Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej babeczki i dzieciaczki :P

Nam dzis mija 2 tyg od narodzin mojej corci 🙂
Bylismy dzis u lekarza na kontroli 🙂 mala ma sie dobrze przytyla 300 gram 😁 na cycu mamusi 🙂 Wysypka zeszla jak wykapalismy malutka krochmalu :P - glupia mama zjadla dwa jajaca na miekko - aaafuuuuujjjjj
Ja - mama tez sie czuje dobrze tam na dole moja "mala" juz sie zagoila co prawda krwawie jeszcze troszke ale nie czuje dyskomfortu w tamtych okolicach 🙂 polecam plukanki tantum rose!!!
Poza tym juz wchodze w spodnie z przed ciazy 😁
Mia-Carmen je duzo(ciagnie cyca) wiec spadlo ze mnie kilka kg moze nie do konca tak jak bylo ale juz czuje sie niezle w swoim ciele 🙂
wozek wyprobowany 🙂 jest super - swietnie sie prowadzi - mieciutko, jest zwrotny i mala jak tylko wsiada do tej swojej bryki to usypia 😁 - polecam!!
No i co jeszcze.. hmmm musze przyznac, ze jestem szczesliwa 🤪
a to nasza mala silaczka :P [img size=242]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/smallsilacz.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja dziś trochę zajęta, ale przekazuję najszybcej jak mogłam wiadomosć od Beatki:

Jutro ok. 9 - 10 mam wywoływany poród! Trzymajcie kciuki dziewczynki 😘

Otlesiu witaj z powrotem! 😘 Jak się czujesz? Jak tam Twój dzidziolek? Za zdjęciu prześliczny - i jakby się podpierał łapką podczas snu... 😁

Akigo Twoja mała też świetna - i jak ktoś zauważył - super oczęta! Takie ciemne... 🙂

Kukunari dobrze słyszeć, że wszystko okej i że coraz lepiej! 🙂 I jak artystyczna fota! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

A u Nas problem z karmieniem,Malutka jak się przyssała dzisiaj po 11-ej tak dopiero godzinkę temu przysnęła 😞 a pokarm niby mam dobry no i leci,dzisiaj byla położna i mówiła że tak może być bo Mała daje znak żeby organizm produkował więcej mleka,z tym że mnie tak piersi pieką już że gotowa byłam przejść na butlę ☺️ ale odczekam jeszcze.

Anitek nakładek próbowałam wczoraj i Vanesska ciągnęła z tym że ja czułam większy ból 😞 i odstawilam.

Co do wagi to nawet nie wiem ile mi zjechało,ale pewnie niewiele bo mam brzuchol jakby tam się jeszcze jakiś smerfik chował 🤪 🙃

Malutkka była ważona dzisiaj i zjechała z wagi 330g 😞 ale to podobno normalne.

Echh a na dole troszkę piecze przy załatwianiu się 😞 Sandro gdzie można kupić to tantum rose??

Karola witajcie z powrotem 😘 cudaczek ten Twój Maluszek 🙂

Iwonko różowa malowana lala z Marysi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu bardzo mi przykro że masz taki problem z karmieniem malutkiej 😞
A Tantum Rose możesz bez problemu w aptece kupić 🙂

Dziewczyny ale macie cudne dzieciaczki 🤪 Takie śliczniusie 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karola jak dobrze że już jesteś w domku 🙂.
gosiu może ona źle łapie pierś jak cię tak długo bolą,ja nie lubie tych kapturków, próbowałam z nimi przy zuzi i lipa. teraz mnie piersi nie bolą. ja bym radziła jak iwonka smarowała bepantenem. też go miałam przy zuzi i pomogło. szkoda rezygnować z karmienia.
ja dzisiaj byłam u lekarza bo zaniepokoił mnie zapach z pępka. chyba źle go przemywałam 🤨 teraz mam przemywać fioletem na spirytusie 3 razy dziennie. w dodatku lekarz zmierzył, zwarzył bąbla. jak powiedziałam mu że ma już 10 dni powiedział że synuś już powinien wrócić do wagi urodzeniowej. troszeczke mu brakło, ale powiedziałam że był problem z karmieniem i dopiero od kilku dni mały ładnie je. ja to z nim miałam problem.
kobietki urwisy urocze 🙂 ja nie mogę wklejać zdjęć bo muszę sformatować komputer, gdzieś mi się jakiś wirus krył i nie wiem czy jeszcze jest czy nie i wole karty nie wkładać by nie przelazło.
ech a ja się zaczynam martwić leciutko tym wyjazdem mojego męża 🤨 boje się pierwszych dni bo nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać ech. przeraża mnie to. oby tylko dzieciaczki nie chorowały to sobie jakoś poradzimy.
no nic dobrej nocki życzę 🙂 ja idę pod prysznic i spać. bo wczoraj mały cudował w nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie wiem co poradzić, ale bądź dzielna z tym karmieniem. Może taki trudny początek, może potem będzie lepiej, unormuje się. Trzymam kciuki, obyś dała radę. 😘

