Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

WIEM WIEM,CZYTAŁAM O TYM ZIEWNIU DLATEGO OD RAZU GO POŁOŻYŁAM.SPAŁ 35 MINUT 🙂
KUPIŁAM NA ALLEGRO "JĘZYK NIEMOWLĄT" I "UŚNIJ WRESZCIE",WOLĘ CZYTAĆ REALNE KSIĄŻKI A NIE W KOMPIE(MAM OBIE WŁAŚNIE W WERSJI ELEKTRONICZNEJ)
FAKTYCZNIE JAK NIERAZ ZA PÓŹNO GO POŁOŻE,JAK WCZORAJ POPOŁUDNIU TO NIE DAŁO SIĘ GO USPOKOIĆ.

RACJA...MMY 2 PARKI:P SUPERMOŻE KIEDYŚ ZROBIMY ZLOT KWIETNIÓWECZEK Z POCIECHAMI!?:laugh:

OSKAR WŁAŚNIE JE I IDZIEMY CHOĆ NA KRÓTKI SPACER,POGODA DO NICZEGO,ALE NIE PADA.ŚWIEŻE POWIETRZE DOBRZE NAM ZROBI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
A my po pierwszych próbach. O 19.30 małą wykąpałam, nakarmiłam i położyłam do łózeczka. Leżała sobie dobrą godzinę i ani myślała o spaniu, ale nie płakała więc jej nie ruszałam. Potem oczywiście ryk i tak jak pisałaś Aniu brałam na ręce, uspokajałam ( choć niekiedy jeszcze bardziej na rekach płakała) i kładlam spowrotem do łóżeczka. W końcu coś o 21.30 usnęła. Pierwsze pół godziny były niespokojne, ale jak już wypluła smoka to wiedzialam że bedzie sobie spała. Obudzila sie dopiero o 4.20 !!!
Nie wiem tylko dlaczego jak już ma drugi raz zasnąć ok 6 rano jest jeszcze gorzej niż wieczorem ? Zasneła na niecałą godzinke i placz. Ale raczej męczyło ją wzdecie,bo wymasowałam brzuszek i powiedzmy że bylo znośnie. Teraz śpi od ok 10.00.

Shine, moja też w dzień śpi jak zając pod miedzą. Ale walczę 🥴 choć niekiedy moja cierpliwosć jest na granicy.

Byłam u lekarza i ze mną wszystko ok 🙂 chociaż coś 🙂 przepsał mi Azalię. Ale powiedział że trzeba całe opakowanie najpierw zużyć, zeby zabezpieczyła.
A wy dziewczyny jak sie zabezpieczacie? I po jakim czasie rozpoczęłyście współżycie? Bo ja już sama nie wiem czy czekać jeszcze.

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANULA JA TEŻ BIORĘ AZALIĘ,4 DZIEŃ,LEKARKA MÓWIŁA,Ż PO 2 TYGODNIACH ZABEZPIECZA A W ULOTCE PISZĄ,ŻE PO TYGODNIU.MY POCZEKAMY MIESIĄC DLA PEWNOŚCI...A NA RAZIE POZOSTAJĄ PREZERWATYWY...BRRRR NIE CIERPIĘ 😞

JA TEŻ NIERAZ JESTEM U KRESU SIŁ,JAK MAŁY PŁACZE TO SERCE MI SIĘ KRAJA ALE WIEM,ŻE TO DLA JEGO I NASZEGO DOBRA,BO PRZECIEŻ WKOŃCU WRÓCĘ DO PRACY A OSKAR DO ŻŁOBKA A TAM NIKT NIE BĘDZIE GO PÓŁ DNIA LULAĆ.

IDZIEMY NA SPACER,MIŁEGO DNIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, zapomniałam o Martynce...sorki, przydałby sie jakis chłopiec jeszcze 🙂

Mnie tez się marzy jakieś kiedyś spotkanko, byłoby tak fajnie. Ja na innym forum właśnie poznałam taką dziewczynę z Chorzowa, jeszcze w ciąży, i potem na porodówce sie spotkałysmy (!)a teraz chodzimy na spacerki. Z Wami tez bym chciał się spotkać, ale jak?
Anula, ja to miałam "pierwszy raz" zaraz po przyjsciu od lekarza po 6 tygodniach od porodu, nie planowałam, ale mąż tylko rzucił hasło" i jak?" a jak mu powiedziałam, że ok, no to wiesz...
Dopóki tej wkładki nie założyłam, to używalismy gumek, ale NIENAWIDZĘ! ich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY JUŻ PO SPACERKU,OSKAR SPAŁ 2 GODZINY-CAŁY SPACER 🙂
POGODA STRASZNA,WIEJE NO ALE CHOĆ TROCHĘ BYLIŚMY.

