Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Asiu dobrze że nic się poważnego nie stało 🙂 Fotki świetne 😁

Asiu pieska oddaliśmy znajomym bez dzieci,nie mogliśmy Jej trzymać przy Małej bo nie uważała i leciała tyranem,w ogóle skakała i raz siadłam z Vanesską i skoczyła z tyły i zadrapała Małą,nie nadawał się psiak do dziecka 😞 a szkoda 😞 u moich rodziców są dwa shitz-tzu i owczarek niemiecki,to suczka warczy bo jest wredota jedna,ale młody się z Małą bawi heh,a Vanesska znowu szaleje za Goranem,owczarkiem,a On za Nią,tylko wyjdziemy na podwórko to najpierw sprawdzi stan we wózku,wtedy Vanesska zaczyna piszczeć a On biegnie po piłkę i Ją zaczepia heh.pod każdym oknem jest jak Mała siedzi,fajne to takie.

Paulinko jest męczarnia co,Nesia miała skorupkę na brzuchu a skórka Jej na całym ciele schodziła,dziadostwo jak nic,to jest chyba najgorsze co może być,uczulenie 😠

Gratulujemy ząbków,u Nas dwa jak na razie.

Vanesska dalej nie raczkuje,ale coraz pewniej na nóżkach się trzyma 🙂 i zaczęła tak nadawać,jak katarynka,słowa typu "ojeje" "tutu" i wiele wiele innych,gaduła moja kochana 🙂

Jest coraz bardziej niedobra a zarazem coraz bardziej kochana 🙃

Asiu dzisiaj zrobiłam napoleonki według Twojego przepisu 😁 wyszły mniamniuśne 🤪 🙃 heh a przepis podawałaś jak jeszcze z brzuszkami chodziłyśmy 😁

No nic,miłych snów mamusie i dzidziusie 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamusie.
Sathi to współczuje. Ja jestem straszną alergiczką chociaż z wiekiem mi trochę przeszło. Moja Ada ma całe życie katar. Non stop więc cały czas jest na alerteku i innych środkach .Kacper wdał się w ojca wiec nic nie ma. Mam nadziję ze z Marysią też będzie spokój.
Ale Aleks fajny chłopczyk! taki żywczyk 🙂.
Moja Marysia ostatnio jest bardzo męcząca . Dziś nie spała cały dzień do 19. taka ładna pogodna na spacerze byłyśmy kilka godzin i nic.Do tego cały czas ciąga mnie za ręke i musze łazić z nią po domu. Jak nie robię tego co chce to stoi przy mnie i mnie szczypie . I to na prawdę mocno. Jak nie dam czegoś czego chce to w płacz .Mówię nie wolno ! To się śmieje! No łobuza mam strasznego! Czapki musi nosić tylko wiązane bo wszystko z głowy zdejmuje i wyrzuca.A najgorsze jest to że jak niema mnie w pobliżu to awantura. Nie zostanie ani z Kacprem ani z Adą. Jestem tak wykończona fizycznie ze szkoda słów. Dzieciaki cały dzień w szkole potem lekcje z Kacprem. Jeszcze te papiery na wychowawczy i rodzinny. 150kursów po mieście.Nigdzie z wózkiem wejść nie można muszę mamę prosić żeby ze mną chodziła. Tyle wszystkiego spadło na moja głowę że normalnie jakiegoś załamania dostaje.
Zaglądam do Was codziennie ale ciężko się wziąć i coś napisać 🙂Delektuję się wieczorną ciszą.Chociaż czasem aż mi się płakać chce że wieczorem nawet nie mam z kim pogadać.
Dobra już się nie żale !Buziaki dla wszystkich cudownych dzieciaczków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tak,tylko całować,tak się zapominam że chora jestem a cmokam Małą,i już Jej z noska leci 😞 skończy się ta choroba czy nie.

Moja mama dała Vanessce dzisiaj polizać trochę czekoladki,i zaraz Jej się dookoła ust zrobiło spuchnięte i czerwone 😞 i nie wiem ale wydaje mi się że puchnie w środku w buzi,bo momentalnie kaszelek dostaje 😞 echhh t jest pech dopiero,trzeba tak uważać 😞 przejdzie to kiedyś czy nie diabelstwo 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi napisał(a):
olga napisał(a):

a powiedz mi czy wiadomo dokładnie Witek ma alergię??miał testy??