Tantum rose powinno być w każdej aptece... i swoją drogą nawet tak poza ciążą jest dobre na wiele, hm, intymnych pieczeń. 😉

Kasiu widzę, że zmiana w suwaczki, he, he. 😉 Odpoczywaj, a co do wyjazdu męża... Ech ciężko coś poradzić. Oby było dobrze! 😘

Mnie dzisiaj zdołowała pewna informacja... a mianowicie, że moja mama całą naszą trójkę przenosiła dwa tygodnie... 😞

Kurde i mój facet też jakiś zdołkowany... Niby wiem czym (nie, nie powyższym :P) i rozmawialiśmy o tym, no ale... Kurde, nie umiem tak w kółko pocieszać i rozśmieszać na siłę. 😞 A mi samej też nie lekko, też czuję jakiegoś wewnętrznego smutka. 😞

Na pocieszenie kupiłam sobie książkę. " 😜adam na twarz" Eckler Rebecca i póki mnie to jeszcze nie dotyczy (to druga część książki "Wpadka", która opowiada o tym co się teraz dzieje u bohaterki po tym jak urodziła 🙂) póty zaśmiewam się do łez. 😁 Gorzej jak już urodzę i przyjdzie mi przeżywać to co bohaterka, he, he... 😉:P ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostałam tutaj maść z lanoliną,ale smaruje i nic 😞 jak przestaną trochę boleć to na nowo mi je wyciągnie 😞 jeszcze parę dni poczekam.Co do sposobu to ze względu na karmienie leżałyśmy dzień dłużej w szpitalu,i wszystkie położne twierdziły że dobrze łapie,dzisiaj też była położna i mówiła że pięknie je,nie wiem już co robić 😞

Echh a to tantum rose nie wiem czy dostanę tutaj 😞

Pępek już się ładnie goi,mówiła że na dniach powinien odpaść,i niczym nie kazali smarować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu - mi przywieziono tantum rose z Polski to sa takie saszetki niewielkie do rozpuszczenia w wodzie (tym sie przemywasz tu i tam 😉 ) mnie 5 dni po porodzie tak pieklo jak siusialam, ze chodzilam do toalety minimalna ilosc razy zeby tylko nie czuc tego pieczenia a po tym specyfiku raz dwa wrocilam do normy... Moze popros kogos z Polski zeby kupil i wsadzil ci pare torebek w list i wyslal poczta priorytetem...

...Ja poki mialam siare w piersiach to sutki mnie tez bolaly nawet mialam troche poranione... ale przygryzalam warge i dawalam cyca jak juz dostalam mleka to szybko bol ustal... polozna mowila, ze mleko samej matki jest dobre na poranione sutki wiec moze wycisnij kropelke sama i zwilzaj sutek wlasnym mlekiem tak sie niby hartuja...

No, kobietki dzidziusie to sie nam udaly 😁 jeszcze czekamy na reszte listopadoweczek hmmm a moze juz grudnioweczek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu córa ma takie uważne spojrzenie... 🙂 Cudna. 🙂

Ech... Ja tam nic do grudnia nie mam, piękny miesiąc, kojarzy mi się z zimą i śniegiem - czyli tym co wręcz kocham... No ale wolałabym już urodzić. A tak dziś (środa) "świętowałam" sobie równe 40 tygodni... i cisza, cisza, cisza... 😉

No nic, to ja sobie już nynu uciekam. 🙂 Dobranoc wszystkim. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piękne TE NASZE listopadowe dzieciaczki! Nie długo już pewnie będzie cały komplet.
Gosiu po kilku dniach powinno przejść. Ja prawie płakałam bo miałam strasznie popękane brodawki.I jak mała zaczynala jeść to była tortura 🤔 .Będzie dobrze.Lece spać bo słyszę że mala woła 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 😉Mój mąż dziś wyjeżdza mam strasznego dola 😞.Normalnie się boję ☺️!Teraz nie mam chwili dla siebie a co bedzie jak bede sama?Powiem Wam że dzieciaki nie bardzo się garną do pomocy.Trzeba zrobić obiad,znieść wózek na spacer.Mała kąpie sama ale nie bardzo mam czas żeby się sama wykąpać 🤨 .Kurka ale wyzwania na mnie czekają MASAKRA. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć.nadal 2 w 1 ale nie wiem czy dziś nie wyląduję w szpitalu,calusieńką noc bolał mnie brzuch,cały czas z nasileniem co parę minut o ale sama nie wiem czy to ból taki sobie czy jakiś skurczowy.rano wymiotkowo,czuję się okropnie,rozdrażniona na maxa. zaraz mam lekarza to może troszkę się uspokoję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! 🙂

