Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
też mam nadzieję że już na oddział nie trafimy. ale cieszę się bardzo że wszystkie złe choróbska mamy wykluczone. olek przez tydzień w szpitalu przybrał ponad 200 gram. czyli jak jest wszystko dobrze,nic go nie boli to i apetycik dopisuje. oby szybko zapomniał że od jedzenia bolał go brzuszek. przyznam jednak że jestem psychicznie i fizycznie wypompowana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MARZI- do tego wózka kupiłam folie na wozek za 20zł, chyba jakas uniwersalną, kupilam w tym sklepei co wozek.

SATHI- Wicio rośpiewany chlopak 🙂 ale zamiast kotki dwa niedługo zanuci metalice 😁 tez fajowo 🙃
a co do pesymistycznych optymistek to ja chyba tez do nich naleze ale od niedawana..... jeszcze jakies czas temu ciagle slyszalam ze jestem cudną optymistka i bije ode mnie energia ale teraz juz tak nie jest....

LENIUCHU- ja pobieram mocz przez tez woreczek, musisz dokladnie przykleić i co chwila sprawadzac czy juz nasiusiał bo wystarczy ze z pełnym woreczkiem pochodzi dłużej i moze sie rozlac.
Ale nabieram bezpośrednio do kubeczka- myje go a pozniej na przewijam i czekam z kubeczkiem....czasami trawa to 5 minut czasem 30 min ale trudno jakos sobie trzeba radzic.
badanie moczu robimy co tydz, narazie dwa wyniki dobre 🤪


GOSIU- skoczek super ale drogi, tez taki chcialam ale tam jest chyba do 10 kg???? super sprawa 🙂 vaneska jaka zadowolona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLGA- fajnie,ze wróciliscie i mam nadzieje, ze to juz koniec ze szpitalami....

SZYmonek ma ospę wietrzną!!!!!!!!!!!!!!! dobrze, bez gorączki przechodzi i jest radosny ale cały w kropki i troche sie drapie
🤨

bardzo szybko raczkuje, stoi przy meblach, chodzi przy meblach i to szybko!
i sam również siada. jest taki zywy, nie moge nadążyć hehehe tak szybko sie przemieszcza.
wszedł sam do szafy, do kabiny prysznicowej i ostatnio na otwarte drzwi od zmywarki, chyba wstawie zdjecie!

Nie protestuje jak ma z kims zostać, obcych tez sie nie boi. Fakt ze przy mnie najszybciej sie uspokaja ale nie ma problemu jak zostawie do nawet na 6 godzin.

Bardzo lubi na glos mlaskac, smiac sie, gaworzyc i gada takim smiesznym glosem jak robot hehhhehe jak jakis mały potworek, moja kuzynka powiedziala ze to wygląda jakby pies warczał hehehhee.


wysłałam juz 10 listow do BoboVity i nic natarzie nie wygralam hehhee, jakies egzotyczne wakacje by sie przydały albo to 100 000

😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM MAMUSKI
NA SAM POCZATEK DOBRZE OLGA ZE JESTESIE JUZ W DOMCIU
SATHI ALE WITEK JUZ DUZY JAKIE MA FAJOSKIE WLOSKI MALY BLONDASEK 😉
BEATKO ALE WAM ZAZDROSZCZE TEJ WODY....
PORADZCIE MI COS NA POTOWKI,SZYMEK MA NA SZYII,W ZGIECIAH LOKCIA NIE WIEM JUZ CO ROBIC,HODZI NA GOLASKA,KAPIE GO I SCHLADZAM W DZIEN A I TAK RANO ZNOW SIE POJAWIAJA...


