Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Heh, dzięki dziewczyny. 🙂

U mnie maluszek też ma problemy z brzuszkiem. Napina się, pręży... Strasznie się męczy zanim puści pierdka, albo kupke. 😞 Staram się masować mu delikatnie brzuszek, albo kłaść w pozycjach, w których zdaje mi się, że się mniej krzywi... Ech, jeszcze też często ulewa, więc muszę mocno baczyć, by się nie zakrztusił. I strasznie trudno aby sobie odbił. 😲 Karmię go samą piersią, czasem podejrzewam, że może mu szkodzić coś z tego co zjadłam w ciągu dnia... 🤨 Cóż, z drugiej strony jak na dziecko to podobno nie dobry jednak nie jest. 😉 W nocy budzi się 2 - 3 razy. Długo je i długo śpi. :laugh: 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paulinko Wituś śliczny!
A ja mam doła jak cholera. Mała od wczoraj przy cycu się wścieka niby chce ale nieche. Wyczytałam ze to moze być alergia pokarmowa bo do tego te wysypki. Ale cyrki mam przy karmieniu takia biedulka.JUż nie wiem co mam robić.U mnie zawsze cos jakas wysypka potem katar tera to . Ja juz nie wiem.Coś źle robie ? Dbam o nią jak mogę najlepiej i ciągle jakieś problemy tylko usiaść i płakać. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂 nie było mnie bo miałam komputer w naprawie;/

Sathi Wituś ejst cudny 🙂

moja córeczka budiz się w nocy 2 razy i potem nad ranem o 6, jak ją najarmię to do 8 sobie drezmkę ejscze ucinamy ale potem musze juz wstac bo mała marudzi , bardziej mnie jednka martwi to ż ejescze jej żółtaczka nie zeszła, ma ją na granicy-że nadaje się do naświetlań ale tego w szpitalu nie zorbili, juz ma 4 tygodnie a ta żółtaczka nawet nie drgnęła 😞 mała pije wodę z glukozą i jakieś czopki musze jej dawać "luminalum" ale czytałam o nich ze sa nie najlepsze i moga byc nie fajne skutki ubuczne 😞 wiec sie amrtwie tym moim cukiereczkiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Paulinko! Gratulacje jeszcze raz! 🙂
Sandra co do smoczka to kiedy Aleks jak wypluwa ta piers i lapie to mu go daje. Niby zasypia ale jak mu tylko smoczek wypadnie to juz jest tragedia, placz i tak w kolko 😞 . Wiec w moim przypadku smoczek nic nie daje. Kupilam dzis NAN ACTIV 1 i go nakarmilam i od razu zasnal a wczoraj o tej porze to buzowal. Zastanawiam sie czy przyczyna nie lezy we mnie tzn w moim pokarmie. Piersi mam miekkie wogole nie czuc zeby byl w nich pokarm wczesniej to jak sie pokarm zbieral to piersi byly pelne a czasemnawet strasznie nabrzmiale ze musialam je najpier rozmasowac a teraz nic. Probuje sciagnac ale slabo mi to idzie. Martwie sie ale mam nadzieje ze to chwilowe. 🤨 Otlesia cos pisalas ze pokar moze zanikanac przez zabieg? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ale to Was nie dotyczy 🙂 Położna mówiła, że mi może zanikać z racji wycięcia macicy. Ja w nocy też dałam Małemu Nan, bo się chłopak nie najadał, a mi nic prawie nie leciało, a teraz czeka aż się obudzi, bo już cycuszek robi się bardzo ciężki.

Paulinko Synuś piękny, a te buciki 🙂 boskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja Marysia w nocy jadła pięknie za to z rana wstała jeszcze bardziej wysypana. Chyba wyjdę z siebie nie wrócę. Wczoraj dzieciaki dostały paczki na mikołaja. I podejrzewam teraz bo ja co chwile coś podejrzewam że to może za dużo cukru.Od dziś nie jem słodyczy pije tylko wode mineralną. Nie długo przejde na suchary i wode.Poprostu dostaje depresji. Chyba te wypryski Marysie swędzą bo łapką ciągle jeździ po buzi albo mi się tak wydaje.Musze sobie zacząć pisać co jem i moze wtedy dojde o co chodzi.Kurka truje swoje dziecko .Jakaś masakra! 😞
Sandra zrób zdjęcie swojej małej buźki bo ciekawa jestem czy to tak samo wygląda.
Jak patrzyłam na zdiecia dzieci ze skazą białkową to aż tak to u mnie nie wygląda .Za to identycznie wyglądają dzieci z trądzikiem niemowlęcym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
widze ze macie sporo czasu maluszki daja wam troche luzu bo moj maly jest taki niedobry ze niedaje mi nic zrobic,ale jest taki pocieszny,zaluje ze nie mam czasu czesciej do was zagladac ;(
Dzis zauwazylam ze pod szwem na wzgorku lonowym zaczerwienilo mi sie miejsce ,zrobilo sie twarde boje sie co to moze byc ,jutro mam ginekologa mam nadzieje ze mi cos doradzi..
A czy ktoras z was byla juz na wizycie sprawdzajacej u swojego lekarza?
Caluje was wszystkie i malenstwa tez...
Do nastepnego napisania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

U Nas ciężka noc dzisiaj 😞 Mała tak zwymiotowała mi w nocy że masakra,szło jej buźką,nosem i takie rzuty że stracha dostałam aż 😞 i wtedy chyba problem z kupką doszedł 😞 wydaje mi się że nie może się załatwić,nie płacze ale nie chce spać a jak zaśnie to na 15-20 min i się budzi 😞 wypiłam herbatkę rumiankową,mam nadzieję że chociaż trochę bidulce pomoże.

