Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zgadzam sie z Moniczka85 jak ie bedzie cos bolalo to wez NOSPE lekarz mi tak poradzil, najwazniejsze ze nie masz plamien. A co do moojego stanu to czuje sie calkiem niezle tylko mam problem z zatokami... ☺️ na lecaca krew z nosa lekarz kazal mi brac rutinoscorbin. Brzuch mi rosnie ale wagowo to przez miesiac przytylam 1 kg co wydaje mi sie bardzo dziwnie bo nie mieszcze sie juz w swoje spodnie. Bylam dzis u lekarza i mam sie nie przesilac bo Trofoblast mam troche za nisko, przy ujsciu na szczescie bez cech odklejania sie:P o tyle dobrze, powiedzcie mi kiedy mozna juz zobaczyc na USG plec dziecka nie wiem czy nie zrobic sobie wczesniej bo lekarz da mi skierowanie dopiero jak bede w 22 tc a chcialabym wiedziec wczesniej - wiecie czysta ciekawosc ludzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moim zdaniem w 22 tygodniu to jest dobry czas żeby zapytać o płeć dziecka, wyczytałam gdzieś że płeć można już w 16 tygodniu zobaczyć ale w większości przypadków to dopiero po 20 tygodniu zresztą jak jest chłopiec to lekarzowi łatwiej to zobaczyć a z dziewczynka to nigdy nie wiadomo, ja szczerze mówiąc nie jestem ciekawa co się urodzi, pragne tylko żeby było zdrowe, następne usg będę miała dopiero pod koniec czerwca więc będę już w okolicach 20 tygodnia, więc pewnie zpaytam o płeć, to moje pierwsze dziekco więc nie ma to dla mnie najmniejszej różnicy co będzie byle zdrowiutkie 🙂 a Wy jak myślicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Mamusie. Wczoraj się zalogowałam i pierwsze co znalazłam to forum z mamusiami, które rodzą na listopada. Może zacznę od tego, że niestety od miesiąca leże w łóżku, bo niestety miałam krwiaka i muszę poczekać aż się wchłonie, ale na szczęście jest daleko od mojej dzidzi. Byłam 28 u lekarza na USG, jestem 10tc2dni. Też bym mogła chodzić na USG codziennie bo to co teraz zobaczyłam......to było coś pięknego. Oprócz tego malutkiego słodkiego serduszka, moje maleństwo zaczęło skakać podczas badania i boksować rączkami. Nie mogę tego przeżyć to dzisiaj 🤪 Jeżeli chodzi o płeć dziecka to tez słyszałam, że najlepszy okres to 20tc. Ja osobiście nie chce znać płci, ale szczerze Wam powiem, że nie wiem czy dam rade wytrzymać :P
Pozdrawiam wszystkie mamusie i życzę powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy świeżą przyszłą mamusię 🙂 przykro mi że już na samym początku problemy,ale będzie wszystko dobrze bo przecież musi być co nie 😉 ja widziałam moje Maleństwo w 9tyg i to już było słodkie a jak usłyszałam serduszko to nie mogłam z wrażenia oddechu złapać 😆 coś pięknego. Teraz mam usg gdzieś za około 2 tyg nie mogę się doczekać.Najchętniej to bym monitorowała moje Maleństwo 24/24 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja ide na usg 3D więc to dopirto będzie przeżycie już sie nie moge doczekać a to już za 5 dni 😆 mnie jeszcze męczą mdłości ale codziennie wieczorem gdy kładę się spać mam nadzieję że gdy rankiem wstane to te dolegliwości ustąpią, ale dla maleństwa wszystko wytrzymam-tak bardzo juz je kocham 😘 a wy jak się czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też już bym chciała 3D.... zazdroszczę Ci.... 😉 Jeżeli chodzi o mnie to oprócz leżenia to nic kompletnie mi nie jest. Żadnych mdłości!!. Ja się nie czuje w ogóle że jestem w ciąży :laugh: Mdłości miałam tylko tydzień przed oczekiwaną miesiączką i tak samo piersi-ból nie do wytrzymania, ale na szczęście się szybciutko skończyło. Jedno co mi dolega takiego to zapach ryby smażonej-normalnie najchętniej to bym z domu wyszła 🤢 :laugh: no ale czego się nie robi dla tego maleństwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i zaczal sie moj 13 tydz :laugh:
Czuje sie swietnie nie moge narzekac, zadnych mdlosci, zadnych boli brzuszka, piersi bolec przestaly, nawet zachcianek nie miewam, brzuszek jakby sie lekko wybrzuszyl ... mam nadzijee ze to dobrze.
