Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Otlesia napisał:
Byłam u gin. ja to oni mówią "jeszcze wszystko pozamykane" 🙂 Mały ułożony podłużnie główkowo, wszystko jest ok. Ostatnie usg mam za 3 tyg., wtedy też będę miała GBS. Gin. mi powiedział, że raczej nie będzie "przenoszenia" dzidziusia; główkę Jasiu ma bardzo nisko, pewnie dlatego tak biegam do wc 🙂 W każdym bądź razie wszystko w porządku 🙂 Czekamy do 7, na ostatnie usg 🙂

Wszystko dobrze i to jest nawjażniejsze! Teraz tylko czekanie na usg. 😉 Dla Ciebie również całuski Otlesiu 😘 i do jutra! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paulisio nie wmawiaj sobie takich rzeczy! 😞 On się może, owszem, bawić pępowiną, ale nasze dzieci są na tyle mądre, że sobie krzywdy nią "tam" nie zrobią. Zresztą tak nas stworzyła też natura... Ewentualne (!) komplikacje powstają raczej podczas porodu... ale i z tym sobie lekarze już zwykle radzą! Nie zamartwiaj się niepotrzebnie. Może mały chce w ten sposób odwrócić Twoją uwagę od smutnych myśli? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki
bylam dzis na wizycie u lekarza i wszystko jest w porzadku, wyniki badan tez 🙂 . Nastepna wizyte mam za 2 tyg i wtedy bede miala pobranie na te GBS, a pozniej za nast dwa tygodnie (czyli za miesiac) mam kolejna wizyte.
Na szkole rodzenia uczylam sie rodzic glowke i na koniec byl dlugi relaks (jaka plyta facet tam gadal, szum fal i mewy) i wiecie co zasnelam 🤪 naszczescie obudzilam sie przed koncem 🤔
Sathi szkoda ze tak Ci sie nie podoba ta szkola rodzenia u mnie jak na razie bardzo sympatycznie jest i naprawde sie ciesze ze tam chodze.
Marzi co do depilacji to dzisiaj wlasnie przed wizyta musialam sie z tym zmierzyc 🤢 i nie bylo za fajnie. Musialam w jedenj rece lusterko trzymac a druga sobie radzic... ech 🤢
Marzi pytalas o staniki dzis sie dowiedzialam ze w Fashion house (piaseczno) w triumph (chyba tak to sie pisze) staniki ciazowe sa za ok 25zl! Ewentualnie mozesz jeszcze zobaczyc w Factory.
Co do coca coli to ja sobie pozwalam od czasu do czasu. Przed ciaza jej nie pilam bo jakos mi nie smakowala ale teraz czasem mam na nia straszna ochote 🙂
Maiha ja tez uwielbiam sery plesniowe! Szczegolnie lazury strasznie za nimi tesknie. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja chwiliowo odwrotnie... hi, hi, cieszę się, że tą piłkę ogląda bo mnie zaczęło mdlić... ale mam spokój... :P 😉

Wiecie co? Ja tęsknie za koglem-moglem (tak to się pisze?). Jak widzę jak ktoś... no nie ktoś, tylko w sumie zwykle moja mama - sobie albo młodszemu bratu uciera, to mi ślinka cieknie. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie oglądam żadnych programów o chorych dzieciach-jak coś w tv leci to zaraz zmieniam program po co mam o tym myśleć-bo wiem że bym się tym przejeła

co do okolic intymnych to ja tak jak iwonka robie depilację tylko przed wizytą u lekarza,ale nie ejst to całkowita depilacja ale okolice bikini a po z atym mój lekarz bada mnie około 1 minuty a ja bym się musiała męczyć z godzinke żeby się dobrze wydepilować więc stwierdziłam że nie warto:P

ja ciuszki dla dizecka wyprałam i wyprasowałm juz jakis czas temu chyba z 3 miesiace temu zawinęłam je w czyste reczniki i włożyłam do szafki 🤪 a nowych rzeczy nie prałam bo tak sobie pomyślałam że jak sie je wypierze to nie są juz takie ładne-te ciuszki z misia tracą urok, becika też nie bede prała przecież jest nowy w foli zapakowany więc nie widze sensu prania go tak samo jak kocyka-przynajmaniej ja nie bede prała:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej ale bym coś zjadła ale jakieś konkrety np. zupę brokułową-ale chyba za późno na gotowanie chyba sobie taką zrobię na śniadanko:P musze jutro coś pysznego na obiad mężowi ugotować na obiad bo to bedzie nasz rocznicowy obiad-ciekawe czy mąż będzie pamiętał chociażby o kwiatku dla mnie 🤔 ach ide się mleka napić bo zaraz mi żołądke zassie z głodu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwczynki jestem,troche nie w humorze przez mojego M bo ....a zaczne od poczatku;

