Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a spróbuj codziennie dawać po troszku jednej najzwyklejszej zupki. codziennie przez tydzień. niech zje ile chce. zobacz ile też dajesz w ciągu dnia posiłków. niech to będzie 5. dawaj codziennie o tej samej godzinie mleko + staraj się dać 1 posiłek inny np ta najzwyklejsza zupka. ważne by codziennie była ta sama. chozi o to by przyzwyczaiła się do tego smaku. co ważne nie dawaj nic innego, żadnego kosztowania, podlizania czekoladki, nic tylko te 5 konkretntych posiłków. nie dopychaj nic dodatkowo jak zje mniej. po tygodniu zobaczysz. a spróbuj mleko nestle, moje dzieci np po piersi tylko takie tolerowały. tylko na prawdę nic poza tymi 5 posiłłkami, codziennie tymi samymi smakami + woda do picia na pragnienie. a !! dziecko uczy się smaków więc lubi to co pozna. na oczątku może się krzywić ale po tygodniu może zajadać bo już zna dany smak. dlatego zrób jak napisałam. jak nie doje nic pomiędzy przez tydzień i jak nie zje za dużo nic jej nie będzie. jak będzie głodna zobaczysz zje i to dużo. czasem rodzice robią błąd ciągle dostawiając dziecku coś do buzi i dlatego im wydaje się że dzieci mało jedzą. może dajesz mleko na pełny żołądek ? i nie kombinuj, nie dosładzaj, nie dodawaj nic poza tym co jest naturalne bo ja mam niestety wrażenie że ty trochę przekombinowałaś tej córci jedzenie dlatego teraz jest problem z niejedzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olga nie złość się, zostań w sobie. 😉

Leniuchu hi, hi, koncepcja ciekawa. 😜

Iwonko nie poradzę Ci bo póki co też nie siedzę jeszcze w tym temacie. 🤨Choć będę musiała pomyśleć, bo się wyjazd nad może będzie zbliżał... Ale jeszcze nie teraz. 😉

Maiha może skonsultuj się z pediatrą co by poradził na ten problem? I może rzeczywiście z innym lekarzem, skoro temu już nie ufasz? I czy rzeczywiście trzeba aż tak panikować z jedzeniem Nadii? Sprawdzałaś może jak się mieści Nadia na siatce centylowej? Hm, może zmiana mleka modyfikowanego - próbowałaś? Zresztą czytam, że Ci dziewczyny podobnie Ci radzą... 😉


A ja Wam się pochwalę dziewczyny, że byłam w kinie na "Robinn Hood'zie" - świetny film! Polecam, zwłaszcza jak kto lubi średniowieczne klimaty, albo filmy pokroju "Gladiator" czy "300". 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mój Kuba waży 9 kg !! .... 😮 😮 😮 jestem dzisiaj w szoku ..... normalnie muszę mu ograniczyć cycora 😁 😁 😁 bo szczerze mówiąc nie miałam zbyt ustalonych przerw między posiłkami. właściwie jak chciał to jadł ale od dzisiaj powiedziałam koniec bo strasznie utyje już taka kluska z niego i w sumie zaczełam mu regularnie raz dziennie podawać zupkę - mały słoiczek. lubie te bobowity bo tam już grudki są po 6 miesiącu. kubuś z początku miał odruch wymiotny jak dostał jakiś kawałek do buzioła 🤢 ale teraz wcina. nom i sama muszę się dostosować do własnej rady i zacząć karmić 5 razy dziennie w przerwach dopajając wodą.
a jutro mój mąż ma urodzinki dlatego ja już mykam do niego 😁 😁 😁 😁 😁 😁 hehe dobrej nocki (mamusie gdzieś na weekend powyjeżdżały bo dłuuuugi i cicho tu 🙃 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha - nie musisz gotoac mleka modyfikowanego jesli przyrzadzasz np: kleik ryzowy- bobowity, kleik kukurydziany -Nestle, lub kaszke owsiano-przenna ze sliwkami- nestle , kaszka z 8 zboz- nestle... sprobuj moze ktoras z nich ja osobiscie mam wszystkie i podaje zamiennie gesta kaszke rano na mleku modyfikowanym i to tym dla skazowcow - Nutramigen lub bebilon petit i mala zjadal ladnie szczegolnie ta ze sliwkami 🙂 Czasem do tych zwyklych zetre jabuszko, lub rozmemlam banana - mysle tez o wprowadzeniu szuszonych moreli tylko musze je rozblendowac na miazge 😉 Jesli Mia by jednak nie chciala to u mnie o tyle dobrze, ze ja nadal karmie piersia wiec mleko dostaje. Czytalam wiele artykulow i ksiazek dot podawania krowiego mleka dzieciom i we wszystkich bylo napisane, ze ponizej roku nie powinno sie podawac. U nas pewnie wprowadzimy znacznie pozniej bo mala ma ta skaze bialkowa i nie wiadmomo kiedy minie o ile w ogole... A jesli choodzi o wage to twoja malutka dobrze wazy wiec moze rzeczywiscie nie masz sie co zamartwiac... poza tym moze wchodzi w etap zabkowania co czesto obiawa sie brakiem apetytu... sama nie wiem...