Nie miał. Spytałam się ponownie o te testy i babka powiedziała, że można, ale jej doświadczenie nie poleca (bo testy mówią jedno, a rzeczywistość drugie). Żeby z tym zaczekać na okres kiedy u dziecka wyniki takich testów będą pewniejsze. Nie powiem, sama bym chciała mieć już święty spokój i najlepiej mieć czarno na białym co jest nie tak. Z drugiej strony to jest lekarz pediatra - alergolog naprawdę dobra (ludzie się pchają do niej z daleka), z niesamowitym doświadczeniem, żyjąca całkowicie swoją pracą. Będę się póki co trzymała jej zaleceń. Mam też osobisty powód - jak byłam dzieckiem leczyło sporo alergologów i póki nie trafiłam do niej to naprawdę to zrobili mi więcej szkody niż pomogli. Tak z jednej strony chciałabym wiedzieć, a z drugiej strony ufam tej lekarce, że wie co robi. 🙂
A tak w ogóle to gratulacje kolejnego ząbka! 🙂


Leniuchu no to dobrze, że wszystko łagodnie się potoczyło. 🙂
He, he, jaki Aleks rozbawiony, że tak ładnie posprzątał. 😉

no sama nie wiem co lepsze wiedzieć czy nie wiedzieć na co...ja się cieszę bo odkąd wiem że nie może kurczaka i ziemniaka to widzę dużą różnicę np w kupce i we śnie,jest dużo spokojniejszy. a co najlepsze to po tym wcale nie miał wysypki tylko brzuszkowe sprawy, wysypka była po krowim mleku. no i inna sprawa że od jak zaczęłam mu podawać rzeczy które go uczulały łyżeczką to po 2 tyg przestał otwierać buźkę do łyżeczki.teraz go wysypałao po loweli do prania.jak już kiedyś pisałam lowela może uczulać jeśli dziecko jest uczulone na krowie białko.
jeszcze jedno przy alergii dziecięcej niby najlepszym lekarstwem jest eliminacja alergenu.
więc z testów płatkowych jestem zadowolona bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Dzieciaczki sa super Vasska jest taka słodka-małą dama rosnie a Aleks jak juz super chodzi-pozazdrosić 🙂 🤪

Iwonko u mnie ejst tak samo eujst z czapka, zreszta buty tez sciaga;/ a do tego ubrac ja to jest nielada wyczyn wierci sie placze ucieka, a na miasto jej nie biore bo zakupy z nia nie sa zbyt udane wsyztsko lapie i ciagnie wszytstko co jest w zasiegu wózka choć w nim długo nie chce siedziec;/i wychodzi na to ze jedna reka pcham wozek w drugiej trzymam wyrywajaca sie nadie i po zakupach;/ale po za tym to est kochane dziekco ciagle sie smieje i ciągle sie do mnie tuli taka przytulanka "moja moja"to jej ulubione zajecie eszce lui robić "tany tany" a przy tym sobie podśpeiwuje "lalaala" 😁 więc czasme mamy z nia niezły ubaw,

Gosiu nadia tez nie raczkuje ale za to jździ po domu na tyłku smiesnie to wyglada ale szybko jej to jzu idzie wiec dotre wszedzie chce chce, chodiz an okolo stołu lub innych mebli staje sama siada ale yo chyba juz jak akzde dziekcow tym wieku, wie co sie robi do nocnika wiec zadko jest kupa w pamersie bo ajk chce kupe to wydjae taki dziwny odgłos -daje ja od razu na nocnik i juz 🤪mamy nocnik z melodyjka jak nadia zrobi siku a melodia zaczyna grac to andia jest taka ucieszona i dumna z siebie 😁

