Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej a my zostalismy dzisiaj sami moj M wyjechal na szkolenie na szczescie jutro juz wraca wieczorem. Nocka minela mi w miare dobrze. Kurcze mam problem z tym katarem bo nie mam tej wody morskiej ani tej Fridy tylko gruszke 😞
Sandra mi polozna kazala na odparzona dupke kupic NADMANGANIAN POTASU zrobic rozczyn z woda lekki fiolet i przemywac tym dupke a nie chusteczkami.
lezaczek juz zlozylam jakos dalam sobie rade i dziala 🙂
co do wagi coz nie mieszcze sie w spodnie z przed ciazy a waga dopiero spadla jakies 14kg a przytylam 24 wiec jeszcze 10kg zostalo 🤢 no i zwisajacy brzuchol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie listopadowe-GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!!!!Piekne Dzieciaczki....W sumie Akigo to z Tobą chce sie podzielic swoim sposobem na małą ilosc pokamu-Poleciła mi go kumpela i jest sprawdzony przeze mnie i kolezanke z pazdziernika....jak czuje ,ze mam mało pokarmu to wypijam piwo karmelowe,a wtedy tak napływa pokarm,ze mój Oliwierek miał trudności z opróznieniem piersi....NAPRAWDE POLECAM....Daj znac czy skorzystałaś i czy pomogło.....A w sumie to przeciez jestes nawet bardziej ode mnie doswiadzoną Mamusia....wiec napewno dasz rade....Ja tez mam lezaczek z fishera i jestem mega zadowolona.....POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga sudocrem jet bardzo dobry ale ma jedną wadę wysusza bardzo mocno skórę, więc powinno się smarować tylko okolice odbytu... lepiej nie przesadzaj z smarowaniem pośladków.... lepiej w takim wypadku jest linomag...Iwonko nie przejmuj się wagą...ja nosiłam rozmiar 36 a dziś kupiłam sobie spodnie na chrzciny rozmiar 40...jakoś na razie się tym nie przejmuje jest tyle ważniejszych spraw...

Ja uwielbiam zabawki z fishera...są super..ja mam matę i "pozytywkę" z tej firmy....jeszcze mi się bardzo podoba ta ich nowa zabawka co reklamują; Kubuś Puchatek z grzechotką..super
Asiu nadmanganian potasu super sprawa, pamiętaj jak używaliśmy go na praktykach na dziecięcym...

Dobra lecę bo Jaś budzi się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleks mial odparzenia a dzisiaj patrze wow a tu sliczniutka dupeczka 🙂 ani krostek ani zaczerwienien. Ja robilam tak najpierw nadmanganian potasu a pozniej sudocrem.
Tez mam mate z fishera dostalam od kolezanek ze studiow.
Masz racje Karolinko nie ma czasu na glupoty (waga i rozmiar) jest wiele wazniejszych rzeczy 🙂 czytalam ze cwiczyc mozna po 6 tygodniach mam nadzieje ze mi sie tam juz wszystko zagoi. Dziewczyny po CC czy Was tez czasem cos tam kluje w srodku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może czujesz jak macica Ci się zwija...mnie kuje, ale czasem linia cięcia...ja dostałam taki fajny zestaw ćwiczeń od położnej, ale na razie nie korzystam...wezmę się za ćwiczenie od stycznia, chociaż znając siebie nie będzie mi się chciało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki na ropiejace oczka polecam przemywac je rumiankiem lub zwykla herbata od zewnetrznego do wewnetrznego kacika oka, wacik uzyc jednorazowo jeden do jednego oka. Poza tym masowac koniszkiem palca kacik oka dzidziusia. Ropienie oczkow powstaje kiedy kanaliki lzowe sa zapchane. Przemywanie i masazyk pomagaja w wiekszosci przypadkow. Nam po jednym dniu takich zabiegow oczko wyzdrowialo 🙂
Ja stosowalam sudokrem od poczatku na dupke maluszka przy kazdym przewijaniu a i tak sie odparzenia nabawila moja mala 😞 na szczescie stosujemy linomag i canesten- raz jeden raz drugi - zamiennie i wiedz juz efekty powoli 🙂

