Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Powiem wam ze gdy synus dluzszy czas niekopie to strasznie sie martwie,czytam na forach ze dziewczyny odrazu jada na IP na ktg
Wy tez tak macie ze wasze dzidzie raz kopia czesto a raz nie...

Wracajac do porodow macie zamiar wykupic sobie polozna?
Ja rozmyslam nad tym ale koszt 1000 zl jest dla mnie dosc duzy,ale przynajmniej w jakims stopniu mam zapewnienie ze nieodesla mnie ze szpitala ....
Co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja napewno nie bęe wykupywac sobie położnej-bo te pieniązki można wykorzystać lepiej... a ja myśle że w kótrymś szpitalu mnei przyjma jak będe rodzić :P

może spróbuje kąpac sama zobaczymy-ale na początku i tak pewnie pod nadzorem siostry czy mamy-bo nie chce mojemu malenstwu krzywdy niechcacy zrobić 🙂 ja bym chviałą jak niedźwiedź przespać te 3 miesiące i obudzić się tydzień przed porodem żeby się przygotować-w sensie sapkowac i łóżeczko rozstawić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze 3 miesiace i 3 dni jutro zaczynam 27 tydzien ,mi to czas leci szybko,teraz zamierzam wkoncu zaczac robic zakupy-mam zamiar kupic lozeczko,ubranka mam dostac,kupie kosmetyki dla siebie i malenstwa ,odmaluje mieszkanko...wkoncu cos zacznie sie dziac...
Myslicie ze farba niezaszkodzi Maleństwu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hi, hi, mój M mi tu zagląda a jak się (niby 😉) obruszyłam czemu to robi to się zbulwersował, że on też czeka na Witka. :laugh: Słodko. :laugh:

No... chyba jednak muszę odnaleźć tę listę. Robiłam ją dawno temu, ha, ha, jakbym się bała, że w ciągu tych 9 miesięcy nie zdążę jej zrobić. A teraz się zaczynam bać, że nie zdążę z zakupami - nawet tymi najbardziej niezbędnymi... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi sadze ze farba nie powinna zaszkodzic jezeli pomalujesz pokoj wczesniej i zapach do przyjscia dziecka wywietrzeje. Mi tez sie snil ostatnio syn ale ze urodzilam go teraz czyli w szostym miesiacu i byl taki malutki i nie wiedzialam co robic... dzwonilam do swojego lekarza a on powiedzial ze nie ma czasu bo gra w pilke z kolegami 🤔
Co do strachu zwiazanego z opiekaowaniem sie dzieckiem to u mnie jest taki problem ze nie ma kto mi pomoc... 🤨 ani babci ani matki ani siostry a tesciowa 120km i ma juz ponad 70 lat wiec jej nie bede ciagnac. Jedynie pozostaja telefony do bratowej mojego meza i ewentualnie do kolezanek (ale tych doswiadczonych jest niewiele) 🤢 . Chyba ze zostaje jeszcze forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja naszczęście mieszkam z mamą-mamy osobne wejścia więc tak jakby była moja sąsiadką:P siostra mieszka dom obok a tesciow ai bratowe dosłownie o kilka minut drogi samochodem ode mnie-więc jestem spokojna ale szczerze mówiąc chcę od nich wszytskich rady i pomocy tylko wtedy kiedy będę tego potrzebowaął-nie chce zeby ciagle mi mowily co mam robic ;/bo tak to bym szału dostała...

Ale mnie dizs głowa boli-chyba z a dużo na słońcu czasu spędziłam-powiedzcie mi czy cos takiego jak przewijak na komode mi się przyda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
niby przewijak dobra rzecz ale znajomi mi go odradzaja poniewaz i tak dziecko przewija sie zazwyczaj na łóżku na pieluszce tetrowej lub po prostu na przescieradle.
Sadze jednak ze powinny sie wypowiedziec nasze juz doswiadczone mamy 🙂


Też tak slyszalam, ale doświadczenia nie mam. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sathi napisał:
leniuch napisał:
niby przewijak dobra rzecz ale znajomi mi go odradzaja poniewaz i tak dziecko przewija sie zazwyczaj na łóżku na pieluszce tetrowej lub po prostu na przescieradle.
Sadze jednak ze powinny sie wypowiedziec nasze juz doswiadczone mamy 🙂


Też tak slyszalam, ale doświadczenia nie mam. :P


Cześć dziewczyny...Przewijak na komodę lub łóżeczko to rzecz warta przemyślenia.Mam już dwoje dzieci i uwierzcie że przewijanie na łóżku jest dobre do czasu...bólu kręgosłupa 😞
A że malutki często trzeba przewijać to ja teraz nawet nie zawahałam się przed kupnem i mam taki nakładany na łóżeczko.
Polecam i pozdrawiam wasze brzuszki 🙃