Asiu pytałas o te plesniawkę prawde mówiac nie byłam u lekarza z tym bo po 2 dniach smarowania apthinem znikło na ansze szczescie mamyteraz inny problem od kilku miesiecy naida ciagle am jaaks wysypke i to albo taka akszka na buzi albo takie duże krosty z czerwona obwódka , moja lekarak ciagle mni zbywała mowiac ze to komar ja ugryzł ale mi to spokoju nie dawąło bo te krosty nie chca znikac goja sie okolo 3 tygodni;/ wczoraj wymusiłam na lekarce morfolgie krwii dla małej, wiem ze naraziam ja na k łucie ale mala byla bardzo dzelna tylko roszke zapłakałajak ja kłuli ale z wyników zinterpretowałam z emaa ma anemie i niedobór żelaza no i podwyzszone Ob dzis po poludniu pojde z wynuikami do lekazra to dam wam znac co mi na to ona powie-jestem zła an siebie z ewczesniej nie wymusiąłm tej morfolgii dla małej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu zaniepokoiłaś ,mnie teraz bo Vanesska od jakiegoś czasu też ma taką kaszkę na policzkach,ale ja zwalam winę na uczulenie,bo tak poza tym nic Jej nie dolega,hmmm....nie wiem może też zrobię krew 🤨 też przecież karmisz jeszcze a tutaj anemia 🤨 co to się dzieje,tyle tego teraz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej ! Moja też ma taką kaszkę na buzi.Mi się wydawało ze to po katarze.Bo mamy jeszcze troszkę. Byłam dziś Mania u jej koleżanki 2 tygodnie starszej. Tak się naganiałyśmy że jestem pół przytomna. Teraz myslałam ze pośpi ale moje dziecko już nie śpi po płudniu bo poco. A ja normalnie siedze i czuję że nie mam siły na nic. Położyłam ja zjadłam mleko dałam smoka ale słysze że nie będzie snu już gania po łóżeczku i krzyczy.Słowo mama wychodzi jej tylko jak chce wyjść z łóżeczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu hi, hi, w takim razie tego owczarka widziałam na zdjęciach na agu,agu. 🙂 Super sprawa! 😜


Akigo, Gosiu, Maiha mój łobuziak też walczy z czapkami. Choć po prawdzie mu się nie dziwię - sama nie lubię i nie noszę... 😜


Akigo ale tak sama z tyloma sprawami, rany, masz mój pewny podziw. Ja chyba aż tak harda nie jestem, zazdroszczę takiej wewnętrznej siły. ☺️
Co do ząbków, hi, hi, Witek też ma między jedynkami mega przerwę. 😁 🤪


Maiha kurde i daj znać co lekarz powiedział na wynik tej morfologi. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez jestem ciekawa co lekarz powie... daj znac Haniu, a i moze by tak zmienic tego lekarza?
moj lobuz sie obudzi i nie spi... ida nam kolejne zeby na dole czworki bo ma takie dwa bable nadmuchane, wystajace pewnie lada dzien sie przebija. Szkoda mi malego ze sie musi tyle nacierpiec... 🤨
przy zabkowaniu juz nam az tak bardzo slina nie leci. Ale Aleks na bierzaco wykorzystuje swoje uzebienie gryzac wszystko w kolo np. nogi drewniane od krzesla, stolik, segregato ksiazeczki oczywiscie, buty i wiele wiele innych
najpepiej jak podczas kapieli sam zanurza pod wode cala buzie a potem sie smieje moj skarbek kochany 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach wiesz asiu zamierzam zmienić lekazra bo z tego co ja sama zorientowałm się to z wyników morfologii wynika że Nadia ma anemię zresztą tam gdzie nie miesci sie wynik w nirmie to jest podkreslony przez laboranta-poszperałam w necie i zobaczyłam co znaczą skroty i i jakie skutki niosą ich niedobory i wyszła mi anemia bo ma az 7 podkreslonych wyników i z nich wynika takze niedobór żelaza ale pani doktor stwierdziła że wyniki sa bardzo ładne;/ i nie wie skąd ta wysypka ;/ ona twierdzi ze ja komar pogryzł-a ta kaszka na buzi to tak poprostu jest i tez nie wie z czego to;/ mój tata idzie do swojego lekarza w przyszłym tygodniu-więc zabierze wyniki małej i zpayta co ona o nich sadzi-zamierzam zmienic Nadii lekarke bo jej obecna mnie juz denerwuje;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha i raczej masz rację z tą zmianą lekarki! Nie znoszę takich lekarzy-bagatelizujących. 😠 Normalnie wnerwiają mnie takie różne historie, bo często okazuje się, że wystarczy takiego "specjalistę" zmienić i od razu kolejny widzi to czego poprzednik widzieć nie chciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu wydaje mi sie ze lekarz taty niewiele Wam powie bo to nie jest pediatra i moze nie wiedziec jakie sa normy dla dzieci ale warto sprobowac. A co do kaszki na buzi to dziwne ze nic na to nie powiedziala. Dla mnie to bylby oczywisty znak alergii. Ale co ja tam wiem przeciez nie jestem lekarzem he he 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tylko na moment, wiecie co zmieniam lekarke nadii, bo ta do ktorej teraz chodze to też nie jest zaden pediatra tylko zwykły lekarz rodzinny;/ (dlatego chce zeby tata zabral wyniki nadii do tez lekazra rodzinnego ale do tego do ktorego on chodzi-bo claa rodzina zmienial lekazra rodzinnego w ubiegłym roku tylko andie tu zostawiłam ze wzgledu an szczepienia)u ans w miejscowosci jest jedn lekarka i ona wszystkich leczy i dzieci i dorosłych ;/ a w okolicy obok jest juz do wyboru 2 pediatrow dla dzieci wiec tam aj przeniose ja siebie przeniosłam jzu w ubiegłym roku do tamtej przychodni ale do lekarza internisty, chciałam nadie przeniesc dopiero jak skoczy 1,5 roku po ostatnim szczepieniua le chyba bede musiala toz robic wczesniej bo z ansza lekarka nie wytrzymie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane!!
My juz po wakacjach i jakos ogarnac sie nie moge - pralka za pralka leci a prania jakby w ogole nie ubywa 🥴 no, tak 2 tyg w plecy z praniem prasowaniem itp...
Wakacje byly fajne ale o tym bardziej szczegolowo rozpisze sie w nastepnym poscie jak znajde chwile...

