Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nadia też przeurocza! 😁

Kukunari śliczna "Tygrysica"... 😉

Akigo ja mojemu też zakładam często niedrapki. Kocurek mały już nie raz podrapał i siebie i nas... na szczęście nie za mocno. 😉

Dziewczyny miały już Wasze bobaski problemy z wypróżnianiem? Mój ma raptem ledwo ponad dwa tygodnie... a tak się męczył wczoraj i dzisiaj chyba też zaczyna. 😞 Płakał i krzyczał, bo go bolało, póki kupki nie zrobił. Jak można pomóc takiemu maleństwu? Herbatką koperkową już można? Czy jakieś kropelki lepiej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śliczne wszystkie dzieciaczki 🙂 tylko tulić i całować 😘

Sandro bynajmniej wiesz co jest,szkoda że akurat to skaza musiała się pojawić 😠

Pamiętam jak mój brat dostał skazę,to mama poszła do lekarza i kazała wszystko Mu podawać,nie patrzeć że jest białko itd,i powiedziała że po jakimś czasie skaza zejdzie i faktycznie nie pamiętam po jakim czasie ale Mu skaza zginęła,z tym że to było 12 lat temu.

Ja zakładam Małej niedrapki z tego powodu iż ma ten dodatkowy paluszek 😞 ale ściągam Jej czasami bo bidulka nie będzie wiedziała jak Jej rączki wyglądają.

Paulinko Vanessa miała problem z wypróżnieniem,gniotła gniotła i nic,i moja mama mi powiedziała że nie mam Jej nic podawać na razie tylko sama mam wypić herbatkę rumiankową,i zadziałało,po chyba 3-4 godzinkach kupka była jak malowana 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!!!
Sandruś biedne jesteście; ale przynajmniej wiesz na czym stoisz...
Ja miałam ciężką noc. Jaś nie spał, ale to chyba dlatego że na zewnętrznej części uda zrobił mu się pęcherz z ropą o średnicy 1,5 cm. Chyba go bolało, bo marudził. Dzwoniłam do położnej i miałam to przekuć itd. Mały się uspokoił, zaczął się uśmiechać, więc mam nadzieję, że to było przyczyną jego złego samopoczucia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sathi- pougniataj kolanka w strone brzuszka - pomoz wyjsc baczkom... moja Mie raz tylko bolal brzuszek i plakala... pomagalam jej klepiac po pupce - uspokajala sie wtedy nieco, wiec moze tez sproboj...
Iwonko -jak zjadla o znacyz ze jej sie mziescilo heheh 😉 twoja mala to niezly klocuszek to musi tez zjesc sporo... pilnuj tylko zeby jej sie odbilo bo jak nie pryzpilnujesz to jej sie uleje... moja ostatnio dwa cycki mi zjada i jak jej sie nie odbije to bankowo jej sie uleje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie iwonko miała stawiane bańki. była bardzo dzielna. mam nadzieje ze jej to pomoze. nie bolało, ale teraz ją troszke bolą plecki. nie miala tych ogniowych ... przyszla taka fajna pani pielegniarka pokazala jej na sobie na rece jak sie to robi - miala swietne podejscie do niej ... i oczywiscie tata musial lezec razem z nią 🙂. od razu inaczej kaszle wiec chyba dobrze ze jej postawili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam pytanie...
czy czujecie czasem taki scisk,tak jakby skurcz w obu piersiach i po chwili zaczyna z nich kapac mleko?? W obu jednoczesnie czasem podczas karmienia a czesem nie... tak 3-4 razy dziennie?? Nie jest to bolesne ale nie nalezy do najprzyjemniejszych momentow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie mleczko leci z obu co przy karmieniu jest smieszne... Iwonko u mnie tez takie cisnienie w cyckach nieraz ze mala jak sie oderwie to ma mleczny prysznic hehe 🤪 na szczescie taki glodomor, ze za skarby tego cyca wypuscic z ust nie chce dopoki sie nie naje... jak jednak wypadnie to pokazuje straszne zdenerwowanie... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, przepraszam, że się wtrącam, ale ten tzw. prąd, a akurat w moim pzypadku szpilki w sutkach, to czytałam kiedyś, dawno dawno temu, że występuje wtedy kiedy dziecko odczuwa głód. U mnie faktycznie się sprawdza, jak Natka śpi i mnie zakłują sutki to po chwili się wybudza i dopomina się mleka. Na te szpilki trzeba naciskać sutki, w sensie wciskać do środka, wtedy zahamujecie wyciekanie mleka.
A podczas karmienia mi też leci z drugiej piersi, to normalne. Ale na to też stosuje dociskanie, żeby się mleko na wkładce nie marnowało, a grzecznie czekało dla mojej niuni.

Nie miałam okazji pracować z karmiącą matką, która po macierzyńskim wróciła do pracy, ale ze słyszenia wiem, że kobiety zawsze narzekają, jak mają w pracy szpilki w sutkach, że ich dzieci są głodne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja tez mam te "szpilki w piersiach" i zaraz potem leci mleko z obu :P i jak zcaynma karmić to tez jak mała pociągnie z jedej piersi to w drugiej też coś zakłuje i zaczyna mleko kapać i tez przyznma ze jest to koszmarne strasznie nie przyjemne 🤨

Kasiu musze sprawdzic Twoją teorię co do smarowania pupy dziecka, bo też od może tygodnia nie smruje Nadii pupy żadną maścią przy przewijaniu bo nie ma odparzeń a po za tym tak jak tobie zawsze ten krem mi sie gdzies zapodzieje bo przewijam mała w różnych miejscach:P ale zaczne jej znów pupcie smarowac i zobaczymy czy podizała na kupkę bo od tygodnia ma z nią większe problemy niż zwykle napisze Ci czy u mnie też się sprawdziło czy nie:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dzięki temu ze mam neta w tel.mogę do was napisać własnie karmie małego czy wy tez tak macie ze wasza dzidzia podczas karmienia strasznie się po jakimś czasie prezy i wygina mojsynio czasami daje mi tak popalic ze hej co do piersi i tego klucia ja niemam nic takiego tyle tylko jak mam już nawal pokarmu to tez cieknie z dwóch piersi a pozatym synio wogule niechce spać w dzień przy piersi usypia ale jak go odkladam to śpi tak jak dziś 10min i się budzi a smoka wypływa tylko w samochodzie jak coś to go ssie jak mogę go nauczyć cmokania bo jednak skoczek go uspokaja ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoro tak... no to mój chyba nigdy nie jest, a przynajmniej nie zdąży być głodny, bo jeszcze tych "szpilek", jak pisałam nie poczułam. 😁 Ale może to za wcześnie jeszcze? 😉

No ale "prysznic" mleczny u mnie jeszcze mimo wszystko nie wystąpił... 🤨

Marzi w sumie nie wiem jak nauczyć malca ssania smoka... Chyba sam załapie jak będzie miał potrzebę. 🤔 Chyba, że mu go przytrzymywać? Ale ja bym nic na siłę robić nie radziła. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Hmmm...nie mam takiego kłucia 🤨 a mleczko przeważnie w nocy mi cieknie z obydwu piersi 🙂 ale zaraz mały żarłoczek ściąga 🙂

Marzenko ja też bym nie wciskała smoka na siłę 🤢 próbowałam mojej Małej zaaplikować smoka i mi nie idzie,ma odruch wymiotny,i zaczyna krzyczeć.

Paulinko i jak Wicio wykupkał się 🤨

Kasiu córeczkę masz dzielną 🙂 pozdrowienia i buziaki dla Niej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...