Ja tez lubie zabawki fisher price 🙂 choc sa drogie to mysle, ze lepiej kupic mniej a pozadne niz wiecej a bylejakie wiec cenowo na to samo wyjdzie a przeciez dzieciacki i tak zwykle sie nie bawia wszystkimi zabawkami... Juz mamy lezaczek-bujaczek z wibracjami 🙂 i dzis kupilismy malej przytulanke - konka morskiego ze swiatelkiem i kolysankami 🙂
http://www.allegro.pl/item760331046_konik_morski_fisher_price_gra_i_swieci_prezent.html
ale uwazam ze zabawki Tiny Love tez sa fajne dostalismy nawet mate edukacyjna od mojego brata - jes swietna:
http://www.allegro.pl/item807516045_tiny_love_interaktywna_mata_edukacyjna_suer_cena.html

pozdrawiam i lece bo moja Mia ciagle bexa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia moze to i macica bo boli mnie powyzej lini ciecia albo po jej bokach. Czasem jak za bardzo napne miesnie brzucha (np przy szbki wstawaniu do dzieciaczka kiedy mu sie uleje 😉 )
A ja czekam na sasiadow bo z psem nie ma kto wyjsc 🤔 dzisiaj juz rano byla moja siostra cioteczna przed praca zebym mogla z nim wyjsc teraz sasiedzi a jutro rano kolega przyjedzie ech... troche mi glupio ze ich wykorzystuje ale z drugiej strony dobrze ze ma sie kogo wykorzystywac:P zreszta sami sie oferuja.
No tak swieta juz za pasem trzeba myslec o prezentach no i o zakupach no i o pieniazkach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Muszę powiedzieć że pokarm mi się nawet po karmi nie wylewa. 😞
Karolinko Ty pięknie wyglądasz . Powiem Ci ze nawet atrakcyjniej niż przed ciążą. Naprawde!Więc dobrze Ci zrobniły te dodatkowe kilogramy. A ja jeszcze wyglądałam przesadziście. Narazie się nie martwie zaczne jak bede musiała się ubrać na święta.
Mnie czasem pokuwa rana zwłaszcza na zmianę pogody.
Ja własnie jestem chora na karuzelkę z tej firmy Tiny Love. Nie wiem czy bede mogła sobie na nią pozwolić bo chcę Marysi pod choinkę kupić zobaczymy.
http://www.allegro.pl/item833797459_tiny_love_karuzela_ksiezniczka_super_prezent.html
A ten konik morski jest cudowny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂
Z mojego Szymona jest niezła maruda... ale przynajmniej całe noce przesypia 🙂 do tego straszny głodomor!

Mam problem z karmieniem- sutki okropnie mnie bolą, że krzycze, płacze juz nie wiem co mam robić 😞
karmienie nie jest dla mnie zadną przyjemnością tylko meką 😞
już zaczęłam karmić częściowo butelką bo nie wyrabiam z bólu 😞
smarowałam maścia bepanthen i mustela, swoim mlekiem jak gdzieś wyczytałam ale to wszytsko nic nie daje 😞
już wyczytałam wszystko na temat prawidłowego przystawiania dziecka do piersi istaram sie jak moge ale nici z tego 😞

bardzo bym chciala go karmić piersią ale jeżeli przez miesiąc bede nadal miała taki problem to rezygnuje i przechodze na butelke 😞 😞

nie wiem ile kg zrzuciłam bo nie mam wagi ale jestem szczuplutka, jedynie nadmiar zwiotczałej skóry na brzuchu mi został. I chyba przez to nie moge sie zapiąć w swoich starych spodniach ale niedużo mi zostało 😉

pozdrowionka dla Was i Waszych pociech od cioci beaty 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja też zastanawiam się czy dobrze przystawiam małą do piersi, bo zanim nadia złapie to mija kilka minut i sie troszke meczymy ale ajk juz złapie to jest ok, ja też czuje lekki ból w sutkach ale to od zcestego karmienia chyba bo moja andia tez jest głodomorkiem i juz poznaje jej charakterek powoli 🙂 musi mieć to co chce od razu bo w nnym razie tak płacze i nie można jej uspokoić a jak już dostanie czego pragnie to od razu na "cyk" przetsaje płakaćdo tego jak sie niecierpliwi to kopie nóżkami i rączkami łąpie wsyztsko co ma w pobliżu 🙂

Wy już o chcinach mówicie 🙂 ja gdzieś planuje je dopiero na koniec stycznia-a robie je w domu to znaczy rodzine zapraszam do domu jakieś 30 ludzi wie cjuz mam starcha przed tymi chcinami:P

mnie też czasem kłuje coś przy ranie po cc, wiec asiu to chyba normalne

leżaczek z fischer price dostane moja nadia od chrzesten wiec czekamy z niecierpliwością 🙂