Katar, ktory meczyl nas przed wyjazdem zaki zlapala Mia na urodzinach mojej chrzesnicy przeszedl po tygodniu na wakacjach i nie przeszkadzal nam w pluskaniu sie w basenie i w morzu... slonko doleczylo mokry nosek 😉

gosiu - bakterie kalowe w moczu moga byc rowniez od podcierania dziewczynek od strony dupki w strone pipuszki trzeba zawsze pamietac zeby to robic na odwrot (od pipuszki do dupki) - zwroc uwage wszystkim, ktorzy przewijaja malutka...

maiha - znamie na jezyku wygladalo na grzybice lub zapalenie jamy ustnej moze to byc efektem tego, ze dzieci raczkuja w roznych miejscach i biora nie zawsze czyste raczki lub zabawki do buzi... Moja mama mi mowila, ze tak wszystko mi steryzlizowala jak bylam mala a to przyczynilo sie wlasnie do tego, ze w okresie raczkowania i tak brud i inne bakterie znajdowaly sie w mojej buzi co pozniej owocowalo czestymi zapaleniami jamy ustnej...

leniuch - dziennik slodkiego brzdaca zabawny ale oby sie nam nie trafily takie pomocne, kochane brzdace...

Mia tez do tej pory nabila sobie pare guzow no coz to chyba nieuniknione, coz mozemy zrobic? miec oczy szeroko otwate i zawsze byc w pogotowiu aby szybko zareagowac... Mia nie daje spokoju raczkuje jak strus pedziwiatr do tego zmusza aby ja prowadzac za raczki 🙂

Co do kaszki na buzi - pokazala nam sie na Sycyli ale po tyg znikla - nie wiedzialam od czego - prawdopodobnie od zmiany wody w kranie, basenie, morzu ?? Kaszka na buzi jest na pewno zwiazana z jakims alergenem tylko teraz jak wyczaic z ktorym? 😉

My zabookawalysmy bilety do POlski za 22 dni - mam zamiar zrobic Mii testy alergiczne bo ona nadal jest na Nutramigenie 2 a jedna lekarka tutaj powiedziala, ze ma taka piekna skore, ze juz dawno u dziecka takiej nie widziala i czy na pewno jestesmy pewni, ze ona nadal ma te alegie na mleko 🤔 A niby skad mam ja to wiedziec , kowie mleko wyeliminowane wiec i skora ladna, na wlasna reke nie chce jej nic mlecznego wprowadzac bo zamias pomoc moge zaszkodzic wiec testy zadecyduja...

