Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No na początku mi sie to nie podobało ze ciągle musze mała przewijać ale teraz się już przyzwycziłam, mam około 50 pieluszek tetrowych starcza mi na 4 dni, a potem robie pranie, ajk zrobi kupe to od arzu e pieluche "spłukuje" :P i zamaczam w wiaderku i jak sie nazbiera wiaderko to do pralki chlup i sie pierze:P moja córcia tak czesto nie robi kup, jendą na dzień a czasem anwet na 2 dni więc nie jest tak źle z tymi pieluchami a mała ma pupcie jak marzenie 🙂

wiecie co moja dzidiza mi woczach rośnie:P codzineni wydaje mi się większa juz takie papelki ma i jest okraglutka 🙂 waży już 4400 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pewnie nie powinnam narzekac bo jest rzeczywiscie grzeczna... tak malo placze i w ogole... jak cos chce to tylko daje mi do zrozumienia jednorazowym krotkim krzykiem wlasciwie to takim krotki marudzeniem no ale jakos musi, bo mowic jeszcze nie umie :P


wiec niech spi jak ma rosnac 🙂 w ciagu 6 tyg urosla 10cm 🙂 wszystko przez to ze taki spioch 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wykąpałam Małą i na główce Jej się taka tłusta skorupka zrobiła 😞 po tym kremie chyba 😞 masakra 😞 ale wyczesaliśmy to diabelstwo.I po kąpaniu nasmarowałam Ją tylko OILATUM,ale główkę już ominęłam.I w ogóle więcej wyszło na brzuszku 😞 takie większe czerwone 😞

Tak czytałam dzisiaj o trądziku niemowlęcym i te objawy są dokładnie takie jak ma Vanesska 🤨 i dokładnie tak jak leży na boczku to ma pełno czerwonych plam,a za chwilę one zanikają,nie wiem już,w poniedziałek idę do polskiej lekarki,zobaczę co mi powie.

Trądzik niemowlęcy (łac. Acne neonatorum) – bezbolesna dolegliwość skóry, występująca w pierwszych miesiącach życia dziecka. Czas trwania to zazwyczaj kilka dni do kilku tygodni. Przyczyna powstawania trądziku niemowlęcego nie jest znana. Charakteryzuje się on pojawieniem się w okolicach twarzy, szyi, czoła małych krostek, które przypominają potówki i które mogą zamienić się w czerwone plamki. Co znamienne, w miejscach ogrzanych (np. na policzku, na którym dziecko śpi) trądzik jest bardziej widoczny, krostki robią się czerwone. Podczas ochładzania zaś (np. na spacerze) krostki przybierają kolor skóry i wydaje się, że trądzik zanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu - te same objawy co byly u mnie tez sie malej na poczatku skorupka prawie na glowce zrobila najpierw krosty a pozniej skorupka - to tak zwana ciemieniucha czesto wystepuje przy skazie - musisz to nawilzac... jesli chodzi o to co napisalas o tradziku ja tez wierzylam ze to jednak on a nie skaza bo wlasnie plamki bladly na spacerku a gdy bylo cieplej lub mala lezala na tej stronie to byly intensywne jednak lekarka powiedzila ze tak samo jest przy tradziku jaki i przy skazie... ja nadal łudze sie ze to byl tradzik - chwilowy... no ale zobaczymy jak zaczne spowrotem z mlekiem...
u mnie tak jak u ciebie byl wysyp wrecz!! ale po dwoch dniach zaczelo sie goic - łuszczyc i schodzic ladnie tylko trzeba to pielegnowac i nawilzac intensywnie poza tym troche minie zanim malukiej organizm oczysci sie z calkowicie z mleka bo jeszcze do niedawna nie uwazalas co jesz wiec pewnei niedawno wyssala to z mlekiem i jej wychodzi...
zobaczysz ze do poniedzialku sie poprawi
w kazdym razie zycze tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandruś mozesz karmić przy gorące.
Fajna stronka:
http://poradylaktacyjne.republika.pl/page9197933154717659dd7378.html
A ja mam wrzody na dwunastnicy. Już drugi raz dostałam takiego ataku że po ścianie chodziłam.Poprostu masakra. Taki ból że nie wiem co mam ze soba zrobić. Już nic jeść nie mogę.Dostałam ataku po piersi z kurczaka. Musialam połknąc renigast a nie powinno się przy karmieniu. Ale inaczej to bym chyba zwariowała.
Sandruś choróbsko Cię dopadło? Biedulka!
Mała możesz normalnie karmić i przy chorobie i przy gorące.Wartość mleka przy gorące sie nie zmienia.
Pozdrawiam Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Panadol z paracetamolem zazyty 🙂 juz mi lepiej 🙂dzieki
Iwonko to nie choroba w sensie przeziebienie obawiam sie ze to byl stan lekiego zapalenia piersi bo moja mala wczoraj od 24 spala do 7 rano i tak mi mleko wezbralo w piersiach ze poczulam okropny bol o tej 7 byc moze jeszcze spalam tak ze ucinelam te piers... po karmieniu bol zelzal nieco ale za to ja dostlam drgawek z zimna i nie moglam sie ogrzac przez 1,5 godziny czulam sie bezsilna, rozzalona i zmarznieta... moj probowal mnie ogrzac swoim cialem i na rozne inne sposoby a mi wciaz zimno bylo nawet nie wiem kiedy wkoncu usnelam... o 10 obudzil mnie straszny gorac ciala, pragnienie i okropny bol glowy...
mala spala jeszcze do 11 - ma melodie do spania 😉 a w tym czsie moj skoczyl po tabletki dla mnie bo oczywiscie apteczka pelna ale to co trzeba to nie ma 😠 i wyslalam go po melko modyfikowane dla dzieci ze skaza balkowa hmmmm i w zadnej aptecen nie maja!! mowia ze bedzie jutro... no kurde to co ja mam do jutra dziecko glodne trzymac?? masakra - nakarmialam pirsia bo mozna ale jakbym nie mogla??
Kupie pare opakowan w razie gdyby...
choc mam nadzije ze jeszcze dlugo nie bdem usiala wprowadzac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandro jest tylko kilka przypadków kiedy nie można karmić. gdy się jest zarażonym wirusem hiv i tego typu przypadku. tak nie ma przeciwskazań a wręcz trzeba. ja np byłam tak chora teraz walczyłam z chorubskiem 3 tygodnie i aż mi się ciężko oddychało. zmieniali mi 2 razy antybiotyk bo nic mi nie chciało pomóc w dodatku zero gorączki ale straszny katar. dopiero dzisiaj się lepiej czuje. i kubusia cały czas karmie. nie zachorował jak reszta domowników (czyli wszycscy) miał tylko leciutki katar. ja się ciesze że jako pierwsza zachorowałam bo wiem że dotstał przeciwciała. inaczej mogłoby być groźnie tym bardziej że ja mam przechodznie pokoje i nie miałabym jak się "schować" z kubą by nas nie pozarażać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też jestem na antybiotyku już drugi tydzień i kazali mi karmić.

