Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gosiu- ja mysle ze na dniach przekuje malutkiej uszka - zrobimy jej takie male zlote,kuleczki 🙂
slyszalam ze teraz jest najlepszy okres bo dzieci sie nie boja a za dwa miesiace to sobie nawet kropki na uchu nie dadza zrobic... dwa to podobno jak sie przekluje uszka to nie rosna juz takie duze - nie wiem czy to prawda 🤔 W kazdym badz razie moja Mia ma dosc pokazne uszka :P a trzy to dlatego, ze chociaz po tym bedzie widac ze dziewczynka bo teraz wszyscy widza w niej chlopalka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Heh Sandro u Nas podobnie,wszyscy mówią że Vanessa wygląda jak chłopiec i jest bardzo do mojego brata podobna 🙃 No moja mama chciała iść z Małą na przekucie ale dopiero 27 maja lecimy do Polski,mam nadzieję że nie będzie problemu z przekłuciem 🙂 i Nasza Malusia też ma niezłe uszka 🙃 może nie duże ale odstające 😁 za tatusiem heh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co z tym mówieniem że to chłopiec to jakaś paranoja . Bylismy w tesko mała miała spudnice ,czapke rózową z kwiatkiem i bluze z różową kokardką a babaka do mnie jaki śliczny chłopczyk.Wiec chyba tym się niema co przejmować bo ludzie jacyś ślepi są. Uszy mają takie bo włosw nie mają.jak bedą włoski to uszka będą wydawać sie mniejsze.Moja teraz jak patrze to też ma niezłe uszoloty 😉.A z tym przekłuciem uszu to moją Ade ciotka zabrała jak miała 1,2 miesiace i jej przebiła. Sama chyba bym sie nie napewno nie przebiła. Szybko się goiło ale sziurki ropialay mała płakała eh.Ale każdy ma swoje na ten temat zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo kurujcie się szybciutko! 😘
A czasu i umiejętności kulinarnych zazdroszczę. 🙂

No a ludziska to chyba daltoniści. Choć z drugiej strony jest moda na różowe koszule u facetów, to może niektórzy myślą, że ubieranie chłopców jak dziewczyny też w modzie. 😉

Maiha, ech, wiem, że nie uciecze, w sumie to chyba nawet wolałabym aby było o czasie... teraz w przyszłym tygodniu prawdopodobnie zwali się tyle dzieciaczków - i te z zaległymi terminami i te z normalnymi. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dlatego Ja chyba jeszcze poczekam z przekłuciem,i jak pojadę na urlop to niech babcia idzie z wnusią heh 🙂

Dałam Vanessie wczoraj deserek marchewkę z jabłuszkiem ale niestety nie zasmakowało 🤔 pluła,krzywiła się,chyba jeszcze nie gotowa.
Dzisiaj na obiadek dynia z marchewką zobaczymy co to będzie heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz to jest jeszcze gorzej bo placze przez sen pewnie znowu mu zeby ida ten BOBODENT nic nie daje macie moze jakis sprawdzony inny zel? Bo dawalam mu Ibufen ale mu nie smakuje krzywi sie wypluwa a potem zaciska buzie zebym mu nie mogla wsadzic lyzeczki.
Wczoraj bylismy u kumpla Aleksa - Szymona ktory jest straszy rowniutko o miesiac wazy 10kg smiesny jest babel. Aleks byl bardzo grzeczy nie marudzil bawil sie zabawkami kolegi normalnie inne dziecko 🙃 ale fajnie bylo i jemu chyba tez sie podobalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku- mojej malej zeby nie ida i pewnie jeszcze dlugo nie bo nic sie nawet nie zapowiada - dziasla twarde, nie slini sie, jedynie co to wszystko pcha do buzi. Ale moje kolezanki, ktore maja bobaski ciut starsze od naszych polecaly mi szczerze Dentinox - http://www.i-apteka.pl/product-pol-1274-DENTINOX-Gel-N-10g.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu My mamy CALGEL 🙂 i pomaga jak na razie.

Wiecie co po tej dyni z marchewką to był taki krzyk że szok 😞 nie zasmakowało.Wtedy spróbowałam mix warzywek i też nie poszło 😞 marchewkę jeszcze jako tako zjadła,a co innego to nie chce 😞 ciężko z tym dokarmianiem,może coś źle robię 🤨

Dzisiaj kupiłam w sklepie z polskimi produktami szpinak z ziemniaczkami,i wzięłam jeszcze obiadek z królikiem i z kurczakiem.W ogóle to ja mogę podawać Małej już obiadki od 5-ego miesiąca??

