Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

KASIA TO DOBRZE,ŻE DOSZŁAŚ DO SIEBIE I MASZ DOBRE WYNIKI 🙂

MYSZOR MAMY PODOBNIE-NASZE DZIECIACZKI CHORE.WOLAŁABYM WZIĄĆ TĄ CHOROBĘ NA SIEBIE,ŻEBY OSKAR TAK NIE CIERPIAŁ.TY PEWNIE TEŻ

A JA IDĘ W ŚRODĘ NA REZONANS MAGNETYCZNY(MIAŁAM TERMIN NA WRZESIEŃ ALE JUŻ BYŁAM W CIĄŻY I NIE CHCIAŁAM RYZYKOWAĆ) I SIĘ OKAŻE 🙂 CO JEST ZE MNĄ-OD 2 LAT PRAWIE BOLI MNIE LEWY BARK I ŁOPATKA,DRĘTWIEJE RĘKA I CUCIA CZASEM NIE MAM 😞 CIEKAWE CO WYKRYJE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
myszor wiesz posluchalam co pisalas i tez odstawilam koper-no i faktycznie maly jakby mniej sie prezy 🙂 Chyba nie ma juz wzdec takich jak mial 🙂

anula ja slyszalam ze do picia to najlepsza cyca i ze nie trzeba niczym dopajac dzidzi... Ja karmie tylko piersia(nie dokarmiam sztucznym) i do picia nic dodatkowo mu nie daje bo przeciez to "pierwsze" mleko jest rzadsze zeby gasic pragnienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ 🙂 WSZYSTKIE MALEŃSTWA SĄ CUDOWNE!!!!! 🙂

JA MAŁEMU DAJĘ HERBATKĘ Z KOPRU CZASAMI I DZISIAJ KUPIŁAM USPOKAJAJĄCĄ HIPPA I ZOBACZYMY CZY POMOŻE MU TROCHĘ,BO NIE CHCE SPAĆ W DZIEŃ I JEST NIESPOKOJNY PRZEZ TĄ CHOROBĘ 😞
USPOKAJA SIĘ TYLKO PRZY PIERSI I MÓGŁBY CAŁY DZIEŃ JEŚĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula ja slyszalam ze do picia to najlepsza cyca i ze nie trzeba niczym dopajac dzidzi... Ja karmie tylko piersia(nie dokarmiam sztucznym) i do picia nic dodatkowo mu nie daje bo przeciez to "pierwsze" mleko jest rzadsze zeby gasic pragnienie 🙂


no ja wiem że jak sie karmi piersią to już właściwie nic do picia nie trzeba podawać, ale ja dokarmiam butlą i to sporo, więc troszke picia dostaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki anula, zaraz spróbuję.
Kasiulka, masz rację, ja tez niczego innego nie daję. a mogę sie pochwalic, że Alicję całe 6 miesięcy karmiłam wyłącznie piersią i rosła zdrowo jak cudo 🙂 a były wtedy w lecie wyjątkowe upały, po prostu wyciągałam pierś i mała piła co jakis czas 🙂 Do piero w 7. miesiącu dałam jej marchewkę i inne warzywka..
A po co Ty anula SŁODZISZ 😲 HERBATKĘ? mała się przyzwyczai i nic innego ci nie tknie! a potem próchnica gotowa, a przecież takie dziecko nie zna słodkiego smaku, więc pije niesłodzone rzeczy. Moja Ala w ogóle nic nigdy słodkiego nie piła i do tej pory tego nie robi. Jak już, to daj jej po prostu wodę, będzie mieć dobre nawyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry kwietnioweczki 🙂

myszor78 to prawda- ja slyszalam ze do 6 miesiecy mozna niczym nie dokarmiac i ze sama cyca starczy i ze to najzdrowsze jest 🙂 No i ja mam zamiar tak wlasnie robic 🙂 A powiedz mi,czy mialas w ktoryms tygodniu zmniejszenie ilosci pokarmu? Bo tak mi ktos mowil ze kolo 8 tygodnia zmniejszy sie ale wtedy trzeba jak najczesciej przystawiac zeby pokarm nie zanikl...

Milej niedzielki zycze dziewczynki 🙂 Zapowiada sie piekna pogoda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA RÓWNIEŻ WAS SERDECZNIE WITAM 🙂

POGODA W SAM RAZ NA SPACEREK 🙂

JA BĘDĘ TYLKO PIERSIĄ KARMIĆ DO WRZEŚNIA,BO POTEM DO PRACY I OSKAR DO ŻŁOBKA 😞 NIESTETY,ALE NAWET WTEDY BĘDĘ PIERSIĄ JAK SIĘ DA-W NOCY I BĘDĘ ODCIĄGAĆ