Sandra uważaj na siebie,może odciągaj jak Mia tak długo śpi,i wtedy Ją z butli swoim mleczkiem nakarm,nie wiem 🤨

Też muszę zobaczyć za tym mleczkiem dla dzieci ze skazą,na wszelki wypadek,bo w domu mam ale Bebiko 1 🤢

My byłyśmy na spacerku,temperatura minusowa ale nie było źle i Vanessa już prawie 4 godzinki śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co?? Moja Nadia ma te same objawy co dzidzia Gosi i wydaje mi się ż eto nie koniecznie skaza białkowa, tylko ten trądzik, kiedyśsie tu mama czerwcowa chyba wypowiedziała ze ich czerwcowe malenstwa w tym samym czasie miałąy taki wysyp krostek i w tym samym czasie znikł gdzieś około 3 miesiąca, moja położna była to zobaczyć i stwierdziłaz eto ten trądzik i zeby sie nie przejmowac tym a lekarka stwierdziła ze to moze byc skaza i mam odtawic nabiał , od kilku dni od 4 dokładnie już nie jem nabiału a małej nie dość że nie ubywa to ejscze przybyło krostek ;/ wiec ja obstawiam ten trądzik ale na wszelki wypadek nie bede jadłą nabiału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu dokładnie mi się też wydaje że to ten trądzik,ja odstawiłam nabiał i pokazało się na brzuszku więcej 🤨 dzisiaj trochę słabiej,ale tylko na główce i buzi,na brzuchu,nóżkach i rączkach zostało bez zmian,a smaruje Ją całą przy każdym przewijaniu.Jutro idę do polskiej lekarki,mam nadzieję że coś mi powie więcej.Też nie wiem czy z buźki Jej zanika po mojej diecie czy po kremie 🤨

W ogóle to takie wodniste kupki ma 🤨 żółte jak słoneczko,ale czasami to woda.

