Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anitek85 zobaczysz jak Ci szybko zleci , już jesteś po połowie więc aby patrzeć. Mi szybko drugi i trzeci trymestr miną , bo już się tak o dzidziusia nie martwiłam bo czułam jego kopniaki, i to był dla mnie cudowny okres . A skurcze to tak jak na okres ale zaparcia i jelitka też podobnie odczuwałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandro całe szczęście że wszystko dobrze,a mówiłam że nie ma co się martwić,tak jak Iwonka się martwiła a wyszło całkiem całkiem i już jest po 🙃

Asiu ciekawe czy to już zaczątek 😆 fajnie by było,ale coś te Nasze listopadowe dzieciaczki nie śpieszą i jak na razie to Nas w balonika robią :laugh:

Anitek ja nie pomogę bo nie wiem jakie to są skurcze bolące 🙃 ale nie martw się,odpoczywaj i no-spe zażyj sobie,jak mnie niedawno bolał brzucholek tak jak na miesiączkę to mi pomogły dwie tabletki i przeszło 🙂

Moniczko spokojnie,tak prawdę mówiąc to nigdzie nie jesteśmy bezpieczni 😞 a nie ma co się zamartwiać 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszek nie twardnieje 🙂 ani sie nie spina. Tylko te bole jak na okres mowilam o tym lekarzowi i skwitowal ze albo sie rozciagam albo to wlasnie bole skurczowe. Nospe mam i luteine i magnez. Co do nospy to na takie bole nie pomaga wiec dlatego mysle ze to jelita. Ech wogole w Irlandii opieka jest straszne o wszystko musze sie martwic sama a luteine z Polski sciagalam bo tutaj nawet nie maja czegos takiego dobrze ze mam polskiego lekarza bo przynajmniej mi ja doradzil bo w irlandzkim szpitalu moglabym pomarzyc o pomocy w takiej sytuacji 😞
Co do boli to raz na pare dni lapie mnie ostry bol z lewej strony i czuje go w miednicy w dole brzucha i troszke w plecach lekarz stwierdzil ze sie rozciagam a na pogotowiu powiedzieli ze nic nie poradza. I tak sie mecze choc wyczytalam gdzie ze moga to byc kolki jelita grubego i niestety tak wlasnie bola...
Justyna lepiej nie mow takich rzeczy bo nawet nie chce o tym myslec 😞 tym bardziej ze znajomej kolezanka urodzila w 26tyg i tez nie odratowali oczywisicie a pare dni wczesniej byla na pogotowiu i mowila ze wody jej sie sączą olali to i kazali wracac do domu 😞
Mam wizyte we wtorek i zapytam czy zrobia mi jakies badania moze ktg albo cos zeby zobaczyc. Chociaz bole brzucha mam od samego poczatku ciazy moze lacznie z tydzien mnie brzuch nie bolal. Tyle ze te bole jak na okres mnie mecza czasami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek właśnie nospa nospa jeszcze raz nospa tak jak mówią dziewczyny. Powiedz lekarzowi ale na zapas się nie martw od czasu do czasu może Cię troche brzuch pobolewać, bo macica zaczyna się przygotowywać i ćwiczyć 😉
No to Justynko jesteśmy sąsiadkami, ale ten świat mały :P , fajnie. Kurcze tak naprawde zaczyna mnie martwić martwić ta choroba.
Gosiu uważaj na siebie . A z tym że nie jesteśmy nigdzie bezpieczni to się zgodze , o ilu rzeczach my jeszcze nie wiemy, ile nas ominęło co powinniśmy wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz mialam spokoj ostatnio z tym bolem jak na okres ale od piatku jestem na luteine i doszly wlasnie zaparcia 😞 no i tak mecze i mecze wiec mysle ze jelita tez moga tak bolec tym bardziej ze przed ciaza czula to tak samo. Najwazniejsze ze brzus sie nie spina.
A na te skurcze w 25tyg co dostalas? tylko nospe czy lekarz przepisal Ci fenoterol + isotopin? bo jak widzicie wszystkie leki musze zalatwiac z Polski 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nospy bralyscie 40mg czy 80mg? bo ja mam zwykla nospe 40mg oczywiscie tez z Polski bo tutaj nie ma czegos takiego. Moze powinnam brac poprostu nospe forte 80mg. Ech mam wizyte w srode u mojej lekarki(nie ginekolog bo tutaj nie ma czegos takiego)wiec zapytam. We wtorek mam tez wizyte w szpitalu ale w sumie oni tylko tam krew badaja mocz i do domu jakas porazka choc nie wyjde poki nie zobacza szyjki itd.bo nie mialam badanej od 16stego tygodnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja Nospe w czasie calej ciazy to zazylam jedna... mialam opakowanie z Polski...
Ja tez mieszkam obecnie w Irlandii w Dublinie a ty anitek??
W jakim szpitalu masz rodzic?? Jak cie cos niepokoi to na ostry dyzur wal smialo... ja dzis bylam obsluga bardzo mila i serdeczna... Nie zwlekaj lepiej dmuchaj na zimne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa na nadcisnienie przepisali mi: Labetalol
zanim wykupie muslam sprawdzic co to za swinstwo :P
na szczescie znalazlam:
Uwagi - Lek można bezpiecznie podawać kobietom w ciąży, zarówno doustnie, jak i dożylnie, gdy spodziewane korzyści przewyższaja ryzyko działań niepożądanych..
wiec chyba kupie...
Wiecie co zmierzyla cisnienie przed chwila jak od dluzszej chwili siede i wrocilo do normy.... wiec tak sobie mysle czy tego nadcisnienie nie powoduje przypadkiem nawet krotki - pare krokow- spacer kiedy dzwigam te moje cielsko... organizm sie moze buntuje,meczy...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczko współczuje. Ech te zęby, jak już złapią to rzeczywiście nie ma jak się skupić. 🥴
Co do grypy to słyszałam. Jednak nie ma co panikować. Myślę, że za granicą wzięli się tak właśnie za to aby zapobiec rozprzestrzenianiu się. 🤨