MOJA PYZA WLASNIE DZIS ZACZELA ISC DO PRZODU ,RACZKOWAC ALE JESTEM Z NIEGO DUMNA
POZATYM JAK WYMIENIAM CZESCI CIALA TO MOJA PYZA JUZ KUMA GDZIE CO JEST
DZIS RANO NAUCZYLAM GO NA TATUSIU GDZIE JEST CYCUS A POZNIEJ JAK ZOBACZYL MOJE DWIE BOMBY TO SMIAL SIE JAK JE DOTYKAL
A NO I OCZYWISCIE SIUREK JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU JAK SIE GO PYTAM GDZIE JEST TO SIE TAM DOTYKA I SMIEJE,CZY WASZE DZIDZIE TEZ JUZ MAJA ZA SOBA PIERWSZE ZABAWY W DOKTORA ....
ALE NOCE MAMY NIEPRZESPANE A TO PRZEZ TEN UPAL MIMO TO ZE OTWARTE JEST OKNO TO I TAK JEST 30 STOPNI,BUDZI SIE MI DWA RAZY NA CYCKA ALE DZIS GO OSZUKAM I ZROBIE PICIU
UMIEMY JUZ SIADAC!!!!!!AJ POWOLI JESZCZE TYLKO BY ZACZAL CHODZI I BEDZIE SUPER
POZATYM NI NOWEGO NA SPACERKI WYCHODZIMY TYLKO WIECZORAMI,BO TERAZ NIE DA SIE WYTRZYMAC...

MAM PYTANIE JAKI ROZMIAR KUPUJECIE PIELUCH BO JA HUGGIESY 4+ ALE JUZ SA ZA MALE I NASTEPNYM RAZEM KUPIE 5 BO TERAZ KUPILAM TE 4 I ZA MALE

OK ZMYKAM TRZYMAJCIE SIE KOCHANE CZYTAM WAS CODZIENNIE ALE W TELEFONIE A TAM NIE MOGE WAM ODPISYWAC

IWONKO MARYSIA JEST PRZESLODKA ZRESZTA JAK WSZYSTKIE DZIDZIE LISTOPADOWE 2009!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BUZIAKI MILEGO WYPOCZYWANIA

ILE Z WAS POSZLO LUB ZAMIERZA WROCIC DO PRACY NO I KIEDY???
MI JAK SYTUACJA POZWOLI TO W PRZYSZLYM ROKU,NIBY NAPISALAM NA 3 LATA WYCHOWAWCZY ALE JESZCZE NIE WIEM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie miałam do nadrobienia 47 stron, nie było mnie bo zrobiliśmy sobie wczasy nad morzem ach cudnie tam nic nie robić tylko wylegiwać się na plaży i zwiedzać 🙂 ale czas wrócić do rezcywistości

nie pamiętam co chciałam wam odpisac ale pierwsze gratuluje wszyskich nowych ząbków u nas narazi enie ma zadnego:P gratul;uje maluskzom które raczkują i juz zaczynają chodzic przy mebelkach 🙂 nasze listopadowe dzieciaczki sa cudne -zgadzam się z marzenkom a i wszytskiego najlepszego dla Kubusia z okazji chrztu 🙂

Beatko oglądałam własnie zdjecia na nk i masz zdjęcie z nowym wózkiem jest super ale ja mam inny:P mam inny model hehe ty mas zchyba delti liv a ja mam delti dot ja mam taki http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.bobowozki.pl/images/dot_delti_wozek%2520spacerowy.jpg&imgrefurl=http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php%3Fproducts_id%3D892&usg=__i9mnTRjSnXn1a8AfcqHri6nYNx0=&h=376&w=376&sz=30&hl=pl&start=6&um=1&itbs=1&tbnid=W00ssOk9YZL-UM:&tbnh=122&tbnw=122&prev=/images%3Fq%3Ddelti%2Bdot%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26sa%3DN%26rls%3Dpl%26tbs%3Disch:1

Olga obyś już spzitale omijała z daleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fakt dobrze że w domu ale jestem prawie pewna że czeka nas jeszcze mała operacja tej przepukliny pachwinowej, dziś znowu mu wylazła po tym jak się przewrócił i płakał. za dobrze by było. obyśmy wytrzymali zanim olek skończy rok lub 10 kg. a miałam już nadzieje że sama się naprawiła bo 3 miesiące był spokój a jednak nie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu Kubuś super wyglądał i fajnie że chrzciny się udały

Olga super że już jesteście w domku

Beatko skoczek przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-18 miesięcy i wadze do 11,3 kg
Jeju już ospę wietrzną powodzenia w walce :P

Asiu no ząbki to u Olka ekspresowo wychodzą gratulacje

Zazdroszczę Wam pogody i plażowania tutaj dzisiaj pół dnia burze aż Malusia mi się obudziła z płaczem

Marzenko no właśnie czy to aby potówki bo objawy jak AZS moja Mała miała tak w zgięciach i na szyi,i do teraz czasami się pokazuje.

