Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 . No to szykują się fajne imprezki 🙂.U mnie też będzie skromnie i sama rodzina. Koleżanki z dziećmi będą w innym terminie. Jako prezent wymyśliłam sobie taką zabawkę
http://allegro.pl/jezdzik-pony-smoby-i1256068642.html
To od rodziców. Od chrzestnego wózek dla lalek hello kitty reszty nie wiem. Tortu nie będę sama robić bo będzie brzydki 😉.
Sandruś biedronka super!
Paulinko co to za cudowny pojazd?
Lece do miasta. Bo u nas mała zdrowa tylko ja ciągle coś. Chyba mam wrzody.I musz iść na gastroskopie 😞.Od wczoraj nic jeść nie mogę bo mnie skręca. Ale nie ma tego złego ci by na dobre nie wyszło 😉.Przynajmniej kilogramy mi polecą bo dalej jestem misio .
Buziaki i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosiu może rzeczywiście ząbki. Albo jej coś zaszkodziło z jedzenia, że zwróciła ? 🤨 Czasem też tak się organizm broni. 🤔


Leniuchu też tak myślę - dla wszystkich zaproszenia, bardziej jako chyba nawet pamiątka czy miły gest, niż jakaś tam formalność. 😉


Kukunari no to fakt, racja. 🙂 Ech, ja niestety raczej nie będę miała czasu by tak się przygotować. A szkoda, pierwsze urodzinki są raz w życiu. 😞 Ale może któryś dziadków zaangażuję w pomoc (zwłaszcza przy pichceniu 😉).


Akigo to taki zwykły samochodzik do odpychania się nóżkami o niezwykłym, retro wyglądzie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuszki! nie mogłam sie ostatnio zalogować, nie wiem co sie stało na portalu, Wy normalnie pisałyście posty 🤨

ja również zaczełam planować pierwsze urodziny, narazie mam duuuużo balonów 🙂 nie wiem kto je nadmucha ehehe
nad tortem tez myśle i cały czas sie zastanawiam, może boisko z jadalnymi piłkarzykami? 🙂

nad zaproszeniami sie jeszcze zastanowie, ale na pewno będą u nas czapeczki dla każdego 😁
ciasta i ciasteczka zrobię sama, ostatnio dużo tego robie i doszłam do wprawy 😉
do tego różne sałatki i przystawki, mysle że będzie ok 🙂

SANDRA jak tam zaczęliście juz starani o kolejną dzidzie 🙂??

IWONKO życzę zdrówka i mam nadzieje ze to jednak nei wrzody 🥴

PAULINKO takiego oryginalnego pchacza jeszcze nie widziałam! jest naprawde super 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM JA TYLKO ZAGLADNELAM CO TAM U WAS...
SANDRA FOTKI NA AGU AGU SUPER
WITAJ BEATKO SZYMEK TO SUPER CHLOPAK 😉
WITUS I OLEK OCZYWISCIE TEZ

CO DO URODZIN TO MY WYPRAWIAMY ALE SKROMNIE TYLKO MOJA RODZINKA TZN MAMA SIOSTRA I MOJEGO M W SUMIE10 OSOB
MAM ZAMIAR ZAMOWIC TORCIK TYLKO JESZCZE NIE WIEM JAKI,ZROBIC JAKIS OBIADEK CIASTO I TYLE.A I UDEKOROWAC POKOJ TZN BALONY ITP
OK ZAJRZE MOZE POZNIEJ BO MALY WSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak widzę że przygotowania do roczku idą pełną parą!!! 🙂 my zastanawiamy się gdzie pomieścimy gości bo przybyło nam mebli i nie wiadomo czy wszyscy się zmieścimy.
od wczoraj olek znowu ma antybiotyk,zrobiłam my kontrolne badanie moczu a tam flora bakteryjna mieszana 10'5. no i wczoraj po kolacji podałam mu zinat i wszystko zwymiotował 😠
a z nowości to podajemy gluten wreszcie i nie ma alergii. ale łyżeczką nadal nie chce jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 Sandra ale Mia jest słodka-widac że czuje się jak ryba w wodzie 🙂 a ty tez wyglądasz super ale amsz świetną figuretylko pozazdrościć 🥴