Gosiu może malarkę urodzisz? 😁

Kasiu oby pomogło... Zwłaszcza, że maluszek tuż, tuż... 🥴

Kukunari i niech ta torba jeździ... Nigdy nic nie wiadomo. Dobrze, że nic złego nie wykryli, choć rzeczywiście ciekawe o co też chodzi z tym Twoim ciśnieniem. 🤔

Anitek czy my, będąc przy końcówce wyglądamy na spokojniejsze? - Dopiero teraz świrujemy, he, he. 🤪 😉
Jak tylko wciąż Cię będzie niepokoił ból brzucha - bądź namolna, nie odpuszczaj. Ani lekarce ani na pogotowi. A jak coś to inny lekarz. Czasem dobrze specjalistę zmienić. Albo powiedz swojej, że podejrzewasz problem ze strony przewodu pokarmowego. Przecież babka prowadząc Twoją ciążę nie powinna się tylko ograniczać do samej ciąży, ale właśnie obserwować wszelkie dolegliwości swych pacjentek. 😞
Jeżeli chodzi o mnie to biorę no spę 40 mg. Biorę przy bólach i etc. Choć lekarz przepisał mi ją od początku ciąży by brać trzy razy dziennie, w godzinę po jedzeniu po dwie tabletki. Zrobił to raczej zapobiegawczo, może właśnie jakby mnie we wczesnej ciąży męczyły jakieś skurcze, a że nie męczyły to nie chciałam nadużywać i nie brałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkalam w Dublinie 3lata a teraz od roku w Cork 🙂
rodze w CUMH bardzo dobra klinika. Co do pogotowia oczywiscie ze sa mega uprzejmi i wogole tylko z pomoca u nich kiepsko niestety. Na pogotowiu bylam 3razy wlasnie z powodu tego ostrego bolu brzucha ktory raz trzymal 3dni i nic nie pomagalo. No i lekarz powiedzial ze sie rozciagam a tak poza tym to gdyby wtedy udalo im sie znalezc tetno dziecka tym zwyklym detektorem to nawet by nie zrobili usg. A ze dziecko bylo wtedy za male i nie mogli znalezc no to zrobili usg a nikt nawet nie sprawdzal czy mam skurcze itd. jak dla mnie to jest skandal cala ta opieka w Irlandii 😞
Tutaj to jedynie chyba rodzi sie lepiej i na tym konczy sie ich dobra opieka niestety. A jak ja mam jechac znow na pogotowie i uslyszec ze nic mi nie jest tylko sie rozciagam to naprawde az mi sie odechciewa 😞 juz mi lepiej wzielam nospe polezalam i przeszlo 🙂 pomogla nospa 🙂 no coz mam wzdecia teraz wiec mysle ze to jelita niestety jeszcze 14tyg i moge rodzic bezpiecznie bo od 37tyg juz mozna rodzic i nie jest to uznawane jako porod przedwczesny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitko może jak masz wzdęcia to staraj się leżeć i delikatnie masować brzuch i boki... Trochę to zawsze moze pomóc na jelita, porozruszać je, a i maluszkowi powinno się spodobać. 😉

