Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka Mamusie!
Magda gratuluję.
Sandra wiesz co ja używam penaten.nie wiem czy tam dostaniesz.ale moja mała nie była jeszcze ani razu odparzona.
I wszystko pięknie schodzi.
Mam problem bo moja mała ma albo potówki albo alergie. Wysypaną ma cała buźkę takie kropki z wodą i takie czerwone.
Położna powiedziała żebym na wszelki wypadek nie jadła nic mlecznego. A ja dl tej pory jadłam wszystko co mleczne. Płatki,seki,sery. Mięsa nie jadłam wcale.Muszę małą dziś wykąpać w krochmalu.Bidulka tak źle to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej :0 ja tez gratuluje Sathi i Madeline 🙂

tez chciałąm zapytac o kąpiele w tym wiaderku Tommy tub-ja chyba nie umiałabym w nim kąpać dziecka :P ale opinie sa o nim ze jest rewelacyjny 🙂

Ciekawe dlaczgeo Beatka do nas nie zagląda, zostawiłam jej wiadomość na n-k bo widziałam że była dostępna ale mi nie odpisała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 😆

miałam problem z brzuszkiem, mogłam sie zalogolwać ale dalej zawieszała mi sie strona.
Kurcze chyba juz nie nadrobie tych wszystkich stron 😲
Haniu ja na NK na chwilke weszłam, nawet jeszcze zdjec nie wstawiłam, postaram sie to dzis zrobić i odp 🙂

Zaczne od tego, że nareszcie mam przy sobie najukochańszą istote na świecie !!!!!
Jestem bardzo szczesliwa ale od wczoraj dopadła mnie chyba ta depresja poporodowa 😞 nie wiem co sie dzieje ale ciągle płacze albo chce mi sie płakać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój poród do lekkich nie należał:
bóle zaczęły sie po 5 a o 8:30 byłam na porodówce. Od 9 miałąm skurcze co 2-3 minuty i tak wytrzymałam do godziny 13stej. Położne same zaproponowały mi znieczulenie, ja za bardzo nie chciałam bo sie bałam ewentualnych komplikacji i odmówiłam. Jednak po niecałej godzinie sama sie o nie prosiłam. Lekarze powiedzieli mi, że bedzie cc bo dziecko ma dużą głowę a rozwarcie do tego bardzo małe, tylko najpierw muszą zrobić cesarke innej babce bo ma zielone wody. W końcu ok 16stej zaczęło powiększać mi sie rozwarcie i stwierdzili, że bede rodzić SN. Skurcze parte trwały u mnie 1,5 godziny!!! główka ciągle sie chowała. Na sam koniec dwa razy mnie nacieli i nareszcie o godzinie 18:05 urodziłam 🤪
na koniec myślałam już, że umrę i byłam przekonana, że nie dam rady go urodzić.
Do dziś od parcia wszystko mnie boli: głowa, oczy, uszy, klatka piersiowa, wcześniej nawet nogi mnei bolały hhe nie przypuszczałam,że włożyłam w to taki ogromny wysiłek!
Niestety, chociaż znieczulenie dało mi dużą ulgę do dziś mam lekko zdrętwiałe lewe biodro i pośladek 😞 anestezjolog mówi, że po jakimś czasie powinno mi przejść, że znieczulenie weszło bardziej na lewą strone- ale minęło już 8 dni a ja wciąż tak mam 😞
a o bólu krocza nie wspomnę- nieźle mnie ciachnęli!! teraz siadam tylko na kółku a dwie pierwsze noce spałam z lodem miedzy nogami 😞


A mały cigle krzyczy, płacze i wrzeszczy! przy każdym przewijaniu, kąpieli, jak sie przebudzi... je bardzo dużo, i bardzo mało śpi- np dziś obudził sie o 9 i zasnął po 15stej! do tego czasu ciągle marudził.
wyżaliłam sie Wam i troche mi lepiej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny współczuje Wam ciężkich porodów, ale ja oddałabym wszystko by móc być jeszcze raz w ciąży...niestety...
U mnie w porządku, tylko ta moja anemia i hormony mnie dobijają. Często kręci mi się w głowie i do tego mam dużo objawów takich jakbym miała menopauzę, ale muszę poczekać aż mi hormony przepiszą...
Jaś też lubi się kąpać, płacze jak się go wyciąga z wody...jak uda mi się to wkleję Wam fotkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko jakbym o sobie czytała 😞 poród podobnie z tym że bez znieczulenia,i też parłam 1,5godz,fakt że mnie nie nacinali,ani nie pękłam,nie mam ani jednego szwu.Jedyne moje słowa do mojego to takie że nie dam rady,ale dałam 😉

Recepta Vanesski na życie to mało snu,dużo jedzenia.I najgorsze jest to że wtedy nic nie chce,nic nie pomaga 😞

Wiecie co,wstyd mi trochę zapytać ☺️ ale jak u Was z opróżnianiem ☺️ nie wiem czy to normalne,ale mam straszne z tym trudności 😞 boli jak cholera a i tak nie załatwię się do końca 😞 no i kolor ☺️ zielony,masakra ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karola buziak dla ciebie :* .... ech ...

jejku dziewczyny jak czytam ile wy parłyście to jestem z was dumna i na prawdę was podziwiam ja parłam - może 2 razy?? i to przez położne bo doszły do mnie na wpół skurzcu przez co przytrzymałam kubusia w kanale rodnym i miał przez to wybroczyny. grunt że wszystkie mamy zdrowe dzieciaczki 🙂

mąż wrócił wiec ja dzisiaj jestem szczesliwa 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie się zastanawiałam czy mogę błonnik w tabletkach jak karmię,bo dostałam jak w ciąży jeszcze byłam i leżą teraz.
Dzięki Beatko spróbuje,może mi się w końcu uda 🙂 bo naprawdę z tym jest masakra.