Moja NAdia waży 9 kg, ale nie wygląda na chudzinke 😜

Pochwale sie że mamy kolejnego 3 ząbka 😁 🤪

IWonko zdrowiej nam szybko!!!! oby jendak okazało się ż eto nie wrzody

Paulinko autko superasne jak je zobaczyłam to pierwsze skojarzenie moje to takie że jest ono z czekolady:Pale wygląda stylowo więc Witus się bedzie woził z klasą 😆

Ja wybrałam dla Nadi takie prezenty od chrzestnej rowerek a od babci wózek:
http://www.totaalzoeker.com/fileadmin/ads_images/421700.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/776/dsc04494sr.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze odnośnie jedzenia to pchwale się że Nadia potrafi pic z kubeczka z ustnikiem, to nic takiego ale dla mnie to sukces bo Nadia ajk dotad mleka nie piła z butelki a tearz moge jej dawać mleko z tego kubeczka 🤪

a tak to je już chyba wiekszośc tego co my, parówki, ziemniaki z sosem, jogurty z jogsera bo one nie mają konserwantów-wiec zdrowsze:P rosół z makaronem, ryż z sosem słodkim,uwielbia kotleciki z kurczaka:P oczywiscie bez panierki i bez przypraw ach i wiele innych chleb z dżemem tez lubi podjeść-ja się ciesze że ona wszystko pokosztuje bo nie chciałąbym niejadka;/ siostra ma jednego chłopca niejadka i na wsyztsko jest na "nie" a nwet nies kosztuje tylkoz góry wymyśla że to jest okropne ze wyglada nie fajnie itd a ma juz 10 lat;/ 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha - super ze mala pije z kubeczka ja mam zamiar na dniach uczyc moja Mie
co do mojej figury - katastrofa - jestem wychudzona jak z "Oswiecimia" nie moge zniesc swojego widoku na zdjeciach - szczegolnie w stoju kapielowym 😞
my rowerek juz posiadamy a co do wozka to miniaturka autetycznego -fajowy - ale mysle ze jeszcze za wczesnie na wozki takie, chociaz posiadac wczesniej oczywiscie mozna jak sie ma miejsce w domu na taki niemaly szpargał 😉

Ja nadal mysle nad prezentem urodzinowym dla Mii
co sadzicie o :
http://www.zabawki24h.pl/pl,product,krzeselko_uczydelko,1292.html
Dziecko mojej znajomej bardzo lubilo sie tym bawic i bawi sie do tej pory (3-latka)

Paula - okres katarow nastal niestety... my nadal doleczamy nasz...
Lekarka nam kazala przez 2 dni dawac malej Calpol po 5ml o godzinach:
10; 14; 18; 22; (i kategoryczniy zakas spacerow w tych dniach)
3 razy dziennie 10 kropli Cebionu
do tego krople do nosa Otrivin 0,05% 3xdziennie przez 7 dni
Nic z tego nie jest na recepte wiec taka kuracje mozna sobie zastosowac nawet bez konsultacji z lekarzem... Obylo sie na szczescie bez antybiotyku choc katar byl straszny a do tego brzydko brzmiacy mokry kaszel...

Iwonko - oby nie wrzody - bo to nieznosne cierpienia i niezbyt przyjemne badania 🤨

Zdrowka zycze Wam i Waszym maluszkom!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga my też się zastanawiamy... jeśli byśmy wyprawiali we Wrocławiu to będzie ciężko z pomieszczeniem się. 😉 No i w sumie nie wiem czy chciałabym sama mieć na głowie ten przygotowawczy grajdołek... 😜


Maiha mi też ono tak się kojarzy, hi, hi, dlatego też między innymi wpadło mi w oko. 😉


A wiecie co... doradźcie mi... moja przyjaciółka, chrzestna Witka, widzę, że coś się uparła by mu kupić na roczek z ciuchów. 🤨 Ostatnio nawet pokazałam jej całą jego garderobę, chciałam dać do zrozumienia, że naprawdę fatałaszków nam nie trzeba (mamy od grom! mnóstwo dostajemy po innych dzieciach w rodzinie, co chwilę, naprawdę niczego nam nie brak). Chciałam jej zasugerować jakąś zabawkę, ewentualnie pamiątkową rzecz... Ale ona, że przecież zabawkę nie bardzo. Nie wiem, niby to przyjaciółka, ale czy wypada tak powiedzieć w prost? Nie chcę tego zrobić jakoś tak nie fajnie... ☺️ 😞


