Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Późno ale zaglądam :P

Moja Malutka nie ma problemu z kupką,wręcz przeciwnie,wali jak mało kto 🤪 :laugh: leży przy cycu,zasypia i sruuuuuuuuu i tak potrafi ze 3 razy pod rząd.

Nie ulewa,nie wymiotuje,także nie mam z Nią jako takich problemów.

Witaminę K podali jej po porodzie w zastrzyku,a tak to nic nie kazali podawać 🤔

Dzisiaj zauważyłam że strasznie jej skórka schodzi na stópkach i na rączkach 🤨 na brzuszku trochę ale niewiele,nie wiecie od czego to może być,nie chce jej oliwką jeszcze smarować,zaczekam może do wtorku na położną 🤨

Karmienie idzie Nam coraz lepiej 🙂 sutki się pogoiły,fakt że dalej bolą jak zasysa pierwszy moment ale już jest lepiej 🙂

I Mała Cwaniara co chwilę przy cycu by chciała leżeć,nie śpi już tak wiele jak spała 🤔 a szkoda heh,leży rozgląda się,a za chwilę już szuka i buzie otwiera :laugh:

Olusia witaj z powrotem 😘

No nic spadam,bo za chwilę pewnie będzie pobudka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂 moja dzidzia robi często kupy i baczki tez jej dobrze wychodzą:P Iwonko może masz rację co do tej witaminy k, bo moja Nadia dostaje ją zaraz po kąpieli, zaraz potem ją karmię a potem jest godzinny maraton bo mała się pręży i płacze-zaczeło się atk dziać dopiero jak zaczełam podawać witaminę k, bo wczesniej tak sie nie działo, ale kazali mi te witaminę podawać więc będę ją dawać, narazie innych witamin nie daje małej, dopiero od 3 tygodnia życia zacznę dawac witaminę D3

Gosiu mojej małej tez schodzi skóra z rączek i nóżek-pytałam o to położną i ona powiedziała ż etak się moż edziać bo to jest pierwsza warstwa skóry która miała styczność z wodami płodowymi i ona się zazwyczaj łuszczy i nie mam niczym tego smarować-wystarczy że kąpie ją w płynie do kąpieli dla niemowląt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Ja dziś po kolejnym maratonie nocny.od 20 do 1w nocy.Nie wiem czy to kolki bo aż tak to się nie pręży.Ani espumisan nie pomaga ani herbata.Eh..., Jutro pewnie położna przyjdzie to pogadam moze coś poradzi.Cyce mnie dzis srasznie bolą bo mała ciągle w nocy je.
Aprpo oliwki to ja mam rewelacyjną. Z firmy AA Mama i ja. Jest świetna bo mała po Jonsonie miała alergie ja z resztą na ręka też dostałam po niej jakiś pryszczyków.Po kąpieli zawsze mała cała oprócz włosów smaruję , masuje i mała ma super ciałko jak kaczuszka. 😉
Dobra ja zmykam! Miłego dnia! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Haniu dziękuję 😘 mam nadzieję że to normalne bo aż stracha dostałam 🤨

Iwonko współczuje 😞 ja jak na razie nie mam takich problemów (odpukać),jedyny problem to cyc,bo non stop by przy nim leżała,nie wiem chyba sobie smoczek z niego zrobiła,a jak jej dajemy smoczka takiego to wypluwa i krzyczy,nie chce dać się oszukać.No i nie śpi za wiele 🤨 po godzince,półtorej i zaś cyc 15-20min i znowu krótka drzemka,oby sobie unormowała,bo ja już na stojąco zasypiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojemu szjkrabowi też schodzi ze stópek i z rączek i z brzuszka jeszcze. ale zmieniłam płyn do kąpieli na oilatum i tylko na rączkach i nóżkach zostało. ewentualne mam go linomagiem posmarować pół godziny przed kąpielą by sobie tak poleżał jakby się nie poprawiło.

iwonka mój synuś od 22 do 1:30 nie spał. to chciał jeść to płakał. na szczęście jeszcze mąż ponosił ale od jutra będzie gorzej. na szczęście potem zasnoł i spał do 6:00 😁 nakarmiłam i znów obudził się dopiero o 10:00 😁 nie spał poleżał porozglądał się nakarmiłam znowu i już śpi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu może to głupie co piszę ale ja wpychałm smoczek na siłe i teraz bierze chociaż czasem dalej wypluwa i się krzywi.Ale jest narawde bardzo pomocny.Chyba że małą coś boli.Wiec próbuj.Naprawde warto.Poczytałam trochę w necie i to chyba są jednak kolki.Sprawde jeszcze dzis w nocy. I maż mi w niemczech kupi lek.Który ktory stosowała moja szwagierka podobno super. I pomaga.Bo żali mi malutkiej strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam smoczek ale mała go zupełnie nie potrzebuje bo tylko godzinke po kąpeili popłakuje i się pręży ale trochę ją ponismy i zaspia więc narazie obywamy się bez smoczka ale w razie czego w stoliku czeka :P ja boje się ze jak dam smoczka to trudno bedzi emie nam potem sie z nim rozstac-wiec moze uda nam sie bez niego choc nie ukrywam ze uwielbiam widok bobaska ze smoczkiem w buzi to taki słodki widok:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja w akcie desperacji jak leżała pół dnia przy cycu też wpychałam,bo już nie miałam siły jej karmić,ale da się oszukać na 5 minut tylko i koniec,już się krzywi,pręży i wypluwa.

