Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Asiu taki słoneczny żółty heh ale napisałam 🙃

Ostatnio moja mamuśka mi przysłała czekoladki to zjadłam przez noc całą milkę z orzechami ☺️ echh później będę się oszczędzać :P

Mi kiedyś przebiła żyłę,krew się lała jak ta lala,po całej ręce,mi to w ogóle siniaki wychodzą po każdym pobieraniu krwi,nie wiem czemu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Krotka lekcja historii i zwyczajow IE :P

wlasnie Hallowen to typowo irlandzkie swieto - wywodzi sie wlasnie z tych rejonow... Amerykanie przyjeli to po Irlandczykach...
... bo kiedys Irlandczycy do Ameryki imigrowali za praca...tak jak teraz Polacy do Irlandii
W Irlandii (mam wrazenie) to swieto jest bardziej celebrowane niz samo Boze Narodzenie... Z tej okazji przystraja sie domy... organizuje imprezy z przebraniami dla mlodych i starych... na osiedlach z domkami - dzieci chodza po slodzycze pukajac do sasiadow wypowiadajac "slodkosci albo psikus"
a na osiedlach tzw. gettach, na ktorych mieszka element spoleczenstwa... dzieci i podrostki urzadzaja ogniska z drewnianych palet, samochodow i puszczaja fajerwerki...
Tak mniej wiecaj wyglada tutaj to swieto 🙂

Cisnienie wrozki takie sobie...
151/87
147/83
najgorsze to pierwsze...
zazylam tabletke... zbaczymy moze spadnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napewno spadnie..ale pamietaj duzo robi nasza podswiadomosc..tak wiec zero stresu-pelen luz 🙂 ja wczoraj dostalam karte ruchow do wypelnienie.dala mi ja bez slowa pielegniarka ..wiec powiedzialam jej uprzejmie 😉 ze to moja pierwsza ciaza i czy moglaby mi wytlumaczyc jak to wypelniac..przed chwila ucieralam zoltka do ciasta i przypomnialo mi sie dziecinswto w domu..jak robilo sie kogel mogel..ucieralo sie tak na bialo..czasem z dodatkiem kakao.mmm palce lizac 😆 ciza dzis..moze jakas niunia nam przybedzie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisio kogel - mgel...mniam! U mnie to robiono samo żółtko z dodatkiem cukru... :P

Kukunari zadzwoń może do kogoś, kto mógłby ewentualnie do Ciebie wpaść by Cię "popilnować". Albo chociaż kogoś, kto wiesz, że ma taką możliwość - poproś, że słabo się czujesz i niech ta osoba zadzwoni do Ciebie, np. za 15 min. Jakbyś nie odebrała to wtedy będzie wiedzieć, że potrzebujesz tam na miejscu pomocy...
I pisz tutaj byśmy się nie martwiły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:laugh: Żyraf :laugh: nie mogę :laugh:

Malowanko idzie w dobrą stronę,ja uczestniczę czynnie :P cała w kropkach jestem :laugh: mój robił rogi itd,a ja jechałam sobie ścianki wałeczkiem,teraz jeszcze listwy i drzwi chyba też wymalujemy a co tam 🙂
Szkoda że wszystkiego nie można robić jakby się chciało,ale tak to jest na wynajmie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ocknelam sie - nieco...
ehhh przed ta tabletka czulam sie niebo lepiej musze przyznac...teraz strasznie zmulona jestem...
polozylam sie przy otwartym oknie - pieknie, bezchmurnie slonko swiecilo.. usnelam chyba... obudzilly mnie krople deszczu na twarzy...
ehhh ta Irlandia... teraz grzmi - burza sie zbliza... i jak tu nie miec problemow z cisnieniem 😞
Nie dzwonilam do nikogo - nie chce nikogo niepokoic moim stanem i zawracac dupy za przproszeniem... wole byc samowystarczalna ale przyznam, ze spanikowalam...

co do imionek...
Żyraf hehe a co to ma byc meska odmiana Zyrafy :P
Z innych dziwnych jakie znam a nosza moi znajomi:
Oktawian, Fabian, Ortest, i moi bracia Sammbor i Sergiusz... paru by sie jeszcze znalazlo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari 3xS 😉
Paulisia a jakie imie by Ci bardziej pasowalo takie polskie tradycyjne czy jakies neutralne albo bardziej nowoczesne?
Sathi no pogo to pewnie nie dam rady skakac ale moze jak sobie o tym pomysle jak skakalam to jakos bedzie mi latwiej i sie rozluznie 🤢
Żyraf hm...? To moze Mrówek tez jest? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra z tego co slyszalam to najwazniejsze jest to dolne cisnienie jezeli jest wysokie to wtedy trzeba sie martwic ale to juz musialaby Karolina potwierdziec.
Co do porodow to moze zlapie ktoras na cmentarzu? Ja sie w kazdym badz razie nie wybieram bylam wczesniej.
Marzi sie nie odezwala, Hania tez nie napisala hm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia moja ciocia jak wybierala imie to wziela kalendarz i zaczela dzien po dniu czytac i wybrala w ten sposob imie. Ewentualnie poszukaj w necie imiennika i tam beda wszystkie imiona i moze jakies Ci wpadnie. Ja sie zastanawialam tez nad Konradem ale tych co znam to ciagle baluja i pija:laugh: choc nie powiem sa bardzo sympatyczni i malo agresywni pija dla przyjemnosci i zabawy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oto imiona "dobre" dla dziecka spod znaku skorpiona:
SKORPION
Agata Brygida Cezary Dymitr Elżbieta Eugeniusz Ewa Grzegorz Hanna Irena Jadwiga Jan Jerzy Joanna Julian Katarzyna Konrad Krystyna Krzysztof Lucjan Magdalena Marek Maria Mariusz Marta Maryna Mirosław Olga Paweł Renata Róża Sebastian Seweryn Stanisława Stefan Szymon Teresa Waldemar Zbigniew Zuzanna

