Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej brzuchatki i polki na piwko 😉

ja wlasnei wrocilam ze szpitalnej kontroli - badania.. okazalo sie, ze mam za wysokie cisnienie - po raz pierwszy chyba w zyciu 140/100 ale innych negatywnych objawow brak jak np. bole glowy, opuchlizna, problemy z widzeniem... wiec nie wiem czy mam sie bac czy nie... karza mi za dwa dni isc zmierzyc cisnienie do ogolnego lekarza a w razie jakies negatywnych objawow lub utrzymujacego sie wysokiego ciesnienia - zjawic sie szybko w szpitalu -hmmmm powinnam sie obawiac ze cos nie tak?? Co myslicie?? 🤨 Ogolnie czuje sie super, no moze ciut zmeczona pobudka o 6 rano ze wzgledu na te szpitalna wizyte!
Jesli wszystko bedzie ok to mam sie zglosic znow na badanie za tydzien w srode tj. 4listopada a jeden z moich terminow to 5 listopad.... powinnam pojechac z torba szpitalna?? ehhh tylko mnie nastraszyli w tym szpitalu dzis...
Ja sobie i dzidzi daje jeszcze okolo 2 tyg mysle ze WIELKI dzien nastapi gdzies w polowie listopada najblizej 11-go...


ja też zazdroszczę
i wiecie co... chyba wolałabym cc..
byłam za porodem naturalnym ale teraz mi sie zmieniło
tzn chciałąbym i tak i tak hehehe
obawiam sie tego bólu, ewentualnych komplikacji, tego że dziecko sie umęczy ale z drugiej strony chciałąbym "to" przeżyć
już zaczyna mi odbijac na końcówce hehe nic -tylko rozymslam ciągle

beatsz -ja czuje - mysle tak samo wiec nie jestes odosobniona :P

leniuszku - mus jablkowy -mmmmmmmmm pychotka poprosze o sloik :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandra co do innych objawow to przeciez pisalas ze Ci nigi strasznie puchna... co do musu to robilam go pierwszy raz i wyszedl calkiem smaczny do nalesnikow bedzie w sam raz.:P
Obiad tez smakowal (na szczescie bo moj M to wybredny jest). Zastanawiam sie co teraz robic hm... on spi, maluch w sumie tez chyba spi bo jakos tak slabiej sie rusza na razie sie nie bede niepokoic chociaz u niego to dziwne ze ma taki cichy dzien moze sie obrazil... 🤔 ? Za te moje ciagle gadanie ze zlosliwiec bedzie 🤔
Moze przejze jeszcze raz swoja torbe do szpitala? I wyjme na wierzch ten szlafrok i kapcie zeby potem nie szukac. Kurcze przeciez ja nie mam koszuli do porodu? 🤢 Bede chyba musiala jaks swoja dac na zmarnowanie.
A i wlasnie wczoraj poprosilam swojego M o pomoc w ogoleniu tego miejsca ktorego juz wogule nie widze. Zapieral sie rekami i nogami ze strachu ale wkoncu sie zlitowal nade mna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku - puchly mi stopy to prawda ale jakies 3 tyg temu jak latalam jak oszalala w poszukiwaniu wyprawki, po urzedach, szpitalach - po 14h na nogach ale wtedy ciesnienie bylo ok.. poza tym lekarka pytala sie o dlonie a nie stopy 🥴 ..teraz czuje sie dobrze, oszczedzam siebie i nogi bo wszystko gotowe... a cisnienie wysokie dzis mialam (moze za wczesnie wstalam:P)... jeszcze wczoraj bylo w normie.. wiec nie rozumiem co jest nie tak...no nic pojde je zmierzyc jeszcze w piatek i zobacze...
...moze tez sie zakwalifikuje na cc przez to?? Iwonka miala wysokie i dlatego ja pocieli 😉 ale za to jak ma fajnie juz dzidziulke przy sobie 😁 Ciekawe kiedy ja zobaczymy na naszym forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olusia - ja sie pytalam dzis tej lekarki kiedy mam przyjechac rodzic, to ona mi powiedzila, ze albo jak bede miec skurcze czesciej niz 10min albo jak mi wody odejda... wiec tak zrobie... jak mi odejda wody to mysle, ze moze wezme jeszcze prysznic czekajac na przyjazd mojego z pracy zeby mnie zawiozl do szpitala... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia ja jak bede miala skurcze tak co 5 min to wedy pojade a co do wod plodowych to zaczekam troche w domu moze jakies skurcze sie pojawia a jak nie to wezme kapiel, moze cos tam zjem i poczekam na mojego M i pojedziemy. Wody plodowe przez caly czas sie wytwarzaja nawet jak odplyna tak wiec maluszkowi nic nie zagraza. Kiedys Otlesia pisala po ilu godzinach trzeba jechac do szpitala ale juz nie pamietam dokladnie.
Tez ogladam tvn i niektorym poloznym to bym cos powiedziala albo gorzej zabilabym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku a czemu data urodzenia 01.11 miała by świadczyć o tym, że ma charakter po tacie? 😁

