Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny to jest przykre że zostawaiją maluchy w szpitalu, ale dobrze że zostawiają je tam niżby miały im krzywde zrobić. u nas dwa lata temu ktoś porzucił noworodka w śmietniuku na blokach!!!!!! to jest dopero rok!!!!! jedna dziewczyna chodziła z moją młodszą siostrą kilka lat temu do studium policealnego i była w ciąży. mówiła że urodzi pod mostem (do tych kilku które o tym wiedziały) dziewczyny usilnie i bardzo długo namawiały ją by urodziła w szpitalu i tam zostawiła dziecko !!! na szczęście tak w końcu zrobiła. ja też sandra chciałam adoptować jakiegoś szkraba (nie koniecznie nawet niemowlaka)ale już mam swoich 3 więc raczej tego nigdy nie zrealizuje :/ .... a szkoda. mój kuzyn ma 3 dzieci z domu dziecka, ale są dla nich rodziną zastępczą. w sumie nie mogliby sobie pozwolić (on jest nauczycielem więc zarobki jak zarobki) adoptować (mają jedno swoje dziecko) bo nie wyobrażam sobie jak by te maluchy utrzymali. byli u nas ostatnio 🙂 słodkie maluchy i fajna z nich rodzinka 🙂

haniu z tym cięższym oddechem to ja też tak czasem mam. to normalne, bo dzidziuś pcha się coraz wyżej i gorzej się nam może oddychać. ja wtedy muszę usiąć bardzo wyprostowana, najlepiej mi na podłodze wtedy jest mi lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maiha napisał:
Powiedzcie mi czy macie problem z oddychaniem?? mi od kilku dni się trochę gorzej oddycha-tak ciężko-nie jest to zbyt przyjemne, czy wy tez tak maice??


Maiha niestety problem z oddychaniem się nasili i zapewne potrwa do 36 tygodnia kiedy to macica zacznie się obniżać...niestety taki urok...pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia,pomyśl sobie że to już "z górki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! Też nie zbyt mi się oddycha. I pół nocy dziś nie spałam takie kopniaki w pęcherz dostawałam. Normalnie wkłada wkręca mi tam nózki albo rączki. Czuje normalnie jak się rusza i mnie aż kuje. W poprzednich ciążąch takiego uczucia nie miałam.
Pogoda piękna bo niema słońca więc lecę po zakupy.Bo mam kratki w lodówce.Miłego dzionka dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Ja też miałam skurcze, ale takie jak przy miesiączce, mocno nie bolały ale były częste i ustawały, wydaje mi się że to są skurcze Alvareza. Tylko czy to nie za wcześnie?

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/coraz-blizej-mety_35120.html

Co do ciężkiego oddychania też to mam zwłaszcza w nocy 🥴 przy takiej duchocie.

Ogólnie czas mi się dłuży. Jeszcze w życiu nie wyczekiwałam tak listopada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaisaa4 napisał:
a ja mam dzisiaj studniówkę !!! 😁 😁 😁 😁


No to już coraz bliżej i bliżej... :laugh:

U mnie dzionek deszczowo - pochmurny. I zimny. Ale po tych upałach to może nawet lepiej. 🙂

Teraz jadę odebrać wyniki badań, potem ginekolog. Comiesięczna wizyta kontrolna, więc luzik. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie strasznie duszno...
Znow zalaczyla mi sie lampka SPRZATANIE,zrobilam sobie troszke polek na rzeczy malenstwa,poprzestawialam wszystko a to z gory na dol,z dolu do gory...czytalam ze przyszle mamy tak maja bo podobno wija sobie gniazdko dla swojego malenstwa...ale ja mam tak non stop jak juz cos mi sie niespodoba to przewracam caly pokoj do gory nogami i ukladam i przekladam ,wpadam chyba w paranoje 🙂 🙂
Mnie wczoraj zlapal lekki bol w lewym rogu brzuszka ,a ze bylam na spacerze to az musialam usiasc i odpoczac,nie wiecie co to moglo byc?
Dzis jest dobrze Malenstwo kopie ja posprzatalam ,wykapalam sie teraz czekam na swojego M
Do napisania pozniej buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie dziwię się Marzi, też bym chętnie już gdzieś uszykowała kącik dla mojego małego, ale jak na razie, to musimy z moim M znaleźć mieszkanie. 😲 Ale często się łapię na tym, że przeglądam oferty sklepów meblowych, czy obmyślam jakbym urządziła jakieś wyimaginowane pomieszczenia, hi, hi, więc coś w tym musi być. 🙃

Dziś się zmartwiłam. Ginekolog zlecił mi wykonanie testu na obciążenie glukozą - po tym, jak mu się przyznałam, że od jakiegoś czasu mam problemy ze strasznie swędzącą skórą. 😞 Przepisał mi nowe leki (i znów poszło kupe kasy) oraz kazał wykonać test za dwa tygodnie i się do niego zgłosić. A cieszyłam się, że to będzie zwykła, rutynowa kontrola, a teraz tak mi jakoś smutno się zrobiło. 😞 Może to tylko takie kontrolne badanie, może niepotrzebnie się martwię, ale jednak zawsze jakiś niepokój jest... Już bym chciała być po. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też na ostatniej wizycie miałam ten test z obciążeniem glukozą-wyszedł mi całkiem nieźle, nie martw sie bo to badanie chyba jest zlecane każdej albo prawie każdje kobiecie w ciązy 🙂 a i mnie też swędzi brzuch i piersi ale to niby znak że rozstępy sie mga pojawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mam do was moze takie glupie pytanie ☺️ ☺️ ale oprocz kapieli w wannie jak sie podmywacie ,bo mam taki problem ze jak kucam to czasami boli mnie brzuch tak jakbym uciskala swoje malesnstwo i sama juz nie wiem czy robic to w takiej pozycji czy nie...no ale jak mam sie tam ogolic musze kucnac tak no bo jak inaczej?
Brzuch mam juz sporawy i jest to dla mnie problemem...Czy wy tez borykacie sie z cczyms takim ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi ja rwoniez jak sie kapie i juz nie mowiac o goleniu to mam uczucie ze uciskam dzidzie ...dlatego powiedzilam mojemu ze jak chce mnie miec ogolona to chyba bedzie musial sam mnie golic hhehe strasznie to meczy a gdzie tam malowanie paznokci u stop hoho juz od 24 tyg nie umie pomalowac - maluje mi szwagierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny...golenie to niezły problem z dużym brzuszkiem...ja kładę lustro na taboret,jedna nogę opieram na wannę i jakoś idzie...a z kąpielą też problem,nie mam kabiny tylko wannę i strasznie ciężko kucać...całe szczęście już niedlugo hi,hi...
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...