na 17 bylismy umowieni do lekarza,oczywiscie weszlam godzine pozniej bo byly opoznienia,w ciazy przytylam od poczatku 10 kg,wlasnie o to sie posprzeczalam z moim m bo jak wam pisalam ja juz przed ciaza swoje wazylam a teraz dodtkowe 10 to wiadomo,wmawia mi ze ja juz nigdy nieschude,bo przed ciaza tez tak odkladalam obiecalam mu ze jutro zaczne i tak kazdego dnia go zbywalam,ale dla mnie to trudne,tak z dnia na dzien ze wszystkiego zrezygnowac,wiadomo po urodzeniu Szymusia wezme sie za siebie ale to dla wlasnego dobra i zdrowia,kiedys sie odchudzalam zanim sie poznalismy to w ciagu 6 miesiecy schudlam 25 kilo,fakt wygladalam super,ale dieta polegala na jedzeniu pieczywa chrupkiego i piciu wody nic pozatym,to mialam pozniej problemy z wlosami,cere 50 letniej babci,ale co faceci sie za mna ogladali 🙂 jak poznalam mojego M to juz przestalam sie odchudzac i co nastapil efekt jojo ,doluje mnie tym ze wmawia mi ze nieschude po ciazy a ja mu jeszcze pokarze...
Dobra bo zanudzam was...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wizyty u lekarza;
wszystko dobrze,badania w normie,Szymus ulozony glowka w dol,krecil sie n tym usg ,wierzgal nozkami moj maly pilkarz 🙂
lekarz powiedzial ze gdybym teraz urodzila to dzidzius bylby bezpieczny,ale kazal poczekac przynajmniej do 38tyg,powiedzial ze brzuszek mam juz sporawy, a dzidzius wazy 2,5 kg :P

TERMIN MAM NA 28 PAZDZIERNIKA

Nasz synek bedzie mial dwa imiona Szymon i Tadeusz(po tacie mojego M )tesc zmarl w wyniku wypadku 😞
i spojrzcie sobie do kalendarza z imienimami moj M i ja bylismy w szoku Szymus ma sie urodzic 28 pazdziernika a wtedy sa imieniny Szymona i Tadeusza moze to jakis znak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko nie martw się na zapas-spokojnie wrócisz do wagi sprzed ciąży-nie od razu ale kiedyś napewno:P

ja jak poznałam mojego męża 6 lat temu to ważyłam nie wiele ponad 50 kg-jak oglądam zdjęcia to aż łezka się woku kręci że taka szczuplutka byłam a teraz w lutym prezd ciążą ważyłam juz 65 kg 😮 i mój mąż ciągle mi mówił że mam coś ze sobą zrobić bo jak bede wazyła więcej niż on to mnie zostawi-wkurzał mnie tym ale teraz mi nic już nie mówi ale ja sama po ciąży zabieram się ostro za siebie bo fakt sama uwarzam że się troche zaniedbałam-i chce wrócić do wagi 55-58 kg mam nadzieje że mi sie uda sama bym się lepiej w tedy czuła-ach też się rozpisałam ale ten temat mnie denrwuje bo też mnie moje zbedne kilogramy denerwują 😞 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie będzie chyba wielkie pranie w październiku. 🤪 Muszę rozejrzeć się tylko za proszkiem dla małych alergików, gdyż i ja i mój M takimi jesteśmy, więc mały może też niestety być. 🥴 Mam nadzieję, że do tego czasu będę już miała konkretniej z mieszkaniem, meblami na ciuszki małego, etc. Tylko to na swoim, a po urodzeniu i tak będę jakis czas w rodzinnym mieście. Hm, nie pomyślałam, ale tutaj nie mam gdzie dać małego ciuszków. Oj, będę to musiała przedyskutować z mamą. Dobrze, że w porę o tym pomyślałam... ☺️