Kukunari to krzesełko fajna rzecz, też zastanawiam się tylko na jak długo? 😉 Ale skoro twierdzisz, że dzieci długo się nim bawią to musi być fajna rzecz. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra mamy dużo miejsca w domu więc wózek będzie cierpliwie czekał aż nadia do niego dorośnie w sumie wózek jest dodatkiem do lalki-pamietasz tej jakby prawdziwej:P bo taki mały wózke tzn. mały taki który teraz nadia ma akurat do swoejj wysokości już mamy i nadia w nim wozi swoje misietroszke nam służy jak "pchacz" bo andia potrafi sama sobie go prowadzic:P

Paulina wiesz może wybierz konkretna zabawkę czy coś co chciałabys dostac dla witka nie wiem moze w kwocie do 100 zł i powiedz kolezance że coś takiego byś potrzebowała dla Witka i jeśli ona nie ma jeszcze pomysłu na prezent to bardzo się ucieszysz jesli cos takiego małemu sprezentuje a przy tym wspommnij jeszcze raz że masz tyle ubrań że pewnie nie zdołasz ich wszystkich witkowi załozyć a jesli ona nadal bedzie chciała kupic ciuch to powiedz wprost ze nie bedzie to trafiony prezent bo masz juz ubran pod dostatkiem i witek ucieszy sie raczej z zabawki-ja tez jestem zdania ze ciuchy ja moge kupic nadii a zabawki czy cos co bedzie małej słuzyc powinno byc prezentem, ja jak byłam w maju na imprezie to zamiast kwiatów podarowałam ciuszki i na karce dopisałam że ciuszki to dodatek do prezentu zamiast kwiatków podobnie zrobiłam w dniu komuni bratanicy kupiłam srebrne kolczyki w kształcie kwiatków i tez dołaczyłam do prezentu a an karce tez dodałam dopisek ze na pamiatek jako dodatek do prezentu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shati - ja tez mysle, ze powinnas powiedziec chrzesnej, ze ciuszkow masz na teraz i pozniej juz tyle, ze maly nie wynosi tego na pewno...ze juz teraz masz problem z decyzja w co go ubrac aby wszystko znosil... Powiedz, ze w zamian za ciuszki moze za ta sama kwote kupić jakies klocki lub inna zabawke na obecny okres (bo z tego Witus na pewno sie ucieszy) a i sama kartka wystarczy - zeby nie bylo, zes łasa na prezenty 😜

Maiha - super pomysl z tymi drobiazgami zamiast kwiatkow, ktora i tak maja krotka zywotnosc! A dziecko sie nimi nie potrafi cieszyc 😉 A drobiazg niespodzianka to cos fajnego 🙂))

Ja jestem mega wkurzona - bo ukradli nam wozek 😞 przez 11 miesicy stal w klatce na dole (caly czas z wyjatkiem spacerow, kiedy byl uzywany) A dzis schodze z mala, zeby wyjsc na spacer, bo caly tydzien siedziala w domu z powodu choroby a tu niemila niespodzianka - wozka brak 😞
ehhhhh szkoda gadac - ludzie sa podli... Dziwne, bo mieszkamy w mega spokojnej okolicy w nowych apartamentach i w klatce, zamykanej na klucz-domofon sa tylko 4 mieszkania lacznie z naszym... zawsze ciasza, spokoj nikt obcy sie tutaj nie szweda a tu masz, ktos niepozadany tu jednak trafil i wzial co chcial 😞 Smutno mi, bo myslalam ze zostanie dla drugiej dzidzi tymczasem zostala mi z niego tylko gondola i fotelik samochodowy...spacerowka z kolkami poszla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra co za chamy! Ja swoj wozek zawsze wnosze na 3 pietro ale to z tego powodu ze musze syna usypiac w wozku. Tez bym sie strasznie wkurzyla! 😠 😠 😠
A Olus wazy 10,800
Sathi dziewczyny dobrz pisza. Powiedz jej to wprost wkoncu to twoja przyjaciolka wiec powinnyscie byc ze soba szczere. Mi tez wiele razy bylo glupio powiedziec zeby czegos nie kupowali ale jak jakas rzecz byla zupelnie nie przydatna to mowilam zeby sobie dali spokoj choc szczerze to najczesciej nie sluchali.. 🤢 w takich momentach to tlumaczylam sobie ze to wszystko dla mojego syna a nie dla mnie i ze to nie moje pieniadze zostaly niepotrzebnie wydane wiec nie ma sie czym przejmowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jej Sandra ja bym chyba się mega wkurzyła 😠 ale niesttey dzis nie mozna juz nic zostawic nawet przed domem bo zaraz znajdzie ktoś komu sie to przyda 😠 wiesz jak okradaja dorosłą osobe to jest okropne ale jak okradają amłe dziecko to już jest hamskie i to strasznie bo to Mii ukradli wózek 😞 może popytaj sąsiadów czy ie widzilei kogoś podejrzanego kto mógłby zabarc wózek-może uda Ci się go jeszcze odzyskać-wiem ze to małoprawdopodoben ale moze cuda sie zdarzają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamy 3 ząbka 😆

