Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Otlesiu Ty też się trzymaj! 🙂

Gosiu to masz dzielną dziewczynkę! I dobrze, że już po wszystkim. 🙂

Kasiu no skoro musi być ten zabieg... to teraz już grunt, żeby co zadziałał i się po nim polepszyło. 🤨

Beatko mój maluszek nie sypia ze mną... ale chyba głównie dzięki mojemu M, który wytrwale odstawia go do łóżeczka. 😁 😉

Akigo u mojego Brzdąca też zauważyłam, że straszni się czasem ślini... nie wiem czemu. 🤔

Kukunari u mnie praca nie wchodzi w grę, choć to gównie dlatego, że nie mam nikogo, komu mogłabym zostawiać na czas pracy małego. 🤨

Heh Wy już szczepienia, a mnie dopiero czeka wizyta u ginekologa. 😉 Choć nie powiem, już się z moim mężczyzną pokusiliśmy... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu spokojnie,rozumiem że tak spokojnie nie idzie,ale skoro ma pomóc Naszym Maluszkom,to musimy być dzielne 🙂 chociaż ja to nie byłam dzielna ☺️

Beatko Vanessa też śpi ze mną ☺️ i jak na razie to się nie przymierzam do odstawienia Jej w łóżeczko ☺️ myślę że później nie będzie problemu,bo zasypia sama.
Też czasami mnie terroryzuje heh,smoczka nie chce,tylko do cycolka otwiera buziolke i zasypia 🙂

Iwonko też zauważyłam że Mała się strasznie ślini,ale od ponad tygodnia już,aż bąbelki robi heh 🙂

My mamy pierwsze szczepienie 12 stycznia,mam nadzieję że Malutka też dobrze to zniesie 🤨 co do wagi to była w szpitalu ważona to waży 5400g 🙂 klopsiu mały mój kochany 🙂

Sandro ja też uwielbiam na Nią patrzeć 🙂 nawet jak się kładę to dalej patrzę,w każdej chwili,godzinie,minucie,sekundzie 🙂

U mnie też odpada powrót do pracy,jesteśmy sami tutaj,i nie mam z kim Malutkiej zostawić.
Do szperacza jutro idę,boję się trochę bo wydaje mi się że coś tam nie tak.No ale jutro się zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam!!
my po pierwszym szczepieniu 😲
Mia byla dzielna i plakala tylko przy ukłuciach potem szybko dalo sie ja uspokoic 🙂
dostala jedna szczepionke doustna na Polio
druga domiesniowa 6w1 przeciwko:
- Błonicy (Diphteria)
- Tężcowi (Tetanus)
- Krztuśćowi (Pertusis, Wooping Cough)
- Choroba Heinego-Medina, czyli mózgowe porażenie dziecięce (IPV, Poliomyelitis)
- HiB (Haemophilus influence)
- pneumokoki
i trzecia dodatkowa domiesniowa na Rotawirus

wazy juz 4800g czyli przez 2 miesiace utyla 1600g jak na sama piers to duzo tak stwierdzila lekarka 🤪
jest zdrowa, usmiechnieta 🙂
moge rozszerzyc diete o inne produkty mleczne za pozwoleniem lekarki 😆

poza tym mala zeszlej nocy spala od 21 do 7 rano 10 godzin!!! bez przerwy 🤪 a potem p karmieniu od 8 rano do 11!!! pytalam czy powinnismy sie martwic ale dokorka stwierdzila ze mamy poprostu grzeczne dziecko i ze powinnismy sie cieszyc 🤪 i ze mamy jej nie wybudzac niech spi ile potrzebuje 😁

ja juz po szperaczu...straszyla ze tak mnie zaszyli ze moze nie bolec jak bede ten tego ale nie bylo zle ☺️ hehe

a to moje 2 miesieczne slonce wpatrzone w swoja ulubiona zyrafe [img size=389]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/zyrafa1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari fajnie, że wszystko okej. 🙂

Olga i jak tam Olek zniósł szczepienia? 🙂

Ja mam ginekologa jutro... jak zdążę do niego dojechać! 😁 A szczepienie i etc. jeszcze za jakiś tydzień. 🙂

Poza tym to życie się pomału toczy...