A MOJE KOCHANIE 3 DZIEŃ ANTYBIOTYK I NADAL NIESPOKOJNY 😞

MIŁEGO DNIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do pracy nie mam zamiaru wracac... Chce malego odchowac do takiego wieku az do przedszkola bedzie mogl pojsc. Do zlobka jakos mialabym stracha go oddawac-bo slyszalam ze w tym zlobku u mnie w miescie to w ogole sie dziecmi nie zajmuja tak jak trzeba,ze czesto jest tak ze te dzieci krzycza,placza, bez zmieniania pampersow...ech... A niestety moja mama jeszcze ma daleko do emerytury (ma 42 lata) wiec nie mialaby czasu,zeby opiekowac sie malym. Nianki tez nie wezme,bo obcej babie nie dam pod opieke swego dziecka-kiedys widziala jak mloda niania "opiekowala sie" malutkim chlopczykiem-byli na spacerze i ona z jakimis kolezankami gadala,a ze maly zaczal plakac to ona go za wloski wytarmosila bo nie dawal jej pogadac 😞 A to bylo dzieko takie moze 6-miesieczne...maluszek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki. Myszor, z tym cukrem to mnie zaskoczyłaś. Myślałam że dziecko też go potrzebuje, tym bardziej że jak była u mnie lekarka, to kazała dawać glukozę przed każdym karmieniem. I tak tego nie robiłam, bo mała zasycała się już tą glukozą i mało mleka wypijała.

Wczoraj na obiad zjadłam kawałek kapusty z wody ( do ziemniaczków i mięsa). Teściowa stwierdziła że od naszej nic jej nie będzie. MĄDRA 🤢 WSZYSTKOWIEDZĄCA 🤨 No i miałam za swoje... wieczór z głowy. Do tego mała dostała na buzi wysypkę i nie wiem czy to też od kapusty może być ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kasiulka, kryzys laktacyjny jest w 3,6 i 12 tygodniu ( bo maluch ma skok wzrostowy i potzrebuje zjeść więcej), trzeba go vczęściej przystawiaći i tyle.
No Anulka, mleko składa się głównie z cukrów, ale takich, jak potrzeba dziecku, podawanie zwykłego to puste kalorie, dodatkowo zły nawyk żywieniowy, dzieci w ogóle go nie potzrebują..no i tak jak pisałam -bedziesz mieć problem potem, bo wszystko będzie musialo być słodkie, szkoda ząbków i zdrowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYSZOR A CZY JAK JEST TEN SKOK WZROSTOWY TO DZIECKO CHCE CIĄGLE JEŚĆ? MÓJ MAŁY JUŻ 4 DZIEŃ CHCE CIĄGLE CYCA,JUŻ NAWET MYŚLĘ,ŻE NAGLE PRZESTAŁ SIĘ NAJADAĆ.WCZORAJ MU NUTRAMIGEN DAŁAM -150ML I ZA 2 GODZINY I TAK CHCIAŁ CYCA.
NIE WIEM JUŻ CZY TO PRZEZ TĄ CHOROBĘ I LEK MOCZOPĘDNY CZY PRZESTAŁ MU WYSTARCZAĆ MÓJ POKARM?

JEST NIESPOKOJNY,MAŁO ŚPI,CIĘŻKO ZASYPIA W OGÓLE A JAK JUŻ UŚNIE TO BARDZO CZUJNIE I SZYBKO SIĘ BUDZI,W NOCY JEST NIBY NORMALNIE,USPOKAJA SIĘ TYLKO PRZY PIERSI,CZASEM W KOŁYSCE ALE NIE ZA DŁUGO NO I NADAL PŁACZE PRZEZ SEN...JESTEM BEZRADNA-MÓWILI MI,ŻE PRZEZ TE BAKTERIE MOŻE BYĆ NIESPOKOJNY,BO GO BOLI ALE MARTWI MNIE TEN CIĄGŁY GŁÓD
DODAM,ŻE PRZY PIERSI ZASYPIA A JAK SIĘ OBUDZI TO ZNOWU KRZYK

JAK MYŚLICIE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuski.ale mam zaleglosci na forum,nie mam ostatnio weny nawet wlaczyc komputer:/ z moim facetem lipa i jakos odechciewa mi sie wszystkiego.Buba ma juz skonczone 7 tygodni w sobote chrzciny,trzeba bedzie przygotowac co nie co na szczescie mama sie wziela za organizacje.Mały zasnal na chwilke, Shine moj synek tez uspokaja sie tylko przy piersi, nawet jak dostanie butle to nie zje wszystkiego tylko obraca buzke do cycki i chce ja ciagnac a nie butelke.w dzien mu na to pozwalalm ale po kapieli na noc wole zeby zjadl butelke bo dluzej pospi.Zaraz smigam na spacerek trzeba sie dotlenic bo trafia mnie juz w domu 😞 tylko ta p ogoda taka dziwna raz swieci sloneczko za chwilke wychodza chmury :/ ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marccia napisał:
Widze,ze wszystkie sie zwracamy z pytaniami do myszorka:laugh:A wiec ja tez...:laugh: bo nie wiem co oznaczja zielone kupki u niemowlaka?Mam nadzieje,ze to nic groznego! Troche czytalam na ten temat ale wszedzie pisza co innego.