A co mogę jeszcze zrobić??Bo kolki nie ma,tylko zaparcia tak mi się wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu u mnie tez kolejna noc nie przespana.
Juz nie wiem o co chodzi???? 🤔 Przez to ze sciagalam wczoraj pokarm laktatorem to w nocy do piersi naplynelo mleko staly sie pelne i ciezkie. Syn obudzil sie o 2 i zasnal dopiero o 9. Tragedia tak mi go szkoda wydawalo mi sie ze mial problem z kupa tak sie prezyl i stekal dopuki nie zaczal plakac i napinac brzuszek. To chyba wzdecia ale od czego? Ni mam pojecia jedyna rzecza ktora mogla byc przyczyna to ciastko czekoladowe ale wzielam doslownie malego gryza przedwczoraj wiec dziwne. Ale nic innego nie przycodzi mi do glowy 😞 Chyba ze to kolka? Juz sama nie wiem zastanawiam sie czy nie zrobic maluchowi tej herbatki koperkowej bo to ze ja sama ja pije to jakos malo daje. Iwonko ja chyba tez przerzuce sie na sama wode i sucharki.
Chyba ze przyczyna moze byc woda z kranu ktora gotuje na herbate. Bo ja i moj maz mamy wzdecia a nic takiego nie jemy. Jak jestesmy u kogos to nie mamy z tym problemu tylko w domu i wydaje mi sie ze to po tej wodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i wymyslilam patent na te bolace piersi przy karmieniu zanim zaczne karmic syna sciagam troche laktatorem zebya kanaliki sie pootwieraly i potem jak dostawiam syna to boli mniej a czasem nawet wogule.
Tylko niestety nie mam patentu na to zeby syn spal w nocy nawet ten lezaczej nie pomaga.
A czy takie wzdecia u dziecka moga byc po marchewce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mój synuś dzisiaj trzeci dzień nie robi kupki 🤨 jak nie zrobi jutro to się zgłoszę do lekarza. obawiam się że może mieć ten sam problem co młodsza córka ... 🤨 ale co mnie dziwi pruka więc czemu kupa nie wylezie ?? 🤨 czytałam że mleko mamy też może być dobrze przyswajalne i dziecko może nie robić trzech dni, ale mnie to już zaczyna niepokoić, bo jak pomasuje mu dupke chusteczką nawilżaną to czasem jest zabarwiona kupką .... już nie wiem co robić z tym moim synkiem, bo termmometra nie można używać w celach pomagawczych 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karola ja podaję małemu nan i to tylko raz dziennie i po nim ładnie śpiulka więc raczej po moim mleku.
ale póki co to wczoraj miał kąpiel w wiaderku,zamoczony po same dydki i prawie zasnął we wodzie,w nocy też był grzeczny,no nie taki jak po urodzeniu ale szło wytrzymać od 3 fakt budził się co godzinę i godzinę nie spał ale chociaż bidulek nie płakał.
kasiu a może jak byś zjadła coś co trochę przeczyszcza??najlepiej zadzwoń jutro do położnej,po co się denerwować masz a młody cierpieć.
ach te nasze dzieci żeby mówić umiały to pewnie powiedziałyby o co im chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki kupkami się tak nie matwcie.Dzieci na piersi mogą nie robić nawt przez 5 dni.Moja robi co drugi. Rozmawiałam o tym z położną. Co innego dziecko na butli. Więc nie męczcie dzieci termometrem.Chociaż tak się robi ale poco.Na piersi dziecko ma prawo robić co 3-5 dni.
Co do marchewki Asiu ja czasem wypije kubusia i też potem mam problemy.Chyba ze gotowana to nie powinno nic być.Ja też ściągam i też troche mi po tym nie przyjemnie.Mam taką ściągaczkę cze wydaje mi się ze mi tam cały cyc wejdzie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dziewuszki jakie macie laktatory? ja kupiłam jakiś taki z apteki i przez pierwsze 1,5 tyg super ciągnął chociaż nie miałam za dużo pokarmu ale teraz to po prostu muszę sie tak namęczyć żeby uzbierać flaszeczkę ..szybciej bym ręcznie wycisnęła bo jak nacisnę ręką to sika jak z węża strażackiego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie iwonka nie mecze malego termometrem. on tez nie placze szczególnie denerwuje sie tylko przy odbiciu, jak jeszcze chce jesc a mu cos ww brzuchu przeszkadza odbije sobie i znow je. olga powiem ci ze to jeszcze nic nie znaczy z tym mlekiem. moj syn np bardzo fajnie zasypia po herbatce. spróbuj mu dać np herbatke i zobacz czy tez nie zasnie na długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam odciągacz TOMMEE TIPPEE,ale tylko raz ściągałam bo tak to nie mam takiej potrzeby.