Interesuje mnie kwastia przyrostu wagi u was przyszlych mam. Ja osobiscie jestem drobna kobietka (160/47 normalnie) a przez okres 3 miesiecy w ciazy przytylam tylko okolo 1,5kg i waga stoi... czy to dobrze, czy zle?? Jak to jest z waga u was??

A w poniedzialek ide do lekarza sprawdzic czy wszystko gra wiec dowiem sie co on o tej wadze sadzi 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No gratulacje 🙂 ja już mam połowę 12tyg za sobą,ale nic się nie zmienia 😞 co do wagi to ja osobiście nie jestem drobna (160/63) przez ten czas przytyłam około 3-4kg,może spowodowało ten wzrost trochę też to że przestałam palić z jakieś 2 miesiące temu.Ale co tam,pózniej będę się martwić jak to zgubić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie dowiedzialam ostatnio na Usg ze trofoblast mam na tylniej sciance (co nie jest dobre) i mam zalecenia od lekarza nie wysilac sie, nie dzwigac i nie uprawiac sexu (maz jest w rozpaczy). Ciekawe jak dlugo to potrwa... pewnie do nastepnego USG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojoj, współczuje, powiem szczerze że nie orientuje się za bardzo co to jest, ale wiem że ciężko wytrzymać przy takich zaleceniach, kobieta czasem sama z siebie się męczy w tym stanie. Ja dopiero wizytę mam 6 maja do tego czasu muszę jeszcze badania zrobić, mam nadzieje że też wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie pracuje więc mogę zaglądac na forum kiedy chcę ale wiem że nie każda przyszła mama może sobie na to pozwolić 😞 Ja już nie moge się doczekać jutra -idę na badaniea prenatalne gdzie zrobią mi usg 3D -na szczęscie te badania są nieinwazyjne-bo dużo się naczytałam i wiem że badania prenatalane dzielą sie na 2 rodzaje inwazyjne i nieinwazyjne te pierwsze niosa za soba ryzyko poronienia ale te nieinwazyjne to poprostu testy genetyczne-więc chyba nie mam się czego obawiać 🙂 ważne że zobacze moje maleństwo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak na razie czekam na zwykłe Usg 😞 jestem w Anglii i muszę czekać aż mi do domu przyślą powiadomienie kiedy i na którą 😞 grrrrrrrr... nie mogę się doczekać,ostatni raz widziałam mojego Maluszka w 9 tygodniu,Boziu ile to już czasu minęło 😞 ale chyba wszystko jest oki,w brzuszku burczy,zaczął się zaokrąglać 😆 to jest dobrze.A jak samopoczucie??U mnie za wiele się nie zmienia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też za wiele się nie zmieniło, nadal mam mdłości i wymiotuje kilka razy dziennie-a wszystko co jem ma inny smak niż dawniej, jestem w 2 miesiącu a już schudłam prawie 4 kg-dziś się ważyłam myślałam że powoli waga będzie rosnąć ale ona ciągle spada... a jak jest u was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sobie kupilam ostatnio wage bede sprawdzac ile uroslam 🙂 a co do samopoczucia coz zauwazylam u siebie wahania nastroju rano tak dzies do pory objadowej jestem zadowolona z zycia wyszstko jest super ale pozniej pod wieczor wszystko zaczyna byc beznadziejne i bez sensu... zwariowac mozna 🤢 brzuch jak juz wspomnialam wczesniej rosnie rosnie. Ciuchy dla ciezarnych ostatnio ogladalam i sa strasznie drogie!!! 😲 A moim najwiekszym przyjacielem w czasie ciazy jak na razie sa POMIDORY 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie chudnę,mam mdłości ale nie wymiotuje,taka jestem tylko do niczego.Nastrój też czasami to pożal się Boże,jestem nieznośna 😞 całe szczęście że sama to chociaż potrafię zauważyć.Brzuszek też rośnie,i niestety zakupiłam ostatnio spodnie ciążowe,a tylko po to żeby mi w pracy było wygodnie,no i fakt nie były tanie 😮 odzywajcie się przyszłe mamusie,bo ten Nasz temat w zapomnienie pójdzie 🙃 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie 🙂
U mnie jak narazie bez zmian piersi bola,brzuszek nie wiem czy urosl gdyz mialam troszke swojego i nie wiem czy to ten tluszczyk czy juz Maleństwo,co do wagi to ostatnio jak sie wazylam schudlam 1kg teraz nie wiem bo nie mam w domciu wagi i nie mam gdzie sprawdzic.