A tak wyglądają krostki na brzuszku Małej 😞 [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC006631.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu u nas identycznie, a jak jest małej ciepło, np. po kąpieli to się jej robią takie czerwone plamki z tymi krostkami, a jak ejst chłodniej, rano zazwyczaj sa nie widoczne tylko tarka na buzi zostaje, ja nicyzm jej nie smaruje tylko calcium podaje 2 razy dziennie po 1ml ale nie widzę poprawy ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ciekawe co ci powie lekarz na te krostki,ja wierze położnej że to te hormony sa tego sprawcą:P a po za tym pisza że skaza występuje u dzieci u których w rodzinie ktoś cierpi na róznego rodzaju alergie a unas nikt nie ma z tym problemu;/ dzieci siostry miały skaze białkową ale ze strony ich taty czyli mojego szwgra jest w rodizneie alergia na trawy ale u mnie nic wiec łudze sie z eto jednak mimo wszystko ten trądzik a po z atym przeciez nie możliwe zeby wiekszosc naszych listopadowych amluchów miało skaze-to musi byc coś innego:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie Listopadowe....Jeśli mogę się wypowiedziec w sprawie tej skazy białkowej....to Dziewczyny nie wpadajmy w paranoje....Ja jestem Mamusią 2 chłopców....Kacper-11lat faktycznie miał skaze białkowa i do 4 r.ż pił mleko sojowe....Natomiast Oliwier ma identyczna bużke jak twoja córcia Gosiu i według mnie to nie skaza tyko tradzik i moze potówka dodatkowo.....Oczywiście ni jestem lekarzem i nie chcę narzucac swojej opinii,ale według mnie wiele młodych Mam przesadza z dietą,a tak naprawde to lekarze tylko leczą objawowo i przypuszczaja ,ze to moze byc skaza.....A tak wogóle(to do mam rygorystycznie diety przestrzegających)...indyk z,którym niektóre przesadzaj-JEST BARDZO UCZULAJĄCY....u mojego bratanka podejrzewali skaze....a okazało sie,ze jego Mama indyka jesć nie powinna.....TAKżE GŁOWY O GÓRY!!Mam nadzieję,że jednak nasze dzieciaczki ominie to cholerstwo....a puki co to obserwujmy Maluchy i nie słuchajmy innych,bo przeciez kazda z nas najlpiej zna swoje dziecko i to,że czyjes dziecko ma skaze wcale nie oznacza,ae kazda wysypka jest tym samym....Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maxara ja tez tak uważam, bo tak jak pisałam wcześniej wile dzieci w w wieku anszych maluszków ma taką wysypke-przecież neimożliwe ze wszystkie mają skaze, ja wedle zaleceń lekazra musiałm przejśc an dietę bezmleczną ale na następnej wizycie czyli 5 stycznia bede znowu rozmawiac z lekazrem i zdecydujemy co dalej, i tak jak mówisz lekarze na wszleki wypadek każą zrezygnować z mleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha śliczna choineczka. 🙂

Kukunari nie przestawaj karmić piersią, nawet jeśli masz gorączkę (a może zwłaszcza?). Gorączka to znak, że Twój organizm walczy z jakąś infekcją, czyli wytwarza przeciwciała. A karmiąc swoim mlekiem dziecko przy okazji też je uodparniasz.

Gosiu nie mam zdjęcia, ale jak tak porównuję to u Twojej dzidzi nie wygląda to tak źle... u nas wysypka to masakra. 😞 Nie, nie mam zamiaru się licytować na dziecięce wysypki. 😉 Może rzeczywiście poczekaj, jak radzi Kukunari. Ja w każdym razie też jeszcze czekam na efekty odstawienia mleka. I ewentualnie też na wizytę u pani lekarz. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu no to są takie same objawy,czekam na wyrok heh od lekarza,może nie będzie tak źle,ale na razie trzymam się diety,Małej trochę schodzi ale nie wiem czy po moim jedzeniu czy po tym kremie 🤨

Maxara zgadzam się z Tobą,ja spanikowałam bo była tak wysypana że chciało mi się płakać aż,jak na bidulkę patrzałam.Też mam nadzieję że to nie skaza 🙂

Paulinko nie zmieniam nic,zostaje na razie i przy diecie i przy kremie,z małym wyjątkiem,nie smaruje główki.Co do wysypki to dzisiaj taka słabsza jest na buziuli,ale w rzeczywistości to wygląda gorzej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana Gosiu!
Podpatrzyłam zdjęcia twojej niuni i chcę ci powiedzieć że to raczej nie jest skaza białkowa...Mój pierwszy syn niestety cierpiał na tę dolegliwość i uwierz mi że wyglądał okropnie...nie wiem do czego to porównać(bo zdjecia nie mam)no miał na całym ciele czerwone kropki jak biedronka i przy tym kłopoty z układem trawiennym.Zanim udało nam się to paskudztwo zwalczyć to przeżyliśmy wiele nie przespanych nocy a do około 2 lat był na Zyrteku i musiałam strasznie uwazać na to co dostaje do jedzenia...teraz chłopisko ma 12 lat i zero kłopotów 🤪

No a mój malutki Bartuś był wysypany tak jak twoja córeczka i lekarz powiedział mi że do trzech miesięcy skóra może reagować tak na różne bodźce...zły proszek lub płyn do płukania,zbyt ciepło w pokoju i tym podobne.Mojemu synkowi blednie wysypka jak smaruje go kremem Oilatum (nawet główkę)Spróbuj może...i nie denerwuj sie na zapas bo tak jak napisałam na skazę to raczej nie wygląda...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...