MARCCIA MÓJ MAŁY MA ZIELONE KUPKI PO HERBATCE ZIOŁOWEJ LUB JAK JA PIJĘ MELISĘ CZY KOPERKOWĄ,PODOBNO PO BEBILONIE PEPTI ZIELONE KUPKI TO NORMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYSZOR ZA TWOJĄ WSKAZÓWKĄ PRZEWERTOWAŁAM NETA I ZNALAZŁAM ARTYKUŁY NA TEMAT SKOKÓW RZWOJOWYCH I OBJAWÓW.

Z TEGO WYCHODZI,ŻE MÓJ OSKAR WŁAŚNIE TAKI SKOK PRZECHODZI JUŻ 4 DZIEŃ!!!!!

http://wiki.28dni.pl/7_skokow_rozwojowych_-_1_rok_zycia_dziecka

http://kobieta.wp.pl/kat,26335,title,Niemowlece-skoki-rozwojowe,wid,9961487,wiadomosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaSia86 napisał:
Ja do pracy nie mam zamiaru wracac... Chce malego odchowac do takiego wieku az do przedszkola bedzie mogl pojsc. Do zlobka jakos mialabym stracha go oddawac-bo slyszalam ze w tym zlobku u mnie w miescie to w ogole sie dziecmi nie zajmuja tak jak trzeba,ze czesto jest tak ze te dzieci krzycza,placza, bez zmieniania pampersow...ech... A niestety moja mama jeszcze ma daleko do emerytury (ma 42 lata) wiec nie mialaby czasu,zeby opiekowac sie malym. Nianki tez nie wezme,bo obcej babie nie dam pod opieke swego dziecka-kiedys widziala jak mloda niania "opiekowala sie" malutkim chlopczykiem-byli na spacerze i ona z jakimis kolezankami gadala,a ze maly zaczal plakac to ona go za wloski wytarmosila bo nie dawal jej pogadac 😞 A to bylo dzieko takie moze 6-miesieczne...maluszek 😞


KASIA JA MAŁEGO ODDAJĘ DO ŻŁOBKA Z CIĘŻKIM SERCEM ALE MUSZĘ IŚĆ DO PRACY,BO Z JEDNEJ PENSJI NIE DAMY RADY (A MIESZKANIE PŁACIMY 1300 + OPŁATY ZA PRĄD,GAZ,WODĘ),WIADOMO ILE CO KOSZTUJE NO I NIESTETY JAKOŚ DAMY RADĘ,BO DZIADKOWIE NIE MOGĄ SIĘ ZAJĄĆ A NIANI NIE ODDAM DZIECKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shine doskonale Cie rozumiem z tym zlobkiem 😞 Ja tez czasem sie zastanawiam jak my sobie poradzimy jak macierzynski mi sie skonczy...Z tym ze my na swoim mieszkamy,wiec czynsz nam odpada a to juz duzo...

A co do niespokojnego snu-moj maly tez od jakiegos czasu malo sypia w dzien, jak sie budzi to z placzem...ech juz sama nie wiem momentami co mu jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej..ojej, muszę trochę nadrobić, ale się zaroilo..
No wię Marccia...
zielone kupki to nic groźnego, po prostu maluch ma dużo bakterii (tych, co mają być, spokojnie..)w przewodzie pokarmowym i pokarm jest tam szybko utleniany, czasem jest tak przy zaparciach, ale to nic, czym mozna sie martwić..
Aha..skoki wzrostowe juz przerobione, ale powiem Wam, żę nas uczyli, że każde dziecko ma swój indywidualny tor wzrostu i może mieć skoki w różnym czasie..zresztą specjaliści tez sami do końca tego nie umieją ustalić..
a co do żłobka, wiecie, ja tez mam problem. Bo ja MUSZĘ wrócic do pracy ( mam rezydenturę no i takie a nie inne warunki, kończę specjalizację i tam takie inne), też mam problem, złożyłam papiery do żłobka, ale raczej bez szans i szukam teraz opiekunki, ale też ciężko..co parwda mąż mówi, że teściowa by się zajęła, ale ja jestem przeciw - nie bardzo interesuje się dzieckiem ( ani razu jeszcze nie blo propozyci choćnby spaceru z jej strony) a poza tym w ogole nie slucha, co się do niej mówi - za plecami slodycze, puszcanie bajek a już zgroza to fakt, że sadza dziecko i razem z nią ogląda Drzyzgę na tvn..no same powiedzcie - masakra. W zwiazku z tym nie wiem, co robić i mam strasznego doła, juz nie mówiąc o tym, że non stop się kłócę z moim M...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...