Usg mam dopiero 18 maj juz nie moge sie doczekac pozatym zadnych innych dolegliwosci brak.
Wiecie co ostatnio zauwazylam ze w naszym kraju panuje straszna znieczulica na kobiety w ciazy,bedac w markecie sa dla nas specjalne kasy niby z ,,pierwszenstwem dla kobiet w ciazy,,a gucio prawda ludzie odwracaja sie niby ze cie nie widza i musisz stac w tej giga kolejce szkoda slow co myslicie na ten temat ,jak mamy sobie z tym radzic? Co do ubran ciazowych ja znalazlam tani sklep za W-wa w Pruszkowie za spodenki jeans dalam 135zl mysle ze to malo bo jak ostatnio bylam w h'm to ceny byly kosmiczne od 170zl do 200zl Pozdrawiam piszcie co tam u was:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie drogie mamusie! Byłam dziś u lekarza, dzidzia urosła od ostatniego razu i to sporo - ma 7,47 cm. Z samopoczuciem coraz lepiej. Mdłości coraz mniej dokuczają, czasem wogóle. Niestety przytyłam sporo, przed ciążą ciągle się odchudzałam - a teraz jak jem normalnie to przybrałam na wadze. Ostatnio byłam na zakupach, kupiłam spodnie ciążowe. Narazie jeansy, z czasem muszę pomyśleć o lnianych. U mnie nie widać zbytnio brzuszka, bo nigdy nie byłam szczupła ale przy normalnych spodniach czułam ucisk na podbrzusze i zdecydowałam się na ten radykalny krok kupna spodni- są zdecydowanie wygodniejsze 🙃 Z kolejkami - nie wiem, nie doświadczyłam jeszcze. W naszym kraju panuje powszechna znieczulica - niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane Mamuśki 😘 Ja w pierwszych tygodniach ciąży czułam się znakomicie, jedynie co mi dolegało, to ból i nabrzmiałe piersi. W Święta Wielkanocne przyszedł kryzys... 2 dni wymiotowałam, co włożyłam do ust, za chwilę lądowało w muszli klozetowej. Po tym doświadczeniu przypomniało mi się, że na studiach (jestem pielęgniarką) podczas zajęć z położnictwa, położna zalecała by pic mleko, zanim się wstanie z łóżka. Więc zaangażowałam męża i zawsze rano zanim wstanę na stoliczku nocnym stoi szklanka mleka. Nudności i wymioty ustąpiły... do czasu. Tydzień temu miałam okropny dzień, nawet gdy nie jadłam wymiotowałam...ale przetrwałam...dalej pije mleko - chociaż nie wiem czy to pomaga 😁 Ogólnie staram się nie narzekać i cieszyć się moim maleństwem. Wczoraj spakowałam wszystkie "dzinsy", spódniczki itp. do worków i wyniosę je na strych, niech tam czekają do listopada 🙂 Pomimo, że ważę ciągle tyle samo, to nie dopina się w żadne spodnie 😆 ; zostawiłam sobie tylko dresy 😆

Któraś z Was pisała, że walczy z zaparciami, warto jeść suszone śliwki, czy otręby; powinny pomóc. Można też pić więcej wody niegazowanej 🙂


Ja 13 maja idę do gin.; już się nie mogę doczekać; kiedy zobaczę swoje maleństwo.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie
Mam do was male pytanko dla mnie to wazne wyszlam dzis wieczorem z psem poprzednie kilka godzin spedzilam w lozku pod cieplym kocem a jak wiecie dzis na dworze zimny wiatr i deszcz ale nie oto chodzi w pewnym momencie ogarnelo mnie uczucie jakbym zaraz miala zemdlec zrobilo mi sie strasznie zimno niepotrafie okreslic tego co czulam,rece zaczely mi dygotac tak jakbym spedzila godzine pod lodem musialam wrocic sie do domu moze wiecie co to moglo byc dodam ze lekko brzuszek mnie zabolal w dolnej czesci tak jakby jakis skurcz ale to szybko minelo..
Prosze o odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najpewniej idź do lekarza.
Jak byłam w szpitalu (5tc) to w nocy mnie złapał tak silny ból, że zgięta w pół syczałam z bólu - dostałam wtedy zastrzyk z ketanolu z jakimś lekiem rozkurczowym a na wypisie widniało - poronienie zagrażające. Czy ręce mi się trzęsły, to nie pamiętam ale bólu tak silnego nigdy wcześniej nie doznałam - potem się powtarzał ale ze zdecydowanie mniejszym natężeniem. Lepiej idź na kontrolę. Może to być błahe i lepiej żeby było,ale dla pewności zbadaj się - no - spa działa rozkurczowo.

jakiś miesiąc temu miałam taką sytuację w autobusie, że nagle zrobiło mi się dziwnie, słabo - usiadłam, napiłam się wody i wtedy oblał mnie zimny pot, skronie miałam mokre. Ale bez bólu podbrzusza - zwykły objaw omdlenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski!!!
Jestem po kolejnym badaniu u ginekologa 🙂 Maleństwo rosnie jak trzeba, lekarz zrobil szczegolowe badania chyba sa to te genetyczne nie inwazyjne - w ktorych wymierzyl najwazniejsze czesci bobaska i na ich podstawie obliczyl prawdopodobienstwo wystepowania roznych chorob/zespołow (miedzy innymi Downa)
Wyszlo, ze dzidzia rozwija sie prawidlowo - co mnie mamuske cieszy ogromnie 🤪 Widzialam jak bobalek otworzyl buzke a potem przylozyl reke do twarzy a do tego wiercil sie niemilosiernie - mowie Wam widok niesamowity!!! 🙃
Jesli kogos interesuja szczegoly z badania to z checia opisze, dostalam 2 straony A4 z opisem rozwoju mojej dzidzi 🙂

Jesli chodzi o samopoczucie to jak wczesniej pisalam ciaze przechodze wrecz bezobjawowo i czuje sie jak w swoim zywiole: zadnych mdlosci, duzo energii, zadnych boli - tylko w ciaze zachodzic 😉
Od czasu pierwszego badania (6tydz) przytylam 3 kilo troszke sie zaokraglilam no i brzunio sie wybrzuszyl 🙃 jest juz dosc widoczny, ale to pewnie dlatego, ze jestem drobno-koscista osobka i kazde zaokraglenie jest mocno widoczne.
Kraglosci niestety nie pozwalaja mi juz nosic moich ulubionych spodni wiec kupilam sobie piewsze w zyciu ciazowki 🙂- tanie nie byly ale co tam 🙂 poki co wstrzymuje sie z kolejnymi zakupami bo kto wie ile jeszcze mi przybedzie :laugh:

Pozdrawiam szczesliwe mamauski :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...