Kukunari skoro nie masz dodatkowych objawów to zaczekaj te dwa dni na drugi pomiar ciśnienia... I oczywiście w miedzy czasie "nasłuchuj" dzidzi... No nie wiem, w każdym razie ja bym tak zrobiła.

Olusiu tak, tak mi mówił gin - jak odejdą nagle wody - chlup! - to mam jechać... 😉

Ja się dziś nalatałam... Nie tak dużo jak na osobę w stanie przeciętnym, ale dużo jak na ciężarną, he, he... A przynajmniej tak to już czuję. 🤢 Jak chwilę gdzie dłużej pochodzę/postoję to tak mi już maluszek ciąży, heh. I chyba mi jeszcze brzucholek urósł w ciągu tego tygodnia... Oj nie chyba, ale na pewno! 🤪 Wam też się jeszcze powiększają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kilka cennych wskazowek::P

-zajecie miejsca siedzacego w autobusie
*poprawnie http://i242.photobucket.com/albums/ff183/cptlzr/pregnancy-tip-10-1.jpg
*niepoprawnie http://i242.photobucket.com/albums/ff183/cptlzr/pregnancy-tip-10-2.jpg
(choc niektorych nalezaloby tak potraktowac) :P
- sluchanie muzyki w brzuszku
* http://i242.photobucket.com/albums/ff183/cptlzr/pregnancy-tip-11.jpg
- pakowanko do szpitala
* http://i242.photobucket.com/albums/ff183/cptlzr/pregnancy-tip-14.jpg
- droga do szpitala
*poprawnie http://i242.photobucket.com/albums/ff183/cptlzr/pregnancy-tip-15-1.jpg
* niepoprawnie http://i242.photobucket.com/albums/ff183/cptlzr/pregnancy-tip-15-2.jpg

🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
RATUNKU!!!!!!!!!! ta zgaga mnie zabije!!!! czuje, że mam juz cały przełyk wypalony, rany to jest nie do zniesienia i nic nie pomaga!!!

Paulinka mi juz od 3 tyg brzuch stoi w miejscu, mierze sie kilka razy w tyg i cały czas jest 112cm/113cm , waga chyba też stoi w miejscu od 2-3 tyg.

Sandra z wysokim ciśnieniem nie ma żartów. Jak masz rtaką możliwość to zmierz sobie w domu,kontroluj to, a jak nie masz czym zmierzyć to poproś w aptece napewno Ci nie odmówią.