Uciekam bo ta Moja Mała Myszka z dnia sobie robi noc,a z nocy dzień 🤔
Zaś będzie walczyć z Nami pół nocy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Jestem styczniówką, chociaż podczas ostatniego usg zmienił mi się termin na 31 grudzień (wcześniej miałam na 4 styczeń).

Mam do was pytanie... ile przed porodem obniżał się wam brzuch?? Czy jest na to jakaś norma??

Mi się wcześniej czasem obniżał, bo mały się tak układał chyba, ale potem podnosił sie znowu... A teraz obniżył mi się tak, że prawie rękę między brzuszkiem a biustem położę, do tego każdymi kto mnie widzi mówi, że mi się obniżył...

Czy to znaczy, ze urodzę szybciej, czy to jest jakiś objaw, że niedługo mogę rodzić??

W poniedziałek umawiam się na termin obrony pracy mgr i chciałabym się obronić przed porodem... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojojoj jakie pustki 😞

U Nas wszystko w porządku 🙂 Malutka zaczęła trochę więcej spać 🙂 nie wiem czy po melisie heh czy sama weszła w taki tryb.

Pytanie do Iwonki,melisę pijesz codziennie 🤨

Chyba mnie dopada mały dołek 😞 ten mój M mnie drażni jak nigdy 😞 teraz zaczął robić tylko to co mówię,nic sam od siebie nie zrobi 😞 jeszcze tak się zbiera do tego,że aż mi się słabo robi.Wszystko spadło na mnie 😞 a że jestem uparta to zaciskam zęby i robię.Echh szkoda gadać,całe szczęście że jak patrzę na tą Moją Małą Myszkę to aż się żyć chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wykorzystuje męża jak się da :P nosi, nosi i nosi, .. a ja odpoczywam. on przynajmniej jak wyjeżdża to się wysypia, w weekend może się pomęczyć :P ja stwierdziłam że dopada mnie czasem ta depresja, ale się nie dam :P choć czasem to jest silniejsze ode mnie. dzisiaj muszę posprzątać bo nie wiem jak to będzie przez cały tydzień z moimi chęciami i siłami, i ochotą. ach mogłyby mi już te hormony dać spokój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Tak Gosiu melise pije codziennie. Ale czasem nie caly dzbanek a jeden kubek.
Moja Marysia kochana tylko te potówki jak to w ogóle potówki bo już nie ma szans zebym małą przegrzewała a jej sie robią dalej potówki.Tak niby mała rzecz a mnie nerwowo wykańcza całą buźke ma w wypryskach! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu wykorzystuj ile się da :P

Ja jak mojemu powiem to też zrobi i w ogóle,Małą jak się złości to też nosi heh,ale szkoda że wszystko muszę mu mówić 😞 to mnie dobija,jak ja karmię to On zamiast już coś zrobić,to do komputera leci,dopiero jak ja zacznę smęcić to wtedy się ruszy,tak mnie wk..że szok 😞 a ta moja niemoc i brak tutaj kogokolwiek mnie dobija 😞 najchętniej to bym się ubrała i pojechała do mamy heh,ale co nie mam jak i to też mnie dobija 😞 echh marudzę dzisiaj.

Iwonko dziękuje 😘 i nie przejmuj się potówkami,może musi się ciałko do temperatury przyzwyczaić 🤨 hmm... nie wiem.

Mojej Małej za to ta skórka schodzi,no tak okropnie że szok,dopiero wczoraj mała poprawa nastąpiła,ale jak się pytałam to mówili że nawet 2-3 tyg może tak mieć 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu mnie też łapą doły, choć niby mam tu wszystkich bliskich - prócz męża jak wyjedzie, ale mimo wszystko jakoś mi samotno :/. ja zaczynam źle się czuć jak nie mam komntaktu z ludźmi - nie mogę gdzieś swobodnie iść, pogadać itp.

a wiecie co ja soobie pomyślałam przed porodem, że kupię dopiero proszki dla dzieci i niemowląt jak okaże się że mały będzie miał uczulenie od tego co ja piorę swoje ubrania. i wam powiem że nie ma żadnego uczulenia 🙂. nie kupiłam więc i nie kupię - i dla mnie tym lepiej nie muszę prać po dziesięc razy i czekać aż się wszystko wybrudzi by nie prać po 5 ubranek. tym bardziej że nie mam wiele bo nie kupowałam ich strasznie dużo bo i tak dzieciaczki szybko rosną.

gosiu a wiesz mój też fochy robi czasem, tym bardziej jak musi odejść od komputera a jest tak zajęty, a dziećmi się trzeba zająć. oczywiście sam nie robi, trzeba mu powiedzieć.oki ide robić bigos - oczywiście nie dla mnie :/ a mężowi w delegację. będzie miał na kilka dni bo przecież odżywiają się tam - jhak to faceci .... szkoda słów

kubusiowi też schodzi skóra, ale posmarowałam go kilka razy linomagiem i jest lepiej. zresztą wiecie jaka ja jestem co do oliwek, a ta maść jest lecznicza. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki, te nasze dołki są okropne ale nie można się min poddawać bo dzidziolki czują że coś z nami się dzieje i same wtedy też nerwowe. mój Oluś co raz więcej marudzi chyba mamy pierwsze kolki,albo jakieś inne ryczące dolegliwości,co raz mniej śpi a często domaga się cycolka ale tylko po to by pomamlać sobie:P
czuję drobne zmęczenie ale co zrobić takie życie,mam szczęście że dużo pomaga mi Michał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...