Haniu Vanesska tylko z takiego niekapka zaczęła pić,na początku troszkę się krztusiła bo za szybko leciało,ale już sobie świetnie radzi,w ogóle zaczęła w końcu herbatkę popijać 🙂

Sandra porażka,co za chamstwo,w głowie się nie mieści 😠

Paulinko ja powiedziałam chrzestnej że nie chcę ciuszków,bo się mnie zapytała,a nawet jakby nie spytała to sama bym powiedziała,jestem tego zdania,że od takich rzeczy to są rodzice,a dzieciaczek najbardziej się cieszy z zabawek 🙂

Myślałam też nad tym krzesełkiem z Fisher ale chyba na gwiazdkę,teraz bym chciała kupić Małej Szczeniaczka Uczniaczka,i podoba mi się jeszcze ta skrzynka na listy,zobaczę,w ogóle mi się podobają z Fisher Price zabawki,ale te ceny 🤢

Iwonko ten pchacz super 🙂 moi rodzice chcieli kupić coś na podobę jak Asia wstawiła,ale jak zobaczyli ten co wstawiłaś link to kazali zamawiać 😁 mówię że najpierw muszę zapytać heh czy mogę pomysł zgapić :P nie będziesz zła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla Vanesski 🤪 my tez mamy juz 3 zabki ale jedynka z drugiej strony niż Vanesska ma:P

moja Nadia od kilku dni mówi głównie ejndo słowo jest to "nie" ale ona tak to słodko mówi z takim tonem słodkim "niy" 🙂 🤪

A ja mam mały problem ☺️ ciagle sobie obiecuje ze znajde czas zeby udac sie do ginekologa ale jakos nie umiem sie do niego wybrac-ostatnia mieisączke maiłą 58 dni temu 🥴 czkema juz 3 tygodie an kolejna i doczekac sie nie umiem-w ciąży nie jestem bo robiłam test ale czuje się fatalnie mam zawroty głowy i mdłości mam labo andmierny apetyt albo nie mam wcale apetytu tak na zmiane, bolą mnie jajniki i podbrzusze i jestem cały czas zmęcozna jejnie wiem czy to ma związke z moimi 2 macicami juz anwet rozważam teorie bo ja mam jeden okres z jednej macicy i nastepnego miesiaca okres z drugiej amcicy i tak na zmiane comieisac wiec mysle ze moze z jedn,a jest cos nie tak i dlatego mam tak zadko okres ;/ wiem z emusze udac sie do lekarza ale czekam na meisiaczke bo pewnie przy moim szczesciu okres dostane tusz przed gabinetem lekarza;/ wybiore sie jak jzu bede po miesiaczce jak aj w koncu dostane;/ 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gratulacje nowych zeboli 😁
u nas tylko dwa na dole - reszty wyczekujemy 🙂

maiha - mi okres tez sie cos spozna nie sadze zebym byla w ciazy bo raczej okazji sprzyjajacych ku temu nie bylo 😜 ale kto wie - plakac nie bede bo i tak chcemy miec drugie 😉 Mysle, ze to raczej zmiana klimatu itp przyczynily sie do tego... Jak nie dostane za tydz to zrobie tesciora jak bede w PL 🙂 Trzymajcie kciuki za dwie kreski 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak nas widzą faceci :P
Temat: PIERWIASTEK NIEBEZPIECZNY