a to strona fajnie na niej opisane sa imiona co znacza jakich maja patronow, kiedy maja imieniny i takie tam:
http://www.imiona.dla-dzieci.org/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo dziekuje za podpowiedzi..Asiu niema znaczenia czy tradycyjne czy nie..poprostu musi miec to cos..pewnie znajac zycie wymysle cos na porodowce jak bedzie juz po..tak na ostatnia chwileSandro-imie Ssambor-pierwszy raz slysze trzeba przyznac ze Twoi rodzice nie narzekali na brak pomyslowosci..a te 3x S to tak przypadkiem?Gosiu-tylko nie podnos rak do gory!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a z tym odklejeniem lozyska to ja nie wiedzialam rowniez...
ja do 7 miesiaca gralam w siatkowke w basenie 🤔 nie wiedzialam o tym...

co do brata... kariera sie zapowiadala i koszykowce i w siatkowce jednak przy takim wzroscie-ciezarze kolana nie wytrzymaly presji 🥴

chyba mi znow cisnienie rosnie bo sie zaczynam coraz lepiej czuc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech tez bym pograla w siatkowke, chcialam w wakacje pograc w badmintona ale tez co slyszalam o tym podnoszeniu rak do gory. Pozniej szukalam w necie i okazalo sie ze rak podnosic nie mozna tylko dlatego ze krew odplynie i mozemy stracic przytomnosc i sie przewrocic. Nie znalazlam nic o tym lozysku 🤨
widze ze dziewczynki niektore zagladaja ale nic nie pisza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga fajny wierszyk 🙂

beatko dołanczam się do życzeń !! 🙂

co do hallowen to moje dzieci ciągle o nie pytają i chciały by je obchodzić. Nie rozumieją czemu u nas się go nie obchodzi a musiały słyszeć w bajce czy w przedszkolu. W sumie fajne święto – zwariowane ale przyjemne dla dzieci 🙂

z imieniem też miałam problem. Ja to też odmiennie miałabym dla dziewczynki, podoba mi się tak Zuzia. Maja i Oliwia. I tak by było gdyby trzecia córa się urodziła. Zuza miała być chłopcem ale tu znów nie wyrosło co trzeba :P:P a miał być Maciuś. Teraz już mi się jakoś odwidziało. Totalnie nie wiedziałam jakie wybrać. Do tej pory nie jestem przekonana. Myślałam nad Filipem, ale ostatecznie będzie kuba 🙂 ….. ale to nie jest jeszcze tak na sto procent :P:P ….

sandro lepiej zawrócić komuś dupe by można było zareagować w odpowiednim momencie. Choćby to swojego faceta zadzwonić by za jakiś czas sprubował się z tobą skontaktować czy wszystko jest ok. dobrze że czujesz się już lepiej, ale by ci nie urosło zbytnio to ciśnienie.

No tak sobota. Ale nie dziwie się że iwonka jeszcze się nie odzywa. Pierwszy dzień w domku 🙂 pewnie już ktoś się „zwalił” na głowę, a nawet gdyby nie to i dzieci pewnie podekscytowane i mąż 🙂 ….. czekamy cierpliwie 🙂

mamuśki jutro listopad :P:P …. nie obijać się :P:P tylko na porodówki proszę :P:P – oczywiście po kolei po kolei :P:P

co do rąk to słyszałam że nie można ale czemu to nie mam pojęcia i nie zwracałam na to uwagi i chyba taki trochę to pic na wodę - kolejne gadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj paula to przykre 😞 .... no to ja już nie podnoszę ... 😞


chciałam wam pokazać, nie wiem czy widzieliście dziewczyne która wygrała mam talent na ukrainie ... 🙂 jak dla mnie to piękne. na końcu ten napis znaczy nie zapomnijcie 🙂

a link :P:P gdzie ja mam głowę hehe :

http://deser.pl/deser/1,97052,6883848,Zwyciezczyni_ukrainskiego_Mam_Talent__sztuka_z_piasku.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...