rozumiem to.

Moja mała też dzis wstała, zjadła i w ryk, nie wiedziałam, co jest grane, ale patrzę - ziewa- to od razu ja położyłam i śpi znowu.
A co do Mikusi, nie chciałam tak jak Ty dosadnie, ale tez myślę, że niech gość spada - nie dość, że nic nie robi, to zachowuje się jak szczeniak. Najważniejszy jest spokój. Spróbowali razem - nie wychodzi, dobrze, że Mikusia ma zdrowy rozsądek i się szybko nie pobrali na gwałtu rety, jak to nie raz bywa, bo dopiero byłby klops.
Mikusia -jesteśmy z Tobą! Ja tez uważam, że małego można wychować samemu i na zdrowie mu to wyjdzie, niż jak miałby słuchać kłótni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusia, Ty jestes nie dość, że inteligentna dziewczyna to jeszcze śliczna jak obrazek. Spokojnie, znajdzie się taki, co na Ciebie zasłuży. W dodatku będzie miał "gotowego" ślicznego synka. Jasne, jedź do rodziców, chyba z nimi będzie lepiej niż samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Aniu za ciepłe słowa!!!Damy rade z Mateuszkiem!!!Pewnie gdyby jego nie było byłoby mi ciezej!a tak mam dla kogo zyc,wstawac codziennie majac go przy sobie i patrzec jak pieknie sie usmiecha i rosnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kobitki w ten paskudny dzień. U mnie leje non stop. Masakra. Mała usnęła dopiero o 12 !!! Ale jak wczoraj zasnęła o 20,30 po tym nieprzespanym dniu, to kimała do 3.30 - 7 godzin!!! WOW !!! tylko że potem już tylko od 4 do 6 no i teraz od 12.00 .

Ale zapisałam się do ginekologa. Najlepiej, bo pytam o termin na NFZ i usłyszałam SIERPIEŃ !!! Szkoda słów. Juz w ciąży moglam sie zapisać, to może bym sie załapała.
A pytam kiedy moge prywatnie, to oczywiście już DZIŚ. I jak tu sie nie wkurzyć, iść muszę.

Aniu tak czytam twoje wskazówki o usypianiu dzidzi i od dzisiaj je stosuję. Pomęczę sie ale mam nadzieje że z pozytywnym skutkiem 🙂

Aha dziewczyny mam pytanko, po jakim czasie mogę dostać okres? bo coś mnie dziwnie brzuch pobolewa jak na @. Czyżby się już zbliżał??? buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możesz dostać okres, czemu nie...ale ja dostałam po Alicji dopiero 13 miesięcy po porodzie, a karmiłam tylko 8...dr mówi, że to tez normalne. A przy tej mirenie to mają ponoć w ogóle zaniknąć,hmm..wielka niewiadoma.
Co do NFZ, to jak słysze ta nazwę, to dostaję qr..cy, zaa przeproszeniem. Wy jako pacjenci to nic, ale my musimy się z nimi tak szarpać, że kiła i mogiła. mam wrażenie, że oni robią wszystko, żeby normalnie nie móc ludzi leczyć albo najlepiej bioenergoterapią i chartatywnie...a potem jest na lekarzy, że czegos nie chcą zrobić ani przyjąć..echh..aż mi się adrenalina uwolniła przy tym temacie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic sie nie denerwuj, to tylko nasz pier... rząd jest tak wspaniałomyślny i hojny, że chorym i biednym każe czekać rok czasu na wizyte okulisty, licząc na to że może prędzej ów chorzy i biedni powąchają kwiatki od spodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha, Aniu jak już pytam, to powiedz mi, bo we wtorek idę z małą na szczepienia. Zdecydowaliśmy że podamy jej 5-skł., rotawirus i pneumokoki. Na 5 recepte mam, a na te inne to też recepta musi być no nie. I one kiedy są podawane? Teraz w 6 tyg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być recepta, ale w poradniach zazwyczaj mają te szczepionki i tam przy kłuciu można je kupić. można wszystko podać od razu, a jak nie, to między szczepionkami potem musi być najmniej 2 tygodnie przerwy, ale jak już idziesz, to daj wszystko, mniej stresu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszor78 napisał:
Mikusia, Ty jestes nie dość, że inteligentna dziewczyna to jeszcze śliczna jak obrazek. Spokojnie, znajdzie się taki, co na Ciebie zasłuży. W dodatku będzie miał "gotowego" ślicznego synka. Jasne, jedź do rodziców, chyba z nimi będzie lepiej niż samemu.