ANULA MÓJ MĄŻ TEŻ NIE NARZEKAŁ PO TYCH PARU MIESIĄCACH I CIESZYŁ SIĘ JAK DZIECKO:laugh:

NO MYSZOR CIĘŻKO TAK SIĘ SPOTKAĆ 😞 MY Z ANIĄ MAMY BLISKO ALE RESZTA NIESTETY DALEKO.
SPOKOJNIE JESZCZE WIELE PRZED NAMI... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wszystko jest mozliwe. Może kiedys jakiś zlocik? Jak maluszki podrosną?
Moja Nastusia spi już 3,5 godziny, musi sie niedlugo obudzić, bo do tego przedszkola muszę...
Wieje, ale nie pada. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂zaledwie dwa dni mnie nie bylo i tyle zaleglych stronek do czytania:laugh:Nawet jakis zlocik sie szykuje...Spory kawaleczek bym miala aby sie z Wami spotkac 😞chyba,ze sobie wycieczke po Polsce zrobie 🙂 😉albo Wy dziewczyny zaplanujecie sobie urlopiki nad morzem i na pomorze sie wybierzecie.Czasem zycie nas tak mile zaskakuje,ze mozna sie zdziwic....

Amelce na te odparzenia pomaga AlantanPlus ale mimo to w przyszlym tygodniu mamy szczepienie i lekarz przepisze nam specjalna masc,ktora robia sami w aptekach.Jest ona tylko na recepte i ponoc dziala cuda 🙂 zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu póki co twoja cudowna metoda na usypianie DZIAŁA 😆
Jestem z siebie dumna :P że daje radę 😆 No i z Martynki oczywiście też 😆

A jeśli chodzi o spotkanie to jestem ZAAAAAAAAAAAA 🙂
Tylko ciekawe gdzie hihi

Shine, jak będzie ładnie to my mozemy się umówić 😆 Tylko trzeba wybrać miejsce - Malta albo Stary Rynek, gdzie będzie wygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ładnie, teraz zobaczyłam że dobrałyście dzieci w parki 🙂 Aniu, całe szczęście ze sobie o mnie przypomniałaś - żartuję oczywiście, wiem że rzadziej tu bywam niż Wy 😉
Ale jak chodzi o chłopczyka to jest przecież Piotruś Kasi - chyba 30 kwietnia się urodził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, Piotruś, tak w ogóle to miałam na myśli Martynkę, a napisało mi się Amelka, a przecież są obydwie tutaj, ale jestem zakręcona, w sumie mamy 6 maluszków, chociaż przecież była jeszcze Sylwunia, a zniknęła, znowu pewnie kogos ominęłam, ech..tylko sie narażę.

Spotkalam swoją opiekunkę od Alicji i powiedziała, że zastanowi się nad opieką nad Natalką (hurrra!!!) a jak nie, to mi pomoże kogos poszukać, bo jest od nas z osiedla...ech..mam taki dobry humor. I tak się spotkam z opiekunkami, ale teraz mam tez inne opcje. Czuję, że będzie dobrze 🙂)

Anulka, super, że metoda działa, fajnie, że pomogłam 🙂)

Mój brachol ma dzis 5.rocznicę ślubu, co mi uświadomiło, że ja też mam w lipcu 5.rocznicę, stare dobre małżeństwo, nie wiadomo, kiedy to zleciało. Mam nadzieję, że mój M nie zapomni!!!

A spotkanka tam wam zazdroszczę!!! Łuuu..ja też chcę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anula napisał:
Aniu póki co twoja cudowna metoda na usypianie DZIAŁA 😆
Jestem z siebie dumna :P że daje radę 😆 No i z Martynki oczywiście też 😆

A jeśli chodzi o spotkanie to jestem ZAAAAAAAAAAAA 🙂
Tylko ciekawe gdzie hihi

Shine, jak będzie ładnie to my mozemy się umówić 😆 Tylko trzeba wybrać miejsce - Malta albo Stary Rynek, gdzie będzie wygodnie 🙂