moi rodzice jeszcze do srody u nas 😁 czuje sie jak na wakacjach 😜 rozleniwiam sie przez nich 😜 Jak moj bedzie mial wolne to planujemy wyskoczyc na dyskoteke na rolkach 😁 no i moze uda sie tez zaliczyc kino 🙂 skoro shati tak poleca robin hooda to hmmm czemu nie sprobowac...

My tez mamy fotelik do karmienia firmy chicco - rewelacja polecam jednak jest ciezki sam w sobie i ciezko go przestawiac ale jak sie ma jedno konkrtene miejsce na niego to super sprawa
Slyszlam jednak o jakims programie w ktorym testowali foteliki samochodowe firmy Chicco i sie okazalo, ze sa bardzo niebezpieczne... zdaje sie kiedys lecial ten program w TVN jakos z miesiac temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał(a):
hej Mamusie a mi udalo sie uchwycic zebule mojego syna ponizej wstawiam foto
[URL=http://img241.imageshack.us/i/obraz520.jpg/][IMG]http://img241.imageshack.us/img241/3734/obraz520.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Jakie słodkie perełki! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

My w Polsce,lot udany,Vanesska przespała całą drogę 🙂 Ciężko było się trochę z bagażem i z Małą ogarnąć ale się dało 🙂

Rozpieścili mi Ją już,jak widzi mojego tatę to ręce wyciąga heh cwaniara,ogólnie to jest super 🙂 aż nie chce się tam wracać.

Chyba ząbki idą powoli,bo buźkę zaciska i płacze czasami a jak dziąsełka posmaruje to jest dobrze,i też zaczęła języczek wywalać heh do wszystkich 🙂

Siedzieć nie chce jeszcze,ale co tam poczekamy,na wszystko przyjdzie czas.

Pozdrawiamy i całuski przesyłamy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas jaki zbieg okoliczności! Wczoraj pokazywałam zdjęcie Leniuszka Aleksa mojemu M, gadaliśmy, ze słodko wygląda i ciekawe kiedy Witek będzie miał swoje kiełki i... Wieczorem Witek był marudny. No to wiadomo, kolejno czy głodny, czy brzuszek, czy... ząbki? Posmarowałam mu w razie czego Bobodentem... i poczułam coś niewielkiego na przodzie. 🙂 Dziś zaglądam, bo czuć, choć niby nic nie widać... Tylko takie malusie, minimalne, szara kropeczka jakby. 😉 Ciekawe... Zobaczymy co to będzie...

