Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
JA tylko napiszę Wam co mi powiedział gin.; Wasze wypowiedzi nadrobię jutro, bo dziś padam...
Rozwarcia brak, szyjka miękka trochę skrócona...mam przyjść do niego na ostatnią wizytę 3 czyli wtorek sprawdzić czy coś się ruszyło... l4 do 12.... Jeśli nie urodzę do 12 to do szpitala... miałam podwyższone RR i w domu musiałam po odpoczynku jeszcze je skontrolować i zadzwonić do niego, ciągle w granicach normy...teraz muszę mierzyć c kilka godzin, by nie przegapić wdrożenia tabletek... no to chyba wszystko napisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
maiha napisał:
a ja mam do was kilka pytań 🙂 bo tak lekarz powiedział ze mam jechac od razu do szpitala jakby mi się:
1. stawiał brzuch?? jak mam odróżnić stawianie się brzucha od wypinani się mojej córeczki??
2. jak będą mi się sączyć wody płodowe-jak mam je odróżnić od zwykłych upławów??

co do 1. stawianie brzucha? jak juz pisalam mam takie twardnienie brzuchola ale czy to to czy cos innego?
co do 2. saczenie wod plodowych? ja mam caly czas dylemat czy to sluz jest taki plynny czy to wody plodowe? bo sluz swoja droga a na okolo sluzu mokra plama.
znowu dopadla mnie ZGAGA bleee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sobie darowalam bo mi lekarz powiedzial ze jak chce wywolac porod to nie zadne herbatki tylko seksik 🙂
ale mi sie maluch wierci a jeszcze kilka godzin temu narzekalam ze jest za spokojny :P
wlasnie sie zastanawiamy czy nasz pies nie ma cukrzycy 🤔 dopiero ma 15 mies ale objawy sie zgadzaja 🤨
a mnie dzisiaj cos tam kluje od srodka i troche rwie.
Sandra a Tobie jak sie brzuszek opuscil to nie powinnas chyba miec zgagi... ale jesli masz to wspolczuje u mnie to tragicznie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku to zdałoby się z psinką udać jak najszybciej do weterynarza i upewnić. 🤔

Ciekawe jak Marzi i jej kotka... 🤨


Mały daje mi niesamowicie popalić... Ale za to nakręciłam to na filmiku, co prawda aparatem fotograficznym, ale jest. 🙃 He, he, momentami się martwię, że te jego syrki rozniosą mi żebra w drobny mak... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie zdania na temat tej herbatki sa podzielone bo jedni twierdza ze przyspiesza porod wywolujac skurcze a drudzy ze ma odpowiednio wczensiej wzmocnic miesnie macicy aby skurcze byly bardziej efektywne co ulatwi wydanie dziecka predzej na swiat w sensie nie meczac sie dlugo podczas porodu.... no i teraz masz babko placek
z koleji wiesiolek - pomaga w osiagnieciu rozwarcia szyjki macicy co sprawi, ze porod bedzie postepowal szybciej. (znaczy moze sie zaczac przed 40tyg??) Nalepiej brac max. 5 kapsulek dziennie od 38-go tygodnia ciazy.Czasem polozne zalecaja stosowanie wiesiolka dopochwowo
to ja juz nie wiem brac czy nie brac ??? moze wypije jedna herbatke i jak zaczna mnie lapac skucze czesciej niz wczoraj to zrezygnuje ale jak nie bede odczuwac wiekszych/momentalnych zmian to czasem sobie wypije 🙂 bo ja bym chciala aby ten porod sie nie przeciagal godzinami... ale jeszcze teraz bym go nie chciala przyspieszyc...

leniuszku ja zgagi mialam rzadko przez cala ciaze i wystarczyla szklanka mleka i zaraz nic nie czulam... ale po czosnku (ktory teraz biore na cisnienie) mialam nawet przed ciaza wiec wysokosc brzuszka w tym wypadku chyba nie ma znaczenia...
a jak mi paachni z buzki hiiiiii :whistle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEY HI HELLO!

dziś chyba znowu pierwsza tu jestem, co za śpiochy hehe 😆

A więc podsumuje wczorajszą wizyte:

wyniki moczu o wiele lepiej
ciśnienie super
szyjka długa i zamknięta
na zgage moge brać Gasec- to jest moje wybawienie 🙃
04.11. mam KTG w szpitalu
10.11 albo 12.10 usg, które ma chyba już ostatecznie stwierdzić czy wszystko w porządku i ile waży dzidziuś

wczoraj tez miałam USG, waży prawie 3500 🙂 dzisiaj mam skończone 37 tyg a wg USG rozwinięty jest na 39 i 1 🙂
wszystkie przepływy bardzo dobrze, widziałam go w 4D - taki słodziak z niego, że bym go juz wycałowała całego 🤪 i widziałam nawet włosy an głowie 🤪

lekarz wymienił mi różne objawy i nawet gdyby odeszły mi wody o 3 w nocy to mam do niego dzwonić co sie dzieje i jechac do szpitala i jeszcze mam mu napisać smsa na jakim jestem dokładnie oddziale itd.