Echhh łatwiej było na samej piersi jak była 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie przejmuj sie jeszcze zasmakuje. Narazie spróbuj podać malutkiej jak bedzie bardzo głodna.I jak ma skończone 5 miesięcy to mozesz jej podawać od 5 miesiaca 🙂 Moja jeszcze niema 6 skończonych a ja jej kupuje jogurty i musy bobo vity i nestle.Podaje Marysi też mleko od dwóch dni od 6 miesiaca 2.Moja Marysia kidyś bardzo lubiła wszystkie słoiczki a teraz je tylko to co ja jej ugotuje. A przy tym katarku to nie chce nic tylko herbatke toleruje 😞.Normalnie ręce mi opadają .Ten katar jest straszny. Czyszcze jej nosek zakrapiam nasyvin smaruje maścią majrankową, opuku i kupiłam dzis pulmex baby zeby smarować piersi i plecki. Już drugi dzień taki ciężki.Mam nadzieję że jutro juz będzie ciut lepiej. Już ja położyłam spać i śpi tylko co jakis czas popłakuje. 😞Ale dziś mi przez cały dzień nie spała od 7 rano chyba z 15 minut.Jak zaśnie to katar jej ścieka kaszle i sie budzi 😞.Tak mi jej żal ☺️.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu jeżeli jest "od 5" to możesz, odpadają rzeczy "po 5". Poza tym pamiętaj, że im dziecko starsze tym więcej przybywa mu smaków, zmieniają się i robi się coraz wybredniejsze. To, że np. mój się teraz wszystkim zajada, nie znaczy, że za kilka tygodni nie zacznie wybrzydzać. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie,a u nas 2 ząbek lada chwila wyjdzie,daję mu jakieś 2-3 dni,śmiesznie to wygląda bo Oluś jest drobniutki i takie kiełki śmiesznie wyglądają w jego małej buziulce,
co do obiadków i deserków to jak już wspominałam,uwielbia zwłaszcza marchewkę,dziś zjadł cały słoiczek marchewki z ziemniaczkami,całe 125ml.z deserkami jest troszkę gorzej ale jak jest głodny to połowa słoiczka idzie na raz.może wreszcie zacznie normalnie przybierać na wadze.
jedno co mnie zdołowało to znowu po miesiącu wyszła mu przepuklina pachwinowa, 😞.
a i mieliśmy chrzciny ,które wypadły świetnie!!!chwilkę na ewangelii ryczał a potem zasnął i przespał całą uroczystość,aż ksiądz się dziwił bo wszystkie dzieciaczki ryczały a Olek miał wszystko w nosie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak jak Iwonka już daje małej słoiczki od 6 mieisąca:P i nic się złego nie dzieje, mleko 2R też już mam kupione ale mam ejscze końcówkę mleka dla dzieci do 6 mieisąca więc jej je dam a potem tak ajk iwonka bede dawała mojej Nadii 2R:P deserki mała wcina ze smakiem cały słoiczek naarz zje:P z obiadkami to róznie woli moje zupki które jej gotuje z kaszą, lub z ziemniaczkiem ale te ze słoiczka też zjada czasem daje jescze jkej dodoatkowo ziemniaczka takiego na papkę rozdrobnionego do gotowej zupki:P i tez je:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ze sloiczkami sie nie wychylam powyzej 5miesiecy choc za niecale 2 tyg skonczymy 6 🙂 wedlug wskazan lekarki powinnam juz dawac zupki z mieskiem ale jakos nie moge sie przemoc, bo naczytalam sie, ze mieso wcale nie jest takie konieczne zarowno dzieciom jak i doroslym ...i choc nie jestem wegetarianka jakos tak zwlekam z tym uczynieniem corci mięsożerca 😉
gosiu- jesli jej nie pasuja kombinacje dan to moze poprostu zacznij od pijedynczych warzyw lub owocow... mowi sie ze lepiej od warzyw - poczatkowo tez bylam tego zdania ale jednak zaczelam od owocow i to wcale nie wplynelo na gust kulinarny mej corci - wszystko papusia ze smakiem co tylko wsadze jej do buzki 🙂 A poniewaz nasza mala corcia je juz kaszki, obiadki i deserki podwieczorki lyzeczka zdecydowalismy sie dzis na zakup krzeselka do karmienia 🙂
I takie kupilismy:
http://superbobo.pl//index.php?products=product&prod_id=2532&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-04&utm_content=2532
jest fajne bo mozna regulowac wysokosc siedziska a takze poziom oparcia co jest wygodne dla nas w tym momencie podajac butelke w pozycji pollezacej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwusku zdrowka dla malutkiej zycze!

