Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sinlac? Kurcze, chyba też muszę zapisać sobie... ale z drugiej strony ja nie gotuję (aj-jaj, jak dowciapnie się poczułam 😞).

u nas w nocy była burza i ulewa, że aż strumyczki ulicą płynęły, w dól, do pobliskiej rzeki. Dziś jednak, mimo, że pochmurnie, to jednak jakoś lepiej to wszystko wygląda za oknem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paulinko no mam nadzieje, że u Was bedzie tylko lepiej 😘 trzymajcie sie

Olga wszystkiego naj dla Olka 🙃 😘 no to jeszcze Wicio został do uczczenia pół roczku 🙂

A u nas cieplutko i slonecznie ohhh jak milutko a ja zaraz na uczelnie jade na chwilke i wychodze z kuzynką


miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm wiecie co, jestem zmartwiona od wczoraj. nie wiem jakoś mnie tak naszło i tak sobie brzuch naciskałam masując i wyczułam bardzo wyraźnie po lewej stronnie na dole wzdłuż kości - miednicy podłużne zgrubienie .... kurcze po drugiej tak nie mam i czy to normalne ?? czy to poprostu jelito?? czy coś jest nie tak ?? rety nakręciłam się .... jeszcze ten okres,... na początku po połogu miałam, już jakieś 3 miesiące nie mam - dlaczego ?? głupio się nakręcam wiem, sto myśli na głowie różne rzeczy się słyszało o ciążach pozamacicznych ..... 🤢 😮 🤨 😞 wiem powinnam iść do lekarza - nie byłam, nie mam kiedy pójść co miesiąc sobie obiecuje pójdę pójdę ... hmmmm może to głupie ale martwie się. siostra miała coś na jajnikach i miała operację, moja chrzestna ma teraz raka, babcia miała raka jelita .... przepraszam że taki nastrój wprowadzam może totalnie niepotrzebnie ale muszę to komuś powiedzieć bo chyba oszaleje z niepokoju co to może być - i tylko myślę kiedy będę miała możliwość pójść do lekarza, bo wiem że muszę przedewszystkim dbać o siebie by móc dbać o innych 😞 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola wszystkiego naj 😘 dużo zdrówka,a co najważniejsze pociechy z Maluszka i kochającego męża :P

Kasiu szoruj do lekarza,będziesz wiedziała co to i będziesz spokojniejsza 🙂 ale nie ma co myśleć tak od razu,pozytywnie proszę tak 😘

Tutaj było dzisiaj gorąco,jeju dziewczyny nie szło wyrobić,Vanesska bez skarpetek,krótki rękawek,a i tak czerwona,masakra,nie szło czym oddychać.

Wiecie co,od wczoraj wieczora do rana miała suchy pampers 🤨 nie wiem co się dzieje 😞 w ogóle przez cały dzień mało było pisiu 😞 a piła cyca,zjadła obiadek,dałam Jej na łyżeczce herbatki,wtedy wody trochę z truskawką wypiła też łyżeczką,no i mojej herbatki Jej dałam,bo pije ze smakiem,a koperkowej nie lubi.
Nie wiem co jest,przy cycolkach trochę fiksowała,ale coś tam słychać że pije,denerwuje się bo chyba za wolno leci.

W ogóle mogę Jej podawać herbatki truskawkowo-waniliowej,to jest zwykła herbatka,nie dla dzieci 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiu,może to być tylko jelito i jakiś zastój w nim ale mimo wszystko śmigaj do lekarza.
co do siku u Vaneski to jeśli nadal nie robi to też szybciutko do lekarza.
u mas też piękna pogoda jak tylko Olinek się obudzi zmykamy na spacerek do parku.
miłego dzionka dziewczynki.
a jeszcze jedno; w carefure przy zakupie 5 hippków miseczka w prezencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej! To gratulacje dla wszystkich "półroczniaczków"! 😘 🙂 Rany! niby to tylko pół roku, a dla naszych maluszków to AŻ PÓŁ ROKU - póki co ich całe życie. 😉

Wicio niedługo też przekroczy ten "wiek"... 😉

Kasiu - "muszę przedewszystkim dbać o siebie by móc dbać o innych" - i tu masz absolutną rację! A patrząc na to to musisz się jak najszybciej wybrać do lekarza! Postaraj się znaleźć na to czas - znalazłaś na opiekę nad dodatkowym bobolkiem i potrafisz utrzymać rozgirdiasz jaki zapewne powoduje cała trójka dzieciaczków, ale wierzę, że dla siebie znajdziesz tę chwilę też! 😞 Mam nadzieję, że rzeczywiście będzie to niepotrzebna panika, na wyrost... ale po co też się nakręcać - najeliej by było zbadać się jak najszybciej! 😞