Super, ciesze sie, ze sie przejmuje, że nawet w środku nocy mam obowiązek do niego zadzwonić 🙂 i wtedy oczywiście postara sie mnie znaleźć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a odnośnie wód plodowych to raczej nie da się tego pomylić z upławami i nie da się tego nie zauważyć.
Tzn. z tego co mi mówiły różne mamy, to, że czopu niektóre nie widziały ale wody płodowe da sie odróżnic od upławów, bo to cieknie i jest ciepłe 🙂 na początku mało tego leci, i najlepiej wtedy sie położyć i spr czy leci więcej, bo jak sie stoi to dziecko główką zatyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ja to już zaglądałam o 6 rano,ale tak sobie myślę że nie będę pisać bo toć szok,o której można buszować ☺️

Gadam z mamą już na skype 🙂 ale głodna jestem,chyba pora na śniadanko :P

Beatko fajnie że wszystko w porządku 🙂 już niedługo będziemy ściskać swoje Maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandro ja chciałam kupić sobie tą cherbatkę z liści malin na zmiękczenie szyjki macicy ale nie ma u nas :/ .... no to nie będę kupować, a ja piłabym ... z tym wiesołkiem bym się też zastanowiła.

a ja ostatnio wstae - o takiej godzinie :whistle: ale przynajmniej moja noga wygląda dosyć ładnie 🙂 🙂 a tak była sina od moich żyalków 😞 będę musiała coś z tym zrobić jak po ciąży mi nie przejdzie .... ech ... 😞

no nic ide zbuszować lodówkę - coś tam jeszcze w niej jest :P choć dwa dni w sklepie nie byłam hehe .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do brzuszka to ja wam powiem że ja go trzymam dosyć dosyć ... znaczy mięśniami. ostatnio zobaczyłam, nie byłam tego świadoma. pokazałam mężowi mówie zobacz - a on że normalnie mam brzuch, i wyluzowałam się całkowicie i mówie a patrz teraz - i zrobił 🤪 taakie oczy i mówi że na prawdę jest nisko. nie widziałam że tak umiem dosłownie dźwigać synusia całymi dniami - nie poddając się grawitacji 🙂 co do założenia nogi na nogę - czuje opór 🙂

oki ide bo jeszcze do biblioteki mam się wybrać po książeczki do czytania 🙂

musiałam edytować bo mi zjadło część wpisu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał:
a jak mi paachni z buzki hiiiiii :whistle:

Sandra to tylko Cie calowac:P

U mnie bez wiekszych zmian wlasnie wstalam tzn spie teraz na maxa nawet jak mi sie nie chce to i tak leze. Wlasnie zjadlam sniadanko i zaraz z psem na spacer.
Gadalam dzis z ta kolezanka ktora poznalam na szkole rodzenia ona tez ma termin na 2/11 i jeszcze nie urodzila tak wiec sie pewnie spotkamy na ktg w szpitalu tylko musimy ustalic godzine 😁
Beata to niezly ten maluch moj w 37 mial 3285g! Super ze widzialas go teraz w 4d musial wygladac niesamowicie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
otlesiu..znawczyni wyników,mam pytanko ,bo odebrałam dziś wymaz dowcipny i wyszło mi candida species(++) czy to jest to o czym wcześniej dziewczyny rozmawiały że trzeba zrobić na to test?? a z posiewu moczowo płciowego tlenowego mam coś takiego napisane WYNIK BADANIA :flora kolonizująca UWAGI: staphylococcus species .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski ja kurcze potrafie teraz przespac caly dzien:/ a wogole jakie u mnie zmiany jak przez cąla ciąze na sex mowilam fujjjj tak teraz na koniec mam takie checi ze masakra, no ale moj M juz nie chce, bo sie boi i wogole to mowi ze nie bedzie bic syna po glowie hyhy, ciezkie te nasze zycie, ja bylam dzis odebrac z parteru lozeczko bo sasiadka mi odsprzedala lozczeko, materacyk 2-stronny, komplecik nowej poscieli za 200zl lozeczko sliczne bo z polka na dole na pampersy, sami dali za nie 600zl masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...