Mia nadal nie mowi zadnych wyrazow 🤨 choc cos tam zaczela niby gaworzyc ale nadal ubogo... w PL skonsultuje sie z kim trzeba...

do nastepnego 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu - wybacz widocznie pomylilam posty i nie odpisalam tak ja trzeba badz temu co trzeba :P

A wakacje byly fajne - udane 🙂
Wygrzalismy sie na slonku, popluskalismy w morzu i basenie - bylo przyjemnie 🙂
Jednak Sycylia sama w sobie specjalnie mnie nie zachwycila jest brudna i droga tak moge w dwoch slowach okreslic... Sa ladne miejsca warte zobaczenia ale to chyba za malo zebym zdecydowala sie tam wybrac po raz drugi. Plaze z przewaga kamienistych - co dla raczkujacego stwora stwarza wile mozliwosci konsumpcji kamieni 😜 Poza tym wyspa jest dosc duza i zeby zobaczyc cos godnego uwagi trzeba podrozowac dosc dlugo z jednego miejsca na drugie a to nie jest najprzyjemniejsza czesc wakacyjnej wyprawy dla malego brzdaca, bo ilez mozna siedziec w samochodzie 😉 Poza tym prwaie nikt nie mowi po angielsku ratowal nas tylko hiszpanski, ktorego oni rozumieli tak jak my slowakow lub czechow 🙂 Na szczescie sie dogadalismy i glodni nie chodzilismy 😉 Jedzonko dobre z przewaga pizzy i makaronow jak sie po Wlochach mozna spodziewac 😜 Napoje - wina szczegolnie lokalne- te niekomercyjne - wysmienite - polecam 😁 Asortyment na polkach z jedzonkiem dla dzieci bardzo, bardzo ubogi do tego wszystko dosalane i dosladzane 🤨 - zawiodlam sie bardzo!
Wlasciwie nie mam co narzekac bo wypoczelismy, slonka zaczerpnelismy i spedzilismy duzo czasu wspolnie- rodzinnie, ale musze przyznac, ze po tej slynnej Sycyli spodziewalam sie czegos wiecej...
Jak znajde chwile to powstawiam nowe zdjecia Mii na agugu i krajobrazowe na facebooku dam znac kiedy...
A jesli macie jakies konkretne pytania dot. Sycyli to smialo jak znam odpowiedz to odpowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha zdania czy lepiej lekarz rodzinny czy konkretniej są różne... wiadomo są plusy i minusy. Choć myślę, że w tym wypadku warto pofatygować się do kogoś bardziej obytego w typowo dziecięcych dolegliwościach. 😉


Kukunari super, że wyjazd się udał. 🙂 Cóż włoski od hiszpańskiego niewiele się różni, choć fakt, szkoda, że włosi z angielskiego zwykle jakoś specjalnie nie kumaci.


My nareszcie pomalutku jakoś dopinamy swego... i jednak znów wynajmiemy coś we Wro. Ale od dawna już mam mętlik w głowie. Ktoś taki jak ja wcześniej czy później będzie musiał zrezygnować ze swego tułaczo - bezdomnego życia i wybrać... gdzie zamieszkać! 🤪 Wiem, że często ten problem obracam w żart, ale z drugiej strony mam dziecko i choćby ze względu na nie, nie mogę tak w kółko to tu to tam... 🥴 Ech. 😞 Sorrki, musiałam ciut ponarzekać. ☺️ Choć wiem jak ten "problem" głupio brzmi. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewuszki gdziescie???
czasu brak?? checi brak?? co i jak??
Meldowac sie tu szybko i pisac co nowego u mamaskow i bobaskow...

shati - zaden problem nie brzmi glupio... a wszystkie dobrze wiemy jak potrzebna jest stabilizacja w tym stale miejsce zamieszkania nam, a przede wszystkim naszym dzieciom. Ale poki co nie zamartwiaj sie - martwic sie mozesz w momencie kiedy maluch wejdzie w konktetna grupe rowiesnicza np. w przedszkolu i zmiany miejsca zamieszkania narazac go beda na to, iz ciagle bedzie sie czul NOWY. Tymczesem ku nowej przygodzie 😉 najwazniejsze to znalezc dla siebie najlepsze i wygodne miejsce na Ziemi 😉 Powodzenia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...