Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Dziekuję za życzenie zdrówka Marysi. Dziś jest juz lepiej. Ale jeszcze ścieka jej i mała kaszle najgorzej po jedzeniu bo wtedy całe bleko wylatuje 😞
Ja Marzenko dla małej mam sól morską,krople Nasyvin,maść majrankową ,oczywiście fride ,czopki eferalgan i maść Pulmex babay żeby smarować plecki ,klatke piersiową a na noc też stupki smaruje.No i podaje małej 3 razy dziennie łyżeczke wapna raz dziennie cebion multi i raz sam cebion po 5 kropli bo tak mi kazał lekarz.
Ja tylko czopki małej daje bo tymi lekami w płynie to mi pluje.
Moja Mania ma juz podobny gryzak ale jeszcze nie wkładałam do lodówki bo wydaje mi sie że to dopiero jak będą szły ząbki .A u nas narazie mała przestała się ślinić dziasełka białe sama nie wiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej!!! Ja wróciłam dziś z Jasiem ze szpitala...masakra..wczoraj lek. powiedziała że jeszcze 5 dni będziemy siedzieć a dziś wypuścili nas..
Jaś ma salmonelle... nie wiem jakim cudem i jak mógł złapać...czytałam, że gdzieś zarazili dziecko przy szczepieniu salmonellą....przecież Jaś nie jadł jajka ani nic w czym mogła być salmonella....podobno rok temu salmonella była w danonkach...Jaś czuje się już lepiej....Później poczytam co u Was teraz idę spać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie chciałam napisać o Karoli,i się spóźniłam,przepraszam,ale tak zalatany dzień,że nie mam już siły 😞

Karola mam nadzieję że szybko minie 😘

Iwonko ja chłodzę bo Mała ma już zaczątki ząbków na dole i widać ale są na równi z dziąsłem,ślini się strasznie,i wszystko pakuje do buźki 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdrowka dla Jasia życzę trzymajcie się będzie dobrze a u nas po ciężkiej nocy jakoś się uspokoilo,ale i tak poszłam do lekarza,synio musiał się wczoraj na spacerku przeziebic,bo mądra mamusia przy takim wietrze wyszła z nim na dwór,ale mam nauczke do soboty niewychodzimy,dostaliśmy syropki Pulmeo,Flegaminke ,witamine c i musimy się kurowac bo u nas w domciu oprócz mojej mamy to wszyscy chorzy...niestetytroszke się boje nadchodzacej nocy ale mam nadzieje ze będzie spał spokojnie.Kupiłam tez malemu masc majerankowa,aspirator Frida i wodę morska w spreyu a i nurofen dla dzieci przeciw goraczce...wiec apteczka się zapelnila ale mam nadzieje ze leki niebeda nam potrzebne bo niebedziemy chorować .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś rzeczywiście się te choróbska nasze listopadki imają... 😞

A my chcieliśmy dać Wiciowi na dobranoc kleik kukurydziany... jadł go po raz pierwszy, zrobiony na sztucznym mleczku, które pije... i oj, coś nie bardzo mu się to podobało... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurcze biedne te nasze dzieciaczki ostatnio. kurcze salmonela ?? jejku. ja też uważam przy jajkach, nawet je myje przed stłuczeniem, długo gotuje lub smarze, nigdy nie podaje rozmiękczonego .... karola a jakie jasio mial objawy ??

kuba zajada wszystkie słoiczki co mu tylko podam zrobil sie teraz taki cycus mamusi że szok. tylko mama i mama, ale co sie dziwic jak ciagle jest ze mna. zreszta z dziewczynkami przeszlam to samo. na szczescie zaczal spac troszke wiecej w nocy 😁 ja zaczelam bardzo skrupulatnie jesc - malo tlusto, duzo wazyw .... zadnych czekolad, kawy czy nawet herbaty .... :/ wystraszyl mnie ten cholesterol. nawet olej zamienilam na oliwe z oliwek i zaczelam zajadac sie rybkami bo malo ich bylo w moim jadlospisie.

chodzika nie bede kupowac. wole nie ryzykowac. chce by kubus zaczal szybko raczkowac to wazne dla rozwoju mozgu a chodziki z reguly powoduja ze dzieci zaraz chca chodzic i raczej nie raczkuja.

nie pamietam juz co mialam jeszcze napisac ... ide sie zdrzemnac poki kuba zasnol 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu przekichane masz z tym cholesterolom. Ale fakt, nie ma co się narażać. 🥴

Otlesiu daj znać jak wrócicie od pediatry co z Jasiem. 😘

Rany, teraz Witek łobuzuje chwilę z moją mamą. 🙂 Miała niedawno urodziny i nagraliśmy jej trzy płyty, na których różni wykonawcy wykonują jeden utwór - "House of the rising sun" - jest tego naprawdę mnóstwo wersji. 😜 Teraz je sobie słuchają i tylko co chwilę dobiegają mnie wesołe piski Wicia i śpiew mamy. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olga napisał(a):
http://www.babyradio.pl/pages/posts/zachec-dziecko-do-mowienia91.php


He, he, ja się często muszę pilnować, bo jak mówię byle jak to np. nie wymawiam poprawnie "r", tylko "l", albo w ogóle tak śmiesznie zmiękczam, jakby tej litery nie było. Podobnie zdarza mi się zagwizdać przy wymowie "sz". ☺️ Ale najbardziej wyprowadzało mnie z równowagi, ze zawsze się mnie czepiano o akcent. 🥴 I zdarzyło mi się, że niektórzy ludzie po akcencie brali mnie za... Czeszkę! 🤪 Chociaż mówiłam 100% po Polsku. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Kasiu uważaj na Siebie 😘

