Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sandra pomimo bekniecia i to porzadnego Aleksowi i tak sie ulewa dzisiaj tak duzo ze az na mnie polecialo, moze on po prostu tak ma...? 🤔
Kurcze pies musi wyjsc na dwor a moi sasiedzi w pracy i co tu robic? jest jedna sasiadka ktora siedzi w domku moze zapytam czy popilnowalaby dziecka? ale mi strasznie glupio 🤢
Otlesia ja jeszcze nie probowalam z pod pachy ale ciekawie to wyglada pytanie czy jest to wygodne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć cześć. dziś piękna spokojna noc z karmieniem z cycoli.
a o 11 zrobił taką niespodziankę że szok,ja pojechałam do firmy a Olek wypił Michałowi z flaszeczki 120ml jak na jego możliwości to naprawdę sporo. 😆 a teraz pięknie śpiulka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu mi w szpitalu spd pachy karmiło się najlepiej, teraz jak Mały przybiera kg jest mi trochę ciężko 🙂 W pracy noszę takie kg 🙂 a przez te 9 mies nie dźwigałam prawie wogóle i jakoś mi siły brak 🙂 Co do ulewania Jasiowi też dość często się ulewa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam dziś urwanie głowy z Małym. Przestał się najadać moim mlekiem, zresztą widzę sama, że zmieniła sie gęstość mleka... Muszę spróbować karmienia mieszanego, bo Jaś się męczy... Przykro mi, bo bardzo chciałam go karmić tylko piersią.. Dzwoniłam do położnej i mówiła, że u mnie może pokarm zanikać z powodu zabiegu... Lecę po mleko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Asiu ja mam to samo z piersiami,z tym że nie czuje żadnych grudek nawet w przerwach między karmieniem,a takie mam uczucie pieczenia,kłucia,pali mnie a po chwili swędzi 🤨 dzisiaj była położna,kazała mi iść do lekarza bo mówi że może się jakaś infekcja robić.

Mojej Małej się uleje tylko jak zaraz po jedzeniu jest np przebierana,lub sama wierzga,a tak to nie.

Też dostała wysypki,ale w większości na nóżkach,ale powód jest chyba taki że zmieniłam płyn do płukania rzeczy 🤔 myślę że od tego,nic takiego nie zjadłam,przegrzana nie jest,a na skazę to nie wygląda.

Wczoraj Ją ważyli i waży już 3860g 🙂 na tydzień przybiera około 200g 🙂

Trochę miała zły dzień wczoraj,i non stop do cyca chciała,ale w nocy nadrobiła i w dzień też nadrabia 🙂

Ja karmię cały czas spod pachy 🙂 siadam wygodnie na łóżku,dwie poduszeczki tak żeby Mała sięgnęła do cyca i jedziemy :P na leżąco nie potrafię kompletnie 🤢 bolą mnie sutki wtedy i niewygodnie mi,na siedząco to trochę ciężka się zrobiła 🤢