A My walczymy z marudą Małą tzn ja walczę bo mój cały dzień w pracy,wymiękam powoli,brzęczy,jęczy,marudzi i nic więcej ani chwili sama się sobą nie zajmie nie mogę Jej zostawić bo zaraz brzęczy ja chyba po jakieś psychotrop muszę iść jestem od paru dni tak zmęczona że nigdy tak nie byłam myślę że to na ząbki bo rączki wkłada,piszczy,ale wszystko pomaga na chwilę ile jeszcze tak będzie,mam nadzieję że minie w ogóle.A to dopiero jeden wyszedł echhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu dzieki nam juz wlasnie dzisiaj przebil sie 8 🙂
co do marudzenia powiem Ci szczerze ze ja tez juz czsem wymiekam Olek tez nie potrafi zajac sie soba no chyba ze raczkuje ale wterdy musze go miec ciagle na oku wiec strasznie sie ciesze jak ktos mnie odwiedzi a zbyt czest to sie nie zdarza
Haniu moze jakas fotke z wakacjo wrzucisz?
Beatko czekam na zdjecie z piekarnikiem 😁
udalo mi sie pobrac dzis ten mocz chyba z godzine sie meczylam ale cos tam nasikal na szczescie wystarczajaco
Akigo no to niezla masz kondycje tyle basenow ja bardzo lubie wode ale moj M nie i strasznie chcialabym dzis podjechac ale samej to mi sie nie chce bo bede ciagle uwiazana Olkiem i nawet nie pojde poplywac a dla niego to chyba za zimna ta woda...
Ktos juz byl na SHREKu Forever? Ja bym sie chetnie wybrala ale nie mam z kim zostawic syna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi my tez nosimy 4+ wlasnie kupilam pampersy bo byly w promocji i jaksie takie nie wygodne do zakladania mam wrazenie ze sie rozerwa no i wydaja mi sie mniejsze lepsze te huggiesy
a co do potowek to moj syn tez ma cos takiego na szyji ale po jakims czasie znika. Najgorsze sa teraz krostki ktor powstaja gdy malec raczkuje po domu i sie kladzie czasem plackiem na podlodze nie wiem czy to uczulenie czy moze podraznienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko coś szybko ta ospa... ale podobno im dzieci młodsze tym lepiej ją znoszą. Tylko piluj by sobie blizn nie wydrapał! 🤢
Co do Bobovity to mi się też oczywiście najbardziej kasa podoba, he, he, i... lego. 😜


Marzi nie wiem co można poradzić na potówki... Chyba po prostu je zaakceptować. Odpuść sobie, w końcu to i tak nie jest nic poważnego. No chyba, że bardzo Cię niepokoją to pokaż je na wszelki wypadek lekarzowi... 🤨Zresztą coś za bardzo uporczywe, z tego co opisujesz, wydają się te potówki.
No i apropo - Witek też się bawi "w doktora" od niedawna... Przygląda się tam sobie i bada z zaintresowaniem, he, he. 😁
Witkowi też dokucza gorąc w nocy. 😞 Wybudza się i muszę podawać mu wodę, wierci się więcej niż zwykle... Ech, te upały... 🤢
A pieluchy to Pampersy albo Huggisy 4 wciąż jeszcze. 🙂 Pampersy wydają mi się jednak cieńsze i wygodniejsze niżHuggisy...


Maiha wczasów zazdroszczę! 😁 I już nie mogę doczekać się własnych. 😉
Co do wózka - my również będziemy mieli (czekamy aż w sklepie zrealizują nasze zamówienie) Delti Dot, niebieski. 🙂 Powiedz jak się sprawuje? My wybieraliśmy w sklepie, na miejscu, dużo przejrzeliśmy, jednak ten mi się najbardziej model podobał. No i jeszcze była akurat w sklepie babka z dzieckiem w takim wózku, która widząc nasz dylemat sama podeszła i gorąco go polecała. 😁


Gosiu wytrzymaj! Może to ząbki, a może taki okres... ale wszystko to w końcu minie kiedyś! 😘