Aż się zastanawiam, jeżeli to ewentualny ząbek, to jak długo może się wyrzynać? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzielna Vanesska .
co do ząbków Witusia to może to być jeden dzień albo nie wiadomo kiedy 😉zależy czasami jest tak że już coś tam widać i nagle stop,albo idą jak burza i zanim się spostrzeżesz a tam już 2 od razu.
Mia wygląda świetnie.wiadomo kto rządzi w domku.
A ząbki Aleksa to widok mi już znajomy i jakże cieszący oko. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HIHI Mija słodko wygląda ..... Asiu zębole fajowe 🙂 Kubuś też jeszcze nie ma ciekawe kiedy się pierwsze pojawią 🙂 a u nas znów chorubska zawitały. dziewczyny kaszlą kuba zakatarzony ale nawet długo był spokój. dzisiaj słonecznie a my w domku 😞 trochę szkoda ale cóż mam nadzieję że będzie wreszcie więcej słonecznych dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga teraz jedynie przez http://imageshack.us/ - zaznaczasz jaki plik, który chcesz wrzucić, wyszukujesz go na kompie i wrzucasz. Potem na forum wklejasz odpowiedni kod, jaki wyświetli Ci ta stronka. 🙂

Wracając do ząbków... No właśnie pediatra już kilka tygodni temu mówiła, że będą lada dzień... i nic. 😁 Dlatego ciekawi mnie jak teraz będzie? Jak przejeżdżam palcem to wyraźnie czuję, że tam mi "haczy". 😉

Kasiu zdrówka dla Twoich pociech! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shati zazdroszcze tego małego haczyka w malutkim pyszczku 😉 Mia chyba bedzie najdluzej bezzębniakiem ze wszystkich listopadowek, choc jest w sumie jedna z najstarszych... no ale coz...moze najdluzej wyczekiwane przyniosa najwiecej radochy 😉 i mniej fochow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu tak?? 🙃 Bo by to tak wyglądało... Ale dla mnie to pierwszy raz to się nie znam. ☺️

Olga tam nie trzeba się logować... Ale jesteś kolejną osobą, która pisze, że trzeba, nie wiem czemu... 🤔 Nie wyświetla Ci od razu gotowego miejsca do wgrania pliku? Powinno być tak o:

[URL=http://img442.imageshack.us/i/imggw.jpg/][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/4580/imggw.jpg[/IMG][/URL]

Co prawda, po wgraniu jest komunikat, że aby zachować obrazek trzeba być zalogowanym (inaczej kiedyś po jakimś czasie po prostu zniknie 😉), ale tak na chwilę obecną to program w sam raz. 🙂

Kukunari oby. 😉

Otlesiu gratulacje dla Jasia. 🙂 A Ty sama pewnie zmęczona no i stęskniona za małym... bidulko. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahhh skonczylam ogladac nasze, niektore dzieciaczki na aguagu - i musze stwierdzic, ze sa cudowne, pocieszne i słodkie!!! Ze zdjeć bije prawdziwe szczescie i radość a te uśmiechy i smiechy to prawie słyszeć mozna 😉
Cmokasy dla anolków naszych 😘
a i zaklaskam im jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba mamusie szaleją i korzystają z pogody, że tu tak cicho... No ale nareszcie słonko, więc trzeba! 🙂

A ja Wam powiem, że rzeczywiście Witkowi już wystaje na dole ten ząbek... i na górze drugi! 😁 Moja pirania się uzbraja! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zaglądam ale właśnie widzę że nikt nie pisze, chyba każdy korzysta z długiego i ciepłego weekendu. 🙃 my niestety nie bardzo bo dziewczyn po antybityku na słońce nie puszcze ... tyle co ja przed domem chwilke się poopalałam a dziewczyny biedne w domu i w domu - aż mi ich szkoda. Zuza nawet do mnie dzisiaj że czemu nie mogą wyjść i czemu nie mogą i że na pewno wyzdrowieją i znów ędzie brzydko. no ale niestety na to nic nie poradze. a kubuś niestety coraz gorzej kaszle więc jutro z nim ide do lekarza 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...