ANULA JESTEM ZA!!!!
MYŚLĘ,ŻE JAK POGODA SIĘ JUŻ UNORMUJE I BĘDZIE NAPRAWDĘ CIEPŁO I ŁADNIE TO MOŻEMY SIĘ UMÓWIĆ NA SPACEREK.MALTA TO DOBRY POMYSŁ,NA STARYM RYNKU ZBYTNIO NIE MA NAWET GDZIE USIĄŚĆ,CHYBA,ŻE NA OGRÓDKU ALE CO TO ZA SPACER WSRÓD GWARU LUDZI.W SOBOTĘ ZACZYNA SIĘ JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI!!!! HURA 🙂

MYSZOR MAŁY USNĄŁ DZISIAJ SAM,JAK TYLKO GO POŁOŻYŁAM,NA 45 MINUT!!!! CORAZ DŁUŻEJ ŚPI,UNORMOWAŁAM TEŻ JEDZENIE-JE CO 2-2,5 GODZINY I WIEM,ŻE JAK W MIĘDZYCZASIE PŁACZE TO NA PEWNO CHODZI O COŚ INNEGO.CZASEM JESZCZE JAK ZA SZYBKO GO PRZYSTAWIĘ DO PIERSI TO CHWILĘ JE I USYPIA ALE WTEDY IDZIE ZARAZ DO KOŁYSKI.ZAWIJAM GO NADAL W PIELUSZKĘ(MAM W DOMU 25 C)A DRUGĄ PRZYKRYWAM MU GŁÓWKĘ(PRZEDWCZORAJ ZAUWAŻYŁAM,ŻE NACIĄGNĄŁ SOBIE PIELUCHĘ NA BUŹKĘ I NYNKAŁ,WIĘC PEWNIE MU BYŁO DOBRZE)

POWODZENIA Z TĄ OPIEKUNKĄ,ŻEBYŚ MIAŁA KOGOŚ NAPRAWDĘ DOBREGO,MOŻE FAKTYCZNIE UDA SIĘ I BĘDZIE ZNANA TOBIE OSOBA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZKODA,ŻE JESTEŚMY ROZRZUCONE PO CAŁEJ POLSCE 😞
MAMY TU 🤢IEMIANOWICE ŚLĄSKIE,
RZESZÓW/PRZEMYŚL,POMORZE ZACHODNIE,KOBYLNICE I POZNAŃ AHA I SOKÓŁKĘ (NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA GDZIE TO JEST)

FAJNIE BYŁOBY SPOTKAĆ SIĘ NA PRZYKŁAD W PRZYSZŁE WAKACJE NAD MORZEM,PODCZAS URLOPU ALE PEWNIE NIEREALNE,BO KAŻDY MA INACZEJ I CIĘŻKO BYŁOBY ZGRAĆ WSZYSTKICH.

TAK SOBIE MARZĘ... 🙂

POGODA STRASZNA A JA NA 13.20 NA SZCZEPIENIE,DOBRZE,ŻE MAM BLISKO.ZAŁOŻĘ FOLIĘ I MUSZĘ IŚĆ 😞
KUPIŁAM KREM EMLA NA ZNIECZULENIE ALE DOPIERO POTEM WYCZYTAŁAM,ŻE MOŻNA PO 3 MIESIĄCU STOSOWAĆ 😞 A CHCIAŁAM OSKAROWI ZAOSZCZĘDZIĆ TROCHĘ BÓLU

BUZIACZKI 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczynki.jeszcze mam zloma w domciu wiec zagladnelam.wczoraj bylam u jego mamy,kobieta w porzadku mimo ze wywalam jej syna z domu i tak stara sie byc nautralna i popiera mnie w wielu kwestiach- stara sie aby nam sie ulozylo i zaproponowala w niedziele spotkanie z moimi rodzicami 🙂 moi juz to dawno proponowali ale wiedzialam ze moj m sie nie zgodzi wiec skoro ona sama tego chce to mowila ze nawet jesli on ne bedzie chcial jej przywiesc to sama wsiadzie w pociag i przyjedzie.Zawsze wiedzialam ze z nia sie dogadam.Tez w zyciu wiele przeszla no i z jego ojcem tyle wytrzymala mimo ze jest dokladnie taki jak MOJ M! Poki co jest Marcin u Mamusi i daje sobie sama rade- pierwsza noc bez tatusia! zobaczymy co bedzie dalej!

fajnie sie umawiac na spacerki zazdroszcze 🙂 ja umawiam sie z kolezankami- mamusiami z mojej zdziury i spacerujemy!ale pogoda poki co fatalna:/ zakupilam dzisiaj ciuszki dla matusia rozmiar 68 ...jejku jak on szybko rosnie 🙂


aha ktora to bedzie moja synowa??skoro tak swatacie musze wiedziec 🙂 oki uciekma buziole mamuski 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKUSIA DASZ RADĘ,NIC SIĘ NIE PRZEJMUJ(WIEM,ŻE TO ŁATWO POWIEDZIEĆ),NAJWAŻNIEJSZE,ŻEBYŚCIE BYLI SZCZĘŚLIWI A NA SIŁĘ NIE MA CO BYĆ RAZEM,BO POTEM DZIECKO SŁUCHA KŁÓTNI I ŹLE TO NA NIE WPŁYWA.