Kukunari może i tak być. Niskociśnieniowcom np. zaleca się właśnie ruch jakiś na podniesienie ciśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarke zmienilam bo gdybym zostala u poprzedniego nie wiem czy bylabym w ciazy bo mialam plamienia na poczatku a on mi do pracy kazal chodzic normalnie...Dekiel jakis!!!
Lekarka stara sie jak moze na zaparcia mam syrop (biore 4dni i jakos ciezko) mam tez czopki wiec w razie czego moge uzyc. No i jem sliwki suszone kiwi activie...Mam ta wizyte u niej w srode wiec zapytam o inne leki moze zamiast luteiny lepiej brac ten fenoterol i wtedy bedzie spokoj.
Ech mowie Wam naprawde wolalabym byc juz w koncowce i martwic sie porodem niz tak jak teraz drze o kazdy bol bo jednak dziecko jeszcze za male jest i male szanse ma na przezycie gdyby sie urodzilo teraz i to jest najgorsze ze juz coraz blizej konca ale jeszcze za daleko zeby czuc sie bezpieczniej. Kupilam sobie detektor rowniez wiec jak cos mnie niepokoi sprawdzam tetno dziecka to tez naprawde uspakaja bo inaczej to bym oszalala. Choc Synus kopie pelna para hehe 🙂
Sathi co do namolnosci to w szpitalu nic to nie da bo oni sa inni maja inne podejscie do ciazy i nie ma tutaj czegos takiego jak leki na podtrzymanie itd. jak sie dowiedzieli ze bralam duphaston to po co na co i odstawic oczywiscie ich nie posluchalam bo moja lekarka mi je przepisala. nospy tez nie kazali brac. Z ciekawosci we wtorek zapytam czy zakladaja passer na szyjke...Jestem ciekawa co powiedza. A co do szyjki to niech ja sprawdzac chociaz przez usg przez powloki brzuszne bo inaczej i tak tego nie zrobia bo tu przez cala ciaze ma sie 2 max 3usg i zero badania wewentrznego. Dobrze ze mam swojego ginka prywatnego oczywiscie tez polaka bo o irlandzkim mozna pomarzyc zreszta i tak bym nie poszla do irlandzkiego.
Usg mam dopiero 28listopada wiec jeszcze troche...
Ech mowie Wam film nakrecic by szlo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi napisał:
Kukunari może i tak być. Niskociśnieniowcom np. zaleca się właśnie ruch jakiś na podniesienie ciśnienia.


Tyle, ze ja przed ciaza i tak do 7 miesiaca bylam niskocisnieniowcem a tu nagle taka zmiana 😞 drastyczna... chyba ta Irlandia mi nie sluzy :P bo tu sie wszystko zaczelo paprac :P

Anitek - to moze jedz bezposrednio do tej kliniki z tymi bolami np. jutro z rana... ja bym nie odpuscila! A jesli to jelitowa sprawa to radze do potraw dodawac sporo majeranku i koperku a omijac potrawy powodujace wzdecia oraz napoje gazowane...poza tym odpoczywaj duzo, z masazem tez nie przesadzaj bo to moze wywolywac skurcze rowniez...
a co do urodzenia to juz po 28tyg aparatura jest w stanie utrzymac takiego noworodka-wczensiaka wiec jeszcze troszke musisz wytrzymac - dasz rade 🙂...a od 37tydz to juz ciaza donoszona - mozna smialo rodzic!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też słyszałam o tej grypie, byłam właśnie "na foteliku" u mojej pai doktor i przyszła druga pediatra na rozmowe w oparciu o szczepienia dzieci przeciwko grypie. chyba ludzie zaczynają pomału panikować.... ale zwariować by można gdyby tak się wszystkim przejmować.. choć wiadomo strach rzecz ludzka tym bardziej jeśli chodzi o naszych bliskich i bezbronne dzieciaczki. no ale ja wole o tym nie myśleć. a ponoć zgony w tej ukrainie są nie z samej grypy tylko z powikłań. jakkolwiek to pocieszające. chyba chodzi o to że to normalna grypa ludzka nie pandemia i od niej się nie umiera, tylko chodzi o te powikłania. może za późno leczona ?? może nic nie pokićkałam z tego co słyszałam.

i skleroza sklerozą nie wiem co miałam jeszcze odpisać 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiście, jakby kto wpadł na nakręcenie filmu dokumentującego opiekę nad ciężarna w różnych krajach Europy, to z tego co nie raz czytam nie wypadlibyśmy tak źle...

Anitek co do zaparć, to jeszcze tylko możesz jeść jak najbardziej papkowate jedzenie, także jabłka są "poruszające" no i dużo pić... Ech, niestety zaparcia to podobno w ogole typowo kobiecy problem. A jeszcze w ciąży...
Nie powiem, ja też w ciąży miałam tylko te standardowe 3 usg, ale po prostu nie było potrzeba mi większej ilosci. A pewnie jakby się co działo, to by nie było problemu. Jak zresztą z wszelkimi dolegliwościami, które zgłaszałam lekarzowi. Nic nie było zostawione samo sobie.