a na gwiazdkę dostanie łosia na biegunach:P
http://www.allegro.pl/item819499571_piekny_duzy_kubus_puchatek_na_biegunach_super.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata poszukaj w swojej miejscowosci poradni laktacyjnej oni powinni Ci pomoc bo szkoda zebys przestala karmic piersia.
Albo jak polozna do Ciebie przyjdzie nich Ci pokaze jak sie dziecko przystawia.
Co do piersi i karmienia to mam taki problem ze straaaaasznie mnie boli jak maly sie dosysa do cycka ale nie bola mnie brodawki tylko w srodku w piersi tak mnie kluje i piecze ze musze zeby zaciskac ale po krotkim czasie przestaje. W ciagu dnia czasem tez mnie kluje czytalam gdzies ze podobne objawy ma grzybica piersi mam nadzieje ze to nie to... 🤨
Haniu no to niezla awanturnica z Twojej malutkiej ale spokojnie moj tak samo reaguje jak go dzis za wolno po kapieli ubieralam to tak sie darl caly czerwony byl straszne to bylo...
Co do chrzcin coz ja myslalam zeby gdzies dopiero na Wielkanoc albo i pozniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny bol sutkow zauwazylam u siebie jakies 2 tyg temu zaczelam analizowac problem i... w moim przypadku to nie mala taki glodomor tylko ona sobie zrobila z mojego sutka uspikajacz- usypiacz i ssala i ssala... dawalam jej bo mi sie wydawalo ze ona ciagle szuka cyca bo jest glodna... z bolu nie wytrzymalam kiedys i wcisnelam jej smoka do buzi - przytrzymalam bo oczywiscie pierwsze zetkniecie z lateksem zadzialalo odrzucajaco ale jak w koncu zassala tak sobie ssala i sie uspokajala bo wcale glodna nie byla... wiec moze u was podobny problem... Zroccie uwage czy jak ssaja wasze dzidzie to czy lykaja (slychac lub widac) zauwazcie jak sa rzeczywiscie glodne jak lykaja a jak kiedy sie uspokajaja...

Druga sprawa zwroccie uwage na pozycje przkladania do piersi i czy dzidzie ssaja sutek razem z obwodka czy tlyko sama koncowke (to moze stanowic problem)

A moja mala ma chyba skaze bialkowa 😞 cala buzia wysypana 😞 Ratujcie dziewczyny co mam jesc?? macie jakas diete/przepisy dla mam karmiacych niemowlaki ze skaza bialkowa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!
Sandro nie wiem co Ci poradzić, na pewno musisz wykluczyć wszystkie produkty mleczne, no ale to na pewno wiesz...
Jaś ma chrzciny 19 grudnia, więc niedługo 🙂, ale będą tylko dziadkowie i chrześni plus mój brat... Placek zamówię, bo szczerze mówiąc wole kilka małych kawałków różnego placka, niż upiec, bo potem zostaje nie wiadomo ile.... Zresztą impreza nie będzie długa, bo chrzest będzie po Mszy wieczornej czyli ok 17:30

Łoś świetny. Jaś dostał na święta mate z fishera 🙂 już nawet na niej leżał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂 ja tak czyytam na bierzaco co pszecie ale jak mam cos napisac to sil mi juz brak. noj szkrab ostatni strasznie marudny. poki na rekach to spi, jak o klade za 5 min sie budi. wiec znowu noszenie znowu jak zasnie klade go i sie przebudza i tak potrafi z 3 godziny. iwonka mi sie wydaje ze z twoja laktacja jest wszystko ok. mleko ci sie ciagle produkuje, tylko potem leci powoli. nie patrz na ilosc tylko jakosc mleka a jak dobrze przybiera na wadze to co za roznica ile odciagniesz laktatorem. karm i sie nie nakrecaj 🙂 bo szystko jest w glowie 🙂.

ja chrzcin jeszcze nie planuje 🙂.
asiu moze masuj sobie piersi bo moze robia ci sie zastoje. uwazaj by ci sie nie zrobilo zapalenie piersi.


sandro jak ja mialam skaze nie moglam jesc nic pochodzenia zwierzecego. nawet sie to tyczylo miesa. jadlam wedlug diety wegan. jedyne mieso to ryb i zerp produktow mlecznych i pochodzenia zwierzecego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do Was pytanie, czy któraś z Was używa jakiś poduszek, podkładek, podczas karmienia... Mi już wysiadają ręce, a jak chce odciążyć ręce do bolą mnie plecy.. Jaś to łakomczuch, czasem potrafi jeść 30 min. Dziś go ważyłam i ma już 5kg... Podkładam najgrubszą poduchę jaką mam pod niego, ale i tak mało to daje, mam małe piersi i on nie sięga; więc muszę go dość wysoko trzymać... W necie znalazłam coś takiego, ale nie wiem czy to zda egzamin...