Karola daj znać jak tylko wrócisz 🙂

Vanessa nie chce jeść obiadków ani deserków 😞 echhh,buźkę zamyka i główkę odwraca,i już próbowałam bez cycolka przed obiadkiem i nie pomogło 😞

Mała coś katarzy mi 😞 i nie wiem czy to jest to co ma cały czas,czy ma katarek taki od choróbska 🤨

Jeszcze się dowiedzieliśmy że Nasz zakład pracy zamykają za 3 miesiące,nie wiem jak to dalej pójdzie obydwoje bez pracy 😞 szkoda gadać,nie wiem co myśleć a już w ogóle co robić,jeszcze na miesiąc urlopu jadę to kasa pójdzie,no ale muszę i chcę bo już mojej rodzinki prawie rok nie widziałam 😞

Miłego dnia życzymy,idziemy na spacerek bo znowu gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosi u no to taka sytuacja jak u mnie z praca ech... ja w maju wypowiedenie dostaje
Noga znowu nie boli musze isc do lekarza po zwolnie nie dla meza tylko nie wim czy dam rade bo strasznie boli. Chyba zapisze sie na jakis specjalny masaz oby pomoglo.
Sandra pisalas ze kiedys mialas ta rwe kulszowa moglabys mi napisac co zrobilas ze juz Ci przeszlo? Slyszalam cos o blokadach no i o rehabiitacji (prady, laser).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perystaltyka jelit Jasia już w normie, nadal robi ok 4 kup...musi pozostać na mleczku, dopóki te kupy nie unormują się już na dobre... dostaliśmy "dobre bakterie" w tabl. Czekamy na odwiedziny sanepidu... Jasio czuje się dobrze...

Paulinko, a mnie biorą za Francuzkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku- rwa kulszowa/dyskopatia to u mnie problem rodzinny- chyba dziedziczny... bo cala rodzina ma problemy z kregoslupem: mama po operacji- spieprzonej zreszta, tata, moj brat i ja - nawracajace rwy kulszowe na roznych etapach naszego zycia 🤨 Swoja droga ja sama sie o to prosilam trenujac 9 lat akrobatyke sportowa podczas, ktorej "wyginalam smialo cialo" 😜 Do tego jeszcze Moj P ma te same problemy wiec nasza niunia pewnie bedzie miala slabiutki kregoslup odziedziczony. 🤔
Z tego co wiem rwa kulszowa wystepuje czesto przy dyskopatii lub w stanach zapalnych kiedy nadwrezymy kregoslup za bardzo np. podnoszac cos przy wyprostowanych nogach... niestety jesli przydarzy sie raz czesto powraca znow 😞
Leczenie polega przede wszystkim na odpoczynku, rozgrzewaniu miejsca ucisku np. plastrem rozgrzewajacym, mascmi rozgrzewajacymi, rehabilitacja w postaci cwiczen (poszukaj na YOUTUBE - Moj sie gimnastykuje jak mu doskwiera kregoslup) lub tez naswietlaniem miejsca bolesnego specjalnymi, leczniczymi lampami...sa oczywiscie operacje ale czy sie kwalifikujesz powinien ocenic lekarz specjalista.Na bol stosowalam przeciwbolowo Ketanol - na recepte ale mocne i pomaga.
Profilaktycznie mozna stosowac masaze a przede wszystkim pamietac o tym aby schylajac sie po cos uginac nogi w kolanach za kazdym razem!!

Tak wlasciwie dobry temat bo, ze tak powiem cos mnie "szczyka w poldupku odkregoslupowo" 😜
Co sie dziwic jak moj klocuszek wazy juz pewnie ponad 8 kg a ja zaledwie 43kg 🤨 Poza tym wanienka z woda tez wazy nie malo 😮
Na szczescie zakupilismy sobie z moim fotel masujaco-rozgrzewajacy i jak tylko czuje ze cos nie tak zaraz podlaczam, masuje, kuruje...ciezko powiedziec relaksuje bo przy takich bolach to ciezko nazwac relaksem 😉 Tak wiec zaczynam sie leczyc zanim nie cholerstwo na prawde zlapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam My z Szymonkiem jeszcze się kurujemy,niunio bierze syropki już czuje się lepiej ,niestety niewychodzimy na dworek,ale nic straconego bo zimno.Nie wiem jak u was ale mój synio potrafi zjeść naraz dwa sloiczki po125g i tak sobie myśle ze może przesadzam,ale jemu tak dobrze wchodzi to jedzonko ze i te dwa to zamalo...Ostatnio dałam mu warzywka z krolikem niesmakowalo,woli kurczaczka.podobno dziaselka mu już zmieniły barwę i pani doktor powiedziała ze mogą iść zeby aż sie boje co to bedze??? A ja tak tesknilam(wcale nie)za okresem i wczoraj go dostałam,ale masakra myślałam ze po porodzie brzuch nieboli i może będzie trochę mnie cieklo 😉a tu porażka boli i leje się jak z kraju (sorki ale taka jest prawda)u was tez tak jest? Mam pytanie do mam które karmią piersią i dają już sloiczki -Ile razy w ciagu dnia dajecie mleko,bo ja czsami tylko3,4i nie wiem czy to niezamalo ale on po tych sloiczkach i kaszkach niedomaga się cyca... A co do kaszek to jak narazie podaje mu Bobovity mleczno-ryzowa ,bo tak mi lekarz kazał a czym się różni taka od ryzowej bo chciałabym mu dać inna np.kukurydziana,a wy jakie dajecie??? A czy podajecie już kaszke pszenna do obiadkow lub deserkow,no mi lekarz kazał już wprowadzić gluten ale jakoś niemoge dostać kaszki pszennej nigdzie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...