ZGADZAM SIĘ W 100 %.BYŁAM W TAKIM ZWIĄZKU KIEDYŚ,CO PRAWDA BEZ DZIECKA ALE TO JESZCZE GORZEJ,DLATEGO NAPISAŁAM DOSADNIE I MYŚLĘ MIKUSIA,ŻE SIĘ NIE OBRAZISZ.
ZNAJDZIESZ NA PEWNO WSPANIAŁEGO FACETA I KOCHAJĄCEGO OJCA DLA SYNKA 🙂
BĘDZIESZ POTRZEBOWAŁA DUŻO SIŁ ALE CAŁY CZAS DAJESZ RADĘ A TERAZ TO JUŻ BĘDZIE TYLKO LEPIEJ 🙂

MY JUŻ PO KONTROLI-BAKTERIE NIELICZNE,ZA TYDZIEŃ NA WSZELKI WYPADEK POSIEW MOCZU,ALE JEST ZDROWY.
WAŻY JUŻ 4730 (PRZEZ 10 DNI PRZYBRAŁ 450G),GŁÓWKA 37 (MIAŁ 33),SZCZEPIENIA NIE MIAŁ,BO JESZCZE DZIŚ OSTATNI DZIEŃ ANTYBIOTYK DOSTAJE.IDZIEMY W PIĄTEK 😞
NUTRAMIGEN MAM DAWAĆ 2x150ml

CHCIAŁAM MAŁEGO ZASZCZEPIĆ NA PNEUMOKOKI I ROTAWIRUSA ALE BRAK SIANA 😞 ZOBACZYMY

MYSZOR JAK OSKAR JUŻ ZAŚNIE,CZASEM PO GODZINIE A CZASEM SZYBCIEJ TO I TAK POŚPI NAJDŁUŻEJ 20 MINUT 😞
CZY TEN CZAS SIĘ JAKOŚ WYDŁUŻY?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłuży wydłuży..to znowu wtedy idź i pogłaskaj go po główce, a jak nie - to znowu podnieś i połóż, on tez sie musi nauczyć spać. Widzisz, on sie po prostu przebudza i nie potrafi znowu sam zasnąć, tez go to męczy na pewno. Bądź dzielna, nawet sie nie obejrzysz, a bedzie miał 8 miesięcy i będzie spał jak aniołek 🙂
No a te szczepienia makabrycznie drogie rzeczywiście..ja poczekam z pneumokokami do 6.miesiąca, bo wtedy tylko dwie dawki się daje. Ale rotawirusa nie odpuściłam - wieksze prawdopodobienstwo złapania, no i ja mam alę w przedszkolu, która znosi co nie bądź...w tym takie syfy też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAMUSIE 🙂
JAK MINĘŁA NOC?
OSKAR SPAŁ OD 21,BUDZIŁA SIĘ OK.12 I OK.4.SPALIŚMY DO 8.20!!!
TERAZ NAKARMIONY LEŻY W LEŻACZKU BUJACZKU I ZACZYNA ZIEWAĆ,CZYLI ZARAZ ZACZYNAMY NA NOWO.WCZORAJ POSPAŁ PO SAMODZIELNYM ZAŚNIĘCIU 30 MIN.!!!ZA TO WIECZOREM BYŁ STRASZNIE MARUDNY I PŁAKAŁ,ZROBIŁAM MU MASAŻ BRZUSZKA A POTEM WZIĘŁAM GO NA BRZUCH POŁOŻYŁAM ROZEBRANEGO I SIĘ USPOKOIŁ.

ZARAZ GO POŁOŻĘ,ŻEBY USNĄŁ,BO JUŻ MU SIĘ MARUDA WŁĄCZA 😞

NAJWAŻNIEJSZE,ŻE ZDROWY.