POWODZENIA,WIERZYMY W CIEBIE 🙂 NA PEWNO DASZ SOBIE ŚWIETNIE RADĘ 🙂

OSKAR SPAŁ ZNOWU 45 MIN.,PO TEJ PIERWSZEJ DRZEMCE(45 MIN.) MYŚLAŁAM, ZE JEST GŁODNY I GO PODKARMIŁAM 10 MIN.,ZACZĄŁ ZASYPIAĆ,WIĘC DO KOŁYSKI I USNĄŁ.

ANIA TWÓJ PATENT DZIAŁA 🙂 DZIĘKUJEMY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Ani to naprawdę należą się podziekowania 🙂 W ogóle za wszystkie rady i wskazówki baaaardzo dziękujemy 🙂 I za cierpliwość, bo zawsze odpowiadasz na nasze pytania - a trochę ich juz było hehe 🙂

Ada, Malta faktycznie lepsza. I dojechać mi łatwiej, bo autobus mam bezpośrednio do Śródki. A nawet nie wiedzialam że już się jarmark zaczyna. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no! Anusia, błagam Cię! Tak sobie po prostu piszemy wszytskie..każda coś tu wnosi. A z tym usypianiem to po prostu nie lubie jak sie dziecko męczy, a akurat nie macie jak zobaczyć tych programów w tv, bo leciały 4 lata temu. Swoją drogą, dlaczego tego nie powtarzają? To by ułatwiło wielu mamom życie. Wola puszczać durne filmy...
Kurczę, i ani ani jednej mamy ze Śląska,a tu tyle ludzi. Widac nie ma tu takich fajnych odjazdowych babeczek jak Wy(hehe..ja stąd nie pochodzę...góralka jestem z krwi i kości).
Widzę, że u Mikusi juz lepiej z nastrojem. I dobrze.Brrr..jak bym złapała tego goscia, to bym mu wygarnęła. Monika jest superową mamą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA HA A JAK JA JESTEM ODJAZDOWA 🙂HEHE
wczoraj mialamm ciezki wieczor:/Aniu podobnie jak Ty dzialalam na innych forach i jest takie na ktorym byłam od dnia dowiedzenia sie ze jestem w ciazy,wypisywalam wszystko co mi lezy na sercu tak jak tutaj a wczoraj zonk!jakas panna z mojej miejscowosci nie wiem jak mnie tam znalazla i zaczela wyzywac i szantazowac ze moje cale miasto sie o tym dowie co wypisuje:/ wpadlam w szał:/ matus plakal jak szalony bo czul ze cos sie dzieje:/ kolezanki z tamtego forum a zrzyzłam sie z nimi bardzxo zaczely mnie bronic,dzisiaj zaproponowałam im aby zagladnely na nasze forum 🙂tzn nie to tylko to drugie.moze bedziemy mieli nowe kolezanki 🙂 a co Ty na to jak nasze dziewczynki stad tez sie o nim dowiedza??tylko tak dyskretnie na Nk??hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anula napisał:
No Ani to naprawdę należą się podziekowania 🙂 W ogóle za wszystkie rady i wskazówki baaaardzo dziękujemy 🙂 I za cierpliwość, bo zawsze odpowiadasz na nasze pytania - a trochę ich juz było hehe 🙂

Ada, Malta faktycznie lepsza. I dojechać mi łatwiej, bo autobus mam bezpośrednio do Śródki. A nawet nie wiedzialam że już się jarmark zaczyna. 🙃


ANIA JA MAM DO MALTY CHYBA Z 4 PRZYSTANKI,MIESZKAM NA RATAJACH 🙂 TYLKO NA POGODĘ CZEKAĆ 🙂
JARMARK JEST OD DZISIAJ A MY CHCEMY JUTRO IŚĆ,CHCIAŁAM ŻEBY FACET NARYSOWAŁ NASZ PORTRET(ZAWSZE JEST TAM TAKI RYSOWNIK),CHCĘ POWIESIĆ W ANTYRAMIE 🙂