Leniuchu jak będziemy mieli okazję (czyt. opiekę dla małego 😉) to mamy zamiar się wybrać z moim M na to do kina. 😉 Tymczasem ja sama skoczyłam sobie na "Toy Story 3" - polecam! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski!!
Marzi - jak bylam z Mia w PL byly upaly to tez jej sie zrobily potowki na szyjce jednak po powrocie do IRL znikly wiec z nimi nie walczylam ale czytalam ze pomaga nadmanganian potasu. Pilnuj aby nie saczyl sie tylko z tych krostek plyn bo to moze swiadczyc o zakazeniu.
Iwonko- zazdroszcze pogody,jeziorka i w ogole- tutaj w tym momencie 13 stopni i leje 😠

Beatko - ospa?? masakra jakas nawet by mi do glowy nie przyszlo chyba gdyby Mia zlapala no ale coz sie dziwic w koncu to choroba wieku dzieciecego i tak jak shati pisze im szybciej ja dzidzia przejdzie tym lepiej. Przynajmniej bedziesz miec jedno paskudztwo za wami 😉 Zapisz sobie tylko ze przeszadl cobys w przyszlosci nie zapomniala podczas jakiegos wywiadu medycznego...

Kaisaa- Kuba na chrzcinach jak aniolek-amorek wygladal z takim diableskim blyskiem w oku 😉

Kino o tak!! chcialoby sie 😁 Moze jak tesciowka przyleci pod koniec sierpnia to sie wybierzemy - ja juz sie nie moge doczekac kiedy Mia bedzie na tyle kumata, zeby nie opuscic z nia zadnej bajki w kinie 😜
U nas zebow nadal brak cos tam widac na dziaselku ale chyba stoja w miejscu 😉
Moja Mia ostatnio zachwyca sie ponadczasowa zabawka - BĄKIEM 🤪
My nadal nosimy 4 pampersa - najlepiej nam sluza 🙂 i tak wiekszosc siku i kupa laduje na nocniku 😁
Poza tym taki strachus sie z niej zrobil do nowosci podchodzi z dystansem i niepewnoscia - najlepsze jest to, ze nie chce dotknac kierownicy w samochodzie bo sie boi hehe wiec chyba damskiego wydania Kubicy z niej nie bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandruś nie zazdrość. Bo tu zwariować idzie z tym upałem. U mnie w domu wytrzymać nie można. Zazdroszczę tego załatwiania do nocnika. Marysia też dostała taki fajny tron Fisher prisa.Ale jak zaczyna sie załatwiać a ja ją posadze to wyskakuje z nocnika jak oparzona! I nawet nie robi wtedy kilka godzin w pieluchę. Kacper ma zapalenie ucha Ada ma miesiączke więc z plaży nici. Więc siedzimy w tym upale ugotowani.ten upał jest taki meczący że Marysia co dwie godziny chodzi spać. Wczoraj trzy razy spała.Męczy się.
Ojej już ospa. Faktycznie szybko.Biedny Szymuś.
Marysia też ma potówki. Ale tym chyba niema się co przejmować.
Do kina też bym poszła. Chyba zacznę chodzić jak Marysia będzie ze mną chodziła 🙂
Gosiu moja Marysia też jest marudna.Dziewczynki mają racje ze pewnie ząbki. Chociaż tak jak sobie przypominam to ona często jest taka marudna moja Mania oczywisć. Więc może nie ząbki tylko Marysia to taka maruda 🙂
Co do wczasów to ja 1 sierpnia jade nad morze.Ada 30 lipca jedzie do Anglii . Na 10 dni zazdoszczę jej. Pozwiedza piękne miejsca. A my bierzemy Kacpra ,Marysie i nad morze.
Gosiu będe się jeszcze pytać odnośnie pogody w Anglii. Bo ona sobie letnich ciuchów naszykowała a z tego co piszesz to tam juz niema takich upałów.
Dobra ja zmykam do mojej Maludy 😉Chyba klocka zrobiła! Miłego dnia!
Moja Marysia na domowej plaży w wanience 😉
[URL=http://img517.imageshack.us/i/46363900.jpg/][IMG]http://img517.imageshack.us/img517/5073/46363900.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
ja juz sie nie moge doczekac kiedy Mia bedzie na tyle kumata, zeby nie opuscic z nia zadnej bajki w kinie 😜

Ha, ha, ja tak samo! 😁 😜
Co do Bąka to mój siego najpierw wystraszył... ale wystarczyło, że przyszła mama, wzięła go do ręki, spokojnie pokazała, objaśniła, zakręciła... i już bąk nie był straszny. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...