Hm, w Lidl'u dziewczyny od 24 maja do 30 jest tydzień dziecka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
U nas bez zmian...Niunio grzeczny ,wazy 8 kg a mierzy nie jak pani ediatra go mierzyla 68 cm tylko 78,ja nie wiem jakim cudem ona go tak zmierzyla???
Poki pamietam http://www.biedronka.pl/ Male i duze dzieci,mi juz znajoma odlozyla sloiczkow bo naprawde sie oplaca.
Zmykam,wszystkiego dobrego i zdrowka dla was mamuski

Powiem wam ze co mnie naszlo na drugie dziecko............

Jutro chrzciny u Asi ciekawe jak tam przygotowania,napisz kochana jak tam Aleks ie sprawowal?

A my chrzciny robimy 19 czerwca,wkoncu...male przyjecie tylko tesciowa i chrzesni razem10 osob.nie ma co szalec,zamowi sie torcik,zrobi obiadek i juz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malusia robi sisi,ale mniej 🤨 znowu mi fiksuje przy cycu 😞 tak jak kiedyś,krzyczy,odwraca się,a z cyców leci,pokarm mam 😞 w takich momentach bym wolała być na butli ☺️

A tutaj gorąco,aż mi się termometr wyłączył,bo już nie dał rady heh z temperaturą 😁

Tak dobre 4 dni i lecimy do Polski 🙂 cieszę się ale też się boję sama 😞 ja zawsze jak się denerwuję to sisiam dużo,a tutaj z Vanesską to nawet nie będę miała jak do toalety iść 😞 echhh.Pewnie dam radę ale co tam posmęcić mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez się wybieram do biedronki w poniedziałek rano:P oby cos udało mi sie kupic z tych promocji

Kasiu szybko zgłoś sie do lekarza-warto dmuchac na zimne

Gosiu zobaczysz jak bedzie mała siusiała tej nocy jesli nie bedzie poprawy to tez zasiegnij konsultacjki lekarskiej

marzenko ja 19 czerwca ide na roczke do bratanicy męża wiec bedziemy razme imprezowac:Pswoją drogą czerwiec mam zawalony imprezami kazdy weekend coś w tym wesele 2 dniowe mąż będzie swiadkiem, zaczyna sie juz za tydzien w ostatnia sobote maja
pierwsze wieczór panieński, potem urodizny tesciowej, urodziny babci, roczek bratanicy, urodziny drugiej bratanicy, wesele, a potem w ostatnią sobote czerwca wyjeżdzamy na wczasy wiec jestem załamana troszkę bo nas to z pieneidyz okroiło strasnzie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha, wow, ciekawy masz ten czerwiec! 😁

Gosiu no obserwuj malutką. Hm, pewnie część płynów "wypaca" skoro macie takie upały... 🤨 Na pewno staraj jej się też podawać więcej picia... choć też nic na siłę.