CHARAKTERYSTYKA

PEŁNA NAZWA: Kobieta

SYMBOL: Ko

ODKRYWCA: Adam

ROK ODKRYCIA: Znana od zarania dziejów

MASA ATOMOWA:
 Średnia około 65,6 kg, lecz istnieją izotopy o masie od 40 do 200 kg

WYSTĘPOWANIE:
Stosunkowo znaczne ilości występują w obszarach zabudowanych

WŁASNOŚCI FIZYCZNE:
 Powierzchnia zwykle pokryta cienka warstwa kolorowej substancji (maskującej?)
 Wrze i mrozi bez znanych przyczyn
 Topnieje przy odpowiednim traktowaniu
 Zgorzkniała przy nieprawidłowym użyciu
 Występuje w wielu odmianach począwszy od dziewiczo czystego metalu do rudej pospolitej...

WŁASNOŚCI CHEMICZNE:
 Wykazuje silne przyciąganie do metali i kamieni szlachetnych
 Absorbuje znaczne ilości drogich substancji
 Może nagle eksplodować bez żadnego ostrzeżenia czy powodu
 Nierozpuszczalna w płynach, lecz wykazuje wzrost aktywności po nasączeniu alkoholem etylowym
 Jest najsilniejszym znanym człowiekowi czynnikiem redukującym bogactwo

UŻYCIE:
 Element wysoce ozdobny, zwłaszcza w samochodach sportowych
 Uwalnia od naprężeń
 Bardzo efektywny czynnik czyszczący

REAKCJE:
 Czysty okaz, odkryty w stanie naturalnym, przyjmuje barwę różowo - czerwoną
 Barwa zmienia się na zielona, jeśli zostanie umieszczony obok dorodniejszego okazu

ZAGROŻENIA:
 Wysoce niebezpieczna w niedoświadczonych rękach
 Legalnie można posiadać tylko jeden okaz, choć można utrzymywać kilka, pod warunkiem, ze znajdują się w rożnych miejscach i nigdy ze sobą się nie stykają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieje że blondynki sie nei obraza :P

List blondynki do syna
Drogi Janku,

pisze do Ciebie tych pare linijek, żebys wiedzial, ze do Ciebie pisze.
Jak ten list dostaniesz, to znaczy, ze do Ciebie doszedl.
Jak go nie dostaniesz, to mi daj znac, to go wysle jeszcze raz.
Pisze do Ciebie wolno, bo wiem, ze nie potrafisz szybko czytac.
Niedawno tata przeczytal w jakiejs gazecie, ze najwiecej wypadkow sie zdarza kilometr od domu, wiec przeprowadzilismy sie troche dalej.

Mieszkamy teraz w fajnej chalupce. Jest tu pralka, choc nie jestem pewna,
czy sie zepsula. Wczoraj wrzucilam do niej pranie, pociagnelam za sznurek i pranie gdzies wsiaklo.
Ale przeciez sie z powodu tego nie powiesze.

Pogoda nie jest najgorsza.
W zeszłym tygodniu padalo tylko dwa razy.
Za pierwszym razem trzy dni a za drugim cztery.

Co do kurtki, ktora chciales, Wujek Piotr powiedzial, ze jak Ci ja posle z guzikami, to bedzie duzo kosztowac, bo guziki sa ciezkie. Dlatego oderwalam guziki i wlozyłam do kieszeni.

Tata dostal prace. Jest dumny jak paw, bo ma pod soba jakies piecset osob. Wysiewa trawe na cmentarzu.

Twoja siostra Julka, ktora wyszla za maz, w koncu urodzila. Nie znamy jeszcze plci, wiec Ci nie powiem, czy jestes wujkiem czy ciotką. Jak to bedzie dziewczynka, Twoja siostra chce ja nazwac po mnie, ale to bedzie dziwne - mowic na swoja corke "mama".

Gorzej jest z Twoim bratem, Markiem. Zamknal samochod i zostawil w srodku kluczyki. Musial isc do domu po drugi komplet, zeby nas wyciagnac ze srodka.
Jak sie bedziesz widzial z Gosia, pozdrow ja ode mnie a jesli nie, to jej nic nie mow.

Twoja mamusia Danusia.

PS. Chcialam Ci wlożyć do listu pare zlotych, ale juz zakleilam koperte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...