Mnie to nie powinni wpuszczać do sklepów dziecięcych hehehe troszke pozbyłam sie pieniążków:P
i wkurzyłam sie bo kupiłam grzechotke z muzyczką a jak otworzyłam to muzyczka nie gra 🤨 zadzwoniłam do sklepu i na szczęście nie ma problemu z wymianą:P
jeszzce 3 godz i wizyta, jejku jak mi sie dłuży ten czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi bo ja jakos nie chce (w sumie nie wiem czemu) urodzic 1/11 wiec skoro wtedy sie zacznie to bedzie zlosliwe malenstwoo tak jak jego tatus:laugh: zert oczywiscie:laugh: wszystko jedno wazne zeby bylo wszystko dobrze z malym. Fakt chcialam urodzic w pazdzierniku ale niech sie dzieje co chce:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata ja wczoraj sie caly dzien meczylam nic nie pomagalo a wszystko przez orzechy laskowe kurcze wiecej ich nie rusze masakra totalna byla zasnac nie moglam az mi sie wymiotowac z tego wszystkiego chcialo a dzisiaj sasiadka przyniosla mi ciasto pyszne kurcze zjadlam kawalek i znowu cierpialam bo ciasto bylo z orzechami wloskimi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tak od września mam zgage dzień w dzień! może przez ten okres z 10 dni miałam spokoju! tak to non stop! dostałam od mojego gin leki na recepte gasec gastrogaps i wtedy też miałam ulge ale nie mogłam tego brać cały czas. Dzisiaj sie zapytam czy znowu moge jeść te tabl bo niewyrobie! te wszystkie rennie itd nic nie dają 🤨
WŚCIEKNE SIE ZARAZ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro pilnuj ciśnienia,ale wydaje mi się że będzie wszystko dobrze 😉

Olusia ja mam jechać do szpitala dopiero jak skurcze będą co 4min i to regularne,a szybciej nie ma co się śpieszyć,w domku to w domku,pochodzisz,poleżysz,zrobisz co będziesz chciała i co Ci będzie pasowało,a tak szpital i leżeć,i czekać echh to nie dla mnie.

Paulinko mi tak zaczął brzuchol ciążyć że już bym chciała iść rodzić 🤨 ciężko mi się oddycha,taka pełna się czuję cały czas 😞 brzuch mam twardy jak kamień 😞 no i rośnie mi cały czas,teraz ma 123cm,a niedawno miałam 120cm ☺️

Beatko ja już na temat zgagi się nie wypowiadam,nic mi nie pomaga,potrafi mnie budzić w nocy,aż na wymioty mnie bierze 😞 czasami nawet mam takie palenie że jak się schylę to niestety ale toaleta murowana 🤨

Asiu heh przyszła chrzestna Naszej Małej urodziła się 1/11 🙃 może chrześniaczka pójdzie w jej ślady 🙃

Mała wczoraj jak mnie tak bolało to tak wywijała,że wydaje mi się że czuję ją tylko z jednej strony 🤨 dziwne ale takie mam uczucie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmm asiu że ja nie mam takiej sąsiadki która by mi ciasto przyniosła :P:P

kurde nie oglądałam tych rozmów w końcu bo teściowa przyszła, zaczełyśmy gadać, nawet sobie nie nagrałam, a chciałam obejrzeć kurcze.

sandra fajne fajne hehe te obrazki .... ale co do miejsca siedzącego (ustąpienia)to przecież obydwie sytuacje były poprawne :P:P:P hehe


a ja się wczoraj dowiedziałam że mojego męża babcia ma raka jelita :/ ... może żyć tylko 2 dni a może przeżyć miesiąć. nie wiadomo. kurcze. nie dowiedzimy jej bo ona w gorzowie wlkp mieszka, szwagoer się wybiera może w weekend by jeszcze z nią pobyć trochę. ona sama nie jest poinformowana .. ma chybaa 70 lat i syn jej nie powiedział. w sumie to może dobrze. kurcze moja starsza Zuza urodziła się w dniu śmierci dziadka - męża tej babci ... kurde by i babcią teraz się nie zgrało .. 🤢

jejku kto to tam opowiada o skurczach w nocy ?? .. rety może to faktycznie już 😁 😁 ... rety a mnie coś dzisiaj też brzuszek się napina 😁 😁 ... co do wód płodowych to mi nigdy nie odchodziły ... przebijali, ale z tego co mówiła karola to chyba właśnie jak chluyupną to od razu trzeba jechać, jak się powoli sączą to czekamy na skurcze, a jak są zielone to natychmiast trzeba się pojawić w szpitalu !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku, he, he, no tak... Jeśli by mój taki numer wywinął, to by był złośliwy... ale jak mamusia. 😉

