Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja nie miałam znieczulenia, ale to w kręgosłup dają tylko przy bólach z krzyża - ja takich nie miałam - i trzeba dać nie za wcześnie i nie za późno. jak dasz za wcześnie może ci wstrzymać akcję porodową, jak dadzą za późno - już nie zadziałają. kuzynka męża miała jakieś zastrzyki, nie zastrzyki i wkońcu tak była naszprykowana że nie wiedziała że rodzi, nie mogła przeć i dziecko jej musieli wyciskąc !! i mało z porodu pamięta. oni to jakoś pieluchą naciskali jej na brzuch. niunia90 mam rodzinkę w tychach 🙂. ja nie będę korzystać ze znieczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam - 2,5 i 2,75; więc nie jest tak źle; do tego mam mały astygmatyzm,ale nie nosze cylidrów, bo lepiej widzę w zwykłych szkłach; w dzieciństwie miałam rozszczepienie rogówki...boję się rozszczepienia siatkówki; ale z gin, będę dopiero rozmawiać o tym po 30 tc 🙂 a może sam zaproponuje konsultacje; na razie czekam 🙂 na jego ruch...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam małą wade wzroku, na każde oko -0,75 i na każde oko dodatkowo 0,75 astygmatyzm, ale to mnie chyba nie kwalifikuje do cc, ja jescze nie wiem jak moje dziecko się ułozy-ciekawa jestem czy sie obróci główką do dołu tak jak powinno-bo juz wspominałam o mojej wadzie macicy i dla mnie wszytsko bedzie niespodzianką bo dowiem się dopiero na samym końcu co i jak ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja mam jedynie taki problem że nie wiem czy mam 1 czy 2 szyjki macicy ;/ czy obie macice łączy jedna szyjka czy do każdej jest osobna-bo to niby sie bada przed zajściem w ciążę-i trochę się tym martwię, a co do macicy to narazie ejst wsyztsko w porządku rozciąga się -i dziekco ma tam jescze wystarczająco miejsca-a co do przegrody w pochwie to tez obawiam się z ebedzie bolało jak będą mi ją podczas porodu przecinać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wozki tego typu sa strasznie ciezkie .... ja juz poluje na wozek 2 meisiac chcialam z chicco ale ma plastikowe kola wiec odpada na zime sie nei sprawdzi bylam ostatnio w sklepie to widzialam Austin 3 kolowy 3 w 1 leciutki chyba z 6 kilo gora wazyl http://www.allegro.pl/item698799357_5008_wozek_coletto_austin_3_fotelik_0_13_kg_hit.html
tu jest link do niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia mi niestety nie wykryto wcześniej mojej wady-choć leżałam w wieku 15 lat w szpitalu z powodu ostrego bólu w prawym boku, mimo licznych usg i badań nikt nie zauważył ż emam 2 macice ;/ Otlesia jesteś pielęgniarką powiedz mi co mnie może czekać na porodówce?? lekarz narazie nie wie jak będe rodzić ale jeśłi zdecyduje że siłami natury to czeka mnie cięzki poród prawda??a co z tą przegrodą czy ją lekarz przecina czy saama ma pęknąć-prosze mogłbyś mi jakoś moją sytuację nakreśłić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny zastanawia mnie na jakiej zasadzie wyliczany jest koszt porodow rodzinnych i znieczulenia zewnatrz oponowego? Dlaczego kazdy szpital ma inna cene? Od czego to zalezy ze w niektorych jest za darmo a w innych trzeba placic? Czy to przez NFZ? Gdzies sponsoruje a gdzie indziej juz nie? 🤔
Co do strachu o zdrowie to nie mam wady wzroku ale mam RZS (reumatoidalne zapalenie stawow) i teraz nie biore zadnych lekow i nie odczuwam tej choroby ale wiem juz ze po porodzie choroba ta powraca z natezeniem i boje sie ze nie bede dala rady opiekowac sie dzieckiem... albo ze bede musiala brac leki ktore moga zaszkodzic dziecku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu ciężko mi odp. z na twoje pyt., bo ja z gin. i położnictwem nie mam dużo wspólnego; tyle co wiem z książek i praktyk...Na praktykach nie spotkałam się z takim przypadkiem, więc z obs. nic nie mogę Ci napisać....Co do tej przegrody to tak sądzę, że masz częściową przegrodzoną (przy całkowicie przegrodzonej nie miałabyś mies.). Jest możliwy przy niej poród naturalny, wszystko zależy od jej elastyczności i grubości; czasem nacinają...czy boli? Nie mam pojęcia, ból to pojęcie subiektywne....Myślę, że z tym nacięciem przegrody, jest tak jak z nacięciem krocza, często położnice nawet nie wiedzą kiedy....