Marzi (nie zanudzasz!) wybacz, ale Twój M niezbyt miło się zachował. Przecież jesteś w CIĄŻY! A 10 kg, wg. mnie jak na ten stan to nie jest dużo - wręcz idealnie, zwłaszcza jeśli wcześniej ważyłaś ciut więcej. Może niech po ciąży dietę zacznie razem z Tobą? Tobie by było łatwiej, a sam by zobaczył jakie to "przyjemne". Zresztą przecież chyba też nie wyobraża on sobie, że kobieta w połogu będzie przechodzić na ostrą dietę? Jeżeli będziesz karmić piersią to też będzie ważne abyś zdrowo jadła. (Zresztą dużo osób twierdzi, że karmienia sprzyja stracie wagi.) Nie słuchaj co on Ci "truje", nie powinien ze względu na Twój stan i w ogóle też nie powinien się teraz obchodzić Twoją wagą! 😠 I nie daj sobie wmówić, że nie schudniesz - uda Ci się, tylko na spokojnie, jeszcze nie teraz. (Przepraszam, jeśli Cię uraziłam pisząc tak, ale poniosło mnie. Dziś mam dzień łatwego wytrącania z równowagi. 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach, Marzi i cieszę się, że u małego Szymka Tadka wszystko wporząku! Piłkarzyk mówisz? Może kiedyś będzie grać razem z moim Witkiem? 😉
O i z listopadówki stałaś się październikówką! 😁 Czyli bardzo-wczesną-listopadówką. 😁 😉
Co do kalendarza to zbieg okoliczności, rzeczywiście, ciekawy... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przesylam wiadomsoc od Jagody(jej siostra pisze.Pozdrawiam)

"Witajcie ja niesety pisze ze szpitala

Zostaje w nim do konca ciazy..... czyli do 18.10 bo wtedy mam zaplanowane CC(1 rocznica naszego slubu) Ale ja wiem ze do tego czasu nie dotrwam.....Czuje masakrycznie psychicznie.....

Boje sie o siebie O Julka o wszystko....
MAM dosc....

buzka kochane...."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczynki za slowa otuchy,ja mu jeszcze pokaze :P :P

Wizyte u swojego gin mam za 4 tyg. wtedy ma mi dac skierowania do szpitala,i na ktg bo z miesiaczki porod wypada mi na 10 pazdziernika wiec chce mnie wyslac zeby sprawdzic ...

Musze ale to tylko dla siebie isc jeszcze na ostatnie badanie 4d le to w przyszlym miesiacu,teraz lekarz mowil ze obwod glowki szymusia to 9 cm jezeli dobrze uslyszalam,co do napinania sie brzuszka to powiedzial ze jak maluszek sie kreci to brzuszek tez sie wtedy lekko napina..

Pytalam sie o te badania GBS powiedzial ze na nastepnej wizycie mi pobierze,a probke oddam u siebie koszt ok 40 zl.za to badanie

Asiu ty rodzisz na Madalinskiego,moj lekarz powiedzial ze u ciebie w szpitalu podobno wymagaja tego badania u mnie nie,ale chyba i tak zrobie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 Jagoda trzymaj się i nie martw,wszystko będzie dobrze,główka do góry,pamiętaj że zawsze musisz być dobrej myśli,Twój nastrój też wpływa na Malutkiego.Dlatego musisz być dzielna dla Niego 🙂
A My prosimy o wiadomości 🙂
Pozdrowienia dla Jagody 😉 i niech się tam trzyma dzielnie.
Buziaki od listopadówek :P trzymamy kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to juz nie sprawdzam tych termniow bo u mnie tylko dwa dni roznicy sie pojawiaja pomiedzy miesiaczka a USG.
Co do wagi to mozesz swojemu M powiedziec ze ja przytylam 16kg a przede mna jeszcze 7 tygodni.
Mysle ze jakos to pozniej z moja waga bedzie. Fajny przyklad miala ta kobitka z bloga co Akigo wkleila adres www. W jej galeri bylo pokazane jak wygladala po tygodniu od urodzenia, schudla bodajze 11kg 🤪
Mi z niedoczynnoscia tarczycy trudniej jest zrzucic kilogramy a o wiele latwiej przybrac na wadze ale jesetm pelna nadzieji.
Wiecie co dzisiaj sie wzruszylam... jechalam sobie w autobusie i tak myslalm o tym porodzie i wyobrazilam sobie moje malenstwo jak juz wyjdzie na swiat. Przeciec ono bedzie takie malutkie, bezbronne, spuchniete i placzace 🙂 az normalnie lezka mi sie w oku kreci jak o tym pomysle... takie bezradne, zdane tylko na mnie... ech chyba to bedzie najwspanialsza chwila w moim zyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...