No i mój zblazowany słodziak 😉:

[img size=301]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/zblazowany-a315a4c203e3db1a92f25fb2d39aab66.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm, hm, ja nawet nie wiem ile ten mój Witek teraz waży. 🤔 Ale przybiera z pewnością - czuję to gdy go podnoszę. 😉

Swoją drogą jaka nas została garstka aktywnie udzielających się na forum! 😲 No ale wiadomo - świeżo upieczone mamusie przez większość czasu pozostają zajęte. 😉

He, he mój facet właśnie tańczy sobie z małym!... 😁 Teraz stoi nad nim, macha rękami i kręci tyłkiem naśladując małego... a mały patrzy na niego, śmieje się, wydaje różne, pocieszne dźwięki i macha łapkami, nóżkami (raz naraz obiema, raz na przemian 😁). Właściwie to już nie wiem kto kogo naśladuje! 😁 Oboje wyglądają tak pociesznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu- lepiej jak przybiera wiecej niz za mala poza tym na samej piersi nie da sie dziecka przekarmic wiec bez obaw 🙂

shati- u mnie tez odchodza czesto tance i spiewy (wspolczuje sasiadom :P) czasem jakby z boku popatrzec to niezle z nas świrusy hehe 🤪

moja mala po szczepieniu byla marudna wieczorkiem i poplakiwala troche wlasciwie to wczoraj plakala tyle co w sumie do kupy przez te 2 miesiace bo ona bardzo malo placze - na razie 😉 nawet jesc nie chciala po kapieli... 🤔 co sie jej nie zdarza ale to przez to ze spuchly jej udka i sie zaczerwienily -pewnie bolaly 🤨
jednak obudzila sie o 23 zjadla cycki oba i poszla spac i spala do 7 rano i od 8 do 11 hehe 🙂 spioch maly... a potem poszlysmy na dwor bo sniegu spadlo u nas sporo i ulepilysmy balwanka 🙂 to tak na pocieszenie po szczepieniu 😉 [img size=422]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/balwi.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie zaglądam tu do was czesto ale nie mam nigdy czasu zeby cos napisac:p

u nas dobrze ale zaczne dzis dokarmiac córcie, ale narazie tlyko jedna butla wieczorem bo wieczorami je 2 godziny a i tak jescze otwiera buźke ze jest glodna i placze wiec ja dokarmie, bo czuje z emam juz mniej mleka w piersiach, w nocy jest ok ale w dzien gorzehj mała je zasypia na 10 minut i znów sie budzi z placzem bo jest glodna i znow zasypia an 10-15 minut i znow sie budiz i tak w koło

ale te ansze dzieciaczki listopadowe są słodkie i łśiczne 🙂

moja Nadia waży 4,8 kg 🙂 my tez po szczepieniu , zwykłe + pneumnokoki mała tez strasznie płakaała ale dziś już jest dobrze 🙂