Akigo tylko się nie bój, jakoś się ułoży. A przynajmniej musi. Dasz radę! 😘

Julia dzięki! Dla Was też wszystkiego dobrego, szybkich i bezbolesnych porodów! 😉

Olga trzymam kciuki... Ciekawe co lekarz powie... 🤔

Hm... Wy macie problemy, a póki co to mój jedyny jest taki, że nie mam jogurtu pitnego w lodówce... a mam straszną ochotę na taki... :P

A, ciekawe jak tam Beatka? W końcu to jakoś teraz mieli jej wywoływać, nie? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas pierwsza noc za nami, Mały śpi już lepiej. W szpitalu budził się co godzinę 1,5 bo był głodny; w domu obudził się o 23:30; 3 i przed 7....U mnie piersi ok Jaś bardzo dobrze chwyta; jak to tłumaczyły piel. od noworodków 1,5 cm obwódki...
Tak jak czytam o Waszym połogu to Wam zazdroszczę. Ja plamiłam tylko przez 3 dni... Miesiączki będę miała, ale gin. mówił że bardzo rzadko i mało...
Lek. stwierdzili,że to co przytrafiło się mi i mojemu mężowi to żadna telenowela by nie wymyśliła... Najpierw on bliski śmierci, potem ja... Jak ur. to na wózku go do mnie przywieźli... i ordynator z chirurgi ścigał się z moją siostrą żeby powiedzieć że ma syna....
Dziewczyny 3majcie się, ja jakoś daję radę więc Wy też dacie...Wszyscy w szpitalu się dziwili, że tak dobrze funkcjonuje po zabiegu, ale muszę dla mojego jedynego synka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
acha nie wiem czy Wam pisałam 🙂 jak mi wody odeszły 🙂 Moja siostra ma Małego Kotka 🙂 byłam u niej przed wizytą u położnej 🙂. Kot mnie przestraszył i odeszły mi wody 🙂 jak chlupnęło 🙂 to rzeka popłynęła 🙂 Więc syna zawdzięczam kotu 🙂Do położnej nie dotarłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a więc tak.karolcia dobrze że to tak się skończyło że masz jaśka.ciągle myślę o tobie..
a co do mnie to w przychodni odesłali mnie do szpitala,a tam zbadał mnie lekarz i powiedział że rozwarcia brak i za rzadkie skurcze bo co ok 15 min.nawet nie zbadali tętna dzidziolka.odesłali mnie do domu.za to lekarz i położna z przychodni bardzo się mną przejmują i dzwonią do mnie,jak jestem zaniepokojona to mam przyjechać zbadać tętno i ciśnienie,a jak do jutra nie urodzę to koniecznie mam do przychodni przyjechać na badanie i sprawdzić tętno.jestem w szoku bo to jest państwowa przychodnia a tak super się troszczą... może do wieczora coś się wydarzy,akurat nockę ma położna którą wynajęłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Iwonko nie martw się,jakoś się ułoży,a nieraz to tylko tak strasznie wygląda 😘
Mam nadzieję że mi się te sutki zagoją,bo całe piersi mnie pieką 😞 no ale nic zaciskam ząbki i karmię,a Vanesska tak słodko zasypia przy cycu,że bym mogła tak z Nią siedzieć i patrzeć non stop.

No Olga może to już czas na Ciebie :P trzymkaj się kochana 😘

Paulinko będzie czas to wyjdzie :P widzisz ja też żadnych takich wielkich objaw nie miałam a poszło ino gwizdało :laugh:

Karolcia całe szczęście że tak to się skończyło,i że jesteście w trójkę 😘 dalej się też wszystko ułoży 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu ten Wasz maluszek to Was chyba tak przy sobie przytrzymał. 😆 Naprawdę cud. Najważniejsze, że jesteście razem, cała trójka!... 🙂

Olga, wow, to niezła opieka. Pozazdrościć. 🙂

Gosiu, he, he, wiem, dlatego jakoś tak strasznie się nie martwię. No, tylko najwyżej w kółko rozmyślam o tym. Ale też co mi innego na dniach pozostało? 😉 He, he, mój M pewnie ma mnie serdecznie dosyć, ale się dzielnie nie przyzna... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...