Haniu ja też uwielbiam widok Maleństwa ze smokiem w buźce,to takie słodkie 😉

A Nasza Vanesska leży już ponad pół godziny w łóżeczku i cisza,rozgląda się,mruczy heh,bynajmniej spokojnie mogłam pralkę wstawić 🤔 ciężko z czasem,ja pikole,a zawsze mówili że takie Maleństwo tylko je i śpi,u Nas się nie sprawdza 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia co się dzieje?? z czym sobie nie dajesz rady??

ja mam chwilkę dla siebie, choć mała od rana jescze nie spała dłuzej niż pół godzinki-teraz własnie z tatusiem oglądają bajki:P takie brdziej bajki dla tatusia ale Nadii chyba tez się podobają bo grzecznie na rączkach u tatusia drzemie sobie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja byłam na spacerze tak daleko że nóg nie czuję.Nie ma jak spacery Marysia tak pięknie śpi.Teraz nakarmie i zostawie z Adą bo muszę sie wykąpać.Moja Marysia ssie smoka.ale też nie zawsze np jak ją kąpie znaczy jak ją smaruje bo wtedy czasem się denerwuje ze za długo.Albo przed wyjściem na spacer jak jest ubrana.Zasypia też ze smokiem.Ale puźniej wypluwa.
Paulinusia będzie dobrze 😉Kacper robi mi jedzonko ,Ada przebiera Marysie a ja dorwałam sie do kompuera 🤪 Ale już lecę karmić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jutro pójdę na pierwszy spacer. dzisiaj leżakował sobie kubuś przy otwartych oknach przez pół godziny. ja robiłam tak że w pierwszy dzień ubrany jak na spacer przez 10 min, na drugi dzień przez 20 na trzeci przez pół godziny a potem już na spacerek 🙂.ja kompie dopiero koło 19:00 19:30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia ja też mam dzisiaj chwilowy brak mamy 😞 i jakoś mi ciężko 😞 ale myślę że trza sobie radzić,i się wziąć w garść,będzie dobrze 😘

Mała nie ma jeszcze ustalonej pory kąpania 😞 jak się budzi to kąpiemy 😞 echh cały dzień dzisiaj przy cycu,nie mam siły już 😞 przyszłam ponarzekać 😞 na rękach nie chce,nic nie chce,a jak ją do cyca przystawię to pije i śpi.Nie wiem czy to coś ze mną nie tak 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja budze kubusia jak śpi. nawet mi lepiej bo zdąże przygotować wszystko jak nie jest marudny 🙂. jest to też taka godzina kiedy wcześniej wykąpie dziewczynki i potem idą spać i on też akurat się kładzie. a powiem wam że ostatnio mi zasnął przy czytaniu bajki 🤪 🤪 co mnie zdziwiło. teraz sobie leży i zaczyna się robić niespokojny. dziewczynki oglądają bajkę o wróżkach na disneyu więc dzisiaj mogą iść później spać 🙂 ale czytania nie będzie. w końcu bajka aż do 20:30 a one o tej godzinie już powinny spać. chociaż po powrocie z kubą ze szpitala szczególnie młodsza nie chce spać i kombinuje, marudzi. ciekawe kiedy się jej to odmiei 🤔

no nic dobrej nocki mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem ciekawa jak tam dziewczyny 🤨 Magda ma napisać jak coś się będzie działo,ale Pauliny nie było dzisiaj 🤔 czyżby??Olga też milczy 🤨 a już tylko ta trójka została,no i MAR85 ale podejrzewam że się nie odezwie.

No i Nasza założycielka nie zaglądnęła jeszcze,wie ktoś co się dzieje z Marzenką 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Misiunia pięknie spi. Czekam aż sie Ada wykąpie i ide ją kąpac .Nie chce jej budzić.Bo może dlatego jest później nerwowa. Dlatego czekam aż się obudzi i wtedy do kąpieli.Mam nadzieję ze dziś będzie spokojna. Już tak uważam z jedzenie i w ogóle.Eh...Dobrej Nocki Mamusie! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tej strony Michał, narzeczony Olgi. Poinformuje tylko iż mały Olgiert jest już na świecie. Urodził się siłami natury o 16:30 20.11.2009r. Ważył 3270g i mierzył 56cm długości. Olga czuje się dobrze maluszek dzisiaj dostał delikatniutkiej żółtaczki i ma troszkę podwyższony poziom bilirubiny ale jutro prawdopodobnie zostaną wypisani do domku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...