Leniuch,myślę że jak będziesz mieć jakieś pytania lub wątpliwości to każdy na forum z chęcią Ci podpowie co robić...tutaj wszystkie trzymamy się razem i zawsze jesteśmy gotowe pomóc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm, a ja mam jeszcze, troszkę zbaczając z tematu, takie pytanie: czy ktoś był kiedyś może na czymś takim jak zwiedzanie bloku porodowego? Wybieram się, ale chciałabym też wcześniej wiedzieć jak to wygląda? Tzn, ktoś oprowadza i omawia wszystko, czy jak?? 😮 Kompletnie zielona w tym temacie jestem, a chce skorzystać, skoro mam taką możliwość. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sathi ja nie korzystałam z czegoś takiego, więc ci nie doradze. nawet nie pomyślałam że istnieje taka możliwość i tak chciałam rodzić w pobliskim szpitalu 🙂

a co do przewijaków to ja miałam dwa - ale przypadkowo bo dostałam i chętnie z nich korzystałam. jeden miałam sztywny nakładany np na łużeczko a drugi mięciutki tak że kładłam je na łużku swoim. jak nie użyłam przewijaka bardzo często zdarzyło mi się że dzidzia narobiła mi poza pieluchę, lub przesiąkło tą co podkładałam oczywiście. tak że przewijak to chyba dobra rzecz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za dodanie otuchy
Ja chyba nie bede ogladac porodowki poniewaz nie mam jeszcze wybranego szpitala w ktorym chce rodzic. Staram sie na razie gdzies wcisnac na szkole rodzenia bo kurcze juz nigdzie nie ma miejsc. Moze bede rodzic tam gdzie bede miec zajecia zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
no ja dzisiaj dostalam ochrzan 🙃 za to ze tak pozno sie zglaszam... powiedziano mi ze szkole ukonczyc trzeba na 4 tyg przed terminem. Ale chyba jak nie dochodzisz do konca to nic wielkiego sie nie stanie.


No w sumie co by się miało stać? Nie urodzisz? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tam nie chodziłam do szkoły rodzenia, teraz to już mam praktykę za sobą :P więc też nie mam zamiaru. a tak z ciekawości - ciekawe co oni tam takiego robią i uczą czego, nie dowiadujesz się i na samej porodówce? ... zaciekawiło mnie to z punktu zupełnie teoretycznego. nie umiałabym się wypowiedzieć nad wyborem - potrzebna czy nie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Co do szkół rodzenia to u mnie przyjmują od 24 tc. a na stronie tak o sobie piszą: " 😜rogram zajęć obejmuje ćwiczenia gimnastyczne, naukę ćwiczeń relaksacyjno-oddechowych, także poporodowych, techniki karmienia piersią, sposoby pielęgnacji noworodka. Uczymy także masażu kobiety ciężarnej, rodzącej oraz noworodka. Zapewniamy specjalny sprzęt do ćwiczeń i nauki: materace, piłki, worki sako, edukacyjne filmy DVD, zestawy do pielęgnacji noworodka."
Sathi, ja nigdy "nie zwiedzałam porodóki"; ale byłam nie przy jednym porodzie. Nie mam pojęcia na czym może polegać takie zwiedzanie, ale szczerze mówiąc porodówka to nic specjalnego, ale jeśli masz ochotę to idź, zobaczysz jak to wszystko wygląda. Co do przewijaka, moja siostra praktycznie go nie używała, ja mam zamiar kupić, z tego względu, że masz łóżko nisko i prędzej czy później plecy by mi chyba wysiadły; a jak wyjdzie w praktyce to się okaże 🙂
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie myślałam nawet o szkole rodzenia-w sumie nie byłam tym zainteresowana, i tak mój mąż by ze mną nie chodził a samej to nie miało by dla mnie sensu

widziałam przewijaki fajne w smyku i powiem wam że różnica w cenie w tym sklepei a ana allegro jest nie wielka a jesli dodoamy koszt przesyłki to w smyku bardziej się opłaca a tez mają duży wybór, a w taki przewijak chyba się zaopatrze 🙂 chyba napewno 🙂

a co do zwiedzania porodówki to ja nie dziękuję 🙂 zobacze ją jak zaczne rodzić i to mi wystarczy-gdybym ja zobaczyła wczesniej to bym zaczeła sie obawiac itd, a tak to nie bede sie denerwowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
O to ja bym chciała do takiej szkoły chodzić 😞 Ale nie dam rady.POdobno u nas w mieście też są takei zajcia ale bardzo daleko ode mnie a ja swoich łobuzów nie będe zostawiać w domu. To bardzo ciekawe. Napewono bym się trochę podszkoliła. I przydało by mi się wyrwać trochę z domu i posłuchać madrych ludzi. Własnie znalazłam stronke i widze ze jest.@ godzinki w tygodniu. Tylko czy trafię na zaczęcie. Muszę sie dowiedzieć i będe kombinować.Dam radę chyba sam.Bo z partnerem nie da rady 😞 U nas jest chyba za darmo.
http://www.puls-walcz.pl/?k=strony_p&m=&ns=13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja rownizez sobie zwiedzanie darowalam ino zadzwonilam i porozmawialamz sympatyczna pania 🙂 rownziez chce ja dopiero zobaczyc jak zaczne rodzic 🙂
a mdo szkoly rodzenia tez nei ide bo moj ciagle w delgacje wiec doszlam do wniosku ze nei ma to sensu jak bym miala sama chodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...