DZIEWCZYNY A WASZE MALEŃSTWA JUŻ ZDROWE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny,za mna nieprzespana noc bo- jestem matka samotnie wychowujaca dziecko- moj sie dzisiaj wyprowadza-cala noc przeplakalam i do tej pory mam opuchniete oczy- rano jak tylko zamknely sie drzwi maly wpadl w histerie - sam z siebie jakby wyczul co sie dzieje:/ ojj pokomlikowalo mi sie zycie 😞 nie bede znowu bez kompa bo go zabiera- nie wiem czy rodzice tutaj przyniosa ten ktory byl poprzednio bo specjalnie zakladali tam internet,na nowo sie urzadzali pobrali wiele rzeczy na raty bo nic tam nie mieli - i wroca na stare smieci:/ musze dac sobie jakos rade dla synka...ale lepsze to niz mialby ogladac jak ciagle sie klocimy teraz nic nie pamieta wole oszczedzic mu tego widoku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Moniczka, widzisz, jak on czuje, że Ty zdenerwowana jesteś. Trzymaj się kobietko! Ależ drań z tego Twojego faceta, wszyscy dookoła się dla niego poświęcili, masz kochanych rodziców, a ten sobie bimba, lejbus jeden. Ona na Ciebie nie zasługuje dziewczyno. Mam nadzieję, że się mimo wszystko będziesz jakoś odzywać..ech..
Moja spała dziś 10 godzin w nocy, jak się obudziłam, to cyce mi omal nie pekały..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKUSIA DOSKONALE CIĘ ROZUMIEM,ŻE JEST CTOBIE CIĘŻKO.ALE POMYŚL JAKBY TO SIĘ NA DZIECKU ODBIŁO JAKBY SŁYSZAŁ KŁÓTNIE ITD.,DZIECKO WSZYSTKO WYCZUJE.
ZOBACZYSZ PIERWSZE DNI BĘDĄ CIĘŻKIE DLA WAS OBU ALE PÓŹNIEJ Z KAŻDYM DNIEM BĘDZIE LEPIEJ.
JESTEŚ DZIELNA I SILNA-DASZ SOBIE RADĘ!!!!!!!
JEŚLI TYLKO BĘDZIESZ CHCIAŁA SIĘ WYŻALIĆ TO WIESZ,ŻE MOŻESZ TU NA NAS LICZYĆ.

PAMIĘTAJ - NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO TWOJE I SYNKA!!!!!
NAWET JAKO SAMOTNA MATKA DASZ RADĘ A WIERZĘ,ŻE NA PEWNOI ZNAJDZIESZ KOGOŚ ODPOWIEDNIEGO.

GŁOWA DO GÓRY-JESTEŚMY Z TOBĄ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYSZOR POŁOŻYŁAM OSKARA DO KOŁYSKI,LEŻAŁ I GŁUŻYŁ SOBIE OK.20 MINUT,NIE PŁAKAŁ NAWET I ŚPI OD OK.30 MINUT!!!!!
ZAKRYŁA SIĘ PIELUSZKĄ,BO GO NIĄ OKRYŁAM.

NIE BĘDĘ ZAPESZAĆ,PEWNIE ZARAZ SIĘ OBUDZI ALE TO I TAK POSTĘP 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy tak sobie rozmyślałam i tu myk - wpadłam na pomysł, że ostatnio tu nam się dwie parki zrobiły, tylko jeszcze nie wiadomo, jak je zmiksować ( bo Marza cos sie ostatnio nie odzywa w ogóle...hmm). Mamy Amelkę, Natalkę i Oskarka i Mateuszka, hehe

No widzisz Shine, postep postęp, aha,choc mi sie nie chce juz wymądrzać, ale ta zaklinaczka cały czas mówiła, że sa magiczne trzy ziewnięcia, tzn. trzeba maluch apołozyc spać, jak ziewnie pierwszy raz, a nie wolno przegapić trzeciego ziewnięcia, bo wtedy juz jest przemęczone i nie umie zasnąć.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...