MYSZOR PRZYŁĄCZAM SIĘ DO ANULI,TWOJE RADY SĄ BEZCENNE 🙂 PEWNIE JESZCZE NIE RAZ NAM POCZĄTKUJĄCYM MAMUSIOM POMOŻESZ 🙂
TEN PROGRAM FAKTYCZNIE MOGLIBY WŁĄCZYĆ.
OSKARKA ZNOWU OD 17 BOLAŁ BRZUSZEK(ALBO PO SZCZEPIENIU,BO MIAŁ CZERWONE I OPUCHNIĘTE,ALE TO PONOĆ NORMALNE),PŁAKAŁ PRZERAŹLIWIE 2 GODZINY-ZROBIŁAM MU MASAŻ,POTEM ROZEBRAŁAM DO PIELUSZKI I TAK POŁOŻYŁAM GO NA SWÓJ BRZUCH-PO 10 MINUTACH SPAŁ(NIE MIAŁAM, SERCA W TAKIEJ SYTUACJI KŁAŚĆ GO DO KOŁYSKI).O 21,PO KĄPIELI I KARMIENIU ZASNĄŁ U SIEBIE,WSTALIŚMY O 9 🙂 (BUDZIŁ SIĘ O 00.30 I 4)

MIKUSIA TOBIE TO NAPRAWDĘ TERAZ POD GÓRKĘ,ALE NIE PRZEJMUJ SIĘ JAKĄŚ IDIOTKĄ.NIE WARTO ZRYWAĆ ZNAJOMOŚCI.TAK JAK PISZESZ PRZENIEŚCIE SIĘ 🙂

MIŁEGO DNIA KOCHANE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczyny, ale miłe jesteście naprawdę 🙂 ja tez działam na innym forum, ale to jest zdecydowanie najfajniejsze 🙂 a to dlatego, że jest nas tu kilka, znamy się (hmmm...internetowo, chociaż na nk sie widzimy hihhi) i nie na żadnej złośliwej francy, jak to sie zdaża na innych forach czasem - taka zaraza potrafi popsuć wszystkim atmosferę i się wszystko rypie..a tu lubie zaglądać, bo mozna się normalnie wypowiedzieć i się nie narażać na ataki 🙂
ja akurat Wam za to dziekuje dziewczyny, bo to jest fajne 🙂))

Biedny Shine ten Twój Oskarek, a widzisz, to się jednak potwierdza, bo mówią, że kolki i bóle brzucha najczęściej u chłopców występują, ale patrz, jeszcze miesiąc i wszystko odejdzie.

Mikuśka, ale nakręciłaś rzeczywiście, do końca nie skapnęłam, o co chodzi, ale jak ktos jest miły i fajny, to zaproś, czy na nk czy inaczej ( tak, żeby jakaś jędza za nimi nie przeszła..), bo po co nam ma truć życie? Widzę, że humor Ci już dopisuje 🙂)) Wyprowadził się juz Twój sprawca złego humoru?
Cmok i miłego dzionka mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA TEŻ LUBIĘ TU ZAGLĄDAĆ,SZCZERZE MÓWIĄC NIE WYOBRAŻAM SOBIE,ŻE MOGŁOBY NIE BYĆ JUŻ TEGO WĄTKU I WAS KOCHANE DZIEWCZYNY 🙂 (GDYBY ANULA NIE WYMYŚLIŁA GO TO PEWNIE BY NAS JUŻ NA BRZUSZKU NIE BYŁO 😞 ,WIĘKSZOŚĆ MAMUSIEK,KTÓRE JUŻ URODZIŁY,ZNIKNĘŁO)
WIERZE,ŻE MY WSZYSTKIE BĘDZIEMY UTRZYMYWAŁY TĄ ZNAJOMOŚĆ I WSPÓLNIE OGLĄDAŁY JAK NASZE POCIECHY ROSNĄ.BĘDZIEMY SIĘ TEŻ WSPIERAĆ 🙂
DOBRZE,ŻE NIE MAMY TU TAKIEJ "CZARNEJ OWCY" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam to przez NK zeby ta cholera tutaj(tam) sie nie przyplatała 🙂 a ja nareszcie mam troche luzu maly znowu od rana marudny:/ moja mama wziela go na spacerek a ja nie wiem w co rece wlozyc bo taki syf w domu ze szok,a jeszcze dzwonila moja przyjaciolka ktora mieszka jakies 200 ode mnie ze przyjedzie na weekend poplotkowac co z tego ze jest w 9 miesiacu w ciazy i przyjedzie autem sama 🙂 szalona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...