a jak tam wasze dzieci z podnoszeniem główki?? moja córcia bardzo czesto podnosi główke i boje się czy to nie za wczesnie bo ona cały czas jak jest na rekach to glowe podnosi , tak smao ejst w nosidełku-czy to nei za szybko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane Mamusie! 🙂
oj daaawno tu nie zagladalam... sieta wyprawialam wiec mialam kupe roboty bo moj M pracowal a teraz szkola sesja i musze to jakos ogarnac jutro jade do szkoly z malym zeby prosic profesorow o wyrozumialosc i dodatkowe terminy dla oddania prac semestralych.
widze ze rozmowa jest o szczepieniach my bylismy 30/12 wzielismy 6w1 plus Rota (doustnie) maly delkatnie zakwilil az bylam w szoku bo przygotowalam sie na to ze i ja bede plakac
no i moj Szkrab wazy 5,600 juz u naz z nockami lepiej tzn spi ze 2h albo i 1h i budzi sie na karmienie, obecnie moi mezczyzni spia a Aleks spi w swoim lozeczku czasem tylko ze mna.
U "szperacza" tez juz bylam przed swietami musial mi wszystko sprawdzic dokladnie (bo mialam pelne rozwarcie) ale nie bylo az tak zle wszystko sie pozamykalo ale sexu jeszcze nie probowalam... ☺️
Na razie zeszlo mi juz 20kg i jestem w szoku ze tak duzo bo nic nie robie jeszcze 7kg mi zostalo (oby sie udalo)
Wczoraj bylismy u ortopedy i bioderka i stawy sa w porzadku 🙂
co do glowki to moj juz dosyc czesto trzyma ja sztywno
a najfajniejsze jest guganie i usmiechanie sie podniecam sie tym strasznie 🤪
a i nosimy już rozmiar 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha mojemu Witkowi wszyscy się od początku dziwią, że silny i właśnie też, że główkę zaczął bardzo wcześnie podnosić... i nawet długo ją utrzymywać w górze! 😲 Czy leży na brzuszku, czy nawet jak na rękach w pionie - to ją odgina i sam chce kręcić na boki. W ogóle wszyscy mówią, że strasznie silny... czy jak złapie za palucha, czy jak się zaczyna wiercić... 🤔

Leniuszku śliczne to Twoje Kochanie Słodziachne. 🙂
Kurde a waga Ci zleciała nieźle! Ja wciąż się boję nawet tknąć palcem to urządzenie. ☺️ I wcale mnie nie przekonuje fakt, że wszyscy uważają, że w ogóle po mnie nie widać, że byłam niedawno w ciąży. ☺️

No i dziś jestem po ginekologu. Wszystko w jak najlepszym porządku. 🙂 Poprosiłam go też o tabletki antykoncepcyjne - dostałam takie dla matek karmiących. :P

Najgorsze, że mój Witek znów ma nawrót zielonych, wodnistych kupek. 😞 Odstawiłam go od tego sztucznego mleka i teraz się martwię czy to nie przez to. Bo przecież i dietę dalej mam i wciąż podaję mu lacidofil. Nie wiem, to będzie chyba kwestia do rozstrzygnięcia dla pediatry. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a więc tak: przed szczepieniem Olek był bardzo pogodny,gadał i uśmiechał się do pani doktor i pielęgniarki ale jak zaczęła go kłuć to zaczął płakać i do końca dnia był marudny,lekki stan podgorączkowy..ale z każdą chwilą jest co raz lepiej 🙂
a wiecie co??mały ma bardzo małą dziurkę w pisiolku i według pediatry muszę przy kąpieli naciągać mu skórkę żeby pękła,a znowu moja siostra pracuje na urologii i mówi żebym sama tego nie robiła bo można wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku,a jak do 2 roku życia sama ta skórka nie pęknie to robi to urolog bezboleśnie przy pomocy specjalnej maści.sama nie wiem komu ufać i wierzyć 😞

dziś byliśmy na kontroli w poradni laktacyjnej,oznaki alergii znikły (położna od laktacji pochwaliła mnie że jestem wytrwała w diecie,)dołożyła mi dziś nowe produkty które mogę jeść,no ale nadal nic krowiego!! 🤢
zmartwiła minie tylko tym że mały wolniej przybiera na wadze niż na poprzedniej wizycie i teraz muszę zapisywać jak często je (ona myśli że ja karmię piersią,a ja ściągam pokarm i podaję butelką czyli teoretycznie zjada więcej.) może to być niedojadanie albo infekcja dróg moczowych.zobaczymy ile przybierze przez najbliższy tydzień,w czwartek kontrola!

a najlepszy jest mój speracz.pierwsze jego pytanie: kiedy robimy 2 dziecko. wszystko mi zaraz poobliczał,znalazł odpowiedni miesiąc nocnych robótek,żeby maluchy razem się chowały.. 😆 dowcipniś!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu Oluś jest cudowny.Moja mała też nie lubi na brzuszku. Ale chyba muszę jączeście kłaść. Kupiłam jej dzis mate leży własnie sobie i wcina łaki.Cały czas ma rączki w buzi.A co do kupy to moja Marysia bardzo rzadko sie załatwia i o mnie trochę martwi. [img size=210]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/m23a.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki 😆

wczoraj byliśmy na pierwszym szczepieniu: 6w1+ pneumokoki+ rotawirusy. Po szczepionce maleńki płakał i był rozpalony 😞