No a Ja mam problem dalej z opróżnieniem 😞 dzisiaj godzina w toalecie i nic 😞 myślałam że mi tyłek rozsadzi 😞 zaczęłam błonnik w tabletkach łykać,jabłka jeść i nic 😞 zwariuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwona no to co ma mala pasuje do tradziku niemwlecego ale 100% nie daje nie wiem co robic 😞 ja poczytalam na tej stronce:
http://abctradzik.pl/tradzik-niemowlecy
w poniedzialek pojde z nia do lekarza no ale weekend dlugi ciekawe jak to sie rozwinie jeszcze...
tak mnie o stresuje, ze cos z nia nie tak
ehhh a mialo byc tak pieknie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokładnie kochana spróbuj krochmalem.oby pomogło.
dziś mam pierwszą naprawdę kiepską nockę,nie dość że Olgierd nie chciał zasnąć to ryczał,nie chciał jeść,a jak już zasypiał to po godzinie męczarni to po niecałej następnej godzinie powtórka z rozrywki,czuję że mam tak zmęczone oczy boli mnie nawet mruganie.chyba Olek pokazuje swoje drugie oblicze 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze co do tego niemowlęcego trądziku to moja siostrzenica to miała,białe grudki na buzi i ramionkach,wiecie że jej to nie zeszło z ramion i teraz 12 letnia buba 😉 ma taką drobną kaszkę a jak to się zdrapie to normalny zaskórnik z tego wyłazi,z tym że ona tego nie rusza,nie wyciska bo straszna panikara z niej.ale ogólnie to nie stanowiło jakiegoś problemu zdrowotnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!! Jaś dostał potówki na buzi, po prawej stronie, a to wszystko dlatego, ze nie chce spać na lewym boku. Ja go przekładam, podkładam wałeczki, a on się tak długo kręci, aż postawi na swoim. Olga ja miała tak wczoraj w dzień jadł mi co godzinę, nie najadał się, ryczał... ok 20 dałam mu nan 1 starczyło na też na 1h. Potem dałam mu cyca i o dziwo znów mam gęsty pokarm. Chyba w ciągu dnia za mało jadłam, że mały się nie najadał... W każdym bądź razie znowu cyc mu starcza na 2 - 4h więc jestem szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Sandruś ja czytałam na innej stronce i tam pisało ze zejdzie po 3-4 tygodni. MOja faktycznie dostała po 3 tygodnia i w poniedziałek kończy 6 ale to nie znika.Ja ide we wtorek na szczepienie więc pogadam z lekarzem.Bo jak był u mnie to powiedział zeby się tym nie przejmować samo zejdzie a mnie to też strasznie denerwuje.Taka sliczna buźka a tu takie kropki 😞.
Ja codziennie myje małą w krochalu i nie pomaga. Nie które już jej poschodziły to wychodzą nowe. Mała ma buźke jak tarka.
Co do jedzenia to ja już sama nie wiem o co jej chodzi. Bo tak własnie wieczoramni niby chce jeść a przy cycu skacze ,kopie pluje ,łapie ,płacze.Robie jej wtedy herbatke i wciska .Bo sama nie wiem co robić. Nic takiego nie jem zeby ją bolał brzuszek sprawdzałam czy ma afty nie ma. I bądz tu człowieku mądry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Mia ladnie mi spi w nocy jak ja nakarmie o 24 okolo 1 idzie spac to spi mi do 5 rano pozniej znow cyc i spi do 10 wiec generalnie sie wysypiamy 🙂 oby tylko tak zostalo - odpukac...
A na buzi to tak jak mowisz Iwonko -tarka 😞 tak brzydko to wyglada na czole to ma normalnie kaszke -tak zwana 😞
Sa dwie opcje albo skaza bialkowa albo tradzik niemowlecy... w poniedzialek pojdziemy do pediatry aby tylko on wiedzial co to i znalazl lek na to... Juz mlecznych rzeczy nie jem od 3 dni ale specjalnej poprawy nie widac 🤨
W internecie gdzies wyczytalam, ze jesli to tradzik to mozna go "leczyc" przemywajac buzie dzidzi jej wlasny moczem... ale to jest sprawa kontrowersyjna troche 🤔 Poza ty jak wycisnac cos z pampersa 😉
No nic poczekamy co powie lekarz...
A my niedawno wrocilysmy z godzinnego spacerku 🙂 mala spala ze hoho zreszta teraz dostala cyca i znow spi... jak ja naklonic do aktywnosci?? pewnie znow bedzie buszowac od 22 do 24 ale na szczescie nasza cala rodzina to nocne marki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia i Olga mam podobny problem cala noc sie z synem meczylam lapal cyca wypluwal ciagna go i tak w kolko i strasznie sie wkurzal. Cos tam possal niby zasnal odkladam go do lozeczka a tu po 1h znowu placz masakra oczy mnie tak bola i jestem taka spiaca... juz sama nie wiem o co chodzi. Postanowilam w ciagu dnia sciagnac pokarm i tyle sie nameczylam ze hej ale wkoncu sie udalo i jak go tym nakarmilam to zasnal bidulek.
Akigo no wlasnie nie wiem co z tymi piersiami tez mnie swedzi ale mysle ze w moim przypadku to rozstepy. Ale klucie pieczenie tragedia... cala otoczka mnie piecze i strasznie wtazliwe mi sie te piersi zrobily lekkie otarcie i juz boli jak cholera.
Sandra dzieki za artykul.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny! 😁 Daawno mnie tu nie było... Oj dawno! Nie będę nadrabiać teraz chyba zaległych stron - nie mam czasu... 😉

Ach na poczatek zdjęcie mojego malucha:

[img size=337]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/buciki-8d502f023997779852819395cf9f9f68.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Aj i nie zaglądałam długo bo trochę się u mnie pogmatwało. 🥴 Najpierw leżałam długo na patologi ciąży. Potem poród poszedł troszkę nie tak no i efektem cieżko dochodziłam po wszystkim do siebie. 😞 Ale z każdym dniem jest coraz lepiej. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cały dzień też malutek cierpiał.nic nie pomaga ani bujanie ani lulanie,teraz podałam mu infacol no i puszcza bączki jeden za drugim,wreszcie zasnął ale na brzuszku więc mam schizę że się udusi i co chwilę do niego zaglądam.mam nadzieję że jak go wykąpię to porządnie się naje i zaśnie.kąpaliśmy go ostatnie 3 razy w wanience,ale dziś z powrotem wiaderko idzie w ruch.może jak posiedzi w wodzie to trochę się rozluźni.już nawet myślałam żeby na cały jutrzejszy dzień odstawić cycka i dawać mu tylko sztuczne co by wiedzieć czy to może po moim pokarmie.sama już nie wiem,czuję się taka bezsilna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulina - super ze dochodzisz do siebie - dzidzius sliczny jak wszystkie nasze 🙂
leniuszku - z tego wyglada ze twoj bobo sie przy cycku uspokaja moze sprobuj mu wcisnac smoka bo sie sutkow pozbedziesz 😉 A tak serio to jak dlugo wytrzymasz z takim bolem i nieprzespanymi nocami?!

Wlasnie dziewczynki od kiedy mozna maluszki klasc na brzuszku tak zeby spaly i sie nie udusily?? moja mala czasem na swojej macie edukacyjnej walnie kime na brzuchu, ale zastanawiam sie kiedy mozna ja na brzuszku polozyc w lozeczku?

Co do szczepien to u nas sa te szczepionki (darmowe) skojarzone 5w1 na kilka chorob naraz. I pierwsza mamy na poczatku stycznia. Juz w szpitalu dostala przeciw gruzlicy.
No i jeszcze dokupimy przeciw rotawirusowi i tez podamy w styczniu pierwsza dawke, juz dostalismy na nia recepte od pediatry. tania podobno nie jest bo sklada sie z dwoch czesci z tego jedna kosztuje okolo 100euro... No ale czego sie nie robi dla malenstwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula synuś boski 🙂 ... jak fajnie wygląda w tych butkach 🙂 ... a mój synuś coś sobie zasypiać nie może. ech. dopiero pożądnie zasnął jak poszłam z nim na spacer. i nie wiem co on taki z tym zasypianiem. nosić o trzeba i to sam nie wie czego chce a nie chodzi o głód.mam wraenie że zmęczony jest po prostu bo jak w końcu zaśnie snem głębkim to śpiiiiiiii i śpiiiii i nic go nie zbudzi. wcześniej też wychodziłam zawsze o tej samej porze na spacer a teraz mi się to siłą rzeczy przesuneło o 2, 3 godziny i w tym czasie nie zaśnie normalnie. a np jak daje mu smoka na lerząco po jedzeniu w nocy to bez niczego zasypia. też można zwariować z niewiedzy co jest z tymi maluszkami. jeszcze mnie mój zastanawia z tym swoim brzusiem. już drugi dzień kupki nie robi 🤨 🤨 i nie wiem czy to też związku z tym nie ma. nawet przy prókaniu ta kupka nie wychodzi więc nie wiem ... mówią że przy karmieniu piersią różnie może być z tymi kupkami i nie musi robić codziennie, ale ja nie wiem czy go właśnie brzucho nie boli. mój się kręci wierci, płacze przy cycku i wypluwa jak chce sobie beknąć lub pruknąć bo jak wkońcu to nstąpi to spokojnie łapie cyca i je już normalnie.

sandro nie wiem od kiedy można kłaść maluszków na brzuszku jak śpią. ja nigdy nie kładłam, jak były starsze same wybrały pozycję w której spały, wcześniej sama tego nie robiłam. teraz to tak śpią że czasem głowa w dół, czasem na podłodze znajdowałam z rana hehe .... pozycje mają zabójcze te moje dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam takie problemy z moją Małą,nie chciała jeść,na rękach nie,do wózka nie,i spać też nie,jak była zmęczona to cyca nie łapała,echh urwanie głowy było,ale od 4 dni nie jest źle,czasami nie chce złapać cyca ale za chwilę już jest dobrze,a śpi,w nocy się budzi raz i wtedy nad ranem,dzisiaj jak zasnęła po południu około 13-ej było to wstała po 17-ej 🙂 wtedy poleżała do 19-ej i wykąpana,podjadła i śpi 🙂

A i z kąpanie już lepiej,jak jest wyciągana z wanienki i kładziona na ręcznik to tak się napina,krzyknie ale wtedy już jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...