Kukunari być może właśnie zmiana klimatu tak podziałała? Wcześniej mieszkałaś przecież w znacznie cieplejszym. A kolejną rzeczą którą poleca się na niskie ciśnienie jest właśnie chłód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam w tej klinice juz 3razy na pogotowiu i tak jak pisalam za kazdym razem tylko sprawdzili mocz czy dziecku bije seruszko no i tyle w temacie dlatego jak mam tam jechac to mi sie odechciewa 😞 w dzien czuje sie dobrze wiec zobaczymy co bedzie jutro. Dzis zastosuje luteine dopochwowa mysle ze dziala lepiej niz ta pod jezyk wiec powinnam sie lepiej poczuc jak nie to rzeczywiscie moze pojade i niech sprawdza co i jak...w sumie to jest ich praca!!!
co do zaparac to pije nawet herbate z koperku jest obrzydliwa ale coz :P co do porodow w 28tyg wolalabym nie ryzykowac w tym kraju jest jakos inaczej w PL bym sie nie bala az tak bardzo inne kwalifikacje itd.
ech nie mysle nawet o tym bo dzidzia urodzi sie na czas 🙂 najwazniejsze to myslec pozytywnie 🙂 ale masz racje jak jutro bedzie to samo to pojade na pogotowie i niech zobacza co i jak...
Dziekuje Wam Mamusie za pomoc 🙂
Zajrze do Was jeszcze jak Wam to nie przeszkadza hehe 🙂
No i zycze Wam szybkiego i tak mniej bolesnego porodu 🙂 🙂 🙂 i zdrowka duzo dla Was i Dzidzi 🙂
do spisanka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sathi - a co sie poleca na nadcisnienie z naturalnych rzeczy ?? bo czosnek nie pomaga a z buzi to mi tak pachni:P ze wstyd bylo rozmawiac z tymi lekarzami dzis hehe :P
moze powinnam wrocic na Fuerte - popluskac sie w oceanie, poplywac w basenie ehhhhhhh marzenia :P te duze i te malutkie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukunari zanim pojde na nadcisnienie grapefruity 1-2dziennie sprawdzone 🙂 bo mialam mega skoki cisnienia nie wiem dlaczego i teraz jest w normie juz od kilku tygodni 🙂 Moj Tatko choruje na nadcisnienie i tez ma zalecone przez lekarza grapefruity no a wiekszosc lekow (zwlaszcza tych naturalnych czy ziolowych) na nadcisnienie jest bazie grapefruita 🙂 🙂 🙂 nie ma znaczenia czy zolty czy czerwony 🙂 sprobij tylko musisz pamietac zeby zjadac codziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tobie też dużo zdrówka Anitko! 🙂 I dużo pozytywnych mysli - wyrzuć z głowy wszelkie czarne scenariusze. Po co się niepotrzebnie dręczyć, to nie pomaga!

Kukunari myślę, że jakbyś wróciła na Fuertę to mogło by być najlepsze rozwiązanie, he, he, serio, pewnie by Ci pomogło. 🙂 W sumie ja sama właśnie na Fuercie miałam ostatnie, niebezpiecznie niskie ciśnienie. A tak w Polsce, dzięki ciąży póki co jest w normie. (Ech, aż chciałabym by takie zostało.) Co do naturalnych sposobów obniżenia, heh, też mało kojarzę. 🤔 (Ale tak to jest, jak się nigdy nie potrzebowało tylko odwrotnie. 😞)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek - sek w tym, ze ja codziennie zjadam 2 czerwone grejfruty bo to taka moja ciazowa zachcianka 🙂 do tego pije swiezo wyciskany sok z grafrutow, pomaranczy i cytryn a mam to cholerne nadcisnienie 😠
Jeszcze sobie pojem cytruskow troche bo pozniej jak bede karmila piersia to nic z tego :P

Trzymajcie sie babeczki - pamietajcie pozytywne myslenie dziala cuda 😁
Dobrej nocki zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ale sie rozpisalyscie 🤪
ja jeszcze nie rodze a te napinaie sie brzuchola to mam juz od kilki dni teraz jeszcze dodatkowo jest mi niedobrze blee...
Kukunari slyszalam ze zielona herbata obniza cisnienie.
Spadam spac jutro kolejny dzien i od jutra tylko dwa dni do terminu.
Milej nocki 🙂
p.s. ciekawe jak tam Hania, czy pojechala wkoncu na pogotowie w sprawie tych ruchow, wie ktos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...