Ja juz wróciłam do swojej wagi juz jakiś czas temu, została rozciągnieta skóra na brzuchu:/ tragedii nie ma ale dobrze to to nie wyglada, więc zaczełam codziennie robić sporo brzuszków 🙂

Przedwczoraj byłam u gin i powiedziałam o tym moim odretwieniu i ostrym bólu w tym samym miejscu- mam zerwany jeden z nerwów grzbietowych 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
do 9ciu miesiecy powinno wrocic do normy a jak nie to rehabilitacja 😞 😞 😞 😞 😞 😞 nawet nie chce o tym mysleć 😞 ehhh

A to wszytsko od tego, że jak podawali mi znieczulenie to jedna z polozonych( było tam z 10osób) oparła sie o łóżko w momencie gdy wkłuwał mi sie w kregosłup 😞 🤨

Kupiłam chuste do noszenia bobasów i dzisiaj pierwszy raz ja testowaliśmy- super!!!!! Mój mały krzykacz był spokojny jak nigdy i zasnął w chuście a ja miałam nareszcie dwie olne ręce i zrobiłam mnóstwo rzeczy w domu 🙂 jestem zadowolona z tej chusty!

A Wy dziewczynki piszecie, że jeszcze nie współzyłyście?? hmmm ja to po 3 tyg po porodzie dorwałam mojego 🙂
troszke jeszcze mnie boli ale współżyjemy i bez problemu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
achh śliczniutke te dzieciaczki 🙂

Byłam u szperacza no i wszystko jest w środku jeszcze opuchnięte 😞 a tak poza tym to dobrze.I też nie skusiłam się na małe co nieco ☺️

Asiu ale Aleks rośnie 🤪

Vanessa bardzo długo już główkę podnosi 🙂

Wczoraj skusiła się na smoczek,i didoli ale nie za każdym razem załapie.

Walczymy z katarem,jeszcze mnie teraz powaliło 😞 echh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Korzystam z okazji, ze mam chwilkę i piszę od rodziców 🙂 W skrócie. Jaś też się strasznie ślini, główkę podnosi i bardzo długo ją trzyma w powietrzu, jest bardzo silny. Na szczepienie idziemy w pon; gina. mam w środę. Był tak miły, że przyjmie mnie przed pacjentkami, bez kolejki. 🙂 Przynajmniej czekać nie będę musiała. Wczoraj byłam z mojego synusia dumna. Bardzo lubi zasypiać na rękach, ale z mężem, rozpoczęliśmy strajk 🙂 i w końcu wczoraj zasnął sam w łóżeczku, sama byłam zdziwiona, czytałam mu bajkę, on trzymał mnie za palec, aż zasnął 🙂 Co do karmienia, karmię go nadal piersią i mlekiem modyfikowanym. Czasem daję 1 butlę w ciągu dnia, a czasem nawet dochodzi do 3. np. wczoraj i dziś muszę go karmić co 30 min. cycuszkiem. bo co chwilę jest głodny...kalorycznie mleko mu nieodpowiada, ale diety nie zmieniłam, więc nie wiem dlaczego... dobra lecę, bo mój M robi synusiowi sesje...

Acha ...Olga to chyba TY pisałaś o siusiaku Olka... Mnie też uczono, że do 2 roku się nie rusza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja ciagle chora, trzeci antybiotyk, znowu banki, w poniedzialek jade na przeswietlenie klatki piersiowej ... kubus raz jest grzeczny raz marudny wczesniej usypial sam teraz musze go wozic w wózku ..... co do szczepien to ja szczepilam tylko 5 w 1 ..... 500 to niestety dla mnie za duzo tym bardziej ze maz teraz malo pracował. dziewczyn tez nie szczepilam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...