Myślę, że nie będzie źle, jeszcze zobaczysz czy będziesz miała cc i poród naturalny. Nie bój się, bo strach ma wielkie oczy. Porozmawiał z gin., powinien Cię uspokoić.
Będę 3mać kciuki.

Szkoda, że nie trafiłaś do dobrego lek, w wieku tych 15 lat....Ja miałam silne bóle z lewej strony, nie dało się wytrzymać w szpitalu leżałam 3 razy...byłam chyba u 10 gin, i nic nie widzieli. Dopiero ten do którego chodzę obecnie zauważył wadę, potem miałam laparoskopię i wycieli mi lewy róg, ból minął....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli podsumowując ten artykuł "NFZ, zabrania pobierania przez szpitale opłat bezpośrednio od pacjentów, jeżeli pacjenci mają prawo do bezpłatnej służby zdrowia, a NFZ zawarł ze szpitalem umowę na wykonywanie udzielanego świadczenia zdrowotnego. NFZ kontraktuje i finansuje opiekę medyczną w czasie porodu, a prawo do dodatkowej opieki ze strony osoby bliskiej jest jednym z praw pacjenta. Ustawa o zakładach opieki zdrowotnej wskazuje jednak, że szpital nie może ponosić kosztów opieki sprawowanej przez osobę bliską. Wynika z tego, że dopuszczalne są opłaty bezpośrednio związane z obecnością bliskiej osoby, np. za obuwie czy strój ochronny lub dodatkowy posiłek. Ich wysokość nie może być ustalana w sposób dowolny i stanowić bariery w korzystaniu z praw pacjenta. Praktyka pobierania opłat za pobyt i poród w sali „ponadstandardowej" również jest nielegalna."

TO DLA TYCH, KTÓRYM NIE CHCE SIĘ CZYTAĆ CAŁOŚCI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale na pewno szpitale jakoś wychodzą obronną ręką. przeceiż są kontrolowane itp. mi tam nie zależy, wiem że szpitale nie mają kasy i dużo zamykano dlatego mogłabym zrozumieć ten "ponad standard" który jest wyszczególniony dodatkowo w szpitalach. nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości ale podobno nie za ciekawie. dla mnie ważne jest to by mieć opiekę nie muszę mieć luksusowych warunków i nie będę domagać się czegoś bezpłatnie mimo że może miałabym do tego prawo. w końcu będę mogła urodzić zajmą się mną i dzieckiem, a to czy będę w "pięciogwiazdkowej" sali czy w "trzygwiazdkowej" to już dla mnie nie istotne, byle była zachowana odpowiednia higiena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie to nie chodzi o ponadstandard bo znieczulenie i porod rodzinny nie powinien byc tylko dla tych ktorych na to stac. Ponad starndard to sala 1 os i specjalna opieka poloznej. Dla mnie najwazniejsze zeby opiekowano sie moim malenstwem i wrazie watpliwosci aby ktos mogl mi je wytlumaczyc (chodzi tu bardziej o opieke na d dzieckiem jak sie nim zajmowac)
wiem tez ze polozna czy pielegniarka przychodzi po porodzie do domu? na jakiej to jest zasadzie? czy trzeba sie gdzies po to zglosic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...