Kasiu daj nam znać co Ci powie we wtorek lekarz - dobrze, że jednak w końcu się zdecydowałaś do niego udać! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A nas nie bylo bo czasu mi brak na wszystko - dniami mala zajmuje mi wiekszosc czasu a wieczorami mam troche sprzatania, prasowania, gotowania... i czasu mi brak na brzuszkowanie 😉 ale znalazlam go wreszcie dzis i nadrobilam te 17 stron waszych pościakow.Dzis przyjechali moi rodzice 😁 wiec czas sie znalaz:P
W skrocie podsumuje i streszcze co chcialam odpowiedziec....
olga- my uzywamy nutramigenu ale Mia nie pija mleka z butelki tylko robie na nim gesta kaszk i podaje lyzeczka - mleko w plynie tylko z cycusia dostaje obecnie 3-4 razy na dobe...Mia czasem jeszcze uleje ale raczej obiadkiem lub deserkiem jak jej sie porzadnie pare razy nie odbije...
Agnieszko - powodzenia i zdrowka dla straszej i mlodszej pociechy!!!
beatasz - wszystkie firmy sloiczkow sa przewaznie mdle to dla tego ze sa bez przypraw i nam doroslym moga nie smakowac ale dzieci nie maja za wielkiego porownania i powinny ladnie papusiac wiekszosc bez wzgledu na to kto jest poducentem. Moja Mia wszystko ladnie je i nie wybrzydza co kolwiek jej nie podam 🙂 kaszki, obiadki, deserki 🙂 Ostatnio na spacerkach wcina chrupki kukurydziane lub wafelki ryzowe-jablkowe lub ryzowe-jagodowo-poziomkowe 🙂 Czekolady i slodyczy nie daje jej bo czytalam ze nie powinno sie do przynajmniej roczku - bo moga zaklocac gusta smakowe...
shati - strach te powodzie u was i takie smutne to, ze ludzie harowali cale zycie zeby sobie cos kupic i w chwile stracili wszystko 😞
co do zakretek ja juz uzbieralam na min 4 losowania na pewno a moze wiecej tylko musze je wyslac jak bede w polsce -a potrzebny jest jakis kupon konkursowy?? jesli tak to skad go wziazc??
kaissa - marsz do lekarza!!! na pewno nic ci nie jest ale lepiej chuchac na zimne i sie zbadac... zaawansowane choroby pozniej ciezko wyleczyc wiec lepiej diagnozowac je wczesniej...Bynajmniej mam nadizje ,ze nic ci nie jest tylko sobie cos wkrecilas 😉
gosiu - sprobuj wode podac jej w kupku niekapku lub butli jak bedzie spragniona powinna wypic... sa tez herbatki dla dzieci np. melisa z jablkiem lepiej nie eksperymentuj z herbatkami dla doroslych....widzialam teraz nowe kubki z tommee Tippee z silikonowym dziubkiem - moze sprobuj takiego...

A u nas od paru dni tez upaly 🙂 pieknie i slonecznie Mia na podworku w krotkim rekawku, na bose stopki i bez czapy ale jej sie podoba 😁
juz od okolo 2 tyg Mia siedzi siedzi bez podparcia i potrafi sie bawic siedzac okolo pol godziny 🙂 z tej perspektywy nawet stare zabawki wygladaja ciekawie 😉 A tak na marginesie to toniemy w zabawkach chyba po wychowaniu dzieci otworze domowe przedszkole 😉 ciagle ktos nam prezentuje extra, male, kolorowe gadzety - tzw. zabawki 😉
Poza tym Mia juz ladnie stoi sztywno na nozkach trzymana za dlonie i strasznie jej sie podoba ta pozycja - chyba nawet bardziej od siedzenia 😉
...tak patrze ze sie oklaskujecie to i ja dam kazdej po jednym tez 😉 ale badzcie cierpliwe 😉
dzis oklaska zgarnia marzi 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boże co ja wczoraj miałam za popołudnie,olek zjadł o 11 a potem dopiero o 18,nie chciał nic jeść,potem problem z kupką,podałam czopek a on płakał i płakał już chciałam do szpitala jechać, rozebrałam go i masowałam brzuszek,jak srujtnął to całe łóżko było w kupie,potem olek wyturlał się w niej,ja zaczęłam prawie wymiotować 🤢 widok i zapach były zabójcze.potem szybko z małym pod prysznic. no i co kolacji też wcale nie ruszył.teraz znowu nie chce jeść,dobrze że udało nam po znajomości załatwić szybciej gastroenterologa załatwić,idziemy w środę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro właśnie Ona nie chce pić nic 😞 ani z niekapka,mam dwa rodzaje,ani z butli 😞 z łyżeczki trochę popije ale niewiele 😞 tutaj nie ma czym oddychać,tak gorąco.Przy cycu też świruje,a jak próbuje odciągać to normalnie nadmiar mleka,czyli problemu z pokarmem nie ma,buźka też czysta,wydaje mi się że świruje tak jak wtedy przy cycu,obiadki zjada,ale deserku nie chce od paru dni,zrobiłam Jej jabłuszko z biszkoptem to zjadła.

Pamiętacie jak pisałam o tym czymś co mi zostało po porodzie,mieli mi to usunąć,jednego dnia patrzę a to się czarne zrobiło,dzwoniłam do mojego ginekologa,to mówił że czeka na mnie i mi to usunie bo się martwa tkanka zrobiła,bo tutaj już nie idę do lekarza.I patrzę wczoraj a tego nie mam,odpadło,także mam z głowy,tylko na kontrol pójdę do Niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari kupony konkursowe zwykle są przymocowane gumkami-recepturkami do słoiczków... Ale, jeżeli ich nie masz to możesz też druknąć ze strony konkursowej BoboVity. 🙂

Olga nie wiem co to mogło być Olkowi, ale dobrze, że szybko załatwiłaś lekarza - dziwna sytuacja. 🤨Czyżby mógł tak zareagować, np. na ząbkowanie? 🤔

Gosiu no widać tkanka odumarła i odpadła... I dobrze, 🙂 chociaż kontrola jak najbardziej konieczna, mimo wszystko.