Całe szczęście że nie muszę się tą kupką martwić,zaczęłam panikować bo tak to waliła w pampersa kilkanaście razy na dobę,a tutaj nagle zastój,i widać że gniecie a tutaj nic.

Gdzieś wyczytałam że jak matka ma zaparcia długo to dziecko też może dostać 🤨 ale ile w tym prawdy,fakt że mam ten problem,może to dlatego,nie wiem.

Co do marchewki to ja zjadam parę surowych na dzień i nic Małej nie dolegało.

A powiedzcie mi czy ja mogę błonnik w tabletkach zażywać jak karmię 🤨

Asiu My ostatnio już nie mieliśmy problemu ze spaniem,dzisiaj znowu Nas bezsenność dopadła,ale teraz śpi jakieś ze dwie godzinki,może będzie lepiej się czuła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobrek mamuski i dzidziuski 🙂
My wlasnie wrocilysmy z 2 godzinnego spacerku w domciu bylysmy na styk bo mala juz tak cyca chciala :P

Moja kochana coreczka na szczescie dobrze sypia w nocy i kupki tez strzela w prawie kazda pielunie 🙂 Nadal ma jednak maly problem z zasypianiem samemu i troche marudzi ale w koncu to marudzenie milknie a mala idzie slodko lulu... trzeba to przetrzymac teraz juz latwiej ale pierwsze dni byly trudne... poza tym juz zaczela wydawac z siebie dziwne dzwieki jakby guganko 😁 jak lezy na swojej macie i zauwazylam, ze podlapala gdzie uderzyc raczka o grajaca grzechotke wieszaca nad nia 😁
Marwi mnie tyleko jej cera 🤨 niby z czolka juz jej ladnie zeszlo ale policzki nadal cale w krostach 🥴
Iwonko zrobie fotke malej jak sie obudzi. A probowalas posmarowac ja Linomagiem?? ja smaruje na zmiane raz tym raz Balsamem Oilatum a teraz sama nie wiem co jej pomoglo na to czolko - tuman ze mnie ☺️ Produkow mlecznych i mlekopochodnych nadal nie jem :pinch: a mialam niemaly problem zeby znalezc tutaj margaryne bezmleczna...
Ja Iwonko zapisuje od 3 dni co jadlam, zeby ewentualnie szukac winowajcy... taka diete wyszukana sobie serwuje ze masakra no ale coz...
nikt nie mowil ze bedzie łatwo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga ja też karmię nan; w sumie dostał tylko 2 razy przedwczoraj i wczoraj, bo z moich cycuszków zrobiły się flaki i prawie nic nie leciało i Jaś był ciągle głodny. Co do odciągacza to ja nie mam; ale podobno najlepsze są ręczne...
Co do marchewki ja jem i wszystko jest ok, czasem też wypije sok marchwiowy...
Gosiu ja odkąd odstawiłam żelazo (miałam je jeść jeszcze 1,5 mies. ale wyniki mam bardzo dobre i lek. kazał mi odstawić) wszystko wróciło do normy. Gosiu jak bierzesz żelazo zrób sobie morfologie i poziom żelaza, może niepotrzebnie się męczysz... Ja sama byłam zdziwiona jakie mam świetne wyniki. Nie wiem czy można brać błonnik, ale raczej tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja mam tez laktator Tommee Tippee ale go nie uzywam... nie wiem czy powinnam?? mala najada sie i spi dobrze wiec chyba nie ma sensu co sadzicie?

gosia- ja gdzies przeczytalam ze po 4 tyg u kobiet zanika w mleku siara ktora dziala "przeczyszczajaco" na dzidziusia i moze stad brak kupki u twojej pociechy. pojedz sobie jabuszek to moze pomoze 🙂

kaissa - jakie herbatki dajesz brzdacowi?? i o jakich porach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandro ja dałam kilka razy herbatkę koperkową. w sumie nie pisze ile razy można na dzień ją podawać. dzisiaj dałam już raz ale dam może na noc raz jeszcze. a oczywiście nie używaj odciągacza jeśli wszystko jest ok i nie potrzebujesz zostawić małej na kilka godzin bez cyca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupka zrobiona 😆 piękna żółta jak słoneczko :laugh: może rumianek pomógł 🤨

Ja tylko raz odciągałam,bo Mała nie chciała wtedy mojego jednego cyca złapać i był tak pełny że trochę odciągnęłam i przystawiłam Malutką i ściągnęła resztę 🙂

Karola ja już nie biorę żelaza od około 5 dni i nadal mam problem z toaletą 😞 aż mi się krewka pokazała 😞 a rodzenie w porównaniu do tego co ja przechodzę w toalecie to jest nic 😞
Biorę błonnik,jem marchewki,sok jabłkowy,surowe jabłka jem,marchewkę i nic nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...