Gosiu może to tylko takie uczucie... Może do tej strony gdzie ją nie czujesz jest odwrócona pleckami? Ja tak czasem mam, że cała lewa strona mi faluje, wygina się, a prawa jest jednolicie gładka... I tak mi się wtedy zdaje, że mały boczkiem leży. 😉

Kasiu wiadomość nieprzyjemna... Ale może rzeczywiście lepiej starszej kobiecie już nic nie mówić? Skoro i tak się nie poradzi... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tzn Paulinko właśnie tam gdzie jej teraz nie czuję to była pleckami ułożona,ale się wypinała i czułam ją z tamtej strony,a po stronie przeciwnej czułam łapeczki i syrki 🙂 a wczoraj jak miałam takie bóle dziwne to tak wywijała,przeskakiwała,że na koniec mówię do mojego że wydaje mi się że przeskoczyła na drugi boczek 🤨 i od tego momentu czuje wszystko po jednej stronie tylko,wypina się itd z jednej tylko strony 🤨

Kasiu dokładnie nie ma co już mówić,bo całkowicie się załamie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu ja się tak źle czułam przez kilka dni że nie miałam siły - dosłownie - wstać z łóżka !! a tu śniadanie dzieciom itp myślałam że do siebie nie dojde. ale wziełam kupiłam sobie żelazo bo znów nie brałam jakiś czas a miałam brać i jakoś mi lepiej 🙂. widocznie znów spadała mi hemoglobina czy coś ... a teraz mi niedobrze .... bleee a jeszcze bym kromeczke z szyneczką zjadła :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba wszystkie sie takie "wyrzute-wyplute"czujemy im blizej konca...
ja staram sie byc pozytywnych mysli i chyba wmawiam sobie bardziej, ze sie dobrze czuje.. hehe a potem w to wierze 😉

moze ja jakas dziwna jestem ale chyba spodziewalam sie takich objawow pod koniec i dlatego jakos to znosze bez jeczenia... nikt nie mowil ze bedzie lekko :P
...dzis np. czulam sie jak ociazaly slon... w sklepie zlapal mnie skurcz, ze chialam sie na podlodze polozyc hehe a pozniej ciagle mnie cos kłuło w "malej" i wez tu wyjdz z domu 🤨
...nawet nie panikuje za bardzo z tym wysokim cisnieniem - nie wiem czemu - wczesniej to bym przeryczla pol dnia ze strachu i z obawy o mala a teraz takie pozytywne mysli sie mnie trzymaja... czyzby to te zludne hormony szczescia w ciazy???

ide sie nazrec czosnku bo Iwonka mowila, ze zbija cisnienie 🙂
zaraz potem dolacze pewnie do grona cierpiacych na zgage :P
ehhhhhhhh zycie jest piekne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAsiu przykro mi zpowodu babci 😞

Ja w cąłej mojej ciąży czuje dziecko tylko po prawej stronie i tak dziwnie bo lewą strone brzucha mam mięciutka i pusta :P a w prawej stronie skrywa się moja córeczka hehei kopniaki czy wygibasy czuje po prawej stronie 🙂

a ja mam do was kilka pytań 🙂 bo tak lekarz powiedział ze mam jechac od razu do szpitala jakby mi się:
1. stawiał brzuch?? jak mam odróżnić stawianie się brzucha od wypinani się mojej córeczki??
2. jak będą mi się sączyć wody płodowe-jak mam je odróżnić od zwykłych upławów??
był 3 warunek ale go już rozumię , jak zaczne odczuwać słabsze ruchy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...