Hi, hi, a u mnie kolejne osoby zauważyły, że Witek mimo wszystko nie gustuje póki co w słodkim. 🙂 Dostaje jeden słoiczek - obiadek warzywny, ewentualnie z mięskiem i się zajada. Potem gdy dostaje drugi z owocami to nie raz wręcz się krzywi. 😁 Podobnie je na zmianę kleik i kaszkę - jednego dnia jedno, drugiego drugie. I ewidentnie preferuje mdły kleik - pewnie dlatego, że kaszka jest z brzoskwiniami... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu- wiec jak nie chce pic to dawaj jej duzo owockow - przecierkow to chociaz tyle ja napoisz
u nas tez dzis skwar, parno, upalno ale ja nie narzekam lubie takie klimaty 🙂 Bylismy dzis caly dzien na dworze i bylo fajnie 🙂 Mia je troszke miej niz zwykle ale to pewnie przez te upaly bo nam doroslym tez apetyt zmalal, za to duzo pije no i my rowniez 🙂 Fajnie by bylo aby cale lato tak pogoda dopisala 😜

shati- dzieki za info dot. kuponow ja kupuje polskie sloiczki bobovity ale tutaj i nie ma dolaczonych kuponikow 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas dziś (w końcu!) Witek też cały dzień na dworze! 🙂 Z dziadkiem, co prawda, bo rodzice zaliczyli sztukę teatru amatorskiego, a potem piwko w plenerze... 🙂 W końcu odrobinkę pogoda dopisała, nie upały, ale cieplej. 🙂

Hm, hm, natomiast słyszałam coś od mojej cioci z Niemiec, która przyjechała do nas z wizytą, że podobno w Niemczech wycofują wszelkie produkty firmy Johnsons dla dzieci... Niby z powodu jakiś substancji rakotwórczych. W każdym razie cioteczka wyraziła zdziwienie widząc je u nas w sklepach na półkach. 🤨 Nie wiem sama co o tym myśleć, na ile to prawda na ile plota. Z drugiej strony ciocia na codzień zajmuje się około trzy letnią córeczką mojej kuzynki, więc też siedzi trochę w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shati - o firmie Johanson slyszlam wiele negatywnych rzeczy juz kilka lat temu o roznych specjalistow dlatego jest to chyba jedyna firma, ktorych produktow nie uzywamy...
slyszalam miedzy innymi, ze wszelkie specyfiki testuja na dzieciach z biednych afrykanskich krajow zanim wprowadza je na rynek... a te niektore testowe specyfiki zamias pomagac to wrecz bardzo szkodzily biednym dzieciaczkom i wywolywaly nawet trwale choroby...
dlatego uwazam, ze taka firma produkujaca dla dzieci nie jest godna uwagi skoro szkodzi innym maluchom bez wzgledu na to czy sa biali, czarni,(...), bogaci czy biedni....!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie, ja dziś rano byłam w biedronce bo chciałam załapać się na promocje i udało się 🤪 kupiłam pieluszki "dada" za 28 zł + gratis książeczka z czesciami ciałą super jest ma twarde strony, no i soczki za 6,50 4 sztuki, słoiczki to kupiłam 8 x 3 sztuki czyli 24 jeden wychdził po 1,54 zł wiec się opłacało kupiłabym wiecej ale to tlyko 3 smaki wiec nie szalałąm:P no i mleko bebiko 2 + kaszka gratis 🤪

ja dziś postanowiłam troszkę przegłodzić Nadię to znaczy nie dam jej nic innego prócz mleka mam nadzieje ze jak bedzie głodna to pociągnie z butelki i nauczy sie tym samym z niej pic bo jestem juz zdesperowana za 3 tygodnie wesele 2 dni i dalkeo od domu wiec nei mam mozliwosci przyjeżdzac ja karmic bo jade tam autobusem weselnym, no a w sobote wieczór panieński :P więc tez bym chciałą sie wyrwac z na noc z domu ale mała msui pic z butli zbey to bylo mozliwe wiec trzymcie za nas kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...