jesli chodzi o zabkowanie dowiadywalam sie co nieco w tym temacie i znlazlam tez fajny gadzet smoko-gryzak, ktory moze pomoc aplikowac te zele znieczulajaco-lagodzace na obolale dziaselka....
co wy na to:
http://www.tommeetippee.pl/viewproduct/parentcat/3/subcat/10/pageid/2/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko zdrówka dla Marysi 😘

Właśnie zaczęłam od marchewki i zjadła,nie było szału może ale zjadła,wtedy marchewkę z ziemniaczkiem i też bez szału ale zjadła,następnie dynia z ziemniaczkiem i tutaj nastąpił atak heh,to samo z mixem warzywek 🤪 Deserków nie chce w ogóle,krzywi się i wypluwa,nawet po samym jabłuszku się krzywi i nie chce.Nie wiem,może nie jest gotowa jeszcze 🤨 ale tak Nam w talerze patrzy że aż nie mogę jeść przy Niej 🤔 Nie wiem już sama.Pić też nie chce 😞 echhh

Mamy ten gryzak,i Nasza Mała tak go przygryza że aż się trzęsie,i denerwuje,a jak nie jest już zimny to niezbyt się nim zadowala.

Wiecie co,zaczęła mi dzisiaj przygryzać sutki 🤔 nie boli,ale mało przyjemne,takie dziwne uczucie.Dają się czuć ząbki na dole 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie masakra jest 4-30a ja jeszcze oka niezmruzylam...wykapalismy małego,dostał cyca i szybciutko uznał przed 22 a tu po 23jak nie ryknie placzem aż mi się go tak szkoda zrobiło,niewiedzielismy co się dzieje,niemoglismy go uspokoić,ani cyca ani konia niechcial straznie tylko mu z nosa lecialo i niemogl normalnie oddechu złapać bo wydzielina siedziała mu w gardziolku a on biedny kaslal a to nic niepomagalo,to chyba ten sam przypadek co u Marysi,chyba zapisze go dziś do lekarza-wpuscilam mu sól i narazie ładnie oddycha ale jestem wykonczona Dziewczyny co wy dla dzidziuchow macie w apteczce ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra niezla cenka tego fotelika! 🤪
Biedne te dzieciaczki jak choruja szczegolnie dlatego ze nie potrafia jeszcze buzia oddychac i sie mecza 🤨 Ja w sumie to w apteczce mam nie za duzo raczej na bierzaco kupuje.
Mnie wczoraj zlapala ta RWA KULSZOWA tragedia normalnie, ruszyc sie nie moglam a maz wracal z pracy dopiero 23.30. Na szczescie moja siostra cioteczna przyjechala tak niespodziewanie i zajela sie Aleksem a ja poprosilam sasiada zeby mnie zawiozl na ostry dyzur. Smiali sie ze mnie jak po schodach chodzilam a ja biedna smiac sie nie moglam bo mnie bolalo. Wyczekalam w szpiatu 3h na stojaco bo krzesel nie bylo. Juz nawet od tego dtania noga mnie przestawala bolec (przynajmniej tak mi ise wydawalo) i chcialam juz wracac do domu. Ale wkoncu mnie przyjeli dostalam zastrzyk w tylek(teraz dopiero czuje ulge) m=malego nie moge karmic przez najblizsze 4h. Mam nie dzwighac nie chodzic i isc na rehabilitacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gryzaczek smoczek super,tylko olek nie lubi smoczków
co do marudzenia w nocy ,z ząbkowania można profilaktycznie podawać czopki paracetamolu nawet jak nie ma gorączki,trochę pomaga,albo takie homeopatyczne viburcol też pomagają troszkę,dziecko się wycisza.
a co do ząbka to poszło szybciej niż przypuszczałam,dziś rano wyszedł 2
rosną jak grzybki po deszczu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu mój też "terroryzuje" mnie kiedy coś jem, albo piję. 😉 Patrzy się, pokrzykuje, a czasem wyciąga łapki w kierunki talerza / szklanki. Ale tak samo robi, kiedy podchodzę do niego z aparatem, więc może to zwykła ciekawość na zasadzie "co mama ma to musi być super, cokolwiek to jest". 😉

Leniuchu masakra, współczuję. 😞 😘

Marzi my mamy problem, ze nasz ma strasznie twarde i zaschnięte gluty. 😞 Cokolwiek nie zakropimy to i tak nie chcą wyjść, choćbyśmy nie wiem jak przedmuchiwali ten nosek. I też się męcz biedny przez sen. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...