http://www.poduszkadlamaluszka.pl/index.php?id=40

Chodzi mi o model T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu czasem robia mi sie grduki pomiedzy karmieniami i tedy musze je rozmasowac ale boli zawsze kiedy przystawiam malego cycka chyba dobrze chwyta bo brodawki sa ok tylko pieczenie i klucie w srodku czuje 🤨
Moj Aleks chyba sie przestawil bo w dzien spi a w nocy spac nie chce przebudza sie co chwila dzisiaj miala taka noc nie przespana bo maly nie chcial zasnac. Dopiero o 5 udalo mi sie go uspac.
A i strasznie nam sie ulewa czasem mleko a czasem jakby taki serek z woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Wiedzialam co napisać przeczytałam wszystko i poszłam mała przebrać a teraz już nie bardzo pamiętam.
Co do karmienia to ja karmie mała prawie zawsze na leżąco.
Asiu jak ulewa serek z wodą to przetrwiony już pokarm.Moja mała jak się wierci tpo ulewa własnie takie coś.
Karolinko to Jasio ślicznie rośnie.5 kilo to nieźle.Poduszka super. Widzialam taka mmniejszą u nas w sklepie.Fajna rzeczk jak się karmi na siedząco.
Co do chrzcin to ja planuje w Wielkanoc. Bo mój mąż ma dużą rodzine i teraz z kasą nie damy rady.
Haniu łoś super!
Sandruś ja się też zastanawiam czy moja córcia niema skazy białkowej.Bo moja mała też ma cały czas na buźce coś podobnego do potówek. A co do piersi mnie też tak kuje może nie aż tak mocno ale nie jest to zbyt przyjemne.Zwłaszcza jak mam dużo pokarmu to nie fajnie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaisaa - z mojej malej tez taki miś przytulak, ze zasypiala na rekach a jak wkladalam do lozeczka to oczy szeroko otwarte i ryk... no ale ile mozna nosic na rekach dziecko... choc bardzo ja kochamy i chcialoby sie tulic i nosic non stop to jednak postanowilismy z tym skonczyc definytywnie bo pozniej takie dzieci trzeba czesto pozniej usypiac godzinami, bujajac lub noszac na rekach a jak wiadomo dzieci rosna, staja sie ciezsze no i mama nie ma calego dnia lub nocy na usypianie dzidzi bo ma tez inne obowiazki... dlatego siegnelam po ksiazke: "Jak usypiać? wszystko o zdrowym snie niemowlat i maluszkow" Sa w niej opisane metody usypiania dzieci w zaleznosci od wieku. Z tego co sie doczytalam nasze maluszki sa obecnie w okresie, kiedy mozna je najlatwiej nauczyc ale czasem wymaga niemalej wytrzymalosci na placz dzidzi, co latwe nie jest przyznam szczerze, bo serce peka ale juz 2 dni stosujemy te metode i widze znaczne postepy 🙂 Mala w pierwszy dzien darala sie 10min przerwa 3 min i kolejne 10min... wczoraj juz tylko 4min przerwa znow 4min przerwa znow 4 min i sen gleboki 🙂 zobaczymy dzisiaj 🙂
teraz lezy, steka, zawyje jednorazowo trzeba byc twardym i nie podchodzic, definitywnie nie podnosic z lozeczka - latwo nie jest...
Leniuszku - pilnuj zeby malej sie odbilo moze lyka zbyt duzo powietrza i pozniej jej sie ulewa. Ja zauwazylam ze jak mojej malej sie nie odbije to bankowo uleje jej sie albo mleczko albo serek...

A wysypke moja mala ma niemilosierna i chyba coraz gorsza wczoraj cala buzia a dzis juz nawet do polowy glowy 😞 biedulka moja ponoc na efekty poprawy trzeba czekac 2-3tyg - a to tak strasznie dlugo.. pewnie ja swedzi a ja nie mam jak jej pomoc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziwczn na wysype wezcie recepte d learza a masc rbina - powidzcie ze chcecie taka jak w szpitalu - dstalam d cioci ze szpitau z d noworodkowe i jk na plamke albo kroste to ja smaruje i zaraz teg ie ma 🙂
kunari ja dokladie robiam tak jak ty i powiem ci ze juz sie nauczya ama zasypim butelka do loeczka waczam na dvd kolysaki i mala ma zhgn popatzy w lamke i zgonn i w dzie tez usypia tyko bez lampki i swiatelka ... wytzrymaj jeszcze pare dni - max 3 i bedzie dobrze jak placze to podejdz pograska po glowce i odejdz zeby wiedziala ze jestes blisko u mnie podzialal poplakala 3 dni i teraz sie ie meczym bo ona spala mi na rekach albo moemu m a jak do lzecza to placz ... u mnie zdaje sie jeszcze lezczek jak ma prblem z usneciem to ja bujam w lezaczku albo wlaczam lekka wibre i dzieka nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...